مجموعه ورزشی استادیوم آزادی تهران

هرگاه حرف از فوتبال و استادیوم می‌شود بدون شک نام استادیوم آزادی در ذهن می‌آید. استادیومی که سالانه میزبان هوادار فوتبالی است که با خرید بلیط هواپیما تهران به ویژه هنگام برگزاری شهرآورد، خود را برای تماشای بازی به این استادیوم می‌رسانند. نه تنها هواداران ایرانی که هوادار خارجی نیز با خرید بلیط هواپیما تهران برای تشویق تیم خود به این استادیوم می‌آیند. این استادیوم در مجموعه ورزشی آزادی قرار دارد.

0
46
خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران
مجموعه ورزشی استادیوم آزادی تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 30Rating: 3.5تجربه‌ای فراموش‌نشدنی در مجموعه ورزشی استادیوم آزادی تهران - بلیط هواپیما تهرانهرگاه حرف از فوتبال و استادیوم می‌شود بدون شک نام استادیوم آزادی در ذهن می‌آید. استادیومی که سالانه میزبان هوادار فوتبالی است که با خرید بلیط هواپیما تهران به ویژه هنگام برگزاری شهرآورد، خود را برای تماشای بازی به این استادیوم می‌رسانند. نه تنها هواداران ایرانی که هوادار خارجی نیز با خرید بلیط هواپیما تهران

تجربه‌ای جدید در مجموعه ورزشی استادیوم آزادی

هرگاه حرف از فوتبال و استادیوم می‌شود بدون شک نام استادیوم آزادی در ذهن می‌آید. استادیومی که سالانه میزبان هوادار فوتبالی است که با خرید بلیط هواپیما تهران به ویژه هنگام برگزاری شهرآورد، خود را برای تماشای بازی به این استادیوم می‌رسانند. نه تنها هواداران ایرانی که هوادار خارجی نیز با خرید بلیط هواپیما تهران برای تشویق تیم خود به این استادیوم می‌آیند. این استادیوم در مجموعه ورزشی آزادی قرار دارد. و به غیر از زمین فوتبال، زمین بازی دیگر ورزش‌ها را نیز شامل می‌شود. این استادیوم و مجموعه ورزشی به نوبه خود تاریخی نسبتاً طولانی دارد. تاریخی که دو دوره قبل از انقلاب و بعد از آن را شامل می‌شود. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره این مجموعه به دست آورید، در ادامه با ما همراه شوید.

مجموعه ورزشی آزادی

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

مجموعه ورزشی آزادی یا بهتر بگوییم بزرگ‌ترین مجموعه ورزشی ایران، عهده‌دار برگزاری مسابقات مختلفی تا به امروز بوده است. این مجموعه را در غرب تهران خواهید یافت. مجموعه  آزادی فضایی به مساحت 460 هکتار را به خود اختصاص داده که 400.000 هزار مترمربع آن نصیب ساختمان‌ها، 45 هکتار آن چمن تزیینی، 8 هکتار آن نیز سهم چمن‌های ورزشی و 145 هکتار از آن را جنگل‌های مجموعه تشکیل می‌دهند. هدف از تأسیس مجموعه برگزاری بازی‌های آسیایی 1974 بود که در همان سال طبق آخرین استاندارهای بین‌المللی ساخته و نیز افتتاح شد. نام مجموعه قبل از انقلاب 57 مجموعه ورزشی آریامهر تهران بوده و پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در سال 1357، به مجموعه ورزشی آزادی تهران تغییر نام داد.

معماری مجموعه

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

شاید با خرید بلیط هواپیما تهران سری به مجموعه آزادی زده و از معماری آن شگفت‌زده شده باشید. طراحی مجموعه را عبدالعزیز فرمانفرمائیان بر عهده گرفت. وی را می‌توان از تأثیرگذارترین معماران ایرانی نام برد که درست زمانی که اکثر کارفرمایان و معماران ایران را خارجی‌ها تشکیل می‌دادند وی همچون قهرمانی پا به عرصه معماری ایران گذاشت و شاهکارهای بی‌نظیری با طعم ایرانی آفرید. فرمانفرمائیان که تحصیلات خود را در مدرسه هنرهای زیبای پاریس تمام کرده بود، تصمیم گرفت تا پس از پایان تحصیلات به ایران باز گردد. پس از بازگشت در دهه 1330، وی کار خود را با طراحی خانه اقوام و آشنایان شروع کرد و چندین سال بعد در دفتر فنی دانشگاه تهران استخدام و هم‌زمان نیز به تدریس در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران مشغول شد. مسجد دانشگاه تهران نیز از آثار وی است که در همین دوران آن را طراحی کرد. علاوه بر مسجد دانشگاه تهران که مراسمات مختلفی در آن برگزار شده و بسیاری با خرید بلیط هواپیما تهران میهمان این مسجد می‌شوند، ساخت راکتور اتمی دانشگاه تهران را نیز عهده‌دار شد.

مجموعه آزادی از دیگر شاهکارهای معماری وی به شمار می‌رود. فرمانفرمائیان سال‌های 42 و 43 سفری به مکزیک داشته و از ورزشگاه دانشگاه مکزیکوسیتی دیدن کرده و تحت تأثیر آن قرار گرفته بود. وی پس از بازگشت از سفر با الهام از این ورزشگاه، استادیوم آزادی را در دو مرحله طراحی و در سال 1349 با همکاری رضا مجد، هیربد و نادر اردلان، استادیوم را توسعه داد. در مرحله اول استادیوم، دریاچه و پارکینگ( بین سال‌های 49 تا 51) و در مرحله دوم مابقی بناها و زمین‌های ورزشی( سال‌های 51 تا 53) ساخته شد. عبدالعزیز فرمانفرمائیان سال 57 ایران را ترک و در پاریس اقامت گزید. شما گردشگران عزیز می‌توانید با خرید بلیط هواپیما تهران  آثار وی را در گوشه کنار شهر مشاهده کنید که از آن جمله می‌توان کاخ نیاوران، کاخ ملکه مادر سعدآباد، فرودگاه مهرآباد و بسیاری دیگر را نام برد.

استادیوم

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

گرچه استادیوم آزادی را طبق گفته‌ها استادیوم 100 هزار نفری آزادی می‌دانیم اما در واقع این استادیوم با ظرفیتی 90000 نفری طراحی شده که 35000 نفر آن در طبقه پایین و 55000 نفر در طبقه بالایی در نظر گرفته شده و تنها در حالت فشرده ظرفیت 100 هزار نفر را به خود می‌بیند. طراحی استادیوم همانطور که اشاره شد الهام گرفته از طرح استادیوم ورزشگاه مکزیکوسیتی است. عبدالعزیز فرمانفرمائیان به گونه‌ای این استادیوم را طراحی کرده که همه تماشاچیان دید کاملی از زمین و محوطه را دارند. اگر باور نمی‌کنید می‌توانید صحت قضیه را از هوادارانی که با خرید بلیط هواپیما تهران به تماشای بازی و تشویق رفته‌اند پرس‌وجو کنید.

چمن موجود در زمین بازی چمن طبیعی است و اطراف آن می‌توان پیست دوومیدانی را مشاهده کرد که در شهت ردیف قرار داشته و از جنس تارتان می‌باشد. در بخش‌های غربی، جنوب و راست استادیوم جایگاه‌های ویژه، جایگاه گزارشگران و خبرنگاران با ظرفیتی حدود 85 نفر ایجاد شده است. اسکوربرد رنگی استادیوم نیز در شمال استادیوم و انتهای لامپ‌ها قرار دارد. این اسکوربود که جزو بزرگ‌ترین صفحه‌های نمایش در جهان به شمار می‌رود ابعادی حدود 104 مترمربع را دارد. در غرب استادیوم، دستگاه‌هایی را مشاهده خواهید کرد که مربوط به صفحه اعلان نتایج و اتاق صوت هستند. اگر تا به حال با خرید بلیط هواپیما تهران به استادیوم آزادی رفته باشید متوجه عظمت و بزرگی تونل‌ها و راهرو‌های آن خواهید شد.

در طراحی استادیوم، تونل‌ها و راهرو‌ها را بزرگ در نظر گرفته‌اند تا ماشین‌های امداد، نظافت و کانتیرهای مخصوص تلویزیون در صورت نیاز بتوانند به راحتی تا نزدیک جایگاه بیایند. اگر با خرید بلیط هواپیما تهران به استادیوم آزادی رفته باشید از نورانی بودن زمین در شب حیرت‌زده می‌شوید. میزان سطح نور در زمین حدود 1650 لوکس می‌باشد که به صورت 4 برج نور در بالای رمپ‌ها در جهات مختلف قرار گرفته است. سیستم صوتی نیز به صورت غیر مرکزی تعبیه شده به گونه‌ای که برای جایگاه‌های مختلف، بلندگوهای فراوانی در سطوح مختلف وجود دارد. گرچه امروزه بحث نیاز به بازسازی استادیوم مطرح است اما باید گفت که این استادیوم در خرداد 81 تا خرداد 82 تحت بازسازی قرار گرفت و در  نتیجه آن سکوهای طبقه اول ایزوله و رختکن‌ها بازسازی و سکوهای طبقه اول نیز صندلی‌های پلاستیکی به رنگ‌های مختلف را دارا شدند.

مجموعه و استادیوم آزادی خاطرات تلخ و شیرین فراوانی را به خود دیده، از برد و باخت‌های تیم‌های مختلف شهرستانی که با خرید بلیط هواپیما تهران به این استادیوم آمده بودند تا دربی تیم‌ها پایتخت و بازی‌ها ملی. برد و باخت در هر صورت تأثیری در دلیران و شیران ورزشی نداشته و همچنان محبوبیت خود را در میان هواداران دارند. گرچه استادیوم محلی ورزشی است اما کافی است با خرید بلیط هواپیما تهران سری به این مجموعه بزنید و با گوش جان، ناگفته‌هایی را که در دل خود پنهان دارد بشنوید. جای جای این استادیوم می‌توان فریاد کارگرانی که زحمات فراوانی برای ساخت آن کشیده‌اند تا اشک حذف و فریادهای شادی را شنید.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو هتل بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
aoaonline.ir
fa.wikipedia.org
region22.tehran.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید