بلیط هواپیما به مقصد تمدن های گم شده

1
334
خرید بلیط هواپیما به مقصد تمدن های گم شده
بلیط هواپیما به مقصد تمدن های گم شده
بلیط هواپیما به مقصد تمدن های گم شدهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 13Rating: 4.0بلیط هواپیما به مقصد تمدن های گم شدهبلیط هواپیما به مقصد تمدن های گم شده شما چه مقاصدی را دوست دارید؟ آیا بازدید از آثار باستانی برای شما جذاب است؟ بلیط هواپیما به تونس ترکیه ایران اردن هندوستان

بلیط هواپیما به مقصد تمدن های گم شده

شما چه مقاصدی را دوست دارید؟ آیا بازدید از آثار باستانی برای شما جذاب است؟ وقتی به سراغ تاریخ می‌رویم رد پای تمدن‌هایی را می‌بینیم که در کشورهای مختلف جهان شکل گرفتند و آوازه و شکوه برخی از آنها بسیار چشمگیر بوده است، این تمدن‌ها بر اثر حوادثی طبیعی و یا حمله‌ی دیگر اقوام به ناگاه نابود شدند؛ بقایای برخی از آنها تا مدتها نامکشوف باقی ماند و تازه پس از مدتی با پیدا شدن و تحقیق درباره‌ی آنها، پرده از وجود این تمدن‌ها برداشته شده و پازل تاریخ کامل گشت.

شما می‌توانید بلیط هواپیمایتان را به مقصد یکی از آنها بگیرید، دیدار از آنها می‌تواند تجربه‌ای به یادماندنی باشد. بسیاری از این آثار در فهرست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده و میزبان بسیاری از مسافران پروازهای خارجی است.

بلیط هواپیما به مقصد تخت جمشید ایران

خرید بلیط هواپیما به مقصد تخت جمشید ایران
بلیط هواپیما به مقصد تخت جمشید ایران

تخت جمشید که به  پرسپولیس نیز معروف است، پایتخت شکوهمند امپبراتوری هخامنشی است. تخت جمشید از مجموعه‌ای از کاخ‌های مختلف تشکیل شده که در طول حکومت پادشاهان مختلف هخامنشی  بنا شده است. دروازه‌ی ملل، پله‌های ورودی با حجاری‌های زیبا که در آن مردمانی از تمدن‌های مختلف را تصویر کرده، ستون‌های بلند و … از زیبایی‌هایی این مجموعه است. این کاخ زیبا در حمله‌ی اسکند با آتش کشیده شد و تا قرن‌ها بقایای آن پنهان ماند. بخشی از کتیبه‌ها و آثار معماری تخت جمشید در موزه‌‌ی لوور پاریس نگهداری می‌شود، همچنین گفتنی است که این اثر با شکوه در فهرست میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده‌است.

بلیط هواپیما به مقصد پترا اردن

خرید بلیط هواپیما به مقصد پترا اردن
بلیط هواپیما به مقصد پترا اردن

پترا یکی از زیباترین شهرهای جهان است که میزبان بسیاری از مسافران پروازهای خارجی است. این شهر صخره‌ای در سال 2007 در فهرست عجایب هفتگانه‌ی جدید نیز ثبت شده‌ و مربوط به امپراتوری نبطی‌ها است؛ دوران اوج حکومت آنها به سال 85 قبل از میلاد باز می‌گردد؛ سال 106 میلادی این شهر به مستعمره‌ی رومی‌ها بدل شد؛ پس از باز پس‌گیری شهر توسط اعراب در قرن هفتم میلادی، پترا دوباره رونق گرفت اما سرانجام زلزله‌ای شدید به زندگی در این شهر پایان داد؛ امروز شما می‌توانید به این شهر زیبا سفر کرده و از شکوه معماری آن لذت ببرید، پترا در دل صخره‌ها و کوه‌های صورتی و سرخ رنگ قرار گرفته و از این رو تصاویری بدیع و منحصر به فرد را پیش رویتان قرار می‌دهد.

بلیط هواپیما به مقصد کارتاژ تونس

خرید بلیط هواپیما به مقصد کارتاژ تونس
بلیط هواپیما به مقصد کارتاژ تونس

کارتاژ را  فنیقی‌ها بنا کردند، این شهر در قرن دوم و سوم پیش از میلاد شکوه و رونق فراوانی داشت. اما جنگ بر سر مدیترانه، کارتاژ و رومی‌ها را وارد جنگ‌هایی کرد که کارتاژ را دچار خسارت‌های بسیاری کرد. رومی‌ها با تسلط به شهر آن را بازسازی کردند و تا قرن هفتم میلادی و پیش از حمله‌ی بن النعمان، یکی از بزرگترین شهرهای امپراتوری روم به حساب می‌آمد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد کارتاژ تونس
بلیط هواپیما به مقصد کارتاژ تونس

اگر دلتان می‌خواهد از بقایای این تمدن باشکوه در کنار دریای مدیترانه دیدن کنید، می‌توانید بلیط هواپیمای خود را به مقصد تونس گرفته و ضمن بازدید از این اثر، شهرها و دیدنی‌های دیگر تونس را نیز مشاهده کنید.

بلیط هواپیما به مقصد تروآ Troy ترکیه

خرید بلیط هواپیما به مقصد تروآ Troy ترکیه
بلیط هواپیما به مقصد تروآ Troy ترکیه

جنگ تروآ را به خاطر دارید؟ باید به شما بگوییم که با خرید بلیط هواپیما به مقصد ترکیه می‌توانید به تروآ سفر کنید. این بقایای تاریخی در شمال غرب ترکیه قرار داشته و در قرن 19 در جریان یک حفاری اکتشافی توسط هاینریش شلیمان، باستان‌شناس آلمانی کشف شد. برخی شواهد نشان می‌دهد، جنگ تروآ که در حماسه‌ی ایلیاد نیز به آن اشاره شده در همین مکان رخ داده‌است. به نظر مقصد جذابی برای سفر است، شما اینطور فکر نمی‌کنید؟

بلیط هواپیما به مقصد سانچی هندوستان

خرید بلیط هواپیما به مقصد سانچی هندوستان
بلیط هواپیما به مقصد سانچی هندوستان

قدمت این شهر به قرن سوم پیش از میلاد باز می‌گردد و معابدی را در خود جای داده که توسط امپراتور آشوکا بنا شده‌ است. سانچی رفته رفته خالی از سکنه شد و تا قرن‌ها از چشم همگان پنهان ماند؛ بقایای این شهر در قرن نوزدهم میلادی کشف شد و از آن زمان مسافران بسیاری به قصد دیدار از آن به هند سفر کردند. این معبد یکی از معابد مهم پیروان آیین بودایی به شمار می‌رود.

بازدید از بقایای به جامانده از تمدن‌های گذشته می‌تواند ما را با بخشی شکوهمند از تاریخ آشنا کند؛ گاه حتی عظمت معماری این بناها با توجه به زمانی ساخته شدن آنها، هر بیننده‌ای را غرق در شگفتی کرده و به تحسین وا می‌دارد. شما به کدام یک از این شهرها سفر کرده‌اید؟ تصمیم دارید بلیط هواپیمای سفر بعدی خود را به مقصد کدام یک از این تمدن‌ها بگیرید؟

برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد مورد نظرتان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

یک دیدگاه

  1. مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق ترکیه و آنتالیا هستم فرهنگ و تمدن اصیل و پر باری داره پارسال هم با تور لحظه آخر رفتم آنتالیا خیلی خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید