بازدید از آبشار کفترلو در لواسانات تهران

ییلاق‌های لواسان، پاییز بسیار زیبایی دارد و وقتی طبیعت آن اطراف، رنگ نارنجی به تن می‌کند، اشتیاق پایتختی‌ها را برای حضور در آنجا دوچندان می‌کند. اگر تا به حال فصل بهار و تابستان را به خرید بلیط هواپیما تهران اختصاص داده بودید و فکر می‌کنید در ماه‌های سرد پاییز جای خوش آب‌وهوایی در پایتخت پیدا نمی‌کنید، باید بگوییم که در اشتباه هستید. منطقه لواسانات در این فصل هم جذابیت دارد و طبیعت زیبایش همچنان خیل عظیمی را به سمت خود می‌کشاند.

0
242
بازدید از آبشار کفترلو تهران
آبشار کفترلو تهران
بازدید از آبشار کفترلو در لواسانات تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 2Rating: 3.5بازدید از آبشار کفترلو در لواسانات تهران - خرید بلیط هواپیما تهران از اپلیکیشن سفرستانییلاق‌های لواسان، پاییز بسیار زیبایی دارد و وقتی طبیعت آن اطراف، رنگ نارنجی به تن می‌کند، اشتیاق پایتختی‌ها را برای حضور در آنجا دوچندان می‌کند. اگر تا به حال فصل بهار و تابستان را به خرید بلیط هواپیما تهران اختصاص داده بودید و فکر می‌کنید در ماه‌های سرد پاییز جای خوش آب‌وهوایی در پایتخت پیدا نمی‌کنید

آبشار کفترلو لواسانات

ییلاق‌های لواسان، پاییز بسیار زیبایی دارد و وقتی طبیعت آن اطراف، رنگ نارنجی به تن می‌کند، اشتیاق پایتختی‌ها را برای حضور در آنجا دوچندان می‌کند. اگر تا به حال فصل بهار و تابستان را به خرید بلیط هواپیما تهران اختصاص داده بودید و فکر می‌کنید در ماه‌های سرد پاییز جای خوش آب‌وهوایی در پایتخت پیدا نمی‌کنید، باید بگوییم که در اشتباه هستید. منطقه لواسانات در این فصل هم جذابیت دارد و طبیعت زیبایش همچنان خیل عظیمی را به سمت خود می‌کشاند. در این مطلب با ما همراه باشید تا آبشار کفترلو را بشناسید، مطمئناً از دره زیبای کنار آبشار و صخره‌های آن سیر نخواهید شد.

به سمت روستا

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

شاید تا به حال منطقه لواسانات را با ویلاهای لوکس آن شناخته بودید اما اگر در پایتخت زندگی می‌کنید اولین چیزی که در مورد لواسانات به ذهنتان می‌رسد، بدون شک هوای خنک و مطلوب و طبیعت آن منطقه است. آبشار کفترلو هم از آن جاذبه‌های طبیعی است که کمتر به گوش گردشگران داخلی خورده است، برای همین پیشنهاد ما این است که با تهیه بلیط هواپیما تهران یکی از روستاهای زیبای این شهر، یعنی روستای کندعلیا را مقصد خود قرار دهید تا ماجراجویی کوچکی در کنار آبشار باشکوهش داشته باشید. برای رسیدن به این روستا کافی است از مسیر لشگرک به سمت لواسان بروید و پس از 5 کیلومتر به سمت مسیر روستای کندعلیا بپیچید، این رانندگی در کل حدود یک ساعت طول می‌کشد اما زیبایی‌های مسیر نه تنها خسته‌کننده نیستند بلکه هرچقدر جلوتر بروید بیشتر عاشق آنجا می‌شوید.

روستای کندعلیا

بازدید از آبشار کفترلو لواسانات
آبشار کفترلو لواسانات

روستاهایی که در مناطق مرتفع قرار گرفته‌اند در طول تابستان مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرند، یکی از این روستاها هم روستای کندعلیا است که در ارتفاع 2 هزار و 50 متری از سطح دریا و در فاصله 38 کیلومتری شمال شرقی تهران قرار دارد. این روستا با باغ‌های گیلاس، آلبالو، سیب، گردو و گلابی خود معروف است و اکثر تهرانی‌ها و کسانی که با تهیه بلیط هواپیما تهران به پایتخت سفر کرده‌اند، برای خرید از این باغ‌ها به روستای کندعلیا می‌روند. البته قدمت چندصد ساله کندعلیا هم یکی دیگر از دلایل سفر گردشگران به این منطقه است، بقایای تاریخی مثل تپه‌های گوشواره، جوهک، قلعه پیرزن و شیرتازه، مهر تاییدی بر قدمت روستا هستند.

به سمت آبشار

بازدید از آبشار کفترلو لواسانات تهران
آبشار کفترلو لواسانات تهران

بعد از اینکه به روستای کندعلیا رسیدید خود را برای یک پیاده‌روی آماده کنید. برای یافتن مسیر آبشار از افراد محلی کمک بگیرید، البته تابلوهای راهنما شما را به راحتی به مقصدتان هدایت می‌کند. با طی مسیر خیابان اصلی و خروج از روستا به سمت جاده‌ای بروید که با نام «خیابان آبشار» مشخص شده است. در نهایت هم وقتی به دوراهی رسیدید وارد جاده روستای راحت آباد و امامه شوید تا در ادامه به آبشار برسید. جالب است بدانید که در این مسیر پیاده‌روی با باغ‌های روستا و مناطق سرسبز زیادی روبرو می‌شوید که خود بخش بزرگی از زیبایی سفر را شامل می‌شوند. اگر بلیط هواپیما تهران را در ماه‌های اول تابستان بخرید در این مسیر پیاده‌روی 1.5 ساعته با باغ‌های گیلاس و آلبالو روبرو می‌شوید که دل کندن از آن‌ها کار راحتی نیست.

زیبایی‌های طبیعی

بازدید از آبشار کفترلو لواسانات تهران
آبشار کفترلو لواسانات تهران

اگر پیاده‌روی 1.5 ساعته شما را خسته می‌کند، می‌توانید مسیر خاکی را با خودرو طی کنید اما با این تفاوت که زیبایی‌های مسیر را از دست می‌دهید و کوچه‌باغ‌های چشم‌نواز روستا را با سرعت رد می‌شوید، فراموش نکنید که بلیط هواپیما تهران را برای سفری نشاط‌آور به این آبشار خریداری کرده‌اید. قسمت‌هایی از جاده با انبوهی از درختانی که دو طرف مسیر را احاطه کرده‌اند، پوشیده شده و دالان سرسبزی را برای عبور و همچنین عکاسی به وجود آورده است. البته جاده در بعضی قسمت‌ها دست‌اندازهایی دارد که ممکن است به خودرو آسیب برساند اما فقط تا منطقه ویلاهای امروزی و مدرن می‌توانید رانندگی کنید که حدودا نیم ساعت طول می‌کشد. مسیر 15 دقیقه‌ای باقی‌مانده تا آبشار را باید پیاده‌روی کنید.

آبشار کفترلو

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

در نهایت بعد از طی کردن زیبایی‌های دره وقتی به مقصد خود رسیدید با آبشار کفترلو یا کفترخوان و یا کبوترخوان روبرو می‌شوید. در واقع می‌توان گفت زیبایی دره با این آبشار کامل شده است، آبشاری که در آبریز خود حوضچه کوچکی دارد و علاقه‌مندان را به آبتنی دعوت می‌کند. ارتفاع این آبشار تقریبا 15 متر است و فقط در فصل تابستان می‌توان زیر جریان آبش ایستاد، در فصل‌های دیگر آب سرد و در زمستان هم یخ می‌زند. اگر بلیط هواپیما تهران را در روزهای گرم تابستان خریده‌اید، می‌توانید وقتی همراهانتان مشغول آبتنی در حوضچه آبشار هستند، بساط پیک‌نیک را به راه بیاندازید، با این شرط که طبیعت‌دوستی را فراموش نکنید. در هنگام برگشت به تهران هم از میوه‌های درجه 1 باغداران خرید کنید تا لذت سفر به آبشار کفترلو را کامل کنید.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو هتل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید