ایرانگردی و بازدید از موزه تماشاگه زمان تجریش در تهران

پایتخت کشور طی تاریخ پرفراز و نشیبش گوشه‌ای از تاریخ را در دل خود حفظ کرده تا گنجینه‌ای را به آیندگان خود انتقال دهد. وقتی تصمیم به خرید بلیط هواپیما تهران گرفتید و به طرف خیابان‌های ولیعصر و زعفرانیه رفتید، در میان خانه‌های تاریخیش موزه‌ای پر رفت‌وآمد را می‌بینید که توجه شما را جلب می‌کند. در واقع این موزه دیرینگی‌اش پا به زمان قاجار می‌گذارد و سال‌هاست به ثبت ملی رسیده است.

0
73
خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران
ایرانگردی و بازدید از موزه تماشاگه زمان تجریش در تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 29Rating: 3.5ایرانگردی و بازدید از موزه تماشاگه زمان تجریش در تهران - خرید بلیط هواپیما تهرانپایتخت کشور طی تاریخ پرفراز و نشیبش گوشه‌ای از تاریخ را در دل خود حفظ کرده تا گنجینه‌ای را به آیندگان خود انتقال دهد. وقتی تصمیم به خرید بلیط هواپیما تهران گرفتید و به طرف خیابان‌های ولیعصر و زعفرانیه رفتید، در میان خانه‌های تاریخیش موزه‌ای پر رفت‌وآمد را می‌بینید که توجه شما را جلب می‌کند.

موزه تماشاگه زمان تجریش

پایتخت کشور طی تاریخ پرفراز و نشیبش گوشه‌ای از تاریخ را در دل خود حفظ کرده تا گنجینه‌ای را به آیندگان خود انتقال دهد. وقتی تصمیم به خرید بلیط هواپیما تهران گرفتید و به طرف خیابان‌های ولیعصر و زعفرانیه رفتید، در میان خانه‌های تاریخیش موزه‌ای پر رفت‌وآمد را می‌بینید که توجه شما را جلب می‌کند. در واقع این موزه دیرینگی‌اش پا به زمان قاجار می‌گذارد و سال‌هاست به ثبت ملی رسیده است. این موزه تماشاگه زمان نام دارد و شما را با هر بعدی از زمان آشنا می‌کند. فضای زیبای این موزه و گنجینه ارزشمند آن گردشگران خارجی و داخلی را جذب خود می‌کند و آن‌ها را با دنیایی روبرو می‌کند که فقط در جایی مثل موزه ساعت می‌توان دید. با این مطلب سفرستان همراه باشید تا به همراه ساعت‌های موزه در زمان سفر کنید.

مالک عمارت

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

فردی به نام حسین خداداد که روحیه هنری چشم‌گیری داشته است تصمیم می‌گیرد تا با ایجاد یک اثر هنری و با همکاری اساتید معماری، باغ فعلی موزه را خریداری و فضای خانه‌اش را دل‌نشین‌تر و معماری خانه را جذاب‌تر و آن را به صفحه جدیدی از هنر و تاریخ مبدل کند. امروزه موزه تماشاگه زمان که نام دیگرش خانه حسین خداداد است، عمارت دل‌نشینی است که ماجراجویی متفاوتی را برای علاقه‌مندان خود رقم می‌زند. جالب اینجاست که در بین شلوغی پایتخت، این خانه دنج با فضایی آرامش‌بخش شما را برای مدت کوتاهی از دغدغه‌های فکری دور می‌کند و بلیط هواپیما تهران کلید حضور در چنین جاییست.

فضای موزه

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

بله بلیط هواپیما تهران شما را به سوی درب بزرگی می‌برد که در واقع دروازه هنر، تاریخ و علم گذشتگان ما بوده است. این در، شما را به درون آرامش خود می‌بلعد تا با فضای متفاوتی مواجه شوید؛ جایی که می‌توانید سیر تاریخی گردش زمان را کندوکاو کنید و رد پای ساعت مچی خود را تا زمان‌های دور و دراز بگیرید و از ساعت‌های آفتابی و ابتدایی ، به ساعت‌های یادبود اشخاص بزرگ جامعه و ساعت‌های بسیار قدیمی، ساعت‌های ایرانی و خارجی، انواع و اقسام ساعت‌ها، ابزار سنجش زمان، ابزارهای تعمیر و اسناد گاه‌شماری برسید. مرور این چرخه تکامل از نمونه‌های امروزی که به مچتان بسته‌اید تا نمونه‌های اولیه و ساعت‌های مکانیکی می‌تواند ماجراجویی بی‌نظیری برای شما باشد.

معماری موزه

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

وقتی بلیط هواپیما تهران را برای این ماجراجویی خریدید و برای بازدید قدم در محوطه موزه تماشاگه زمان گذاشتید، بعد از اینکه شور و نشاطتان در باغ و فضای سرسبز انگیخته شد، نمای آبی ساختمان حیرت شما را برمی‌انگیزد. نمایی که با گچ‌بری‌های ترکیبی‌اش زیبایی عمارت را دوچندان کرده است و با سبک‌های سنتی ایرانی، مدرن و فرنگی، پنجره‌های پرنقش‌ونگار و سردرهای سبک قاجاریه موزه دیگری را از نوع معماری رو به سوی مشتاقانش گشوده است. البته این شاهکار هنری در طول سال‌ها و با مقرنس کاری‌ها و آجرکاری‌های اساتیدی مثل حاج محمد کاشی گردشگران و معماران زیادی را به خود جذب کرده است.

ساعت‌های داخل محوطه

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

ابتدایی‌ترین ساعت‌ها و یا به عبارتی زمان‌سنج‌ها را می‌توان در محوطه سرسبز عمارت دید، به شرطی که بازدید از موزه زمان در هنگام خرید بلیط هواپیما تهران جزو برنامه‌های شما عزیزان باشد. جالب است بدانید که این محوطه‌ با وجود این ابزار شبیه موزه‌ای روباز شده است. در قسمت‌های جلوی عمارت ماکت‌های مختلفی از ساعت‌های آفتابی را می‌بینید که می‌توانید از نزدیک با طرز کار آن‌ها آشنا شوید، این ساعت‌ها با به کارگیری سایه شاخص خود، زمان را مشخص می‌کردند. ساعت دیگری که نمونه بزرگی از یک ظرف درجه‌بندی‌شده می‌باشد ساعت آبی نامیده می‌شود که با استفاده از جریان آب زمان طی شده را مشخص می‌کند.

ساعت‌های روغنی و مکانیکی

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

ساعت پیچیده‌تر و مدرن‌تری از ساعت‌ آبی در سمت دیگر محوطه وجود دارد که در کنار لوحه‌اش با نام ساعت آبی مکانیکی معرفی شده است. ساعتی چوبی که با کمک فشار آب مخزن و حرکت اهرم، عقربه‌اش به کار افتاده و زمان را مشخص می‌کند. یکی از ساعت‌هایی که کاربردش سنجش زمان و در عین حال روشنایی در تاریکی شب بوده است ساعت روغنی نام دارد که مخزنی پر از سوخت روغنیست و با کمک درجه‌بندی روی مخزن زمان را مشخص می‌کند. پنجمین ساعت محوطه ساعت طنابی ساده‌ایست که فواصل بین گره‌های آن درجه‌های زمانی درنظر گرفته می‌شدند و با سوختن هر گره بخشی از زمان طی شده را تخمین می‌زدند.

اژدها و ساعت‌های دیگر

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

شاید حتی باورش سخت باشد که می‌توان با بلیط هواپیما تهران به چنین اطلاعاتی از سنجش زمان دست یافت ولی با دیدن انواع ساعت‌ها در همان محوطه به این باور خواهید رسید. مخصوصاً اگر چشمتان به قایق اژدها بیافتد به ذهنتان هم خطور نمی‌کند که این سازه نوعی ساعت سوختی است. دیگر ساعت‌های محوطه عمارت ساعت شمعی و ساعت محبوب کودکی‌هایمان یعنی ساعت شنی می‌باشد که حتماً با آن آشنایی دارید، اما در واقع در موزه زمان نمونه غول‌پیکر این ساعت را می‌بینید. در ادامه خود را برای دیدن نمونه‌های پیشرفته آماده کنید و با تهیه بلیط ورودی وارد ساختمان موزه شوید.

دیدنی‌های داخل موزه

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

این ساختمان دو طبقه بخش‌های مختلفی دارد که می‌توانید بر اساس سلیقه خود وقت خود را تنظیم کنید و در هر بخشی که علاقه بیش‌تری دارید وقت بیش‌تری را سپری کنید. وقتی خرید بلیط هواپیما تهران قطعی شد و سفری آسوده را پشت سرگذاشتید؛ در هنگام ورود به ساختمان قدم در سالن بزرگ طبقه اول خواهید گذاشت و با ساعت‌هایی متعلق به قرن‌های 17 تا 20 روبرو خواهید شد که نمونه‌هایی از ساعت‌های اهدایی رجال سیاسی یا اموال شخصی افراد مختلف را دربرمی‌گیرند. این ساعت‌ها در کنار گچ‌بری‌های حیرت‌انگیز سقف، تلفیقی از دنیای هنر و صنعت را ساخته‌اند. در همین طبقه اتاقی وجود دارد که کار تزئین آن 3 سال طول کشیده و نتیجه آن تابلوی گچ‌بری نمادین از آفرینش آدم، حوا، هابیل و قابیل در باغ عدن است.

طبقه دوم

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

طبقه دوم ساختمان شما را از بازدید این موزه خشنودتر می‌سازد تا جایی که احتمالاً به تمام کسانی که بلیط هواپیما تهران خریداری می‌کنند، پیشنهاد بازدید از این موزه را خواهید داد. در این طبقه آثار هنرمندانه هوشنگ فروتن به نمایش گذاشته شده است. او به خوبی توانسته است که آثار بسیار زیبا و جالبی را از قطعات مختلف ساعت بسازد و هنر جدیدی را خلق کند. در بخش دیگرش می‌توانید ابزار تعمیر ساعت، ساعت‌های خاندان قاجار، ابزارهای قدیمی نجومی و ساعت‌های افرادی چون دکتر حسابی، جمشید مشایخی، محمدعلی کشاورز، داوود رشیدی، شهید آوینی و چندتن از بزرگان دیگر را از نزدیک ببینید.

بازدید و تفریح

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

موزه تماشاگه زمان دفتری از حکایت‌های شنیدنی را در خود جای داده است که تنها می‌توان  با خرید بلیط هواپیما تهران و سفر به دل شلوغی به آن‌ها دست یافت. پیشنهاد سفرستان این است که همراه با خانواده بلیط هواپیما تهران را برای آخر هفته رزرو کنید و به اتفاق آن‌ها این ماجراجویی علمی را شروع کنید. مطمئن باشید که موزه تماشاگه زمان با کافه رستوران داخل محوطه و گالری زمان_که امکان خرید آثار هنرمندان را برای گردشگران مهیا کرده است_ با رضایتمندی کامل شما را راهی خانه‌هایتان می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید