سفری هیجان‌انگیز به تهران و بازدید از غار یخ مراد

اگر بلیط هواپیما تهران را برای تفریح و لذت از تعطیلات آخر هفته خریداری می‌کنید، توصیه ما به شما سفر به طبیعت زیبای اطراف تهران است. در 65 کیلومتری تهران، جاذبه‌ای بسیار زیبا و جذاب وجود دارد که، بازدید از آن می‌تواند روزتان را بسازد و برایتان خاطره‌ای خوش رقم بزند. این جاذبه با ارزش غار یخ مراد است. برای شروع سفر از مسیر تهران- چالوس حرکت ‌می‌کنید، در یکی از رستوران‌های کنار جاده صبحانه‌تان را نوش جان کرده و پس از طی کردن 65 کیلومتر از تهران، به روستای "کهنه ده" خواهید رسید. به سمت این روستا حرکت کنید و پس از رسیدن به دوراهی، راه غار را از مسیر سمت راست پیش بگیرید و بروید.

0
41
خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران
سفری هیجان‌انگیز به تهران و بازدید از غار یخ مرادReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 19Rating: 3.5سفری هیجان‌انگیز به تهران و بازدید از غار یخ مراد - خرید بلیط هواپیما تهراناگر بلیط هواپیما تهران را برای تفریح و لذت از تعطیلات آخر هفته خریداری می‌کنید، توصیه ما به شما سفر به طبیعت زیبای اطراف تهران است. در 65 کیلومتری تهران، جاذبه‌ای بسیار زیبا و جذاب وجود دارد که، بازدید از آن می‌تواند روزتان را بسازد و برایتان خاطره‌ای خوش رقم بزند.

غار یخ مراد، تهران

اگر بلیط هواپیما تهران را برای تفریح و لذت از تعطیلات آخر هفته خریداری می‌کنید، توصیه ما به شما سفر به طبیعت زیبای اطراف تهران است. در 65 کیلومتری تهران، جاذبه‌ای بسیار زیبا و جذاب وجود دارد که، بازدید از آن می‌تواند روزتان را بسازد و برایتان خاطره‌ای خوش رقم بزند. این جاذبه با ارزش غار یخ مراد است. برای شروع سفر از مسیر تهران- چالوس حرکت ‌می‌کنید، در یکی از رستوران‌های کنار جاده صبحانه‌تان را نوش جان کرده و پس از طی کردن 65 کیلومتر از تهران، به روستای “کهنه ده” خواهید رسید. به سمت این روستا حرکت کنید و پس از رسیدن به دوراهی، راه غار را از مسیر سمت راست پیش بگیرید و بروید. علت نام‌گذاری این روستا به “کهنه ده” چنین بوده است که، این روستا بارها و بارها توسط سیلاب‌های متعدد ویران گردیده و مردم و ساکنان آنجا را ترک کرده‌اند، سپس، مجدداً روستا آباد گردیده است. به همین دلیل، چون این منطقه یک روستای بسیار قدیمی‌ است، “کهنه دِه” نام گرفته است.

مسیر دسترسی به غار یخ مراد

خرید بلیط هواپیما تهران
غار یخ مراد

حدوداً نیم ساعت برای رسیدن به دهانه غار باید مسیری با شیب کم را پیاده‌روی کنید و یک کوهنوردی سبک نیم‌ساعته داشته باشید. پس کفش مناسب و راحت برای گذشتن از این مسیر فراموشتان نشود. در ماه‌های اسفند و فروردین تمامی مناطق اطراف هنوز سفیدپوش هستند و همه‌جا برفی است. اگر عاشق برف و برف‌بازی هستید، بلیط هواپیما تهران را در این ماه‌ها خریداری کنید تا با سفر به غار یخ مراد و پیاده‌روی و کوهنوردی در مسیر این جاذبه زیبا، از مناظر سفید و جذاب اطراف لذت ببرید و یکدل سیر با دوستان و خانواده‌تان برف‌بازی کنید. اگر فصل‌های گرم‌ را برای بازدید از این غار ترجیح می‌دهید، در مسیر رفت‌وبرگشتتان به غار یخ مراد، می‌توانید از گیاهان دارویی نهایت استفاده را بکنید و درصورت آشنایی با گیاهان و خواص درمانی آن‌ها، دم‌نوش‌های دل‌چسب نوش جان کنید.

شکل‌گیری غار یخ مراد در طی سالیان

خرید بلیط هواپیما تهران
غار یخ مراد تهران

قطعاً کسانی که علاقه به طبیعت‌گردی دارند، به هنگام سفر به مناطق مختلف دوست دارند علاوه بر لذت بردن از آن، اطلاعات مفیدی نیز در رابطه با محیطش به دست بیاورند. اگر بلیط هواپیما تهران را برای بازدید از غار یخ مراد خریداری می‌کنید، بهتر است قبل از سفر چیزهایی درمورد شکل‌گیری آن بدانید.

غار یخ مراد با 8 متر طول و 3 متر عرض، 2500 متر از سطح دریا ارتفاع دارد. یک تالار سنگلاخی، با ابعاد 12*18 در پشت دهانه غار وجود دارد که ارتفاع آن 6 متر است. تخته سنگ بزرگی در این تالار وجود دارد که کف آن گود و صیقلی بوده و از شکل ظاهری جالبی برخوردار است و ابعاد آن 3*5 می‌باشد. گودی که بر کف این تخته سنگ وجود دارد، نشان‌دهنده آن است که سالیان سال به روی این تخته سنگ آب جریان داشته است و بر اثر تماس چندین صد ساله آب با آن، گودی به وجود آمده است. حفره‌های متعددی در طول غار وجود دارند که به علت وجود آن‌ها، طول غار یخ مراد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و کسی تاکنون نتوانسته است به انتهای غار دسترسی داشته باشد.

همه چیز درباره غار و غارنوردی

خرید بلیط هواپیما تهران
غارنوردی

اگر به مطالعه درباره شکل‌گیری غارها علاقه‌مند هستید، درصورت خرید بلیط هواپیما تهران کتابی در این مورد را تهیه کنید. طبق نوشته‌های غارنورد و کاشف پیش‌کسوت باشگاه دماوند، علی جوان‌شاد، در کتاب غار و غارنوردی، در نزدیکی دهانه اصلی غار یخ مراد، سنگ بزرگی وجود داشته که روی آن فسیلی مشابه به گونه نرم‌تنان قرار دارد که به دوره “کاردتیا”، دوره سوم زمین‌شناسی مربوط می‌شود. طبق این نظریه می‌توان به صراحت گفت که شکل‌گیری این غار حدود 500 سال پیش در زیر دریا صورت گرفته است.

بهترین زمان بازدید از غار یخ مراد

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

در تمامی ماه‌های سال می‌توانید از این غار زیبا و جذاب بازدید کنید. اما یکی از بهترین زمان‌ها، ماه‌های اسفند و فروردین است. زیرا، در این زمان از سال مناطق اطراف غار هنوز سفیدپوش هستند و منظره بسیار زیبایی دارند. می‌توانید در مسیر رفت‌وبرگشت به غار، یکدل سیر با دوستان و خانواده‌تان برف‌بازی کنید. همچنین، اگر بلیط هواپیما تهران را در این ماه‌ها برای بازدید از غار یخ مراد خریداری کنید، به دلیل بارندگی، چیکده‌ها و چکنده‌های آب در غار به شکل ستون‌های منحصربه‌فرد و زیبا در می‌آیند که در سراسر غار می‌توانید آن‌ها را مشاهده کنید. این پدیده یخی زیبایی‌ها و منظره‌های بی‌نظیری را در اثر شکست و انعکاس نور به وجود می‌آورد که در بین تمامی غارهای ایران منحصربه‌فرد و بی‌همتا است.

علت نام‌گذاری غار یخی “مُراد”

خرید بلیط هواپیما تهران
غار یخی مُراد

شاید نام این غار برای کسانی که بلیط هواپیما تهران را برای بازدید از آن خریداری می‌کنند، جالب باشد. همان‌طور که از نام غار پیدا است، در سراسر این غار، در دالان‌ها و دیوارهایش در بیشتر فصول یخ وجود دارد. مردمان و اهالی این منطقه در گذشته احترام خاص و زیادی برای این غار قائل بودند، زیرا باور داشتند هرکس از یخ‌های این غار بخورد، تا سال دیگر به “مُرادش” خواهد رسید. از این‌رو، این غار “مُراد” نام گرفته است. یکی از ویژگی‌های جالب دیگر این غار این است که این غار و یخ‌هایش در درمان ناباروری زنان تأثیر داشته و به همین سبب بسیار مورد توجه گذشتگان بوده است. دخیل‌های کهنه‌ای در گوشه کنارهای غار به موقع ورود مشاهده خواهید کرد که نشان از تقدس این غار در باور‌های گذشتگان می‌باشند.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید