بلیط هواپیما به بوسنی

2
510
خرید آنلاین بلیط هواپیما برای بوسنی
بلیط هواپیما برای بوسنی
بلیط هواپیما به بوسنیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 31Rating: 4.0بلیط هواپیما به بوسنیبلیط هواپیما به بوسنی یکی از کشورهای حوزه بالکان است. نام‌ بوسنی‌ از نام‌ رود «بوسنا» که‌ از میان‌ این‌ کشور می‌گذرد گرفته‌ شده‌ است‌. خرید بلیط هواپیما

بلیط هواپیما به بوسنی

بوسنی یکی از کشورهای حوزه بالکان است. نام‌ بوسنی‌ از نام‌ رود «بوسنا» که‌ از میان‌ این‌ کشور می‌گذرد گرفته‌ شده‌ است‌. بوسنی‌ کشوری‌ است‌ کوهستانی‌ که‌ منابع‌ طبیعی‌ سرشاری‌ چون‌ دریاچه‌ها، رودخانه‌ها، چشمه‌های‌ پرآب‌ متعدد دارد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به بوسنی
بلیط هواپیما به بوسنی

بلیط هواپیما به بوسنی، قلب اروپا

بوسنی و هرزگوین کشوری تقریبا به شکل قلب در شبه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپاست. قبلا این کشور جزئی از یوگوسلاوی بود اما در سال 1992 استقلال یافت. بوسنی از شمال، غرب و جنوب غربی با کرواسی، از شرق با صربستان و از جنوب با مونته نگرو هم مرز است. بیستر مساحت این کشور را کوهستان فرا گرفته است ولی به قسمت کوچکی از ساحل دریای آدریاتیک در جنوب دسترسی دارد. تا سال های اخیر ایده وجود کشوری به نام بوسنی و هرزگوین بین مسلمانان این سرزمین که به آن‌ها بوسنیکان نیز گفته می شود، مطرح می‌شد. از طرفی کروات ها و صرب‌های این کشور به دولت های صربستان و کرواسی برای راهنمایی و به عنوان الگوی سیاسی اقتدا می کردند و خواستار جدایی و پیوستن به این ممالک بودند.

خرید بلیط هواپیما به برن بوسنی
بلیط هواپیما به برن بوسنی

پس از فروپاشی یوگوسلاوی در سال 1992 جنگ داخلی خونینی بین این 3 گروه شکل گرفت. در اواخر جنگ، نیروهای متحد کروات ها و مسلمان‌ها در مقابل نیروهای صربی قرار گرفتند در حالی که نیروهای ناتو به صربهای بوسنی از هوا حمله می کردندپس از درگیری های خونین در نتیجه ی میانجی‌گری های بین المللی عهدنامه ی صلحی ایجاد شد که طبق آن بوسنی به عنوان یک حکومت فدرال در کنار یک نهاد خودمختار صربی خواهند بود. در حال حاضر در بوسنی 2  و حتی 3 حکومت مختلف در موازات هم در حال فعالیت هستند. با وجود این حکومت مرکزی در سارایوو قرار دارد و واحد پول آنها یکسان می باشد.

جدا از اختلافات سیاسی در این کشور، بوسنی دارای زیبایی های فراوان می‌باشد. حومه شهرهای این کشور با روستاهای قرون وسطائی، رودخانه ها، دریاچه ها و به علاوه کوهستان‌های آلپی می باشد.

بلیط هواپیما به سارایوو Sarajevo

خرید بلیط هواپیما به برن بوسنی
بلیط هواپیما به برن بوسنی

در سال 1990 سارایوو تحت محاصره قرار گرفت و در یک قدمی نابودی بود. امروزه مرکز ترمیم یافته آن پر از کافه ها و محل سکونت مقرون به صرفه است. هنوز جاهای گلوله در معماری جالب این شهر که تلفیقی از ساختمان های دوران عثمانی، اتریشی-مجارستانی و یوگوسلاو می باشد، باقی مانده است.

خرید بلیط هواپیما به برن بوسنی
بلیط هواپیما به برن بوسنی

کوچه های سنگ فرشی شده قدیمی باشچارشیجا به شهر حال و هوای ترکی می دهد. از شمال تا جنوب شهر پر از خانه های سقف قرمز بوسنیایی و مناره های تیر کشیده ی بی شمار است که در مسیر بالا رفتن به سمت لبه های سبز کوهستان قرار گرفته اند.با این اوصاف سارایوو یکی از شهر هایی است که نباید دیدن آن را از دست داد.

بلیط هواپیما به سارایوو و بازدید از باشچارشیجا Bascarsija

خرید بلیط هواپیما به برن بوسنی
بلیط هواپیما به برن بوسنی

باشچارشیجا جاذبه ی اصلی توریستی سارایوو می‌باشد که در قلب شهر قرار گرفته است. این بازار یکی از مکان های قدیمی سالم مانده و همچنین یک مثال بارز از معماری شرقی در شبه جزیره بالکان است.

خرید بلیط هواپیما به برن بوسنی
بلیط هواپیما به برن بوسنی

باشچارشیجا ریشه ترکی داردو از دو کلمه تشکیل شده است:«bas»به معنای سر که در اینجا معنی اصلی می دهد و کلمه ی «carsi» که به معنای یک خیابان تجاری است. تاریخ باشچارشیجا در سال 1462 میلادی آغار شد، زمانی که عیسی-بگ ایشاکوویچ Isa-beg Ishakovic فرماندار عثمانیایی بوسنی، یک کاروانسرا ساخت.

بلیط هواپیما به بوسنی و بازدید از پل موستار Stari Most

خرید بلیط هواپیما به برن بوسنی
بلیط هواپیما به برن بوسنی

چهار و نیم قرن پیش، سلطان سلیمان ملقب به محتشم، فرمان ساخت یک پل را داد. ساخت این پل 9 سال به طول انجامید. stari most که به معنای پل قدیمی است به عنوان یک میراث جهانی در یونسکو نیز ثبت شده است. این پل 24متر ارتفاع و 30متر طول دارد. طرح فعلی آن بازتابی از طرح اولیه آن در 5 قرن پیش است. پل ساخته شده در زمان سلطان توسط نیرو های کروات در سال 1993 تخریب شد.

بلیط هواپیما به موستار

آبشارهای کراویس Kravice Waterfalls

خرید بلیط هواپیما به برن بوسنی
بلیط هواپیما به برن بوسنی

این آبشارها روی رودخانه تربیژات Trebizat درون آخرین جنگل اروپا در جنوب غربی شهر موستار بوسنی، قرارگرفته اند. آبشارهای کراویس با 25 متر ارتفاع و 150 متر عرض در بهار نیاگارای کوچکی را در اروپا به وجود آورده‌اند. در تابستان آبشارها کمتر شگفت آورند اما استخرهای اطراف آن به اندازه‌ای کم عمق می شوند که می‌توان در آنها شنا کرد. این آبشارها منظره های زیبایی را پدید می آورند که انسان را وسوسه می کند تا حداقل یک بار در طول زندگی اش از آن ها دیدار کند.

بلیط هواپیما به بوسنی و بازدید از بیلاشنیکا Bjelasnica

خرید بلیط هواپیما به برن بوسنی
بلیط هواپیما به برن بوسنی

بیلاشنیکه دومین پیست اسکی المپیک بوسنی در حدود 30 کیلومتری جنوب سارایوو واقع شده است و یک جاذبه در اسکی شبانه از 6.30 عصر تا 9 شب است. در تابستان امکان بازدید از روستاهای کوهستانی زیبای پشت آن فراهم می باشد.

بلیط هواپیما به ویشگراد

پل مهمت پاشا سوکولوویچ Mehmet pasa Sokolovic Bridge

خرید بلیط هواپیما به برن بوسنی
بلیط هواپیما به برن بوسنی

پل با شکوه مهمت پاشا، جذبه ی اصلی ویشگراد Visgrad می باشد. این پل که در سال 1571 میلادی ساخته شده، در سال 2007 بعنوان یک میراث جهانی یونسکو شناخته شده است. پل مهمت پاشا به تازگی بازسازی شده است. این پل بخصوص در هنگام غروب که مه از دره ی تنگ بر می خیزد، تماشایی می شود.

بلیط هواپیما به بلاگای Blagaj (خانه درویشان The Dervish House)

خرید بلیط هواپیما به برن بوسنی
بلیط هواپیما به برن بوسنی

بلاگای پناهگاهی آرام،  هارمونیک و زیبا در دل طبیعت، در 3 کیلومتری فرودگاه موستار واقع شده است. این مکان، محل تمرکز بسیاری از شخصیت های تاریخی،خانواده های اصیل رومی، وزیرهای عثمانی و بسیاری از مسافران که دنبال آرامش، تازگی آب و گرمای لذت بخش خورشید و آسمان آبی هستند، می باشد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به بوسنی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
atlasobscura.com ، meanderbug.com
lonelyplanet.com ، wikitravel.org
visitmycountry.net ، atlasobscura.com

تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 96
آخرین بروزرسانی: 08 آبان 96

2 دیدگاه ها

    • سریع ترین راه سفر هوایی و تهیه بلیط هواپیما به شهرهای مهم بوسنی مانند سارایوو هست. و نکته ای که در مورد بوسنی وجو دارد این ایت که این کشور کمتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته است در حالی که از جاذبه های فراوانی برخوردار می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید