نحوه انجام پرواز تهران وان

این روزها علاقه خاصی برای خرید بلیط هواپیما وان در بین اکثر مردم ایران دیده می‌شود. زیبا و تاریخی بودن این شهر ازیک‌طرف، ارزان بودن اجناس در آن از طرف دیگر و در کنار این‌ها، نزدیکی وان به شهرهای ایران، عواملی هستند که سبب افزایش محبوبیت این شهر شرقی ترکیه در بین ایرانی‌ها شده است.

0
2327
خرید بلیط هواپیما پرواز تهران وان ترکیه
پرواز خارجی تهران وان
نحوه انجام پرواز تهران وانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 23Rating: 5.0پرواز تهران وان همه چیز آماده برای یک گردش عالی در کشور ترکیه.پرواز تهران وان و خرید بلیط هواپیما وان شاید به جرات یکی از پرطرفدارترین مقاصد سفر برای ایرانی ها و مخصوصا عاشقان خرید باشد.

پرواز تهران وان

کشور ترکیه از جمله کشورهایی محسوب می شود که در میان گردشگران محبوبیت زیادی دارد، شهرهای مختلف و دیدنی که هر گردشگری را به سوی خود جذب میکند. در این میان اما شهر وان شاید برای بسیاری از افراد دوست داشتنی تر باشد. مخصوصا برای عاشقان خرید. در واقع این روزها علاقه خاصی برای خرید بلیط هواپیما وان در بین اکثر مردم ایران دیده می‌شود. زیبا و تاریخی بودن این شهر ازیک‌طرف، ارزان بودن اجناس در آن از طرف دیگر و در کنار این‌ها، نزدیکی وان به شهرهای ایران، عواملی هستند که سبب افزایش محبوبیت این شهر شرقی ترکیه در بین ایرانی‌ها شده است. برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وان، هرکسی در هرزمانی می‌تواند دلیل قانع‌کننده‌ای داشته باشد. یکی به خاطر لذت بردن از فضا و طبیعت وان به این شهر سفر می‌کند، دیگری برای خرید لباس‌های مارک‌دار و ارزان و یکی دیگر هم برای آشنایی با بخشی از تاریخ و تمدن کشور ترکیه. به همین سبب، در این مطلب سعی کرده‌ایم به بررسی پرواز تهران وان بپردازیم و شمارا چندوچون این پرواز خارجی آشنا سازیم.

فرودگاه وان و فاصله این شهر با تهران

خرید بلیط هواپیما پرواز تهران وان ترکیه
فرودگاه وان و فاصله این شهر با تهران

Van Ferit Melen Airport نام فرودگاهی است که پرواز تهران وان شما در آن به زمین خواهد نشست. این فرودگاه که نامش الهام گرفته از نام سیاستمدار و نخست‌وزیر اسبق ترکیه است، درواقع نزدیک‌ترین فرودگاه کشور ترکیه به ایران محسوب می‌شود. فرودگاه Ferit Melen فقط شش و نیم کیلومتر با مرکز شهر وان اختلاف مکانی دارد و از این حیث هم شرایطش بسیار مناسب است.

خرید بلیط هواپیما پرواز تهران وان ترکیه
فرودگاه وان و فاصله این شهر با تهران

حدفاصل بین تهران و وان فقط 783 کیلومتر عنوان می‌شود؛ اما نبود خط هوایی مستقیم تهران وان باعث ایجاد توقف و طولانی شدن پرواز بین این دو شهر می‌گردد. به‌طورکلی پرواز تهران وان از طریق شهرهای استانبول و آنکارا انجام‌شده و عوامل مختلفی در کاهش یا افزایش زمان این پرواز خارجی تأثیرگذارند.

✅ بازدید از مقاله معروف ترین مراکز خرید وان

خرید بلیط هواپیما پرواز تهران وان ترکیه
فرودگاه وان و فاصله این شهر با تهران

لازم به ذکر است که اگر قصد اقامت در هتلی نزدیک به فرودگاه وان را داشته باشید، می‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما وان ، نگاهی هم به امکان رزرو اتاق در هتل‌های Elite World Van و Tamara Otel بیندازید. دو هتل خوب و دنج، با امکانات مناسب برای اقامتی آسوده.

ایرلاین‌ها

خرید بلیط هواپیما پرواز تهران وان ترکیه
ایرلاین‌هایی که پرواز تهران وان را دارند

خطوط هوایی ترکیش ایر و پگاسوس عهده‌دار انجام پرواز خارجی تهران وان هستند که در ادامه به بررسی خدمات و قیمت بلیط هواپیما وان در این شرکت می‌پردازیم. شما نیز می‌توانید با مقایسه پروازهای این دو ایرلاین، مناسب‌ترینشان را برای سفر خود برگزینید. نکته‌ای که باید در نظر گرفت این است که کلیه زمان‌های ذکرشده هم برای پروازها و هم برای توقف‌ها تقریبی هستند و در اثر عواملی مثل نوع پرواز و همچنین تغییرات آب و هوایی و بسیاری از فاکتورهای دیگر، مطمئناً دستخوش تغییر خواهند بود.

ایر پگاسوس

خرید بلیط هواپیما پرواز تهران وان ترکیه
ایر پگاسوس پرواز تهران وان

پروازهای تهران وان شرکت پگاسوس معمولاً با یک توقف در فرودگاه استانبول انجام می‌گردد. پرواز اول که اغلب با یک ایرباس A320 و در عرض 3 ساعت و 15 دقیقه انجام می‌شود، مسافران را از فرودگاه امام خمینی تهران به فرودگاه بین‌المللی صبیحه گوکچن استانبول منتقل می‌کند. در ادامه، پرواز دوم هم با یک فروند بوئینگ 737 و با مدت‌زمان 2 ساعت، خریدار بلیط هواپیما وان به این شهر می‌رساند. لازم به ذکر است حدود 3 و 25 دقیقه هم‌زمان توقف در بین پرواز است.

خرید بلیط هواپیما پرواز تهران وان ترکیه
ایر پگاسوس پرواز تهران وان

اما در بین پروازهای این شرکت گاهی، پروازهایی با دو توقف هم دیده می‌شود. غالباً در پروسه این پروازها هم بعد از رفتن به استانبول از تهران، پروازی به سمت فرودگاه اسن‌بوغا آنکارا ترتیب داده می‌شود و سومین پرواز، مسافران را به وان منتقل می‌کند. با توجه به وجود دو توقف در این پرواز، زمان آن‌هم بیشتر از بقیه بوده و 8 تا 12 یا 13 ساعت طول می‌کشد.

خرید بلیط هواپیما پرواز تهران وان ترکیه
ایر پگاسوس پرواز تهران وان

نکته آخر در مورد پگاسوس ایر این است که در پروازهای این شرکت امکاناتی مثل وای فای و پریز برق در کنار صندلی وجود ندارند. فضایی هم که برای گذاشتن پاها در هواپیماها تعبیه‌شده، 71 تا 74 سانتی‌متر است.

ترکیش ایر

خرید بلیط هواپیما پرواز تهران وان ترکیه
تهران به وان

شرکت ترکیش ایر فعالیت بیشتری نسبت به پگاسوس درزمینهٔ پرواز تهران استانبول دارد. ضمن اینکه باوجود امکاناتی مثل وای فای، پریز برق، پخش ویدئو (در صورت درخواست) و 79 سانتی‌متر فضا برای پاها، بسیاری از مسافران علاقه‌مند به خرید بلیط هواپیما وان از این شرکت هستند. شرکت مدنظر هم مثل پگاسوس پروازهایی با یک و یا دو توقف را تقدیم مسافرانش می‌کند. با این تفاوت که علاوه بر فرودگاه صبیحه گوکچن، گاهی پروازهایی را نیز به فرودگاه آتاتورک استانبول ترتیب می‌دهد.

در پروازهای اکونومیک تهران وان ترکیش ایر معمولاً از ایرباس A333 برای رفتن به استانبول و از بوئینگ 737 برای انتقال پرواز از استانبول به آنکارا یا وان استفاده می‌شود. با توجه برنامه پرواز و تعداد توقف‌ها ممکن است روی‌هم‌رفته زمان پرواز بین 8 تا 14 ساعت باشد که البته همان‌طور که پیش‌تر ذکر شد تخمین این زمان به عوامل بسیار زیادی وابسته است.

خرید بلیط هواپیما پرواز تهران وان ترکیه
ترکیش ایر پرواز تهران وان

با توجه به اطلاعات ذکرشده، شما می‌توانید مناسب‌ترین بلیط هواپیما وان را برای خود انتخاب کنید. بد نیست در آخر این را هم بدانید که پروازهای شرکت پگاسوس به دلیل نبود امکانات مختلف تا حدودی مقرون به‌صرفه‌تر هستند. پس در کل اگر چندان به امکانات جانبی پرواز نیازی نداشته باشید، می‌توانید حساب ویژه‌ای روی بلیط هواپیما ارزان پگاسوس ایر بازکنید. البته بعضی‌ها بلیط هواپیما ترکیه را تهیه می‌کنند و سپس از روش زمینی برای رفتن به وان استفاده می‌کنند.

در ادامه می توانید با راهنمای سفر زمینی به وان آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید