21 دلیل برای دیدن ارزان‌ترین مقصد اروپایی بوداپست (قسمت دوم)

0
73
خرید بلیط هواپیما بوداپست و سفر به این شهر
بلیط هواپیما بوداپست و سفر به این شهر
21 دلیل برای دیدن ارزان‌ترین مقصد اروپایی بوداپست (قسمت دوم)Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 20Rating: 4.021 دلیل برای دیدن ارزان‌ترین مقصد اروپایی بوداپست - بلیط هواپیما بوداپست (قسمت دوم)خرید بلیط هواپیما بوداپست. دیدنی های بوداپست. جاهای دیدنی مجارستان. سفر به بوداپست مجارستان. قیمت بلیط ارزان هواپیما به بوداپست

21 دلیل برای دیدن ارزان‌ترین مقصد اروپایی بوداپست (قسمت دوم)

اگر در مطلب قبلی با ما همراه بودید، برخی از دلایلی را که می‌توانند بهانه خوبی برای سفر به بوداپست باشند، خواندید. گرچه بناها و جاذبه‌های این شهر به این چند مورد ختم نمی‌شود و هرکدام از این دلایل می‌توانند به‌تنهایی یک روز از سفر شما عزیزان را پر کنند، در ادامه با سفرستان همراه باشید تا با سبب‌های لازم برای خرید بلیط هواپیما بوداپست آشنا شوید.

از روی پل‌های متنوع رود دانوب عبور کنید و عکس بگیرید

1112- از روی پل‌های متنوع رود دانوب عبور کنید و عکس بگیرید

از تعریف همه این ساختمان‌ها و پارک‌ها که بگذریم، هر گردشگری از پل‌های زیبای رود دانوب صحبت می‌کند و در بین عکس‌های آن‌ها تصاویر متعددی از این پل‌ها و رود دیده می‌شود؛ یعنی می‌توانید با تهیه بلیط هواپیما بوداپست به‌یادماندنی‌ترین شب‌هایتان را به عبور از این پل‌ها یا تماشای آن‌ها بگذرانید و یا حتی به عکاسی از آن‌ها مشغول شوید. این پل‌ها دو قسمت مهم شهر که در گذشته حتی به‌عنوان دو شهر جدا تلقی می‌شدند، به هم وصل می‌کند. در این میان زیباترین و چشم‌گیرترین این پل‌ها، پل “szechenyi chain Bridge” است که شهر را از بعد دیگری به شما نشان می‌دهد.

زیباترین چشم‌انداز شهر را از بالای معبد “Fisherman Bastion” ببینید.

1013- زیباترین چشم‌انداز شهر را از بالای معبد “Fisherman Bastion” ببینید.

قلعه بانمک سفیدی که در بین عکس‌های بوداپست دیده می‌شود پاتوق عکاسان و عاشقان شهر است، این بنا که به سبک نئوگوتیک ساخته‌شده، تراس بزرگی برای چشم‌انداز زیبای شهر دارد و همراه با 6 برجش نماد 7 رهبر طایفه مجارستان است که مردم مجارستان را به سرزمین واقعی خود آوردند. باید بلیط هواپیما بوداپست را بخرید و به این مکان بروید تا ببینید مناظر اطراف رود دانوب از این نقطه چقدر دیدنی و شگفت‌آورند.

به کلیسای سنت “Stephen” بروید و دست مومیایی‌شده اولین پادشاه مجارستانی را ببینید.

914- به کلیسای سنت “Stephen” بروید و دست مومیایی‌شده اولین پادشاه مجارستانی را ببینید.

کلیسای سنت استیفن که به سبک نئوکلاسیک ساخته‌شده است، یکی از پربازدیدترین بناهای شهر بوده و ساختمان آن به‌راحتی از آن‌طرف میدان قابل‌رؤیت است. با اینکه دکوراسیون داخلی کلیسا چشم‌ها را خیره به خود می‌کند و طراحی منحصربه‌فردی دارد اما دلیلی که اکثر گردشگران را به این کلیسا می‌کشاند، دست مومیایی‌شده سنت استیفن است که در زمان‌های دور پادشاه کاتولیک مجارستان بود. این بنا از همان‌هایی است که در هنگام شب نمای دیدنی دارد و بهترین فرصت برای ثبت لحظه‌های ناب شما در شهر بوداپست خواهد بود.

بر روی رود دانوب قایقرانی کنید

815- بر روی رود دانوب قایقرانی کنید

به قسمت پرهیجان و لذت‌بخش شهر بوداپست می‌رسیم، جایی که محبوب جوانان خواهد بود. چه کسی دوست ندارد در مهمانی شرکت کند که بر روی قایق برگزار شده و یا غذاهای محلی را همراه با چشم‌انداز زیبای ستاره‌ها و صدای رود دانوب میل نکند؟ به نظر می‌رسد هیچ‌کس دوست ندارد چنین فرصتی را از دست دهد، البته آگه بودجه کافی برای این کار ندارید بازهم چیز زیادی از دست نخواهید داد. قایق‌های زیادی در آنجا با قیمت‌های مناسب و با امکانات متنوع وجود دارند که انتخاب هرکدامشان با شماست. بهتر است فرصت را از دست ندهید به‌اندازه کافی دلیل برای تهیه بلیط هواپیما بوداپست دارید.

از محله یهودی‌ها دیدن کنید و به بزرگ‌ترین عبادت‌گاه آن‌ها سر بزنید

716- از محله یهودی‌ها دیدن کنید و به بزرگ‌ترین عبادت‌گاه آن‌ها سر بزنید

شاید با شنیدن اسم محله یهودی‌ها هیچ علاقه‌ای به بازدید از آن نداشته باشید ولی بهتر است بدانید که این محله پاتوق محبوب گردشگران اروپایی است. آن‌ها به کافه‌های این محله بسیار علاقه دارند. در واقع کافه‌های زیادی در این قسمت از شهر وجود دارد که در روزهای تابستان همیشه پر از محلی‌ها و گردشگران است، یکی از مفرح‌ترین بخش‌های سفر هر گردشگری که بلیط هواپیما بوداپست خریده باشد در این مکان می‌گذرد. محله یهودی‌ها علاوه بر این‌که جوی صمیمی و نشاط آور دارد، محل واقع‌شدن بزرگ‌ترین عبادتگاه یهودیان در کل اروپاست.

دریکی از شناخته‌ترین خانه‌های اپرای اروپا کنسرت تماشا کنید.

617- دریکی از شناخته‌ترین خانه‌های اپرای اروپا کنسرت تماشا کنید.

بودن در خانه‌های اپرا آن هم در یک شهر اروپایی، هرچند هم که به‌اندازه رم، پاریس یا لندن مشهور نباشد، خالی از لطف نیست؛ حتی برای هنرجویان یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین خاطره‌ها خواهد بود. حتی اگر نتوانید به تماشای اپرای واقعی بنشینید، همراه با لیدر خود به داخل سالن اپرا بروید تا عظمت پنهان‌شده بین دیوارهای نئورنسانس را از نزدیک ببینید. البته فکر نکنید که کنسرت‌های اپرا در اینجا دست‌کمی از دیگر شهرهای معروف اروپا داشته باشند، بلکه باید گفت اجراهای آن جزو اجراهای رده اول حساب می‌شود، این نشان می‌دهد که شما عزیزان برای تماشای اپرا لازم نیست حتماً بلیط هواپیمای رم بخرید.

روزهای یکشنبه را به پیک‌نیک و گشت‌وگذار در جزیره “Margaret” بگذرانید.

518- روزهای یکشنبه را به پیک‌نیک و گشت‌وگذار در جزیره “Margaret” بگذرانید.

حتماً بعد از خواندن این مطلب جزیره “مارگارت” بوداپست را در یوتیوپ سرچ کنید تا ویدئوی کوتاهی از آن را تماشا کنید، این جزیره علاوه بر این‌که منطقه سرسبز و خوش آب‌وهوای شهر بوده، مکان بسیار خوبی برای سپری کردن یک روز پرهیجان است و حتی اگر از بازدید بناها و جاذبه‌های تاریخی منصرف شدید به‌هیچ‌وجه این جزیره را از لیست برنامه‌های خود حذف نکنید و در کنار تجهیزات ورزشی و خرابه‌های باستانی به استراحت در فضای سبز آن بپردازید.

در خیابان “Andrassy” و محله اشرافی مجارستان قدم بزنید

419- در خیابان “Andrassy” و محله اشرافی مجارستان قدم بزنید

اگر به شما بگوییم که خیابان “Andrassy” جزو میراث جهانی یونسکو محسوب می‌شود، باور می‌کنید؟ اگرنه همین ماه بلیط هواپیما بوداپست را رزرو کنید و سفری به این شهر و این خیابان داشته باشید، خواهید دید که در دو طرف خیابان عمارت‌های زیبا همراه با رستوران‌ها، کافه‌ها و مغازه‌های لوکس وجود دارد که در نهایت هم به میدان باشکوه “Heroes” ختم می‌شود؛ جایی که بنای یادبود شخصیت‌های مهم مجارستان را می‌بینید.

بازدید از بهترین بناهای بوداپست رایگان است

320- بازدید از بهترین بناهای بوداپست رایگان است

در کنار اینکه این شهر مقصد ارزانی بوده و سفرستان هم شما را در خرید بلیط هواپیما بوداپست یاری می‌کند، می‌توانید رؤیای معماری را با تماشای سبک رومی، گوتیک و ترکی بناهای معروف به واقعیت بدل کنید، بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به قلعه “Fisherman’s Bastion” بروید و چشم‌انداز نابی از شهر را تماشا کنید، بر روی پل معروف بوداپست قدم بزنید، وارد محوطه ساختمان پارلمان شوید و یا به کلیسای سنت استیفن بروید.

در هتل “Grand Budapest”واقعی اقامت کنید.

221- در هتل “Grand Budapest”واقعی اقامت کنید.

احتمالاً فیلم معروف “Grand Budapest Hotel” را دیده‌اید، این فیلم در اسکار 2015 نامزد و برنده چندین جایزه شد؛ پس در این صورت با تمام قسمت‌های هتل آشنا هستید و به‌احتمال‌زیاد دلتان بخواهد هتل را از نزدیک ببینید. گرچه هتل همیشه بین گردشگران شناخته‌شده بود ولی با ساخت این فیلم به‌اندازه‌ای مشهور شد که گردشگران مایلند به همین سبب هم که شده بلیط هواپیما بوداپست را تهیه و به آنجا سفر کنند.

خرید بلیط هواپیما بوداپست و سفر به این شهر
بلیط هواپیما بوداپست و سفر به این شهر

تمام این دلایل فقط بخشی از زیبایی‌ها و شرایط مناسب بوداپست را برای انتخاب بلیط هواپیما بوداپست با شما در میان گذاشت. شاید با خواندن این مطالب به این نتیجه رسیده باشید که بوداپست قابلیت این را دارد که شما را با هر سلیقه‌ای که داشته باشید و در هر سنی که باشید سرگرم کند، اگر به این نتیجه رسیده‌اید بقیه کار را به سفرستان بسپارید تا در تهیه بلیط هواپیما بوداپست به شما کمک کند.

1برای خرید بلیط هواپیما بوداپست به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
surfingtheplanet.com
huffingtonpost.com
traveller.com.au
theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید