لذت بردن از بهترین پارک‌های تهران

0
794
خرید بلیط هواپیما ارزان به تهران
بلیط هواپیما ارزان به تهران
لذت بردن از بهترین پارک‌های تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 25Rating: 4.0لذت بردن از بهترین پارک‌های تهراناگر قصد سفر به تهران را دارید بلیط هواپیما ارزان خود را از سایت های معتبر تهیه کنید و حتما یک سر به پارک‌های زیبای تهران بزنید و زمانی را در آرامش بگذرانید.

بلیط هواپیما به تهران برای دیدن بهترین پارک‌ها

دقیقا متوجه نشدم پارک‌ها از کی به وجود آمدند و فلسفه وجودی پارک از کجا شکل گرفت که الان به این جا که ما می‌بینیم رسیده اما برایم جالب است که چرا و چگونه و از کی بشر پارکی شده است. شاید از زمانی باشد که از طبیعت جدا شد. یعنی زمانی که شهرها شکل گرفتند و انسان‌ها به ناچار برای این که نشاط خود را از دست ندهند رو به این آوردند که در حال حاضر که ما از طبیعت دور افتاده‌ایم شاید بتوانیم مقداری از طبیعت را پیش خود بیاوریم.

لیست پارک‌ها هر هفته بروز می‌شود و این مطلب در حال تکمیل است

احتمالا از همین جاها و از همین فکرها بود که پارک‌ها در داخل شهرها بوجود آمدند. اما هر چه هست و از هر کجا آمده برای من و امثال منی که در شهر به دنیا آمده‌ایم بسیار عالی و لذت‌بخش است. حتی برای کسانی که در شهر دنیا نیامده‌اند اما الان سال‌هاست در شهر محبوس هستند هم می‌تواند مکانی برای ترویح مغزشان باشد.

با کامنت‌های خود اطلاعات خود در مورد پارک‌های تهران را با ما در میان بگذارید

بسیاری از شهرهای کشور ما پارک‌هایی دارند که بسیار زیباست. منظورم پارک‌های داخل شهری است، نه مثلا پارک جنگلی و پارک‌های ملی و امثال آن. برخی از این پارک‌ها واقعا و واقعا زیبا هستند و حتی بسیاری از اوقات افراد وقتی به مسافرت کاری می‌روند سعی میکنند اگر وقت یاری کند به یکی از این پارک‌ها یا جاهای دیدنی شهر سری بزند.

چرا پارک؟ به دلیل این که شاید از سایر جاهای دیدنی شهر دم‌دست‌تر باشد. برای عزیزانی که در تهران زندگی نمی‌کنند، چند پارک زیبای تهران را لیست میکنم، شاید انگیزه‌ای باشد که دفعه بعد که بلیط هواپیما تهیه می‌کنند و به تهران می‌آیند، سری هم به یکی از این پارک‌های فوق العاده زیبا بزنند.

پارک قائم (ع)

بلیط هواپیمای ارزان به تهران
بازدید از پارک قائم تهران

به یکی از مناطق جنوب غرب تهران می‌رویم در آنجا فضایی را می‌بینیم مملو از زیبایی و طراوت می‌گفتند آنجا قبلا تاکستان بوده. شاید با همین تعریف کوتاه من بعضی‌ها فهمیده باشند که کجا را می‌گویم.

بلیط هواپیمای ارزان به تهران
بازدید از پارک قائم تهران

البته اگر اشتباه نکنم درباره این منطقه صحبت آن است که رکورد بیشترین فضای سبز و پارک را در کل تهران داشته باشد، چرا که یک منطقه وسیع تاکستانی بوده است و به تدریج تغییر کاربری داده و جنگلی که وسط باغ‌ها بوده، تبدیل به این پارک زیبا با درختان تناور و قدیمی شده است. بله به منطقه ۱۸ پارک بزرگ قائم (ع) را می‌بینید تقریبا به اندازه یک محله بزرگ است. از اول تا آخر این پارک را اگر بخواهیم پیاده روی کنیم تقریباً باید نیم ساعت راه برویم، پارک بسیار بزرگ است گفتم که.

وسط آن یک بلوار وجود دارد که به میدان‌هایی ختم می‌شود. میدان‌ها فواره و آب‌نما است. در تابستان از گرمای هوا که به سمت این پارک فرار میکنیم، به درختان و فواره‌ها و آب نماها می‌رسیم. یک کتابخانه هم دارد. یک سنگ نمای چند متری خیلی زیبا هم در آن‌جا دیده‌ام. اگر یک پارک‌گرد واقعی بلیط هواپیما به تهران را تهیه کند یا اینکه در تهران باشد و به این پارک بیاید به این سادگی نمی‌تواند از آن دل بکند.

پارک بعثت

بلیط هواپیمای ارزان به تهران
بازدید از پارک بعثت تهران

گفته می‌شود حدود ۹۰۰ متر با ایستگاه متروی ترمینال جنوب فاصله دارد. در یکی از محله‌های جنوب شهر قرار گرفته. اگر به دنبال گذران یک روز خوب در یکی از محله‌های جنوبی تهران هستید این شاید بهترین گزینه باشد. در بین اهالی آن منطقه پارک بعثت بسیار پارک معروفی است و برای گذران وقت با خانواده به این پارک می‌آیند. همچنین پارک بزرگی است و از خیابان صابونیان که از میدان شوش به طرف پایین می‌رود بهترین راه برای ورود به این پارک است. داخل پارک که می‌روید یک دریاچه حیرت انگیز و زیبا را می‌بینید. سرتاسر پارک را درختان سپیدار، سرو، توسکا، بلوط، زبان گنجشک، اقاقیا و بید مجنون گرفته است. کاج هم در بین آن‌ها پیدا می‌شود و همچنین درخت صنوبر. درختان بید مجنون زیبای خاص و حیرت انگیزی به این پارک داده‌اند.

بلیط هواپیمای ارزان به تهران
بازدید از پارک بعثت تهران

دو دریاچه دارد که هر کدام برای کار خاصی در آن‌جا قرار دارد یکی از آنها برای قایقرانی و همچنین پرورش ماهی استفاده می‌شود. یکی دیگر از آن‌ها هم برای آب‌یاری پارک. داخل دریاچه یک قسمت را مانند جزیره درست کردند که آنجا محل زندگی و رفت و آمد انسان‌ها نیست. فقط غاز و اردک‌ها در آنجا مامن می‌گزینند. قطعاً ارزش دارد وقتی که بلیط هواپیما به تهران تهیه کردید، این پارک را ندیده به شهر خود برنگردید.

پارک رازی

بلیط هواپیمای ارزان به تهران
بازدید از پارک رازی تهران

اگر دوست دارید هم دریاچه، هم شهربازی و هم یک پارک بسیار سرسبز و زیبا با انواع و اقسام گیاهان و درختان را یکجا داشته باشید، حتماً باید به پارک رازی سری بزنید. غیر از همه این‌هایی که عرض کردم یک سینمای بزرگ و یک کتابخانه بزرگ هم در نزدیکی آن است یک رستوران سنتی بسیار خوب هم در کنار آن قرار دارد.

بلیط هواپیمای ارزان به تهران
بازدید از پارک رازی تهران

میدان گمرک را اکثر کسانی که در قسمت جنوبی شهر تهران زندگی می‌کنند می‌شناسند یک طرف دسترسی آن از یک طرف از خیابان کارگر جنوبی میسر است و بین دو پاره شدن خیابان قزوین این پارک قرار دارد. این پارک در جایی ساخته شده است که شهر نو در زمان قبل از انقلاب در آن قرار داشت.

یک سری فروشگاه در میان پارک رازی دیده می‌شود. این فروشگاه‌ها بیشتر صنایع دستی می‌فروشند. یادم می‌آید یک مغازه تعمیر و ساخت ساز‌های ایرانی هم در این پارک همیشه حضور داشت. تقریباً می‌توان گفت موقعیت آن به راحتی قابل دسترس است، البته با وسایل نقلیه عمومی، اما در منطقه شلوغ شهر قرار گرفته و با اتومبیل خودتان اگر بخواهید آنجا بروید ممکن است برای جای پارک با کمی مشکل روبرو شوید.

پارک ملی سرخه‌حصار

بلیط هواپیما به تهران و بازدید از پارک ها
بازدید از پارک سرخه حصار

خوب مشخص است که وقتی می‌گوییم پارک ملی یعنی یکی از ذخایر ملی است یعنی یکی از مکان‌هایی که در حافظه کشور ضبط می‌شود و آن را یاد می‌کنند. یک مکان ۸۵۰ هکتاری در سال ۱۳۵۸ به‌عنوان پارک ملی یا همان پارک ملی سرخه‌حصار شناخته شد. یک محیط حفاظت‌شده جنگلی که در اختیار مردم تهران و ایران است که بتوانند اوقات جالبی را در آنجا سپری کنند. این مکان دارای دشت تپه و ارتفاعات مختلف است. ارتفاع بلندی‌های آن حتی به دو هزار متر هم می‌رسد. یکی از جاهای دیدنی و جالب این پارک آب‌نمای سنگی آن است که مکان بسیار زیبایی برای نشستن و محیطی خانوادگی است. مثل پارک چیتگر دارای مسیر دوچرخه‌سواری است. آلاچیق‌های متعددی هم دارد و همین‌طور مسیرهایی برای آموزش ترافیک در آن تعبیه‌شده. هر مکان سرسبز و زیبا باید آب داشته باشد که به این جنگل را هم رودهای جاجرود و دماوند آب می‌دهند. البته آن منطقه چاه‌ها و چشمه‌ها و قنات‌های گوناگون هم دارد که با تمام این‌ها آبدهی به‌خوبی صورت می‌گیرد.

بلیط هواپیما به تهران و بازدید از پارک ها
بازدید از پارک سرخه حصار

حتما در یکی از مسافرت های خود به تهران وقتی هم برای دیدن گلابدره و پارکش بگذارید. در این صورت وقتی که بلیط هواپیما برای برگشت خود خریدید و به شهر خود بازگشتید، خاطره جالبی برای تعریف کردن بین دوستان و آشنایان خود دارید. چند چشمه زیبا در آنجا وجود دارد، مردمانی که به سرخه‌حصار می‌روند معمولاً از آن‌ها هم دیدن می‌کنند. چشمه‌های چاتال، انجیرک، شش گوش، دره شریف، چشمه سوخته و بیدک. مبادا یکی از این چشمه ها را ندیده هوس برگشت به سرتان بزند.

پارک پردیسان

بلیط هواپیما به تهران و بازدید از پارک ها
بازدید از پارک پردیسان

می‌خواهیم صحبتی کنیم از یکی از مشهورترین پارک‌های طبیعت در کل کشورمان. یک فضای ۳۰۰ هکتاری که پنجمین پارک بزرگ تهران است. برخلاف تصور فقط مکانی انبوه از درختان مختلف نیست و بسیاری از سازه‌های دست بشر در آنجا خودنمایی می‌کند. از دریاچه مصنوعی آن نمی‌توان گذاشت زیرا که انسان را وادار می‌کنند بهت‌زده ساعتی به تماشای دریاچه و صحنه رو به رویش بنشیند. شاید اگر شما بی‌خیال از کنار این دریاچه رد شوید و ندانید آنجا چه خبر است، یک‌دفعه تمام ذهن شمارا به خودش مشغول کند. البته این‌که میگویم مستلزم این است که به معنای واقعی برای طبیعت‌گردی به پارک‌ها، جنگل‌ها و جاذبه‌های تهران بیاید. اگر می‌خواهید دل‌مشغولی خودتان را به این مکان‌ها بیاورید بهتر است به‌جای این کار یک کار دیگر، مثلاً ورزش را انتخاب کنید. اگر هر کاری می‌کنید ذهنتان از فکرهای مختلف خلاص نمی‌شود استخر را پیشنهاد می‌کنم. وقتی به میان طبیعت یا به چنین پارک‌هایی می‌آید باید ذهنتان خالی باشد تا بودن در فضا را به‌طور کامل حس کنید. اگر این‌طور باشد پارک پردیسان یک تجربه واقعاً فراموش‌نشدنی به معنای واقعی کلمه است. بیخود نیست که نام معروف‌ترین پارک طبیعت ایران روی آن خودنمایی می‌کند.

بلیط هواپیما به تهران و بازدید از پارک ها
بازدید از پارک پردیسان

جاذبه‌های آن فقط به گونه‌های گیاهی و نماهای آن محدود نمی‌شود. یک موزه تنوع زیستی در آنجا وجود دارد. پایتان را که به داخل موزه تنوع زیستی بگذارید انواع و اقسام حیوانات و حشرات را می‌بینید، که زنده‌اند و انگار دارند و شمارا تماشا می‌کنند اما هیچ حرکتی ندارند. واقعاً بودن در چنین موضعی به انسان لذت و حس تازگی می‌دهد. اگر به یک قسمت‌های دیگر پارک بروید با باغ‌وحش روبرو می‌شوید. بله پارک ارم و باغ‌وحش آن تنها باغ‌وحش تهران نیست. به سمت باغ‌وحش که بروید این بار حیوانات زنده را می‌بینید که حرکت می‌کنند و بازهم پیشنهاد می‌کنم به‌عنوان یک طبیعت‌گرد، با دیدی جدید به آن‌ها نگاه کنید. یعنی پیشنهاد دقیق من این است که چنانچه بلیط هواپیما به تهران یا هر شهر دیگری را تهیه کردید هم به طبیعت و هم به موجودات آن با دیدی دقیق نگاه کنید، وقتی با نگاهی پرسشگر اسرار آفرینش هر موجود را به‌دقت بررسی می‌کنید آنگاه است که دچار بهت و حیرت می‌شوید و آنگاه است که زندگی برای شما شیرین‌تر می‌شود و در آن هنگام است که وقتی برمی‌گردید به محل کارتان و به زندگی عادی‌تان ممکن است رنگ و بوی تازه‌ای گرفته باشد. یاد بگیریم طبیعت گرد خوبی باشیم. البته این‌ها تمام پارک جنگلی‌های تهران نیست و بیش از این دارد. پارک و بوستان هم که اعلام ماشااله دارد، خیلی زیاد است.

باغ رضوان

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
باغ رضوان تهران

گاهی اوقات روزگاران قدیم داستان‌های خیلی جالبی را برای ما به یادگار می‌گذارند. داستان افرادی که خیلی قبل از این‌ها زندگی می‌کردند. می‌خندیدند، می‌گریستند، شادبودند، غمگین بودند، عاشق می‌شدند، دچار فراق می‌شدند، ازدواج می‌کردند، بچه‌دار می‌شدند، گاهی اوقات اشیاء ما را به یاد افرادی می‌اندازد که خیلی قبل‌تر از این‌ها زندگی می‌کردند. بعضی‌اوقات این اشیاء خبر از زمانی می‌دهند که حتی ما به دنیا نیامده بودیم ولی باز حس و حال خاصی به ما منتقل می‌کنند. به یکی از محله‌های قدیم تهران می‌رویم، به منطقه‌ای که یادگار آن از بین رفته ولی نامش باقی‌مانده والان این نام به روی محله قرارگرفته. داستان هفت‌چنار قدیمی که الآن منطقه هفت‌چنار را بیشتر به فلافل‌های آن می‌شناسند. یادتان باشد اگر روزگاری بلیط هواپیما به تهران را تهیه کردید و خواستید به هفت‌چنار سری بزنید حتماً به یکی از فلافل فروشی‌های معروف آنجا مراجعه کنید چون طعمشان واقعاً به‌یادماندنی است. من خودم یک‌بار تجربه کرده‌ام، واقعاً یادم نمی‌رود، هنوز که هنوز است در زیر زبان است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
باغ رضوان تهران

راستش را اگر بخواهید من خودم ارادت خاصی به این پارک دارم به خاطر اینکه بوی کودکی‌های من را می‌دهد روبروی این پارک یک مدرسه ابتدایی است. نامش شهید دلخواسته بود.

یادم می‌آید که بعد از مدرسه گاهی به یک کلوپ بازی‌های کامپیوتری که در وسط همان پارک قرار داشت می‌رفتیم. البته سگا آن موقع‌ها تازه آمده بود. روز بعدش که یکی از همکلاسی‌های نامردمان ما را به معلم فروخته بود، کتک مفصلی خوردیم و تا دفتر مدرسه ما گوش پیچان بردند. تهدید کردند که مارا در سیاه‌چال حبس می‌کنند که همه‌اش تهدید توخالی بود. امروزه به نقاطی از کهکشان که کرات دیگر را می‌بلعد سیاه‌چال می‌گفتند ولی آن زمان فرق داشت. القصه، می‌گفتند خیلی قبل نام آنجا باغ رضوان بوده است. الآن هم بعضی‌اوقات قدیمی‌ترها این پارک را باغ رضوان نیز می‌خوانند. کودک که بودم فکر می‌کردم به خاطر اینکه آنجا قبرستان بوده خاکش این‌قدر حاصلخیز شده که این درختان بزرگ در آنجا روییده‌اند. ولی به‌هرحال معروف بوده و هست که زمانی قبرستان ارامنه بوده و به آن قلعه ارامنه هم می‌گفتند.

بوستان گلابدره

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
بوستان گلاب دره تهران

یکی از محله‌های شمالی تهران منطقه‌ای را در کنار خود جای‌داده که بسیار جذاب و جالب است. منطقه‌ای که ما خودمان معمولاً برای رفتن به کوه ازآنجا عبور می‌کنیم. ازآنجاکه پیاده راه بیفتی به سمت بالا نهایتاً به کلک‌چال می‌رسی. گلابدره را می‌گویم. تمام تهرانی‌هایی که کوه برو هستند، گلاب دره را به‌خوبی می‌شناسند. یک مسیر بسیار زیبا تا بالای کوه که پر از سرازیری و سربالایی است.

خصوصاً وقتی مقداری از بهار گذشته باشد و اواسط اردیبهشت یا در خردادماه بروید بسیار به‌یادماندنی است. در این مواقع بهترین و زیباترین اوقات برای گلابدره رفتن است. بعضی از راه‌های آن صعب‌العبور‌است و دقت داشته باشید که حتماً باید کفش کوه همراه ببرید. اما مکانی که می‌خواهیم راجع به آن صحبت کنیم پارک گلابدره است. پارک گلابدره همین ابتدای راه است و قسمت‌های کوهستانی آن نمی‌رسد خیلی‌ها آن را به صورتم می‌شناسند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
بوستان گلاب دره تهران

حالت سربالایی سرپایینی آن شکل خاص و حالت مخصوص به خود را به این پارک داده و آن را از همه‌جا متمایز می‌کند. واقع در خیابانی است که اگر آن را ادامه بدهید به قسمت‌های کوه مانند آن می‌رسید و باید گیوه را وربکشید و به بالای کوه بروید. البته کردیم که گیوه دیگر به کار نمی‌آید چون قطعاً سر می‌خورید اگر کفش مخصوص کوه نداشته باشید. به شما پیشنهاد می‌کنم اگر روزگاری به تهران بلیط هواپیما تهیه کردید قطعاً یکی از کارهایی که می‌کنید رفتن به پارک گلابدره و بعدازآن کوهنوردی در گلابدره باشد. یک فرصت استثنایی عالی که در آب‌وهوای شمیرانی منطقه گلابدره در آلاچیق‌های آن کمی استراحت کرده و هوایی عوض کنید که اگر شما آنجا قرار بگیرید مناظر زیبای پیش روی شماست. چه آنکه دو طرف آن کوه است و اگر به‌طرف جنوب نکاه کنید و زاویه دید خوبی داشته باشید می‌توانید تهران را ببینید.

پارک ساعی

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
بازدید از پارک ساعی تهران

این پارک هم درست مثل پارک لاله یک قسمت دارد که اسم آن را به واسطه معمای خاصش باغ ژاپنی گذاشته اند که شامل آبراه‌های مارپیچ با سنگ‌کاری‌های زیبا است. نکته جالب این‌که در این قسمت که باغ ژاپنی آن است، یک سری پرنده آبزی  هم زندگی می‌کنند. پارک بزرگی است حدود صد و بیست هزار متر مربع وسعت آن است. اگر زمانی بلیط هواپیما به تهران تهیه کردید این پارک می‌تواند کاملا ایده آل باشد چرا که همه دیدنی‌ها را یک‌جا در خود جای داده است. بله حتی در خودش باغ‌وحش دارد. به قسمت باغ وحش که تشریف بیاورید جانورانی از جمله قوچ، غاز، قو، مرغابی، خرگوش، طوطی، طاووس، سنجاب می‌بینید. ببخشید پرندگان را از قلم انداختم. حتی بسیاری از تهرانی‌های عزیز هم نمی‌دانند که این پارک باغ‌وحش دارد. صبر کنید، از آبشار آن نمیتوان گذشت. خیلی بزرگ و بلند نیست. اما می‌تواند یادآور آبشار‌هایی باشد که انسان زمانی که کاملا شهری نشده بود می‌توانست ببیند.

پارک دانشجو

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
بازدید از پارک دانشجو تهران

یک چهارراه بسیار شلوغ و یک پدیده بسیار زیبا از پارک‌های تهران. تا همین جا هم توصیف کردم حتی اگر تیتر نمیزدم که کدام پارک است، بسیاری سریع می‌فهمیدند که کدام پارک را می‌گویم. بله، پارک دانشجو در چهارراه ولیعصر (ع) تهران، جزو شلوغ‌ترین و پر رفت و آمدترین پارک‌های تهران است ضمن این‌که یکی از مکان‌هایی که همه هنر دوستان و پروردگان هنر بسیاری از اوقات زندگی خود را در آن گذرانده‌اند. مجموعه تئاتر شهر را می‌گویم، که میعادگاه بسیاری از اهالی هنر است و بسیاری از بازیگران و کارگردانان و بزرگان هنر سینما و تئاتر، به قول خودشان در این‌جا بزرگ شده‌اند و از وقتی خودشان را شناخته‌اند سروکارشان با این ساختمان دایره‌ای شکل، زیبا با کاشی‌کاری‌های سبک هنر ایرانی بوده است. قبل از این‌که انقلاب سال پنجاه و هفت به ثمر برسد، آن‌را بوستان پهلوی می‌گفتند. همانطور که قبل‌تر هم اشاره شد چندتایی از بوستان‌ها و پارک‌های تهران و بسیاری از مکان‌ها بعد از انقلاب تغییر نام پیدا کردند و این بوستان هم بی بهره نبوده است.

پارک جمشیدیه

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
بازدید از پارک جمشیدیه تهران

جایی از تهران است که وقتی به طرف شمال ایستاده‌ای منظره فوق‌العاده‌ای را می‌بینی که آن کوه کلک‌چال است. حال این‌که چرا آن را کلک‌چال گفته اند هم داستانی دارد که اگر عمری باشد برایتان خواهم گفت. املاک این پارک متعلق به خانواده دَوَلو است که در قسمت پایین پارک هم باغی موسوم به همین نام قرار دارد. اما خود پارک را پارک سنگی جمشیدیه هم می‌گویند که خود حکایت از این دارد که در تمام این پارک اگر قدم بزنید نماهای سنگی بسیار زیبا و مسحور کننده می‌بینید که زیبایی بعضی از نماهای آن‌جا هوش از سر آدم می‌برد. پیشنهادی که به همه عزیزانم میکنم این است که اگر قصد تهیه بلیط هواپما به تهران را دارند و دوست دارند این بوستان زیبا را هم تماشا کنند سعی کنند در فصلی بیایند که یا برف در آن‌جا باریده باشد یا باران، چرا که هر جاذبه و دیدنی فصل مخصوص به خود را دارد و به عقیده خود بنده، زیبایی این پارک فوق‌العاده با برف و باران به حداکثر خود می‌رسد. مسئله خیلی جالبی که دوست دارم بدانید این است که بسیاری از عزیزان تهرانی وقتی می‌خواهند مکان زیبایی را به دوستان یا کسانی که قصد دارند به تهران بیایند معرفی کنند همین پارک را معرفی می‌کنند. چرا که واقعا جزو جاذبه‌های شهر تهران محسوب می‌شود و اگر شما ساکن تهران هستید حتما به دیدن این پارک بروید و اگر هم نیستید حتما وقتی به تهران تشریف آوردید سری به این فضای به یاد ماندنی بزنید. در آخر نکته‌ای که میخواهم به این مطلب اضافه کنم این است که یکی از جاذبه‌های اصلی این مکان شیب‌دار بودن آن است که تماشای منظره آن از پایین شما را وجد خواهد آورد.

بوستان باغ ایرانی در ده ونک

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
بازدید از باغ ایرانی تهران

دوست دارید که در زمان به عقب بروید و زمانی که پادشاهان و شاهزادگان ایرانی یا اشخاص متمول در باغ‌های خود قدم می‌زده‌اند شما هم در کنار آن‌ها یا به تنهایی قدم بزنید و از فضای جالب و حیرت آور آن‌جا لذت ببرید؟ بله واقعا فضای آن باغ‌ها حیرت آور بوده است. افسوس که فقط برای اشخاص متمول بوده و افراد عادی کمتر از آن بهره‌مند بوده‌اند. البته معماری خاص ایرانی مردم عادی را هم بی بهره نمی‌گذاشت و آثار هنر این معماران و کاشی‌کاران در مساجد و مکان‌های عمومی‌هم بسیاری اوقات به نمایش گذاشته می‌شد. اما دقیق‌تر که بنگریم نمی‌توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که بیشتر در اختیار متمولین و پادشاهان و شاهزادگان و قدرت‌مندان بوده است. اشکال ندارد، هیچ کدام از آن‌ها دیگر زنده نیستند و مثل مردم عادی اسیر دست خاک شده‌اند و میراث آن‌ها الان یا موزه شده یا مکان دیدنی و گردشگری برای عموم مردم. اگر همان‌طور که گفتم دوست دارید در فضای یک باغ ایرانی قدیمی قدم بزنید و احساس خوبی از بودن در آن فضا کسب کنید قطعا پیشنهادی که به شما می‌شود بوستان باغ ایرانی در ده ونک است. واقعا به آدم حس این را می‌دهد که در عمق تاریخ، دارد در یک مکان با معماری اصیل قدم می‌زند.

پارک شفق

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
بازدید از پارک شفق تهران

به محله یوسف آباد یا همان سید جمال الدین اسدآبادی که برویم در کوچه نوزدهم شاهد مکانی خواهیم بود با قدمتی مربوط به قبل از انقلاب ایران در سال 57 و در جوار آن مکانی است که بین کارمندان دولت در آن زمان به اصطلاح تقسیم اراضی شده بود، اما این پارکی که راجع به آن صحبت می‌کنیم جزو آن‌ها نبود و به دست مهندس و آرشیتکت بزرگ آن زمان کامران دیبا که برادر فرح دیبا معروف به فرح پهلوی شهبانوی ایران در زمان شاه ساخته شد. گفته می‌شود خود فرح دیبا هم نقشی در ساخته شدن آن داشته. معمولا افراد مختلفی که به این پارک قدم میگذارند به صورت متوسط دو ساعت از وقت خودشان را به گشت و گذار در این مکان اختصاص می‌دهند. شنیده‌ام که قبل از اینکه تقسیم اراضی بشود پادگان بوده است، ولی اهمیتی ندارد چون الان تبدیل به یکی از زیباترین جاذبه‌هایی شده که افراد غیر تهرانی را برای خرید بلیط هواپیما به تهران ترغیب می‌کند. در سال 1382 هم به عنوان یکی از آثار ملی ثبت شد.

اما چرا باید یک پارک به عنوان اثر ملی ثبت شود و یک دلیل دارد و آن هم نوع معماری خاص و عجیب آن است که یک کلمه را در ذهن تداعی می‌کند آن هم کلمه جالب است.

اگر شخصی نه فقط برای وقت‌گذرانی بلکه برای دیدن پارک به این مکان آمده باشد و اولین بار باشد که به اینجا می‌آیند یک جمله ممکن است در ذهنم نقش ببندد و آن هم این است که طرز چینش در اینجا جالب و زیباست.

پارک هنرمندان

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
بازدید از پارک هنرمندان تهران

خوب شد در سال ۱۳۷۵ این مکان تحت اختیار شهرداری تهران درآمد و قبل از آن به صورت امروزی نبوده و مکانی نظامی بوده است، که اگر به همان صورت می‌ماند ما امروز از داشتن پارک هنرمندان بی بهره و بی نصیب بودیم و مکان به این زیبایی را در اختیار نداشتیم. اگر به سابقه آن در قبل نگاه کنیم متوجه می‌شویم که این مکان دارای ساختمان‌هایی با معماری خارجی بوده که متفقین در زمان جنگ جهانی دوم از آن به عنوان جایی برای انبار کردن اسلحه استفاده می‌کردند. معمار و سازنده آنها شخصی آلمانی، به نام فیشر بوده است. به هر حال از تمام انسان‌ها و اتفاقاتی که دست به دست هم داده‌اند تا این مکان به این صورت در اختیار ما قرار بگیرد تشکر می‌کنم چون جایی بسیار زیبا برای گذراندن وقت و تفریح و کسب آرامش است. نباید از این قضیه گذشت که پارک هنرمندان علاوه بر اینکه تمام امکانات برای پارک بودن را در اختیار دارد، دارای نگارخانه‌ای برای هنر‌دوستان عزیز است. همچنین شاید این یک مژده برای کسانی باشند که به این گیاه خواری علاقه دارند چون در رستوران و کافی شاپ این پارک غذاهای گیاهی هم سرو می‌شود و مکانی بسیار مناسب برای خانواده‌ها می‌باشد. غیر از اینها باید اشاره کرد که به تماشا نشستن فضاهای سبز و حوض این پارک را نباید از دست داد و همچنین در کنار آن، همه وسایل بازی و ورزش و فوتسال چمن مصنوعی هم هست.

پارک آب و آتش

خرید بلیط هواپیما به تهران و بوستان آب و آتش تهران
بوستان آب و آتش تهران

این پارک به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده و حائل بین آن دو بخش اتوبان شهید همت می‌باشد و دو قسمت پارک به وسیله پلی زیبا از روی اتوبان به هم متصل شده. این پارک در سال 1388 در محلی موسوم به زمین‌های عباس‌آباد تاسیس شد.

خرید بلیط هواپیما به تهران
بلیط هواپیما به تهران

در نظر اول که وارد این پارک می‌شوید اجسامی که در پارک وجود دارد نظر شما را به خودش جلب می‌کند که هر کدام بیان‌گر داستانی است برای خودش. یک از جاذبه های دیدنی و نوساز در پارک آب و آتش پل بسیار زیبای طبیعت تهران است که پارک آب و آتش را به پارک جنگلی طالقانی متصل می‌کند.

خرید بلیط هواپیما به تهران و بوستان آب و آتش تهران
بوستان آب و آتش تهران

برای همه عزیزانی که این پارک را ندیده‌اند توصیه میکنم یک روز که برای کار یا هر چیز دیگری به تهران آمده‌اند بلیط هواپیمای برگشت خود را برای بعد از دیدن این پارک زیبا رزرو کنند.

پارک ملت

خرید بلیط هواپیما به تهران و بوستان ملت تهران
بوستان ملت تهران

این پارک یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های تهران است. بسیار بزرگ است و زیبایی چشم‌گیری دارد. این پارک در یکی از پر رفت‌و‌آمد‌ترین نقاط تهران قرار دارد. برای همین بسیاری از کسانی که بلیط هواپیمای خود را برای شرکت در جلسه کاری یا امثال آن تهیه کرده‌اند می‌تواند گزینه خوبی باشد.

خرید بلیط هواپیما به تهران و بوستان ملت تهران
بوستان ملت تهران

از بر خیابان ولیعصر (ع) تهران که به آن نگاه می‌کنید، شاید به نظر نرسد که آن‌قدر بزرگ باشد، اما کمی بیشتر که دقت می‌کنید متوجه عظمت آن می‌شوید. معماری خیلی جالبی دارد و مجسمه‌ها و نماد‌های مفهومی زیبایی در آن آرام و قرار گرفته. خیلی خوب است که شهرداری تهران از این مکان خوب مراقبت می‌کند، حیف بود اگر غیر از این می‌بود.

بوستان نهج البلاغه

خرید بلیط هواپیما به تهران و بوستان نهج البلاغه
بوستان نهج البلاغه تهران

بین سه تا از اتوبان‌های شهر تهران که قرار بگیرید یک زمین بسیار بزرگ سی و پنج هکتاری را می‌بینید. منظورم همان دره فرحزاد است که تقریبا بین اتوبان‌های نیایش یا همان هاشمی رفسنجانی فعلی و همت و یادگار امام قرار دارد.

خرید بلیط هواپیما به تهران
بلیط هواپیما به تهران

 از جایی نسبتا بلند که به این بوستان نظر کنید، در همان نگاه اول مسحورتان خواهد کرد. شاید یک دفعه هم که شده ارزش داشته باشد که بلیط هواپیمایی به مقصد تهران تهیه کنید و شاهد این صحنه باشید.

پارک باغ راه فدک (پارک ایران زمین)

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
پارک ایران زمین تهران

باران که میبارد همه چیز عجیب میشود همه چیز یک طور دیگر می‌شود رنگ‌ها همه جان می‌گیرند و پررنگ‌تر می‌شود یکی از فضاهایی که در باران به آن علاقه مندم که در آن قدم بزنم فضایی در خیابان ایران زمین شهرک غرب پشت مجتمع گلستان فضایی را در آنجا می‌بینید که ممنوع از رنگ‌هاست مخصوصا وقتی باران ببارد تاکید می‌کنم. کلا آن منطقه پر از پستی و بلندی و کلا فراز و نشیب زیادی دارد و مدل پارک حالت پلکانی است اما معمار و سازنده آن را باید ستود از چنین فضای استفاده کرده برای به وجود آوردن یک حالت رویایی یک جوی در آنجا جریان دارد که وقتی باران میبارد پر می‌شود شروع می‌کنند به جاری شدن در این پارک قدم می‌گذارید دلم می‌خواهد بیرون بیاید مخصوصاً وقتی که باران ببارد حتی در فصل تابستان به آنجا برویم باز هم همین قضیه صادق است همین قضیه که دلت نمی‌خواهد از آنجا بیرون بیایی را میگویم. از فضای شاعرانگی که بیرون بیاییم و بخواهیم همراه با خانواده و دوستان اوقات خوشی را در جایی بگذرانیم باز هم این پارک گزینه بسیار مناسبی است فضای بسیار خوبی برای پیاده روی دارد همینطور دوچرخه سواری اری را دیدم که وقتی به پارک می‌رسند مشغول بازی بدمینتون می‌شود نیمکت‌های چوبی بسیار زیبای دارد و جان میدهد برای استراحت کردند و به آسمان نگریستن یا صحبتی آرام و پر از محبت با یکی از نزدیکان یا دوستان یا کسی که دوستش دارید.

پارک لاله تهران

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
پارک لاله تهران

من اینطور پیش خودم فکر می‌کنم که خداوند گل و گیاهان و درختان را برای ما روی زمین قرار داد تا ما یادمان نرود که زیبایی چیست وقتی صحبت از زیبایی می‌کنم چیزی را در ذهن می‌پرورانم به نام بهشت که همه زیبایی‌ها یک جا در آن جمع است شاید گل و گیاهان و درختان و مخلوقات عجیب خداوند می‌خواهند ما را به یاد بهشتی بیندازند که روزگاری پدرجدمان در آن ساکن بود. گاهی مظاهر قدرت خداوند را که میبینیم مات و مبهوت می‌مانیم که این دیگر چه جور زیبایی است ولی آن مربوط به جنگل و زیبایی‌های طبیعی است که انسان در آن دست نبرده اما همانطور که قبلاً گفتم وقتی راجع به زیبایی‌های طبیعی صحبت می‌کنیم مخصوصاً ماها که شهر نشین شده ایم باید از پارک‌ها صحبت می‌کنیم. زیبا رخ  ۵۱ ساله‌ای که شادابی سالهای جوانی خود را هنوز که هنوز حفظ کرده و آن چیزی که ما تفریح و باز شدن فکر و از یاد بردن استرس‌ها می‌نامیم را به واقع یک‌جا در خود جمع کرده. از معماری زیبای گرفته تا بافت و گونه‌های مختلف گیاهی اش که در آن قرار دارند و انواع پرندگان همینطور آبنماها و آن قسمتی از پارک به باغ ژاپنی معروف است. پارکی که دفتر خاطرات ذهن بسیاری را که از شهرستان‌های مختلف به مقصد تهران بلیط هواپیما تهیه کرده‌اند را پر از خاطره و نوشته کرده و همچنان می‌کند و اگر خدا بخواهد، خواهد کرد.

برای خواندن مطلب کامل در مورد پارک لاله تهران کلیک کنید.

پارک آزادگان

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
پارک آزادگان تهران

دوست دارم اما این بار مکانی را به شما معرفی کنم در جنوب شرقی تهران قرار دارد پارک بسیار زیبایی به حساب می‌آید و فضای سبز خوبی دارد جذابیت‌های خیلی خوبی دارد این جمله پارک آبی که از قدیم الایام همه هم سن و سالان من را خوب به یاد دارم در تابستان‌ها یکی از بهترین سرگرمی‌های ما بود یکی اومده بود با یک ۱۱۲۰۰۰ متر به عنوان بزرگترین بوستان شهری در کشور ایران شناخته شده است. امکانات بسیار جالبی دارد یک دریاچه بزرگ، یک رستوران خوب، پارکینگ خودرو، امکانات فرهنگی و همچنین امکانات ورزشی پارک بسیار جالب است.  گونه‌های گیاهی زیادی دارد و پارک خانوادگی خوبی به حساب می‌آید. به همه عزیزانی که در تهران زندگی نمی‌کنند پیشنهاد می‌کنم برای تجربه یک پارک قدیمی اما مجهز آبی در فصل تابستان بلیط هواپیما را به تهران تهیه کنند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

تاریخ انتشار: 24 آبان 96
آخرین بروزرسانی: 03 دی 96

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به تهران ، برای دیدن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید