باغ ایرانی شیخ بهایی تهران

این بار مسیرمان باغی در خیابان شیخ بهایی شمالی تهران، ۲۰ متری پیروزان، کوچه شهید صابری است. خیابان شیخ بهایی در محله قدیمی ده ونک تهران قرارگرفته و این بوستان نیز یک باغ قدیمی است که توسط معماری سنتی بازسازی‌شده و فضای سبز آن‌هم بر اساس الگوی باغ‌ ایرانی پر از درخت و گل طراحی گشته، درختان کهن باغ نیز نگه‌داشته شده که از نزدیک قدمت درختان و گونه‌های گیاهی مختلفی مانند برگ‌بو، زرشک، انواع رز و نسترن را خواهید دید. باغ ایرانی در واقع نماد زیبایی‌های ایران است که می‌توانید با خریدبلیط هواپیما تهران از آن بازدید کنید.

0
145
خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران
باغ ایرانی شیخ بهایی تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 8Rating: 3.5گشت‌و‌گذار در باغ ایرانی شیخ بهایی تهران - خرید بلیط هواپیما تهران از سفرستاناین بار مسیرمان باغی در خیابان شیخ بهایی شمالی تهران، ۲۰ متری پیروزان، کوچه شهید صابری است. خیابان شیخ بهایی در محله قدیمی ده ونک تهران قرارگرفته و این بوستان نیز یک باغ قدیمی است که توسط معماری سنتی بازسازی‌شده و فضای سبز آن‌هم بر اساس الگوی باغ‌ ایرانی پر از درخت و گل طراحی گشته، بلیط هواپیما تهران

باغ ایرانی شیخ بهایی با درختان کهن

این بار مسیرمان باغی در خیابان شیخ بهایی شمالی تهران، ۲۰ متری پیروزان، کوچه شهید صابری است. خیابان شیخ بهایی در محله قدیمی ده ونک تهران قرارگرفته و این بوستان نیز یک باغ قدیمی است که توسط معماری سنتی بازسازی‌شده و فضای سبز آن‌هم بر اساس الگوی باغ‌ ایرانی پر از درخت و گل طراحی گشته، درختان کهن باغ نیز نگه‌داشته شده که از نزدیک قدمت درختان و گونه‌های گیاهی مختلفی مانند برگ‌بو، زرشک، انواع رز و نسترن را خواهید دید. باغ ایرانی در واقع نماد زیبایی‌های ایران است که می‌توانید با خرید بلیط هواپیما تهران از آن بازدید کنید.

خرید بلیط هواپیما تهران
باغ ایرانی شیخ بهایی

باغ ایرانی یکی از مکان‌های دیدنی تهران است که با عمارت و خانه باغ قدیمی یادآور صفای مردم آن زمان است. دو سوم این باغ ایرانی را فضای سبز تشکیل داده‌ که علاوه بر درختان قدیمی، گل‌کاری‌های بسیار زیبایی نیز در کنار درختان انجام‌گرفته، هم‌چنین نیمکت‌هایی برای نشستن و لذت بردن از زیبایی‌های باغ تعبیه‌شده است. مطمئن باشید بوستان باغ ایرانی از زیباترین مکان‌های تهران است، مطمئن باشید از خرید بلیط هواپیما تهران پشیمان نخواهید شد.

خرید بلیط هواپیما تهران
باغ ایرانی شیخ بهایی

البته امروزه با مدرنیته شدن زندگی شهری، یافتن چنین مکانی که یادگاری از اصالت و گذشته ایران مملو از حوض و فواره باشد، سخت است. دیوارکشی‌هایی که در دور باغ هستند، نشان‌دهنده نوساز بودن آن است؛ اما هرچه نزدیک‌تر ‌شوید، درختان قدیمی شمارا به سال‌ها قبل خواهد برد. آب حوض‌ها و فواره‌ها، گل‌های رنگارنگ به باغ و شما که با تهیه بلیط هواپیما سفرکرده‌اید، حال و هوای دیگری می‌دهد. بااینکه تمام بخش‌ها و امکانات باغ ایرانی کاملاً جدید و تازه هستند، اما درختان  قدمتی صدساله دارند. مطمئنا که فضای سبز موجود در باغ نظر تک‌تکتان را به خود جلب می‌کند.

باغ ایرانی

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

حال شاید برایتان سؤال پیش بیاید که چرا نام این باغ را باغ ایرانی گذاشته‌اند؟ برای آشنایی با باغ ایرانی با ما همراه باشید تا خودتان دلیل نام‌گذاری این باغ را متوجه شوید. همان‌طور که می‌دانیم از دیرباز ایران سبک مخصوصی برای باغ سازی و فضای سبز داشته که در طول زمان و دوره‌های مختلف، شکل‌های متفاوتی به خود گرفته است؛ اما درکل با وجود این شرایط باغ‌ها تشکیل‌شده‌اند:

-وجود آبراه‌ها با حوضی وسیع همراه با فواره

-یک عمارت یا کوشک در وسط باغ

– تقارن داشتن در طراحی و ساختار باغ‌ها

ورودی‌‌های باغ

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

این باغ دارای دو ورودی اصلی در ضلع شرقی و غربی و دو ورودی در ضلع جنوبی و جنوب غربی دارد که به‌صورت قرینه ساخته ‌شده‌اند. در قسمت مرکزی، رستوران و چایخانه دایر است که جلوی‌شان حوض زیبایی ساخته‌شده و دورتادور آن گلدان‌ قرار داده‌اند. در قسمت اصلی باغ، چندین آبراه و حوض کوچک و بزرگ وجود دارند. بزرگ‌ترین حوضی که در باغ ایرانی خواهید دید، رو به روی عمارت اصلی یا کوشک ساخته‌شده که آبراه‌های آن به سمت ورودی‌های غربی، شرقی و جنوبی کشیده شده‌اند.

خرید بلیط هواپیما تهران
باغ ایرانی شیخ بهایی

همچنین در این باغ گذرگاه‌های مناسبی برای رفت‌وآمد معلولین ساخته‌شده که از ویژگی‌های مثبت این بوستان به‌حساب می‌آید. زمین ورزشی و مجهزی هم مخصوص ورزش دوستان است. در قسمت غربی باغ، زمینی برای بازی‌های والیبال، بسکتبال و بدمینتون وجود دارد که جوانان زیادی را مشتاق خودکرده است، بهتر است بدانید که این زمین ورزشی برای عموم آزاد و رایگان است، پس وقتی با خرید بلیط هواپیما تهران به اینجا سفر می‌کنید از ورزش هم دور نمانید.

ساعات کار

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

این باغ زیبا از ساعت ۷ صبح تا ۱۲ شب آماده استقبال از علاقه‌مندان و گردشگران است و بازدید از آن برخلاف دیگر بوستان‌های تهران، شبانه‌روزی نیست. بنابراین هنگام خرید بلیط هواپیما تهران ساعت فعالیت این بوستان را هم در نظر بگیرید تا بتوانید از زیبایی‌هایش لذت ببرید.

خرید بلیط هواپیما تهران
باغ ایرانی شیخ بهایی

چندین سال است پایتخت با لاله‌های رنگی مزین می‌شود و بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند. در ابتدای بهار، باغچه‌ها و گلدان‌های باغ ایرانی پر از لاله‌های رنگی می‌شوند.  اگر می‌خواهید لاله‌های زیبا و دلربا را ببینید، خوب است بلیط هواپیما تهران را تا اواسط اردیبهشت تهیه کنید تا بتوانید در این جشنواره زیبا و رنگارنگ شرکت کنید.

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

از کارهای ضروری در این بوستان، عکاسی است که می‌توانید بهترین خاطراتتان را ثبت کنید. کتابخانه عمومی برای بانوان و آقایان نیز به‌طور جداگانه در مرکز این بوستان قرار دارد. البته کتابخانه خانم‌ها در بخش پارک و کتابخانه آقایان در داخل کوشک قرار دارد. کاشی‌کاری‌های جذاب آبی‌رنگ در کتابخانه آقایان زیبایی بی‌نظیری دارد. لوسترهای سبزرنگ باغ ایرانی نظر هر بیننده‌ای را به سمت خود می‌کشاند.

دسترسی

خرید بلیط هواپیما تهران
باغ ایرانی شیخ بهایی

بعد از خرید بلیط هواپیما تهران و رسیدن به مقصد، برای دسترسی به این باغ دو روش وجود دارد که روش اول وسایل حمل‌ونقل عمومی مانند بی آر تی و یا تاکسی‌های خطی هستند که به میدان ونک می‌روند و سپس به خیابان ولیعصر می‌رسید که پس از کمی پیاده‌روی در ولیعصر، در سمت چپ خود در خیابان خدامی پایانه تاکسی ده ونک وجود دارد که مستقیماً شمارا به جلوی باغ ایرانی می‌برد. روش دوم استفاده از مترو است که در ایستگاه توحید در خط 4 از مترو پیاده شوید، سپس به ایستگاه بی آر تی توحید بروید و سوار خط 104 شده و سپس در ایستگاه پل مدیریت پیاده شده و حدود 300 متر را تا باغ پیاده‌روی کنید.

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

البته باید ذکر کنیم که بازدید از باغ ایرانی هیچ محدودیتی در زمان ندارد، هر زمان که رفتید، زیبایی‌های خاص خودش را دارد. بهار با لاله‌های رنگارنگ، تابستان با فضای سرسبز، پاییز با درختان رنگارنگ زرد و نارنجی و زمستان با جامه سفید از شما پذیرایی می‌کند. چون محیط خانوادگی دارد، بنابراین برای تفریح شما و خانواده‌تان مکان بسیار مناسبی است، پس برای خرید بلیط هواپیما تهران تردید نداشته باشید.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
lastsecond.ir
fa.wikipedia.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید