21 دلیل برای دیدن ارزان‌ترین مقصد اروپایی بوداپست (قسمت اول)

0
133
خرید بلیط هواپیما بوداپست و سفر به این شهر
بلیط هواپیما بوداپست و سفر به این شهر
21 دلیل برای دیدن ارزان‌ترین مقصد اروپایی بوداپست (قسمت اول)Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 19Rating: 4.521 دلیل برای دیدن ارزان‌ترین مقصد اروپایی بوداپست - بلیط هواپیما بوداپست (قسمت اول)خرید بلیط هواپیما بوداپست. دیدنی های بوداپست. جاهای دیدنی مجارستان. سفر به بوداپست مجارستان. قیمت بلیط ارزان هواپیما به بوداپست

21 دلیل برای دیدن ارزان‌ترین مقصد اروپایی بوداپست

بوداپست با تاریخ غنی و منظره‌هایی دیدنی میزبان بیش از 20 میلیون گردشگر از سراسر دنیاست و شما هم برای تهیه بلیط هواپیما بوداپست به علت‌های خاصی نیاز نخواهید داشت ولی اگر بین مقصدهای اروپایی دودل مانده‌اید، می‌توانید با همراهی با سفرستان دلایل زیادی را برای سفر به پایتخت جذاب مجارستان بیابید.

از مناظر بی‌نظیر بوداپست لذت ببرید

121- تا از مناظر بی‌نظیر بوداپست لذت ببرید

پایتان به تپه‌های بوداپست که برسد با چشم‌اندازهای زیبای شهر و رود دانوب روبرو می‌شوید که زیباترین سوژه‌ها را برای عکاسی پیدا می‌کنید، یعنی اگر هدفتان از خرید بلیط هواپیما به بوداپست عکاسی از مناظرش بوده که باید بگوییم شگفت‌انگیزترین منظره‌ها را در تپه “Buda” می‌بینید. چشم‌انداز قلعه “Buda” را هم به غروب یا طلوع خورشید اختصاص دهید و لحظه‌های نابی را در آنجا سپری کنید.

از یکی از زیباترین پارلمان‌های اروپا بازدید کنید

112-از یکی از زیباترین پارلمان‌های اروپا بازدید کنید

زیبایی شگفت‌انگیز پارلمان مجارستان در کرانه رود دانوب چه از نزدیک و یا دور قابل‌ستایش است و مانند الماسی زیبایی دانوب را دوچندان کرده است. تماشای این ساختمان نئوگوتیک و پیاده‌روی در آن‌یکی از برنامه‌های محبوب گردشگرانی است که بلیط هواپیما بوداپست را برای بازدید از سومین پارلمان بزرگ دنیا تهیه‌کرده‌اند.

قصر رویال بوداپست را ببینید

103- قصر رویال بوداپست را ببینید

اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که بازدید از میراث جهانی یونسکو در سراسر دنیا شمارا به وجد می‌آورد یا اینکه به تاریخ علاقه‌مند هستید، بهتر است در سفر به بوداپست قصر رویال آن را از نزدیک ببینید که تاریخ مجارستان را منعکس می‌کند و بخش‌هایی از آن در طی سال‌ها چند بار تخریب‌شده است. این بنا بار بزرگی از تاریخ کشورش را به دوش می‌کشد که یکی از بهترین دلایل را برای سفر تاریخ دوستان به این شهر و خرید بلیط هواپیمای بوداپست فراهم می‌کند.

یک بعدازظهر را در پارک نزدیک تئاتر ملی شهر سپری کنید

94- یک بعدازظهر را در پارک نزدیک تئاتر ملی شهر سپری کنید

بعد از تهیه بلیط هواپیما بوداپست و رسیدن به این شهر مجارستان با لیست بلندبالایی از دیدنی‌ها و سرگرمی‌های جذاب روبرو می‌شوید، تئاتر ملی و کاخ هنر یکی از ساختمان‌هایی هستند که بسیار شمارا سرگرم می‌کنند، بعدازآن هم می‌توانید در پارک “Memorial” قدم بزنید و بستنی بخورید.

به یکی از گرمابه‌های متعدد شهر بروید

85- به یکی از گرمابه‌های متعدد شهر بروید

برای اینکه در سفر به بوداپست آرامش جسمی و ذهنی داشته باشید، می‌توانید به یکی از حمام‌های آب گرم آن بروید و در این حمام‌های سنتی از ماساژ و خدمات درمانی بهره ببرید. حدود 15 حمام عمومی در شهر وجود دارد که بیشتر آن‌ها در ساختمان‌های زیبایی مثل هتل “Gellert” و حمام گرم “Szechneyi” هستند. جالب این است که استفاده از این حمام‌ها در زمستان هم تجربه جالبی است و برای همین نمی‌توان در هیچ فصلی از خرید بلیط هواپیمای بوداپست منصرف شد.

در اطراف پارک “City Park” بگردید

76- در اطراف پارک “City Park” بگردید

بزرگ‌ترین فضای سبز مرکز شهر جایی نیست جز “City Park” که هم پاتوق محلی‌ها و هم گردشگران است و برای همین تماشای طبیعت و استراحت در آن در کنار تماشای فرهنگ مردم مجارستان سرگرم‌کننده خواهد بود. البته به‌غیراز این‌ها در این پارک می‌توانید بناهای متعدد و زیبایی نیز ببینید؛ ازجمله قلعه “Vajdahunyad” و مجسمه‌های اطراف آن‌که پارک را دیدنی‌تر کرده‌اند.

متنوع‌ترین طعم‌های یکی از پایتخت‌های غذایی اروپا را بچشید

67- متنوع‌ترین طعم‌های یکی از پایتخت‌های غذایی اروپا را بچشید

بوداپست به‌عنوان شهر غذاهای خوشمزه هم شناخته‌شده است که غذادوستان زیادی را به خرید بلیط هواپیمای بوداپست ترغیب می‌کند و در سال 2017 هم جزو 6 مقصد منتخب غذادوستان انتخاب‌شده بود. در لابه‌لای بناها و ساختمان‌های باستانی شهر و خیابان‌های شلوغش بهترین رستوران‌ها جا گرفته‌اند که در بعضی از آن‌ها می‌توانید غذایی از منوی مخصوص سرآشپز سفارش دهید تا طعم غذاهای مجارستانی و به‌خصوص خاویار آن را بچشید.

به یکی از ارزان‌ترین مقصدهای اروپایی سفر کنید

58- به یکی از ارزان‌ترین مقصدهای اروپایی سفر کنید

در بین همه شهرهای جذاب و پربازدید اروپایی که اکثر آن‌ها جزو شهرهای گران محسوب می‌شوند، پایتخت مجارستان نسبتاً قیمت‌ها و هزینه‌های مقرون به‌صرفه‌تری را به دنبال دارد و هزینه هتل‌ها و اقامت‌گاه‌ها بهتر از شهرهای دیگر اروپایی است و در کنار همین ارزانی چیزی از زیبایی اروپا در این شهر کم نشده است؛ برای همین هم بهترین سبب برای خرید بلیط هواپیمای بوداپست ارزان بودن آن است و صددرصد سفر با هزینه مناسب به شهری که مملو از بناها و ساختمان‌های زیباست، لذت‌بخش خواهد بود.

کلیسای منحصربه‌فرد “Matthias” را ببینید.

49-کلیسای منحصربه‌فرد “Matthias” را ببینید.

یکی دیگر از معماری‌های نئوگوتیک شهر را می‌توانید در بنای کلیسای مشهور “Matthias” ببینید که از ویژگی‌های جذاب آن می‌توان به سقف رنگی و دیواره‌های شیشه‌ای‎اش اشاره کرد. این کلیسا در دوره پادشاهی “Matthias” به‌عنوان کلیسای ازدواج استفاده می‌شد و برای همین بازدید از داخل و بیرون ساختمان نه‌تنها خالی از لطف نخواهد بود بلکه شمارا جذب خود می‌کند.

در بازارهای مشهور و متنوع بوداپست سرگرم شوید

310- در بازارهای مشهور و متنوع بوداپست سرگرم شوید

همان‌طور که گفتیم یکی از دلایلی که می‌توانید بلیط هواپیما بوداپست را جزو اولویت‌های خود قرار دهید قیمت‌های مناسب این شهر است و شهر با ترکیب رود، طبیعت سبز، تاریخ و هنر مقصد مناسبی را برای یک سفر رضایت‌بخش و لذت‌بخش مهیا می‌کند. البته فرهنگ مجارستان را می‌توانید در بازارهای آن شاهد باشید، مثلاً به بازار مرکزی آن “Central Market Hall” بروید و سوغاتی‌های خود را نیز ازآنجا تهیه کنید.

بر روی پله‌های موزه ملی بایستید و خود را در انقلاب سال 1848 مجارستان تصور کنید

211- بر روی پله‌های موزه ملی بایستید و خود را در انقلاب سال 1848 مجارستان تصور کنید

در این شهر می‌توانید به یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های عمومی مجارستان بروید و تاریخ فراموش‌نشدنی این ساختمان را تجسم کنید. این موزه که در بین سال‌های 1837 و 1847 ساخته‌شده نماد استقلال مجارستان است و یکی معماری‌های بزرگ نئوکلاسیک به شمار می‌رود. البته این ساختمان در احاطه باغی بزرگ و گشتنی است که تعدادی مجسمه در آن جای گرفته و محلی مناسب برای استراحت گردشگران پس از پیاده‌روی که در موزه داشته‌اند خواهد بود.

ادامه دارد…

1برای خرید بلیط هواپیما بوداپست به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
surfingtheplanet.com
huffingtonpost.com
traveller.com.au
theculturetrip.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما بوداپست ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید