بلیط هواپیما ترکیه محل تلاقی قاره ها

جمهوری ترکیه کشوری است در خاورمیانه که قسمتی از آن در اروپا واقع شده. از آنجا که این کشور از جنوب به دریای مدیترانه می‌رسد با قبرس همسایه است و به نوعی ترکیه فصل مشترک قاره‌های آسیا و اروپاست. خرید بلیط هواپیما ترکیه در بین گردشگران ایرانی بسیار امری عادی شده است و چون ویزای ترکیه مدت‌هاست که برداشته شده است و تنها با پرداخت عوارض خروج از کشور می‌توانید سفر به ترکیه را تجربه کنید، راحت‌ترین و دم‌دست‌ترین خرید پرواز خارجی، بلیط هواپیما ترکیه است.

0
798
خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه محل تلاقی قاره هاReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Apr 23Rating: 4.5بلیط هواپیما ترکیه - کشوری نزدیک دریای مدیترانه و همسایه قبرس و فصل مشترک اروپا و آسیاجمهوری ترکیه کشوری است در خاورمیانه که قسمتی از آن در اروپا واقع شده. ترکیه فصل مشترک قاره‌های آسیا و اروپاست. خرید بلیط هواپیما ترکیه در بین گردشگران ایرانی بسیار امری عادی شده است. بلیط هواپیمای ارزان. دیدنی های ترکیه. عکس از جاذبه های ترکیه. استان های ترکیه. جنگل های ترکیه. قیمت بلیط هواپیما ارزان ترکیه

بلیط هواپیما ترکیه محل تلاقی قاره ها

جمهوری ترکیه کشوری است در خاورمیانه که قسمتی از آن در اروپا واقع شده. از آنجا که این کشور از جنوب به دریای مدیترانه می‌رسد با قبرس همسایه است و به نوعی ترکیه فصل مشترک قاره‌های آسیا و اروپاست. خرید بلیط هواپیما ترکیه در بین گردشگران ایرانی بسیار امری عادی شده است و چون ویزای ترکیه مدت‌هاست که برداشته شده است و تنها با پرداخت عوارض خروج از کشور می‌توانید سفر به ترکیه را تجربه کنید، راحت‌ترین و دم‌دست‌ترین خرید پرواز خارجی، بلیط هواپیما ترکیه است. ترکیه سرزمینی غنی از تاریخ و فرهنگ در جنوب دریای سیاه با بخش بزرگی در آسیا و بخش کوچک‌‌تری در اروپا می‌باشد. پس از فروپاشی امپراتوری عثمانی به رهبری مصطفی کمال آتا‌تورک در بخش عمدتا ترک‌‌زبان این امپراتوری تشکیل شد.

✅ خرید بلیط هواپیما استانبول
✅ بازدید از مقاله سفری 4 روزه به استانبول

پس از تشکیل کشور ترکیه، آتا‌تورک به ریاست جمهوری برگزیده شد و با اصلاحاتی که انجام داد، ترکیه‌‌ نوین را شکل داد. ترکیه دارای موقعیت ویژه‌ای است، قرار گرفتن این کشور در دو قاره‌‌ آسیا و اروپا تا حدود زیادی به اهمیت آن می‌‌افزاید. وجود معماری‌‌های ارزشمند و باشکوه، سواحل زیبا، آب ‌‌و‌‌ هوای ‌عالی در برخی نقاط، طبیعت قابل توجه و فرهنگ‌ عامه‌‌ مردم که در کوچه خیابان‌‌های این کشور دیده می‌شود، جذابیت دو‌‌چندانی به آن بخشیده‌‌ است.

خرید بلیط هواپیما به ترکیه
بلیط هواپیما به ترکیه

با توجه به جاذبه‌‌های فرهنگی و گردشگری بسیار زیاد این کشور که سالانه میلیون‌‌ها گردشگر را به خود جذب می‌‌کند، نمی‌توان کتمان کرد که با یکی از دیدنی‌ترین کشورهای جهان روبرو هستیم. کشوری که در چند سال گذشته پرطرفدارترین مقصد گردشگری برای هموطنان ایرانی بوده است.

✅ بازدید از مقاله سفری 4 روزه به آنتالیا

خرید بلیط هواپیما به ترکیه
بلیط هواپیما به ترکیه

ترکیه شهرهای دیدنی بسیاری را در خود جای داده است که از جمله می‌توان به: استانبول، ازمیر، آنکارا، کاپادوکیا، وان، آلانیا، کوش‌آداسی، مارماریس، بودروم، فتیحه، آنتالیا و … اشاره کرد. ما در وبلاگ سفرستان سعی بر این داریم تمامی این جاذبه ها را به شما معرفی نماییم. و با توجه به سواحل مدیترانه که بسیار آب و هوای خوب و دلپذیری دارد می‌توان با خرید بلیط هواپیما آلانیا از این جزایر در مسافرتی آرامش‌بخش لذت برد.

آب و هوای ترکیه

خرید بلیط هواپیما به ترکیه
آب و هوای ترکیه

در آناتولی دو منطقه کوهستانی وجود دارد. یکی در قسمت شرقی که به سمت ارمنستان است. یکی هم در قسمت جنوبی که به سمت ایران است. این قسمت هایی که ذکر شد به دلیل این که ارتفاع آن زیاد است آب و هوا سرد است. قسمت مدیترانه که شامل شهرهای مرسین، آنالیا، آنتالیا و مارماریس می‌شود زمستان‌های معتدل و تابستان های گرم، ناحیه اژه که شامل ازمیر و آیدین می‌شود به دلیل همجواری با مدیترانه از آب هوای معتدل برخوردار است. ناحیه مرمره که بزرگترین شهر ترکیه، استانبول را در خود دارد، هوای مایل به سردسیر در زمستان و گرمای شدید مانند شهرهای ناحیه مدیترانه ای را در تابستان دارد.

خرید بلیط هواپیما به ترکیه
بلیط هواپیما به ترکیه

ترکیه به ۷ بخش و منطقه به شرح زیر تقسیم می گردد:

اژه

باقیمانده های یونان و روم که بین دریای آبی اژه و شیارهای زیتونی نقره ای است.

آناتولی جنوب شرقی

منطقه ای که تقریبا بیابانی است و در قسمت جنوب شرقی این کشور قرار دارد.

دریای سیاه

کوهستان‌هایی مملو از درختان که برای ورزش‌هایی مثل سنگ‌نوردی و پاروزنی مناسب است.

آناتولی مرکزی

استپ‌های بدون درخت کاپادوکیه که به شکل هلال ماه است

آناتولی شرقی

این منطقه کوهستانی و مرتفع است

مرمره

این منطقه شهرنشین یادبودهایی از عثمان را دارد

مدیترانه

کوههایی با درختان کاج که در طرف دیگرش دریای زلال واقع شده است

منابع طبیعی

منطقه اژه

خرید بلیط هواپیما به ترکیه
برج ساعت در ازمیر

یک منطقه تقریبا هشتاد هزار کیلومتر مربعی که در قسمت غربی کشور است، آب و هوایش هم مدیترانه ای و معتدل که در امتداد ساحل به همین صورت است. تابستان ها هوا بسیار گرم و خشک است و زمستان ها هم حالتی رطوبی دارد. شهر مهم ازمیر هم در همین منطقه قرار دارد.

منطقه دریای سیاه

خرید بلیط هواپیما به ترکیه
منطقه دریای سیاه ترکیه

مناطق شمالی کشور که مانند کمربند آن را در بر گرفته، سواحل دریای سیاه است. نسبت مردم روستا نشین در آن بیشتر از مردم شهر نشین است. تنها منطقه در کل ترکیه است که چنین خاصیتی دارد. آب و هوایش هم اقیانوسی و بیشترین بارندگی ر ترکیه را دارد.

بخش اروپایی ترکیه هم که مجاور دریای مرمره در قسمت شمال غرب است. با اینکه منطقه کوچکی است ولی خوب پرجمعیت است. بهتر اگر بگوئیم پر جمعیت ترین نقطه ترکیه است با اینکه کوچکترین هم هست. کلا منطقه ای رطوبی است و تاستان ها گرم و مرطوب و زمستان ها گرم و مرطوب است.

منطقه مدیترانه

خرید بلیط هواپیما به ترکیه
منابع طبیعی ترکیه

 شامل سواحل دریای مدیترانه در جنوب است. مساحت این منطق 1200 هزار کیلومترمربع است. آب و هوای در ساحل مدیترانه‌ای است و تابستان‌هایی گرم و خشک و زمستان‌هایی سرد و مرطوب دارد. آب و هوای مناطق داخلی، قاره ای است و تابستان‌هایی گرم و خشک و زمستان‌هایی سرد و برفی دارد. شهر آنتالیا در این منطقه قرار گرفته است.

پوشش گیاهی ترکیه

خرید بلیط هواپیما به ترکیه
بلیط هواپیما به ترکیه

کشور ترکیه پوشش های گیاهی مختلفی دارد چون تنوع آب و هوایی مختلفی دارد. گفته می شود فقط سی گونه مختلف گندم وحشی در این کشور کشف شده. یا اینکه گفته اند حدود ده هزار گونه گیاه آوند دار در این کشور وجود دارد. ترکیه از جمله کشورهایی است که از نظر کشاورزی خودکفا‌ است و صادرات متنوعی دارد.

این رقم بسیار خوبی است که دو از پنج قسمت زمین های ترکیه اراضی قابل کشت است و تقریبا نصف این زمین ها زیر کشت غلات است و اراضی وسیعی هم دارد که چراگاه و مرتع است.

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

باوجود اینکه شاید به نظر کلیشه‌‌ بروشور توریستی بیاید، ترکیه تلفیقی حقیقی از سنت شرق و مدرنیته‌‌ی غرب است. شاید بتوان گفت رایج ‌‌ترین چیز در این کشور اعتقاد اکثریت مردمش به دین اسلام است.

وسایل حمل و نقل عمومی در ترکیه

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

در این کشور از تاکسی و اتوبوس و قطار و تراموا میتوان برای حمل و نقل عمومی استفاده کرد. معروف هم هست که سیستم حمل و نقل اتوبوسی ترکیه بسیار خوب و دقیق است و بسیار کارآمد شناخته شده است. یعنی شما میتوانید از ساعت شش و نیم صبح تا یازده و نیم شب به راحتی اتوبوس گیر بیاورید.

تراموا هم یک وسیله‌‌ی حمل‌‌و‌‌نقل عمومی مقرون‌ به‌ صرفه است. مسیرهای متعددی در اطراف شهر وجود دارد و ساعت فعالیت آن از ۶ صبح تا نیمه شب است.

خرید بلیط هواپیما ترکیه
بلیط هواپیما ترکیه

برای خرید بلیط هواپیما ترکیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت‎نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید