سفری فرهنگی به تهران و بازدید از فرهنگسرای نیاوران

فرهنگسراها مجموعه‌ای با نهادهای فرهنگی مختلف هستند که فعالیت‌ها و آموزش‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی زیادی در آن برگزار می‌شود. از آموزش نگارگری و خیاطی تا کوزه‌گری و سایر هنرها، از جمله فعالیت‌هایی است که در فرهنگسراها آموزش داده می‌شوند. برخی از این فرهنگسراها کتابخانه و حتی انتشارات مخصوص به خود را دارند. بسیاری دیگر از فرهنگسراهای موجود در ایران نیز، در شهرهای بزرگی مانند تهران و اصفهان و دیگر شهرهای بزرگ، کار خود را آغاز کرده‌اند.

0
135
خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران
سفری فرهنگی به تهران و بازدید از فرهنگسرای نیاورانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 17Rating: 3.5سفری فرهنگی به تهران و بازدید از فرهنگسرای نیاوران - خرید بلیط هواپیما تهرانفرهنگسراها مجموعه‌ای با نهادهای فرهنگی مختلف هستند که فعالیت‌ها و آموزش‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی زیادی در آن برگزار می‌شود. از آموزش نگارگری و خیاطی تا کوزه‌گری و سایر هنرها، از جمله فعالیت‌هایی است که در فرهنگسراها آموزش داده می‌شوند. برخی از این فرهنگسراها کتابخانه و حتی انتشارات مخصوص به خود را دارند. بلیط هواپیما تهران

فرهنگسرای نیاوران تهران

فرهنگسراها مجموعه‌ای با نهادهای فرهنگی مختلف هستند که فعالیت‌ها و آموزش‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی زیادی در آن برگزار می‌شود. از آموزش نگارگری و خیاطی تا کوزه‌گری و سایر هنرها، از جمله فعالیت‌هایی است که در فرهنگسراها آموزش داده می‌شوند. برخی از این فرهنگسراها کتابخانه و حتی انتشارات مخصوص به خود را دارند. بسیاری دیگر از فرهنگسراهای موجود در ایران نیز، در شهرهای بزرگی مانند تهران و اصفهان و دیگر شهرهای بزرگ، کار خود را آغاز کرده‌اند. اگر با خرید بلیط هواپیما تهران گشتی در این شهر بزنید و یا سراغ فرهنگسراها را بگیرید احتمالاً نام فرهنگسرای نیاوران، به گوشتان خواهد خورد که در ادامه به شناخت و معرفی آن خواهیم پرداخت.

اولین فرهنگسرا در ایران

خرید بلیط هواپیما تهران
فرهنگسرای نیاوران

اگر با خرید بلیط هواپیما تهران گذرتان به مجموعه و فرهنگسرای نیاوران افتاد، به سادگی از کنار آن عبور نکنید. این فرهنگسرا اولین فرهنگسرای ایران است که در دهه 50 ساخته شد. در سال 1355، کلنگ ساخت بنایی با نام فرهنگسرای نیاوران در مجموعه نیاوران زده شد. گرچه به نظر می‌آید ساخت چنین بنای زیبایی سالیان درازی به طول انجامیده اما در واقع تنها یک سال وقت برای ساخت این مجموعه کافی بود. بنایی که در سال 1355 تصمیم به ساخت آن گرفته شد، تنها یک سال بعد و در سال 1356 ساخت آن به پایان رسید. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسئولیت و اداره فرهنگسرا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سپرده شد. تا سال 1364، عمده فعالیت‌های این فرهنگسرا شامل برنامه‌های هنری، انتشار کتاب، و تفسیرو ترجمه قرآن مجید می‌شد. از سال 1367، اقدام به پذیرش دانشجو نمود و 180 نفر با گواهی مقطع کاردانی، جزو فارغ التحصیلان این فرهنگسرا شدند.

معماری و نگارخانه فرهنگسرای نیاوران تهران

خرید بلیط هواپیما تهران
فرهنگسرای نیاوران

فرهنگسرای نیاوران در آب و هوایی معتدل کوهستانی قرار دارد و از آنجایی که بادهای شمالی میهمان همیشگی در این فضا هستند، طراحی فرهنگسرای نیاوران به صورت شرق و غرب انجام گرفته است. معماری فرهنگسرای نیاوران می‌تواند دلیل خوبی برای خرید بلیط هواپیما تهران باشد. ساختمان فرهنگسرا به صورت پست مدرن و با الهام و استفاده از معماری سنتی ایران ساخته شده است. بادگیرهای کویری در معماری بنا چون دُر، چشم بینندگان را به خود خیره می‌کند. البته بادگیرها، کاربرد نورگیر را برای ساختمان دارند. کافی است با خرید بلیط هواپیما تهران بازدیدی از این فرهنگسرا داشته باشید تا به تحسین طراح آن بنشینید که توانسته با ترکیبی میان بافت، فرم و نسبت، سازه‌ای را به وجود آورد که علاوه بر زیبایی مدرنیته، اصالت معماری سنتی را نیز به همراه دارد. سردر ورودی فرهنگسرا شما را به در اصلی فرهنگسرا راهنمایی می‌کند. در واقع این سردر یادآور هشتی در خانه‌های قدیمی ایرانی است. در سمت راست در ورودی، اتاق نگهبانی را مشاهده خواهید کرد. پس از عبور از نگهبانی، از طریق پله‌ها به ساختمان اصلی دسترسی خواهید یافت. مسیر عبور از این پله‌ها، به تنهایی می‌تواند دلیلی برای خرید بلیط هواپیما تهران و بازدید از فرهنگسرا باشد. این مسیر حال و هوایی بسیار رویایی دارد: در دو طرف خود، سکوها و شمشادها را خواهید دید که همچون حاشیه‌های طلایی فرش قرمز، هدایتگر شما به سمت ساختمان اصلی می‌باشد.

از دیگر ویژگی‌های جذاب ساختمان، حیاط مرکزی است که با دو باغچه و آب نمای خود نمادی از معماری سنتی است. اگر در ساختمان فرهنگسرا بودید و می‌خواستید به حیاط مرکزی بروید، نیازی به پرس‌وجو نخواهید داشت! زیرا تمام درب‌های ساختمان رو به حیاط مرکزی باز می‌شوند. اگر وارد حیاط مرکزی فرهنگسرا شوید، دو ساختمان را خواهید دید که یکی در سمت چپ و دیگری در سمت راست قرار گرفته است. ساختمان سمت چپ که با نام ساختمان شماره 1 شناخته می‌شود، دو طبقه بوده که طبقه اول آن آمفی تئاتر قرار دارد- البته از این آمفی تئاتر بیشتر به عنوان سینما استفاده می‌شود- این سالن دارای سرسرایی است که تماشاگران برای ورود به سالن ابتدا از این سرسرا و سالن انتظار عبور می‌کنند. ساختمان سمت راست، ساختمان شماره 2 نام دارد که توسط چند پله به نگارخانه و بخش‌های اداری مرتبط می‌شود. برای ورود به نگارخانه ابتدا از یک هشتی عبور خواهید کرد، بعلاوه راهروی چرخشی که امروزه به عنوان قسمتی از نگارخانه مورد استفاده است، به گونه‌ای طراحی شده تا راهنمای افرادی باشد که قصد حضور در نگارخانه را دارند. به طور کلی نگارخانه متشکل از 5 نیم طبقه است که سه نیم طبقه آن به عنوان سالن‌های اصلی فعالیت دارند.

✅ بازدید از مقاله غار رودافشان تهران
✅ بازدید از مقاله آبشار کفترلو در لواسانات تهران
✅ بازدید از مقاله کاخ شهربانی سابق در میدان مشق تهران

کتابخانه فرهنگسرای نیاوران

خرید بلیط هواپیما تهران
فرهنگسرای نیاوران

فرهنگسرای نیاوران تهران، فرهنگسرایی است که ارزش خرید بلیط هواپیما تهران و بازدید را دارد. این فرهنگسرا از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. یکی از جذاب‌ترین و زیباترین بخش‌های آن که ارزش خرید بلیط هواپیما تهران را دارد، کتابخانه است. کتابخانه فرهنگسرا از جمله قسمت‌هایی است که همزمان با افتتاح فرهنگسرا، در مساحتی 250 متر مربعی، فعالیت خود را آغاز کرده است. این کتابخانه منبعی عظیم در حوزه هنر و شرق شناسی است و از همین جهت، ارزش خرید بلیط هواپیما تهران و استفاده از چنین منابعی را دارد. اگر با خرید بلیط هواپیما تهران سری به کتابخانه فرهنگسرای نیاوران بزنید، مجموعه حیرت‌آوری از انواع کتاب‌های فارسی و لاتین را در مورد هنر، معماری، مجسمه سازی، نقاشی، و بسیاری دیگر را پیش روی خود مشاهده خواهید کرد.

دسترسی به فرهنگسرای نیاوران

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

دسترسی به فرهنگسرای نیاوران بسیار آسان است. اگر از ماشین شخصی استفاده می‌کنید، از خیابان ولیعصر به میدان تجریش بروید، سپس خیابان باهنر در ضلع شرقی میدان را به طرف شرق تا میدان باهنر ادامه دهید. علاوه بر این می‌توانید از طریق خیابان پاسداران نیز به فرهنگسرا برسید. اگر با خرید بلیط هواپیما تهران قصد بازدید از این فرهنگسرا را دارید و ماشین شخصی در دسترستان نیست، نگران نباشید. از طریق وسایل حمل‌ونقل عمومی نیز می‌توانید به راحتی به فرهنگسرای نیاوران بروید. اگر از مترو استفاده می‌کنید، باید در ایستگاه تجریش پیاده شوید و سپس با استفاده از تاکسی‌ها و یا اتوبوس‌های میدان باهنر به سمت فرهنگسرا بروید. البته با استفاده از اتوبوس‌های تندرو نیز می‌توانید به میدان تجریش و پس از آن میدان باهنر رفته و خود را به فرهنگسرا برسانید.

فرهنگسرای نیاوران به دلیل داشتن سینما و آمفی تئاتر، و قدمت خود از جمله جاذبه‌های پایتخت به شمار می‌رود که گردشگران و مسافران با خرید بلیط هواپیما تهران از آن بازدید می‌کنند. البته ناگفته نماند که با خرید بلیط هواپیما تهران نه تنها از فرهنگسرا که از جاذبه‌های اطراف آن مانند کاخ موزه نیاوران، پارک نیاوران، بازار تجریش، امامزاده صالح، و بسیاری دیگر نیز در اختیار شما خواهند بود تا سفری کم‌نظیر را برای خود و عزیزانتان رقم بزنید.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
online-architect
donya-e-eqtesad.com
fniavaran.ir
seetehran.com
citypedia.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید