بازدید از موزه ایران باستان

یکی از مکان‌های تاریخی و گردشگری تهران، موزه ایران باستان است که به موزه ملی ایران نیز معروف است. این موزه در محدوده منطقه 11 شهرداری واقع شده و در بافت دل تاریخی تهران قرار دارد. در صورتی‌که قصد خریداری بلیط هواپیما تهران را داشته باشید، پیشنهاد می‌شود حتماً از این موزه و آثار تاریخی ارزشمند بازدید کنید.

0
44
خرید بلیط هواپیما تهران و بازدید از موزه ایران باستان
بلیط هواپیما تهران و بازدید موزه ایران باستان
بازدید از موزه ایران باستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 13Rating: 3.5بلیط هواپیما تهران و بازدید از موزه ایران باستان - خرید بلیط هواپیما از سفرستانیکی از مکان‌های تاریخی و گردشگری تهران، موزه ایران باستان است که به موزه ملی ایران نیز معروف است. این موزه در محدوده منطقه 11 شهرداری واقع شده و در بافت دل تاریخی تهران قرار دارد. در صورتی‌که قصد خریداری بلیط هواپیما تهران را داشته باشید، پیشنهاد می‌شود حتماً از این موزه و آثار تاریخی ارزشمند بازدید کنید.

موزه ایران باستان

یکی از مکان‌های تاریخی و گردشگری تهران، موزه ایران باستان است که به موزه ملی ایران نیز معروف است. این موزه در محدوده منطقه 11 شهرداری واقع شده و در بافت دل تاریخی تهران قرار دارد. در صورتی‌که قصد خریداری بلیط هواپیما تهران را داشته باشید، پیشنهاد می‌شود حتماً از این موزه و آثار تاریخی ارزشمند بازدید کنید.

همه چیز درباره موزه ایران باستان

خرید بلیط هواپیما تهران و بازدید از موزه ایران باستان
بازدید از موزه ایران باستان

موقعیت موزه ایران باستان یا همان موزه ملی ایران، در خیابان امام خمینی تهران، داخل مجموعه تاریخی باغ ملی، نبش خیابان پروفسور رولن و خیابان سی تیر می‌باشد. زیربنای این موزه حدود بیست هزار متر مربع می‌باشد که در زمینی به مساحت هجده هزار متر مربع واقع شده است. موزه باستان ایران با دربرداشتن حدود سیصدهزار اشیاء و آثار باستانی، مهم‌ترین موزه ایران به حساب می‌آید. همچنین، در ارتباط با هنر و فرهنگ ایرانی، غنی‌ترین موزه جهان است.

ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های این موزه، نمایش، پژوهش و نگهداری مجموعه‌های باستان‌شناسی ایران می‌باشد. اگر بلیط هواپیما تهران را خریداری کنید، در بازدید از این موزه با گستردگی و تنوع اشیاء باستانی موجود روبرو خواهید شد. این وسعت از تنوع نشانگر گستردگی جغرافیایی ایران در گذشته است و همچنین، ادوار متعدد پیش از تاریخ و اسلام را بیان می‌کنند که زمانی در این سرزمین انسان‌هایی زیسته‌اند و این آثار را از خود به جای گذاشته‌اند.

امروزه، موزه ایران باستان با نمایش آثار باستانی سعی در معرفی فرهنگ و تمدن غنی ایران زمین به جهان را دارد و علاوه بر این، به رشد اقتصادی و دستاوردهای فناوری ایرانیان کمک می‌کند.

قدمت آثار موزه ایران باستان

خرید بلیط هواپیما تهران
موزه ایران باستان

گردشگران و تاریخ‌شناسانی که بلیط هواپیما تهران را برای بازدید از موزه ایران باستان خریداری می‌کنند، با دیدن آثر مختلف از دوران‌های متفاوت بسیار متعجب می‌شوند. در این موزه تعدد و تنوع آثار از دوران‌های متفاوت زیاد است و قدمت قدیمی‌ترین آن‌ها حدود هشتصدهزار سال می‌باشد. تمامی آثار موجود در این موزه پیشرفت و تکامل فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی را در تمام ادوار نشان می‌دهند. موزه ایران باستان با همت و پشتکار فراوان، با برگزاری نمایشاه‌های مختلف خارجی و داخلی، چاپ کاتالوگ، بروشور و بولتن در راستای تبلیغ فرهنگ و تمدن ایرانی به تمام دنیا بسیار تلاش می‌کند.

ازجمله کهن‌ترین مجموعه‌های غنی از آثار باستان‌شناسی موجود در این موزه، به دوره پارینه سنگی (بین یک میلیون تا دوازده هزار سال پیش) مربوط می‌شود. جدیدترین آثار باستانی موزه نیز، با قدمت بیش از هزار و پانصد سال، به دوره ساسانیان مربوط می‌باشد.

تاریخچه موزه ایران باستان

خرید بلیط هواپیما تهران
موزه ایران باستان در تهران

معماران زیادی بلیط هواپیما تهران را جهت بازدید از معماری ساختمان موزه ایران باستان و هچنین آثار آن، خریداری می‌کنند. موزه ایران باستان، بزرگ‌ترین موزه تاریخ ایران و باستان‌شناسی است. قدمت 60 ساله این موزه و آثار ارزشمند و بی‌نظیر موجود در آن، عنوان “موزه مادر” را به آن بخشیده است. در حال حاضر، مدیرکل موزه ایران باستان دکتر جبرئیل نوکنده می‌باشد. در بطن تحولات و تفکرات سال‌های دهه 1300 و 1310، ایده ساخت، تأسیس و فعالیت این موزه جرقه خورد. نقشه نخستین موزه توسط مهندس معمار فرانسوی طراحی گردید که از سال 1308 هجری شمسی در خدمت دولت وقت ایران بود. سرانجام، در سال 1314 هجری شمسی، ساخت‌وساز موزه ایران باستان با طراحی مهندس معمار فرانسوی و معمار حاج عباس‌قلی معمار باشی آغاز گردید و پس از دو سال به بهره‌برداری رسید. در ساختمان موزه از آجرهای قرمز رنگ استفاده شده است و با الهام از معماری دوره ساسانیان، سردر ورودی موزه مشابه با ایوان بلند طاق کسری ساخته شده است. درخشش معماری ایرانی در ساختار موزه کاملا واضح و روشن است.

قسمت‌های مختلف موزه ایران باستان

خرید بلیط هواپیما تهران
موزه ایران باستان در تهران

موزه ایران باستان شامل 13 بخش مختلف و دو ساختمان مجزا با نام‌های “موزه ایران باستان” و “موزه دوره اسلامی” می‌باشد. گردشگران داخلی، خارجی، معماران، هنردوستان، تاریخ شناسان و علاقه‌مندان سالانه بلیط هواپیما تهران را برای بازدید از آثار این موزه خریداری می‌کنند. ازجمله این آثار می‌توان به کتیبه‌ها، مهرها، سکه‌ها و اسناد تاریخی اشاره کرد که به دوره‌های پیش از تاریخ و اسلام مربوط هستند.

ساعات بازدید از موزه

خرید بلیط هواپیما تهران
موزه ایران باستان

موزه در تمامی روزها، به غیر از روزهای دوشنبه و برخی ایام سوگواری و تعطیلات که توسط سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام می‌گردد، برای عموم آزاد است.

ساعات بازدید از موزه نیز، به شرح ذیل می‌باشد:

فصل بهار و تابستان: 9:00 تا 17:45

فصل پاییز و زمستان: 9:00 تا 16:45

لازم به ذکر است، بازدید از موزه برای تمامی کارکنان سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین بازنشستگان این سازمان، به همراه سه نفر از اعضای خانواده‌شان رایگان می‌باشد و تنها ارائه کارت شناسایی و منزلت کافی می‌باشد.

بازدید برای گروه دانش‌آموزان به همراه معلم، مدیر و یا معاون نیز به صورت رایگان است. تنها ارائه معرفی‌نامه برای بازدید کافی می‌باشد.

هزینه برای خانواده‌های شهدا، جانبازان، بسیجیان، آزادگان و همچنین افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، با ارائه معرفی‌نامه از سازمان‌های مربوطه به صورت “نیم‌بها” می‌باشد. بازدید از موزه برای گروهی از دانشجویان به همراه استادان و سرپرستان نیز، به صورت “نیم‌بها” است.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید