بودروم، سرزمین عجایب

0
229
خرید بلیط هواپیما به شهر بودروم ترکیه
بلیط هواپیما به بودروم ترکیه
بودروم، سرزمین عجایبReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 1Rating: 4.5بودروم، سرزمین عجایب - بلیط هواپیما به یک شهر کمتر دیده شده و زیبا در ترکیهبلیط هواپیما به شهر بودروم. بدروم کجاست؟ دیدنی های شهر بودروم ترکیه. جاذبه های گردشگری ترکیه. قیمت بلیط هواپیما به بودروم ترکیه

بودروم، سرزمین عجایب

اگر می‌خواهید بلیط هواپیما بخرید و به مسافرتی چندروزه بروید ولی نمی‌دانید چه شهری را برای خرید بلیط هواپیما به ترکیه انتخاب کنید پیشنهاد می‌کنیم بلیط هواپیما به بودروم را بخرید. بودروم تمام آنچه که شما می‌خواهید را یکجا دارد. بودروم شهری ساحلی در کشور ترکیه است گردشگران بسیاری از سراسر جهان بلیط هواپیما به آن را می‌خرند. این شهر با سبک معماری مصری خاص خود و نیز آثار و جاذبه‌های بسیاری که دارد میزبان خوش‌برخورد و مهربان تمامی گردشگرانی است که بلیط هواپیما به این شهر ساحلی خریده‌اند.

خرید بلیط هواپیما به شهر بودروم ترکیه
بلیط هواپیما به بودروم ترکیه

بودروم با جمعیتی حدود 30.000 نفر شهر بسیار کوچکی به نظر می‌آید اما همین شهر زیبا به خاطر میزبانی از یکی از عجایب هفت‌گانه دنیا، آرامگاه ماسولوس هالیکارناسوس، شناخته‌شده است. بودروم با نام قدیمی – هالی کارناسوس- زادبوم هرودوت نیز بوده است.

آرامگاه ماسولوس هالیکارناسوس

خرید بلیط هواپیما به شهر بودروم ترکیه
آرامگاه ماسولوس هالیکارناسوس بودروم

با خرید بلیط هواپیما به بودروم شاهد یکی از عجایب هفت‌گانه جهان باشید. این آرامگاه توسط آرتمیس، خواهر و همسر پادشاه ماسولوس در سال 355 قبل از میلاد ساخته‌شده است. این اثر بر روی هرمی 21 پله‌ای به ارتفاع 46 متر که درشکه اسبی را به‌عنوان نماد پیروزی بر پیکره خود دارد و دارای 36 ستون سنگ مرمری به سبک یونانی است.

خرید بلیط هواپیما به شهر بودروم ترکیه
آرامگاه ماسولوس هالیکارناسوس بودروم

این آرامگاه براثر زلزله‌ای که رخ‌داده بود از بین رفت و از باقی‌مانده‌های آن در ساخت قلعه هالیکارناسوس استفاده شد و بسیاری از مجسمه‌ها و نقش برجسته‌ها توسط باستان‌شناس سی نیوتون در سال 1856 به موزه بریتانیا منتقل شد و آنجا برای بازدید عموم قرارگرفته است.

خرید بلیط هواپیما به شهر بودروم ترکیه
آرامگاه ماسولوس هالیکارناسوس بودروم

 مورخان بر این باورند که زمانی که شوالیه‌های سنت جان در قرن 15 وارد این شهر شدند بودروم در ویرانه‌ها بود. شوالیه‌ها سنگ‌ها را برداشته و با آنها قلعه ساخته‌اند. احتمال می‌رود اجساد پادشاه ماسولوس و همسرش نیز قبل از اینکه شوالیه‌ها برسند توسط دزدان غارت‌شده و اجسادشان سوزانده شده بود به‌هرحال داستان ماسولوس داستانی شنیدنی است که با خرید بلیط هواپیما به بودروم می‌توان آن را تجربه کرد.

فرودگاه

خرید بلیط هواپیما به شهر بودروم ترکیه
فرودگاه بودروم

یکی از اطلاعاتی که هنگام خرید بلیط هواپیما باید به دست آورید اطلاعات در مورد فرودگاه شهری است که برای آن بلیط هواپیما خریده‌اید. فرودگاه بودروم با نام فرودگاه میلاس بودروم در 35 کیلومتری بودروم قرار دارد. بسیاری از شرکت‌های پروازی در فصل تابستان که فصل پر رفت‌وآمد بودروم است پروازهای چارتر به این فرودگاه دارند. از دیگر فرودگاه‌های نزدیک بودروم می‌توان فرودگاه دالامان و ازمیر را نام برد که هرکدام 3 ساعت با بودروم فاصله‌دارند. در فرودگاه قیمت‌ها نجومی است مثلاً یک قوطی نوشابه 5 یورو است درحالی‌که در شهر نصف این قیمت به فروش می‌رسد.

قلعه بودروم- قلعه سنت پیتر

اگر بلیط هواپیما به بودروم خریدید از این قلعه دیدن کنید. این قلعه که به‌یقین می‌توان گفت از بارزترین جاذبه‌های بودروم است در سال 1402 توسط شوالیه‌ها ساخته شد. امروزه درهای این قلعه به‌عنوان موزه به روی عموم باز است. این قلعه بهترین نماد از سبک معماری دوران قرون‌وسطی است. شما می‌توانید به‌راحتی و تنها با خرید بلیط هواپیما فرصت دیدن از این قلعه را پیدا کنید.

آمفی‌تئاتر

خرید بلیط هواپیما به شهر بودروم ترکیه
آمفی‌تئاتر بودروم

یکی دیگر از بناهای دوران پادشاه ماسولوس و نظاره‌گر و شاهد تاریخ و حوادثی که در شهر اتفاق افتاده. هرچند این بنا نیمه‌کاره ماند و تا دوران رومیان نیز به پایان نرسید اما قطعاً ارزش خرید بلیط هواپیما و از نزدیک دیدن را دارد.

موزه باستان‌شناسی زیر آب

خرید بلیط هواپیما به شهر بودروم ترکیه
موزه باستان‌شناسی زیر آب بودروم

موزه‌ای شگفت‌انگیز که در سال 1961 تأسیس شد و جوایز متعددی به دست آورد و شامل بسیاری از اشیایی است که از حفاری‌های زیر آب به‌دست‌آمده‌اند.

بودروم شهری ساحلی است و شما هر تفریح ساحلی را می‌توانید انجام دهید اما ما پیشنهاد می‌کنیم علاوه بر تفریحات ساحلی خودتان را مهمان حمام ترکی کنید.

حمام

خرید بلیط هواپیما به شهر بودروم ترکیه
حمام بودروم ترکیه

با رفتن به حمام ترکی گویی پا به گذشته می‌گذارید. از کف تا سقف پوشیده از سنگ مرمر است و چشمه‌های جوشان آب و افرادی که شما را شست‌وشو و ماساژ می‌دهند. حمام ترکی تجربه‌ای است که کمتر جایی پیدا خواهید کرد. کافی است بلیط هواپیما به بودروم بخرید و تجربه‌ای خاطره‌انگیز را برای خود رقم بزنید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به ترکیه به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
destination360.com
eat-travel-love.net
turkeyhomes.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به ترکیه ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید