بلیط هواپیما به بوشهر شهر نخل و دریا

0
269
خرید بلیط هواپیما به بوشهر
بلیط هواپیما به بوشهر
بلیط هواپیما به بوشهر شهر نخل و دریاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 26Rating: 4.0بلیط هواپیما به بوشهر شهر نخل و دریابلیط هواپیما به بوشهر شهر نخل و دریا هر سفری لازم نیست تا گران‎ترین باشد که به بهترین نیز تبدیل شود. خاطرات خوش بعد از خرید بلیط هواپیما ارزان تهران بوشهر

بلیط هواپیما به بوشهر شهر نخل و دریا

هر سفری لازم نیست تا گران‎ترین باشد که به بهترین نیز تبدیل شود. نمونه‌اش داستان‌هایی که ایرانگردان از خاطرات خوش سفر بعد از خرید بلیط هواپیما ارزان تهران بوشهر تعریف می‌کنند. بندر بوشهر در جنوب ایران به خصوص در فصول سردتر سال، بهترین مقصد گردشگری برای آن دسته از ایرانگردانِ ایران دوستی است که می‎خواهند از طریق خرید بلیط ارزان هواپیما با جاذبه‌های گردشگری سرزمینشان در جنوبی‎ترین نقطه جغرافیایی نقشه ایران آشنا شوند.

استان‌ بوشهر به‌ علت‌ موقعیت‌ استراتژیكی‌ مناسب‌ برای‌ احداث‌ پایگاه‌ دریایی‌ و بندرگاه‌، مورداستفاده‌ پادشاهان‌ عیلام‌ قرار گرفته‌ بود. در زمان‌ هخامنشیان‌ سرزمین‌ بوشهر جزو ساتراپ‌ پارس‌ بود. خلیج‌فارس و به‌ تبع‌ آن‌ استان‌ بوشهر، به‌ دلیل‌ موقعیت‌ سوق‌ الجیشی‌ و اهمیت‌ اقتصادی‌ و بازرگانی‌، در طول‌ تاریخ‌همواره‌ از سوی‌ كشورها و دولت‌ها برای‌ تبادل‌ علم‌ و ثروت‌ و گسترش‌ قدرت‌ سیاسی‌ مورد توجه‌ قرار گرفته‌است‌.

سواحل زیبا، نخلستان‌های سرسبز، گنبدهای نمکی، باف تاریخی بوشهر، بندر تاریخی سیراف، موزه رئیس‌علی دلواری، نیروگاه اتمی بوشهر، کاخ بردک سیاه، بازارهای تجاری، گور دختر، کاروانسرای مشیرالملک، قلعه خورموج و منطقه تاریخی توز بخش‌هایی از نقاط دیدنی استان بوشهر هستند.

در ادامه برخی از جاذبه‎های گردشگری بوشهر را که حتما باید پس از خرید بلیط هواپیما ارزان تهران بوشهر در فهرست دیدنی‎های سفر قرار دهید را برای مسافرانی که قصد خرید بلیط هواپیما ارزان برای بوشهر دارند، معرفی می‎کنیم.

بلیط هواپیما برای بازدید موزه دریانوردی خلیج فارس

خرید بلیط هواپیما به بوشهر
خرید بلیط هواپیما به بوشهر

موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس، یکی از موزه‌های استان بوشهر و در محله سبزآباد بندر بوشهر می‌باشد. محل کنونی این موزه که شامل ساختمان کنسولگری و عمارت کلاه فرنگی می‌باشد، در سال ۱۸۵۸ میلادی تاسیس شد و مدتی بعد به مقر دائمی سرکنسول گری انگلستان در بوشهر تبدیل شد. این بنا تا پایان جنگ جهانی دوم در اختیار دولت انگلیس بود تا آنکه در سال ۱۹۴۶ میلادی برابر ۱۳۲۵ هجری قمری و بعد از انتقال نمایندگی سیاسی انگلیس به بحرین، این عمارت به دولت ایران تحویل گردید و در اختیار نیروی دریایی ایران قرار گرفت. در محوطه موزه ۴۰ فروند شناور سطحی و انواع زیرسطحی‌های جنگی دریایی متعلق به دوره‌های مختلف تاریخی از جمله قاچار و کشتی پرسپولیس نگهداری می‌شود. در درون ساختمان کلاه فرنگی که اکنون بطور کامل بازسازی شده‌است انواع تجهیزات جنگی، مخابراتی، کنترل و هدایت دریایی، پزشکی و ظروف نقره‌ای و سفالینه‌های کشف شده از دوران‌های مختلف تاربخی بندر بوشهر می‌باشد.

بلیط هواپیما برای بازدید بنای گور دختر تنگ ارم

خرید بلیط هواپیما به بوشهر
بلیط هواپیما به بوشهر

بنای گور دختر بسیار شبیه به آرامگاه کوروش هخامنشی در پاسارگاد ( مشهد مرغاب ) است و در شرق جاده برازجان- کازرون در منطقه تنگ ارم قرار دارد و قدمت آن به سده ششم قبل از میلاد برمی‌گردد.

سقف و بدنه سنگی این آرامگاه از 24 قطعه سنگ تشکیل شده است. در سنگ سوراخ‌هایی تعبیه شده که با بست‌های آهنی به هم وصل می‌شوند.

در گور دختر همچنین عناصر هنر اورارتویی مانند شیروانی دو شیبه و نیز عناصر معماری ایلامی بمانند معبد چغازنبیل را می‌توان دید این بنای ارزشمند در سال 1376 به شماره 1897 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است و هر گونه دخل و تصرف در آن تا شعاع 100 متری جرم محسوب می‌شود.

این بنا قدمت منطقه برازجان را تایید می‌کند بخوصوص که کوشک اردشیر ساسانی هم در نزدیکی این بنای باستانی واقع است. این احتمال وجود دارد که این بنا مربوط به آرامگاه دختر یا خواهر کوروش هخامنشی باشد.

بلیط هواپیما برای بازدید گنبد نمکی جاشک

خرید بلیط هواپیما به بوشهر
بلیط هواپیما به بوشهر

گنبد نمکی جاشک یا دشتی یا کوه نمک ناحیه‌ای وسیع و مرتفع از شمال غرب کوه جاشک منتهی‌الیه جنوبی رشته کوه زاگرس، حدفاصل شهرستان دیر و دشتی در استان بوشهر، یکی از بزرگ‌ترین و فعال ترین و زیباترین گنبدهای نمکی ایران و خاورمیانه و از جاذبه‌های طبیعی استان بوشهر است که در بهمن سال ۱۳۸۶ بعنوان اثر طبیعی ملی فسیلی به عنوان یکی از مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست به ثبت رسید. مهمترین خصوصیات بارز و متفاوت کوه نمکی جاشک به نوع نمکهای این کوه نمکی، گنبدها و غارهای منحصر به فرد، آبشارها، بلورها و … می‌توان اشاره داشت.

بلیط هواپیما برای بازدید قلعه خورموج

خرید بلیط هواپیما به بوشهر
بلیط هواپیما به بوشهر

 قلعه خورموج یکی از آثار شکوهمند تاریخی استان بوشهر است که طی زمان تغییر یافته و روی به ویرانی گذاشت است. قلعه خورموج شامل 4 حصار، 4 قلعه، اندرونی، عمارت مرکزی و قراولخانه و اصطبل بوده است. قسمتی از آن به نام قلعه محمد خان دشتی و قسمت دیگر آن به نام قلعه جلال خان معروف بوده است. این قلعه در شهر خورموج واقع شده است. سبک معماری آن سلجوقی و متاثر از سبک قلعه سازی دوره ساسانی است که با استفاده از تاق نما ها و گچبری در آرایش دیوارها و درون اتاق‌ها بنا شده است.

بلیط هواپیما برای بازدید موزه رئیسعلی دلواری

خرید بلیط هواپیما به بوشهر
بلیط هواپیما به بوشهر

موزه رئیسعلی دلواری در شهر دلوار از توابع شهرستان تنگستان واقع شده‌است. ساختمان این موزه خانه و محل زندگی رئیسعلی دلواری بوده‌است. که در ۴۵ کیلومتری شهر بوشهر قرار دارد.

بلیط هواپیما برای بازدید بندر سیراف

خرید بلیط هواپیما به بوشهر
بلیط هواپیما به بوشهر

سیراف (سیراب) یکی از شهرهای قدیمی استان بوشهر ایران بوده است. بازمانده‌های آن در نزدیکی بندر طاهری فعلی دیده می‌شود. سیراف زمانی از بندرهای اصلی ایران و خاورمیانه و محل پهلوگیری کشتی‌های بزرگ بود. بازرگانان سیرافی به دوردست‌های آسیا و افریقا سفر دریایی می‌کردند.

ولی طی یک زلزله و سونامی حاصله از آن در بهار سال 398 قمری قسمت عمده این بندر پر رونق به زیر آب رفت و فقط مسجد جامع سیراف و قلعه نصوری و گور دخمه و بازار آن باقیمانده است.

بلیط هواپیما برای بازدید قلعه هلندی‌ها جزیره خارک

خرید بلیط هواپیما به بوشهر
بلیط هواپیما به بوشهر

قلعه هلندی ها در شمال خاوری جزیره خارک قرار دارد. این قلعه سابقا برج و بارویی داشته که از بین رفته است. در سال 1748 میلادی مقارن با حکومت دوره صفوی که ایران مورد حمله افاغنه قرار گرفت، هلندی ها پس از تعطیلی دارالتجاره بندرعباس، جزیره خارک را مرکز خود قرار داده و این قلعه را احداث کردند. این قلعه به وسیله کینپ هاوزن در سال 1747 بنا گردیده و به «قلعه هلندی ها» معروف است.

خرید بلیط هواپیما به بوشهر
بلیط هواپیما به بوشهر

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به بوشهر به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
mehrnews.com
beytoote.com
hamshahrionline.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید