بازدید از امامزاده داوود کن تهران

اگر با خرید بلیط هواپیما تهران سفری به این شهر شلوغ و پر زرق‌وبرق داشته باشید، از آخر هفته‌های خلوت شهر تعجب خواهید کرد. اما تهرانی‌ها آخر هفته‌ها کجا سفر می‌کنند؟ بسیاری این جواب را در یک کلام خلاصه می‌کنند: شمال و جاده چالوس. گرچه شمال محبوب‌ترین امروزی جوانان است اما تهرانی‌های قدیم ترجیح می‌دهند به روستاها و شهرهای اطراف سفر کنند. یکی از روستاها و مناطق محبوب تهرانی‌ها که از قدیم‌الایام به آن سفر می‌کنند، کن است. کن نام روستا، رود، و محله‌ای در شمال غرب تهران است که تاریخی طولانی دارد.

0
236
خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران
بازدید از امامزاده داوود کن تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 28Rating: 3.5بازدید از امامزاده داوود کن تهران - خرید بلیط هواپیما تهران از اپلیکیشن سفرستاناگر با خرید بلیط هواپیما تهران سفری به این شهر شلوغ و پر زرق‌وبرق داشته باشید، از آخر هفته‌های خلوت شهر تعجب خواهید کرد. اما تهرانی‌ها آخر هفته‌ها کجا سفر می‌کنند؟ بسیاری این جواب را در یک کلام خلاصه می‌کنند: شمال و جاده چالوس. گرچه شمال محبوب‌ترین امروزی جوانان است

امامزاده داوود کن

اگر با خرید بلیط هواپیما تهران سفری به این شهر شلوغ و پر زرق‌وبرق داشته باشید، از آخر هفته‌های خلوت شهر تعجب خواهید کرد. اما تهرانی‌ها آخر هفته‌ها کجا سفر می‌کنند؟ بسیاری این جواب را در یک کلام خلاصه می‌کنند: شمال و جاده چالوس. گرچه شمال محبوب‌ترین امروزی جوانان است اما تهرانی‌های قدیم ترجیح می‌دهند به روستاها و شهرهای اطراف سفر کنند. یکی از روستاها و مناطق محبوب تهرانی‌ها که از قدیم‌الایام به آن سفر می‌کنند، کن است. کن نام روستا، رود، و محله‌ای در شمال غرب تهران است که تاریخی طولانی دارد. این روستا نه تنها به خاطر آب‌وهوای خوب که به خاطر وجود پر برکت امامزاده داوود نیز همواره محل مورد علاقه تهرانی‌ها برای تفریح و زیارت بوده است. اگر شما نیز با خرید بلیط هواپیما تهران سفری به این شهر دارید و به دنبال جایی خوش آب‌وهوا برای تفریح و زیارت هستید با ما همراه شوید تا با منطقه کن و امامزاده داوود کن اطلاعات بیشتری را بدست آوریم.

کن

خرید بلیط هواپیمت تهران
بلیط هواپیمت تهران

کن روستایی در شمال غرب شهر تهران است. مردم این روستا بیشتر به زبان تاتی سخن گفته و به کشاورزی و دامداری مشغول‌اند. طبق اسناد و مدارک تاریخی بدست آمده، قدمت این روستا به دو هزار سال پیش و بیشتر می‌رسد. قدمت این روستا را از درختان چندین ساله، آداب‌ورسوم و سنت‌های از بین رفته، و زبان تاریخی مردمان که نشانگر تاریخ و قدمتی طولانی است، می‌توان به طور محسوس مشاهده کرد. اگر با خرید بلیط هواپیما تهران سفری به کن داشته باشید افسانه‌ها و روایات مختلفی را که نشان از قدمت و تاریخ کهن روستا را دارد، خواهید شنید. چه این افسانه‌ها و روایات معتبر باشند یا نه، شنیدنشان خالی از لطف نیست. معماری و بافت خانه‌های کن عموماً خشت و گِل با شیروانی‌هایی چوبی و فلزی است. این بافت زیبا متأسفانه امروزه تغییر کرده و به بافت مدرن شهرها نزدیک شده است؛ البته هنوز هم می‌توان در خانه‌های قدیمی این بافت قدیمی را دید و حال و هوای قدیم‌ترها را حس کرد. اگر خانه‌های قدیمی را دوست دارید کن جای مناسبی برای شماست پس همین الان با خرید بلیط هواپیما تهران سفر خود را آغاز کنید.

امامزاده داوود

خرید بلیط هواپیمت تهران
بلیط هواپیمت تهران

زیارت ائمه و امامزاده‌ها همواره جزوی از آداب‌ورسوم ایرانیان به شمار رفته و بخش عمده‌ای از سفرهای آنان را با خرید بلیط هواپیما تهران شامل می‌شود. از جمله مکان‌های زیارتی محبوبی که بیشتر مردم به ویژه تهرانی‌ها علاقه‌مند به آن هستند، آستان امامزاده داوود است. آستان امامزاده داوود در 6 کیلومتری توچال و 15 کیلومتری فرحزاد همچون مرواریدی در میان دره‌های سبز می‌درخشد. این امامزاده که از دیرباز میزبان مردم ایران و تهرانی‌ها بوده با یازده پشت به امام دوم شیعیان می‌رسد. شما نیز اگر با خرید بلیط هواپیما تهران می‌خواهید چند روزی را به زیارت و سیاحت بپردازید بد نیست به زیارت این امامزاده بروید.

نسب امامزاده داوود

خرید بلیط هواپیمت تهران
بلیط هواپیمت تهران

در مورد نسب برخی از امامزاده‌ها همیشه کمی اختلاف‌نظر وجود دارد. امامزاده داوود نیز از این قضیه مستثنا نیست. اما به رغم تمام اختلاف نظرهای موجود، طبق زیارت‌نامه بقعه و متن اذن دخول، آن حضرت نسل یازدهم امام مجتبی(ع) هستند. با خرید بلیط هواپیما تهران و زیارت این امامزاده و با خواندن متن زیارت‌نامه و اذن دخول نسب دقیق‌تر ایشان را خواهید داشت.

علت آمدن امامزاده به ایران

خرید بلیط هواپیمت تهران
بلیط هواپیمت تهران

روایت است که آن حضرت برای پیوستن به جنبش سادات علوی که در آن دوران تحرکات چشم‌گیری در ایران داشتند، از راهی کوهستانی و میانبر قصد رفتن به سمت شمال ایران را داشتند که عمال خلفای عباسی با ضرب شمشیر فرق مبارکشان را شکافته و ایشان و غلامش- طاهر- که به قنبر نیز معروف است برای رهایی از دست مأموران به کوه‌های اطراف فرار و در نهایت به شهادت رسیدند. علما تاریخ شهادت ایشان را سال 480 هجری قمری تخمین زده‌ و معتقدند که ایشان هنگام شهادت حدود 40 سال داشتند در نتیجه تاریخ تولدشان نیز حدود 440 هجری قمری است. با خرید بلیط هواپیما تهران و سفر به کن درواقع بخشی از تاریخ را خواهید دید.

مسیرهای دسترسی به آستان امامزاده

خرید بلیط هواپیمت تهران
بلیط هواپیمت تهران

مسیرهای متفاوتی برای رسیدن به امامزاده وجود دارد کافی است عزمتان را جزم کرده و با خرید بلیط هواپیما تهران سفرتان را آغاز کنید. اگر می‌خواهید راحت و بدون زحمت به امامزاده داوود برسید،جاده کن- سولقون راحت‌ترین مسیر است. از انتهای بلوار آبشناسان- نیایش- وارد فلکه دوم شهران شده و سپس مسیری 25 کیلومتری تا امامزاده خواهید داشت. مواظب باشید چون این مسیر 25 کیلومتری سربالایی بسیار تندی دارد که راه را 45 دقیقه طولانی‌تر می‌کند. پس از رسیدن به پارکینگ امامزاده، حدود یک ربع نیز باید پیاده‌روی کنید تا به صحن امامزاده برسید. مسیر دیگر از انتهای اتوبان یادگار امام آغاز و پس از عبور  از دره کنار رودخانه فرحزاد و طی مسیری 15 کیلومتری به تپه سلام می‌رسید. در این تپه گنبد امامزاده داوود دیده می‌شود. همین مسیر را تا انتها باید ادامه دهید تا به صحن امامزاده برسید. مسیر سوم کمی دشوار و مختص کوهنوردان است. شاید تا به حال با خرید بلیط هواپیما تهران سری به توچال زده باشید. برای رفتن به امامزاده داوود نیز باید با تله کابین توچال تا ایستگاه هفت رفته و سپس به سمت قله توچال حرکت کنید. پس از یافتن جاده باید تا قله شاه نشین، پشت شهرستانک رفته و با دور زدن قله، امامزاده را پیش روی خود خواهید داشت. استفاده و حرکت در این دو مسیر در فصل زمستان به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

تا بگی ف من رفتم فرحزاد!

خرید بلیط هواپیمت تهران
بلیط هواپیمت تهران

مسیر رسیدن به امامزاده داوود، مسیری کوهستانی و صعب العبور است و روزگاری این مسیر تنها با حیوانات و کمک قاطرچی‌ها قابل عبور بود. حتی با اینکه امروزه این مسیر صعب العبور آسفالت شده و با ماشین قابل عبور است، باز سربالایی تند نزدیک امامزاده را که حدود 15 دقیقه طول می‌کشد، باید پیاده طی کرد. همین علت باعث شده تا ایرانیان از قدیم‌الایام یک روز زودتر برای زیارت امامزاده به راه بیافتند. به گونه‌ای که شب را در فرحزاد گذرانده و صبح روز بعد با یاری قاطرچی‌ها، راهی امامزاده می‌شدند. فرحزاد که آب و هوایی مطبوع داشته و دارد، مقصدی جذاب برای تهرانی‌ها بوده و علاقه آن‌ها به این منطقه باعث شده تا ضرب‌المثل مشهور ” تا بگی ف، من رفتم فرحزاد” را درباره آن بوجود آورند. محبوبیت فرحزاد تنها متعلق به دوران قدیم نبوده است. امروزه نیز با خرید بلیط هواپیما تهران نام فرحزاد را بر سر زبان تهرانی‌ها خواهید شنید.

قجریان و امامزاده داوود

خرید بلیط هواپیمت تهران
بلیط هواپیمت تهران

زیارت ائمه و امامزادگان خاص و عام ندارد و تمامی مردم چه درباری و چه غیر درباری ارادت خاصی به معصومین دارند. در دوران قاجار و در زمان ناصرالدین‌شاه، زیارت امامزاده داوود تبدیل به سنت و عادت تهرانی‌ها شد. شما نیز امروزه می‌توانید با خرید بلیط هواپیما تهران این عادت تهرانی‌ها را بجای آورید. همان‌طور که گفتیم فرحزاد منطقه‌ای خوش آب‌وهواست که میزبان میهمانان و زائرین امامزاده داوود است. حتی ناصرالدین‌شاه نیز طبق گفته” روزنامه خاطرات اعتمادالسلطنه” در دوشنبه 17 محرم 1306 قمری، شب خود را در فرحزاد سپری کرد تا صبح فردا راهی امامزاده شود. از آنجایی که ناصرالدین‌شاه اغلب به زیارت امامزاده داوود می‌رفت، تصمیم گرفت تا در روستای شهرستانک که فاصله کمی تا امامزاده داوود دارد، قصری برای خود بنا نهد تا پس از زیارت امامزاده، مابقی وقت خود را در این قصر به استراحت بپردازد. شهرستانک پشت قله شاه‌نشین و امامزاده در جنوب آن قرار دارد. با توجه به موقعیت زیبا و خوش آب و هوایی که امامزاده در آن قرار دارد؛ خرید بلیط هواپیما تهران و رفتن به زیارت امامزاده داوود هم زیارت است و هم سیاحت و به قولی هم کیف دنیا را خواهید برد و هم ثواب آخرت را.

بازار امامزاده

خرید بلیط هواپیمت تهران
بلیط هواپیمت تهران

همانند هر جاذبه‌ای، محیطی که امامزاده در آن قرار دارد نیز دارای مسافرخانه‌هایی برای زائرین می‌باشد. مسافرخانه‌ها تنها امکانات موجود نیستند. گرچه در ابتدا اطراف امامزاده را دعانویس‌ها پر کرده بودند اما امروزه دیگر دعانویسی اطراف امامزاده وجود ندارد و در عوض دست‌فروش‌ها فضای رنگین و پر انرژی به محیط داده‌اند. بازار امامزاده داوود با اجناس مختلفی که ارائه می‌دهد بین تهرانی‌ها و زائران، اسم و رسمی برای خود دست و پا کرده است. این بازار هر آنچه که تصور بکنید را داراست. از خوراکی‌ها و تنقلات تا اسباب و وسیله‌هایی با طرح جومونگ! بهتر است اینگونه بگوییم که از گوشت مرغ تا جان آدمیزاد را در این بازار خواهید یافت. گرچه بازار محل جذابی برای گشت‌وگذار به نظر می‌آید، اما هارمونی‌ای که سنت و مدرنیته در این بازار ایجاد کرده‌اند نیز ارزش خرید بلیط هواپیما تهران و بازدید را دارد.

بنای امامزاده

خرید بلیط هواپیمت تهران
بلیط هواپیمت تهران

بنای امامزاده مطابق با اصول معماری آرامگاه‌های ایران ساخته شده که شامل دو مسجد است که به بقعه امامزاده راه دارند. آرامگاه اولیه امامزاده، بنایی سنگی متشکل از صحن، طاق نماهای اطراف حرم، ایوانی کوچک و گنبدی سبز رنگ بود. اما این بنا دیری نپایید و بر اثر سیلی که سال‌ها پیش آمد، از میان رفت. بعدها گنبد نوک تیزی با دو گلدسته جایگزین بخش ازمیان‌رفته شد. گرچه بقعه متعلق به دوران صفوی است اما در دوران قاجار و در زمان فتحعلی شاه، حرمی هشت ضلعی که امروزه هم موجود است، بعلاوه سرداب زیر آن، که امامزاده در آن مدفون است، جایگزین بنای اولیه سنگی شد. درب‌های شمالی و شرقی حرم نیز متعلق به دوران فتحعلی شاه است. علاوه بر دعا و نماز خواندن، دخیل بستن نیز از جمله آداب زیارت به شمار می‌رود و اگر با خرید بلیط هواپیما تهران به زیارت این امامزاده بروید، روی ضریح جای خالی پیدا نخواهید کرد. همان‌طور که می‌بینید زیارت این امامزاده علاوه بر ثواب اخروی و معنوی، اطلاعات تاریخی نیز در گوشه کنارهای خود برای زائرین و بازدیدکنندگان دارد. پس بدون فوت وقت چمدان سفر خود را بسته و با خرید بلیط هواپیما تهران به زیارت این امامزاده بروید.

امامزاده داوود و جاده‌ها و مسیرهای مختلف آن، از تپه سلام که امامزاده برای اولین بار در طول مسیر دیده می‌شود و می‌توان به آن حضرت سلام کرد، شهربازی بیرون امامزاده، بازارچه مشهور و رنگارنگ آن، فضای داخلی خود امامزاده با هوای بسیار مطبوع و دلپذیرش که یادآور هوای شمال است، پر از خاطرات و تجربه‌های دلپذیر و شیرینی است .زیارت امامزاده نه تنها برای تهرانیان که برای دیگر مسافرین و زائرین که با خرید بلیط هواپیما تهران به زیارت امامزاده رفته‌اند، سفری تکرار نشدنی و جذابی است که نباید از دست داد.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید