بلیط هواپیما به تبریز شهر اولین ها

0
273
خرید بلیط هواپیما به تبریز
بلیط هواپیما به تبریز
بلیط هواپیما به تبریز شهر اولین هاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 26Rating: 4.5بلیط هواپیما به تبریز شهر اولین هابلیط هواپیما به تبریز برای آنهایی که مختصری به جغرافیا و تاریخ کهن ایران آشنایی دارند، قیمت بلیط هواپیما تهران به تبریز، قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری تهران تبریز

بلیط هواپیما به تبریز شهر اولین ها

برای آنهایی که مختصری به جغرافیا و تاریخ کهن ایران آشنایی دارند، تبریز، همواره معنا و مفهوم ویژه‌ای داشته است. شهری در دل کوه‌های استوار که تار و پودش با زیبایی‌های تاریخ گره خورده و بناهایش راوی داستان‌های عجیبی از سیر تحولات چندین و چند ساله می‌باشند. پایتخت طولانی مدت سلسله‌ها و خاندان‌های شاهنشاهی تاریخ ایران، امروزه به داشتن مشخصه‌های منحصر به فردی معروف است. جدا از آب و هوای مطبوع و مردمان خونگرمی که غبار کفش مهمان را سرمه چشم خود می‌کنند، تبریز پرچم دار لقبی با عنوان شهر اولین‌هاست. وجب به وجب این شهر توسط پیشگامانی در حوزه‌های مختلف علم، فرهنگ، هنر، صنعت، تجارت و … ساخته شده است.

امروزه، شکی در این نیست که فقط یک کتاب چندین جلدی می‌تواند لیست کاملی از اولین‌های شهر تبریز را در خود جای دهد. اولین‌هایی که به واسطه موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد و سطح فرهنگی و علمی بالای این شهر، بی شمار شده‌اند. اولین‌هایی که فقط با خرید یک بلیط هواپیما به مقصد تبریز در مقابل چشمان شما صف آرایی کرده و بخش وسیعی از غنای تاریخی ایران و آذربایجان را تقدیم‌تان می‌دارند. با ما باشید تا تنها گوشه‌ای از این زیبایی‌های تمام نشدنی را برای شما نمایان کنیم.

صنعت و تجارت در تبریز

خرید بلیط هواپیما به تبریز
بلیط هواپیما به تبریز

صنعت و تجارت دو جزء لاینفک در پیشرفت‌های شهر تبریز بوده‌اند. سال 1227 بود که شاهزاده عباس میرزا اولین چاپخانه را در شهر تبریز احداث و به نوعی سنگ بنای صنعت چاپ را در ایران برقرار ساخت. چاپ رساله جهادیه به قلم میرزا عیسی قائم مقام که شامل مجموعه‌ای از فتواهای علما درباره ضرورت جهاد می‌شد، اولین محصول این چاپخانه به حساب می‌آید. البته در حوزه چاپ و چاپخانه، میرزا زین العابدین تبریزی هم نام درخشانی دارد. چرا که وی اولین چاپخانه سربی با حروف فارسی و عربی را در تبریز دایر کرد و همین اتفاق سبب چاپ اولین روزنامه شهرستانی با نام روزنامه ملتی در این شهر شد. چاپ اولین جلد قرآن را هم بسیاری از گزارش‌ها و شواهد تاریخی به شهر تبریز نسبت می‌دهند. هر چند که اختلاف نظرهایی همچنان در این مورد وجود دارد.

خرید بلیط هواپیما به تبریز
بلیط هواپیما به تبریز

چاپ اولین پول کاغذی به نام چاو در سال 693 هجری قمری، ایجاد نخستین ضرابخانه ماشینی در سال 1298 قمری و همچنین بنیان گذاری اولین اتاق بازرگانی کشور در سال 1285 شمسی هم تنها نشانگر گوشه‌ای از نبوغ تجاری مردم تبریز هستند. مطمئنا هم‌کلام شدن با چنین مردمانی که خلاقیت و استعداد را از پیشینیان خود به ارث برده‌اند، ایده‌ها و افکار جدیدی می‌تواند به ذهن شما تزریق کند. پس اگر می‌خواهید کسب و کارتان رونق بگیرد، قبل از هر اقدامی، یک بلیط هواپیما به شهر تبریز تهیه کنید تا با حضور در این شهر و آشنا شدن با راز و رمز تجارت در آن، مسافرت خاطره انگیزتان هم فال باشد و هم تماشا.

علم و هنر در تبریز

خرید بلیط هواپیما به تبریز
بلیط هواپیما به تبریز

عشق به یادگیری علوم جدید و ذوق و قریحه ذاتی برای پدید آوردن آثار هنری از دیرباز با گوشت و خون مردم تبریز عجین شده‌اند. به این موارد، همت بلند و استوار بزرگان و فرهیختگان این شهر را هم که اضافه می‌کنیم شاهد به وجود آمدن نخستین کتابخانه دولتی ایران توسط محمد علی تربیت در سال 1300، اولین سینمای عمومی ایران توسط کاتولیک‌های فرانسوی در سال 1279، اولین مدرسه تحصیلات ابتدایی به شیوه نوین توسط میرزا حسن رشدیه و اولین مدرسه کر و لال‌ها توسط جبار باغچه‌بان می‌شویم. ناگفته نماند که ترجمه کتاب‌هایی چون شارل دوازدهم و پطر کبیر، گرداوری دایره المعارف، اجرای تئاتر، راه اندازی عکاسخانه، بنیان‌گذاری انشاء جدید و نوشتن رمان و نمایشنامه هم زمینه‌های مختلفی هستند که مشاهیر این شهر در همگی آنها پیشگام بوده‌اند. بعید به نظر می‌رسد که شخصی به علم و هنر علاقه داشته باشد و در خرید بلیط هواپیما به مقصد تبریز تعلل کند.

تبریز مهد شهرنشینی مدرن

خرید بلیط هواپیما به تبریز
بلیط هواپیما به تبریز

در دنیای امروزی، برخورداری از برق و تلفن، داشتن شهرداری، شهربانی و آتش نشانی و وجود انجمن‌ها و موسسات مختلف، جزء موارد اولیه امکانات شهری به شمار می‌روند. اما بد نیست بدانید که تبریز، میزبان همگی این موارد برای نخستین بار در ایران محسوب می‌شود. از احداث اولین آتش نشانی در سال 1221 گرفته تا نخستین مرکز تلفن در سال 1280، اولین کارخانه برق در سال 1281، اولین بلدیه یا همان شهرداری امروزی، اولین موسسه خیریه غیر دولتی و اولین شهربانی، همه و همه در تبریز بنیانگذاری شده‌اند. ضمنا، تاسیس اولین انجمن زنان در ایران هم گام بسیار بلندی در تاریخ شهر تبریز برای پیشرفت قشر بانوان جامعه بود.

 بد نیست بدانید که قصه اولین بودن شهر تبریز فقط به تاریخ­‌های گذشته محدود نمی‌شود. بلکه در حال حاضر هم ایجاد اولین سازمان توسعه گردشگری، اولین کارت اعتباری اتوبوس شهری و اولین کارت هوشمند مسابقات فوتبال جزء برنامه‌های نوینی هستند که زندگی در شهر تبریز را روز به روز مدرن‌تر کرده­‌اند.

بلیط هواپیما به تبریز و اولین ها

خرید بلیط هواپیما به تبریز
بلیط هواپیما به تبریز

همانطور که پیش از این ذکر شد اولین‌های تبریز به قدری زیاد هستند که نام بردن از تک تک آنها از عهده قلم خارج است. تبریزی‌ها در طول تاریخ، صاحب اولین رستوران و کافه رستوران و همچنین اولین تاکسی هوایی بوده‌اند. آنها دستی در طبابت داشته‌اند و سهم بسیار بزرگی از پیشرفت‌های پزشکی امروز، مرهون تالیف نخستین کتاب‌های این حوزه در تبریز و احداث اولین دانشکده پرستاری، مامائی، داروسازی و دندان پزشکی در شهر اولین‌هاست. کلنل، محمد تقی خان پسیان، اولین خلبان ایرانی است که از بین مردم تبریز به ایران و جهان معرفی شد. بستر تأسیس نخستین پایگاه لرزه نگاری کشور و نخستین دانشکده فرش در ایران، همچنین راه اندازی آموزش و پرورش نوین و نخستین کودکستان کشور نیز تبریز بوده است.

تبریز، پر شده از خلاقیت و نوآوری. در تبریز چیزی جز زیبایی نمی‌توان دید. موزه‌های آن، تاریخ را به شیواترین شکل ممکن ارائه می دهند. دل کندن از این شهر همیشه برای گردشگران سخت و خاطره‌ حضور در آن فراموش نشدنی می‌باشد. شما نیز برای آشنایی با مردمی که طلایه دار بخش عظیمی از پیشرفت‌های امروزی هستند، لحظه‌ای درنگ نکنید. چمدان‌ها را ببندید و گزینه خرید آنلاین بلیط هواپیما را فعال سازید. آغوش تبریز همواره به روی مهمانانش باز بوده است.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع
cityfirst.blogsky.com ، tabriz.isna.ir ، tabriztourist.com
tripyar.com ، wikipedia.org ، bargozideha.com
invitationtoiran.com ، upload.wikimedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید