بلیط هواپیما تهران و بازدید از پارک گیاه‌شناسی ملی

تهران، پایتخت جمهوری اسلامی ایران، یکی از زیباترین شهرهای کشور است و مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری زیادی در این شهر برای گردش و تفریح وجود دارند. اگر از جاذبه‌های زیبای تهران در طول مدت اقامتتان دیدن نکنید، جز دود و شلوغی شهر چیز دیگری نصیبتان نخواهد شد. یکی از جاذبه‌هایی که گردشگران برای بازدید از آن بلیط هواپیما تهران را خریداری می‌کنند، باغ گیاه‌شناسی تهران است.

1
230
خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران و بازدید از پارک گیاه‌شناسی ملیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 11Rating: 3.5بلیط هواپیما تهران و بازدید از پارک گیاه‌شناسی ملی - خرید بلیط هواپیماتهران، پایتخت جمهوری اسلامی ایران، یکی از زیباترین شهرهای کشور است و مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری زیادی در این شهر برای گردش و تفریح وجود دارند. اگر از جاذبه‌های زیبای تهران در طول مدت اقامتتان دیدن نکنید، جز دود و شلوغی شهر چیز دیگری نصیبتان نخواهد شد. یکی از جاذبه‌هایی که گردشگران برای بازدید از آن بلیط هواپیما تهران

بلیط هواپیما تهران و بازدید از باغ گیاه‌شناسی ملی

تهران، پایتخت جمهوری اسلامی ایران، یکی از زیباترین شهرهای کشور است و مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری زیادی در این شهر برای گردش و تفریح وجود دارند. اگر از جاذبه‌های زیبای تهران در طول مدت اقامتتان دیدن نکنید، جز دود و شلوغی شهر چیز دیگری نصیبتان نخواهد شد. یکی از جاذبه‌هایی که گردشگران برای بازدید از آن بلیط هواپیما تهران را خریداری می‌کنند، باغ گیاه‌شناسی تهران است. حال که فصل تابستان از راه می‌رسد و درختان سرسبز و گل‌های زیبا و رنگارنگ تمام باغ را فرا گرفته‌اند، بازدید از این پارک در یک روز گرم آفتابی بسیار نشاط‌‌بخش خواهد بود.

پارک گیاه‌شناسی تهران

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

این پارک در منطقه چیتگر، محله سرو آزاد و در غربی‌ترین نقطه شهر تهران قرار دارد. اداره این پارک زیر نظر موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور می‌باشد. ساخت این پارک در سال 1347، کنار اتوبان تهران-کرج و در اراضی چیتگر آغاز گردید. درصورتی‌که با خرید بلیط هواپیما تهران از این باغ بازدید کنید، گونه‌های بی‌شماری از انواع گیاهان و درختان را مشاهده خواهید کرد.  این باغ با مساحت حدود 150 هکتار، شامل 25 مجموعه و بیش از 4000 گونه گیاهی می‌باشد. 240 گونه گیاهی از اقلیم البرز، 64 گونه درخت و درختچه از اقلیم خزر، 30 گونه علفی از اقلیم زاگرس، 40 گونه گیاهی از اقلیم کویر و بیابان، 42 گونه چوبی و 23 اجتماع گیاهی در باغ بزرگ گیاه‌شناسی تهران موجود می‌باشند. ازجمله اقلیم‌های خارجی که در این باغ وجود دارند، مربوط به چین، ژاپن، هیمالیا، سیبری، قفقاز، آمریکا و باغ‌های اروپایی هستند.

نکاتی که در پارک باید رعایت شوند

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

قبل از نوروز سال 1394، بازدید از این باغ با مجوز از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها ممکن بود. اما حال بیش از یک سال است که بازدید از این باغ زیبای گیاه‌شناسی برای عموم آزادشده است و همه می‌توانند با خرید بلیط هواپیما تهران از این باغ بازدید کنند. نکاتی هستند که هر بازدیدکننده باید نسبت به آن‌ها آگاه باشد و در صورت بازدید تمامی آن‌ها را به‌طور کامل رعایت کند تا به حفظ و نگه‌داری باغ کمک کرده باشد. زیرا که فضای سبز و درختان ارزشمندترین منابع طبیعت هستند و بهتر است برای داشتن هوایی تمیز و قرار گرفتن در محیطی به دور از آلودگی، در حفظ پارک‌ها و باغ‌ها تلاش کنیم. در بازدید از باغ گیاه‌شناسی ملی، از مسیرهای مشخص‌شده حرکت کرده و از این مسیرها خارج نشوید. به آبشارها و دریاچه‌ها زیاد نزدیک نشوید. از ریختن هرگونه زباله در باغ جدا خودداری کنید و جهت احترام به حقوق گیاهان و سازندگان این باغ، از شکستن شاخه‌های درختان و چیدن گل‌ها امتناع کنید.

راهنمای بازدید از باغ گیاه‌شناسی ملی

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

اگر به‌جای خرید بلیط هواپیما تهران از ماشین شخصی برای سفر به این شهر استفاده می‌کنید، می‌توانید به همراه خانواده‌تان به‌راحتی مسیر این باغ را پیدا کنید. بعد از پارک چیتگر، یک پیکان جهت نشان دادن ورودی شهر وجود دارد، به آن سمت حرکت کرده و وارد خیابان گودرزی می‌شوید. ورودی باغ بزرگ را خواهید دید. هم‌چنین، می‌توانید از بلوار نیایش و اتوبان همت نیز به این باغ برسید. اگر قصد دارید با مترو به باغ گیاه‌شناسی ملی بروید، در ایستگاه ایران‌خودرو پیاده شده و ادامه مسیر را با تاکسی یا اتوبوس طی کنید. اگر پیاده‌روی را دوست دارید، می‌توانید از این ایستگاه تا باغ را با پای پیاده نیز طی کنید. فاصله چندان دوری نمی‌باشد.

امکانات تفریحی باغ گیاه‌شناسی ملی

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

برای گذراندن روزی پرنشاط به همراه خانواده و دوستانتان، حتماً بلیط هواپیما تهران را خریداری کرده و از این باغ بزرگ زیبا بازدید کنید. این باغ از مهم‌ترین باغات کشور ایران می‌باشد و با داشتن شش دریاچه، مسیرهای پیاده‌روی متعدد و تپه‌هایی که کوهستان‌های ایران ازجمله رشته‌کوه‌های البرز و زاگرس را به نمایش می‌گذارند، گردشگران و بازدیدکنندگان را به خود جذب می‌کنند. هم‌چنین، یک رودخانه نمکی برای نمادی از مناطق جنوبی کشور، خلیج‌فارس وجود دارد که 1کیلومتر از منطقه پارک را به خود اختصاص داده است.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز داخلی و حتی خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید