با پیست‌های اسکی اطراف تهران آشنا شوید

0
252
بلیط هواپیما به تهران و بازدید از پیست های اسکی اطراف تهران
پیست های اسکی اطراف تهران
با پیست‌های اسکی اطراف تهران آشنا شویدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 15Rating: 4.0با پیست‌های اسکی اطراف تهران آشنا شوید - بلیط هواپیما به تهران و یک ورزش مفرحخرید بلیط هواپیما به تهران و دیدن بهترین پیست های اسکی اطراف آن. جاذبه های گردشگری تهران. دیدنی های تهران. تهرانگردی. خرید بلیط ارزان هواپیما به تهران

با پیست‌های اسکی اطراف تهران آشنا شوید

تهران شهری است در کوه‌پایهٔ البرز، همین امر هم سبب می‌شود تا روستاهای کوهستانی اطراف تهران به مکانی مناسب برای گردش و تفریح و نیز انجام ورزش‌های مختلف بدل شود، یکی از آنها اسکی است، دامنه‌های رشته‌کوه البرز شرایطی عالی برای ورزش‌های زمستانی دارد تا آنجا که حتی برخی از اسکی‌بازان خارجی نیز در طول این فصل بلیط هواپیمای خود را به مقصد تهران می‌گیرند و همین امر هم نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند تا حد زیادی به توسعهٔ صنعت گردشگری کمک کند. در ادامه شمارا با برخی از پیست‌های اسکی اطراف تهران آشنا خواهیم کرد.

پیست اسکی دیزین

بلیط هواپیما به تهران و بازدید از پیست های اسکی اطراف تهران
بلیط هواپیما به تهران پیست اسکی دیزین

اولین پیست اسکی ایران که توانست استاندارهای لازم را برای بین‌المللی شدن کسب کند و میزبان اسکی‌بازان و مسابقات بین‌المللی باشد. در دیزین دو پارکینگ و درمجموع 23 مسیر اسکی وجود دارد؛ وسایل مختلفی همچون تله‌کابین، تله سیژ و … اسکی‌بازان را برای حرکت در مسیرهای مختلف هدایت می‌کند. علاوه بر این، رستوران‌های این مجموعه نیز می‌تواند مکان مناسبی برای استراحت باشد و خستگی ورزش را از تن شما به در کند. هتل گاجره، هتل گچسر و ویلاهای قابل اجاره در اطراف این پیست نیز اقامتگاه مناسبی است که می‌تواند سفر چندروزه‌ای برای شما رقم بزند. گفتنی است امکان اجارهٔ و راندن اتومبیل نیز مدتی است که در این پیست فراهم‌شده است.

پیست شمشک

بلیط هواپیما به تهران و بازدید از پیست های اسکی اطراف تهران
پیست شمشک در اطراف تهران

اگر می‌خواهید خود یا فرزندانتان اسکی را شروع کنید، شمشک مکان مناسبی است، چراکه علاوه بر دو پیست حرفه‌ای، یک پیست تخصصی برای آموزش مبتدیان نیز دارد؛ این پیست در سال 1327 افتتاح شد و تله‌سیژ آن نیز در سال 1337 راه‌اندازی شد؛ گفتنی این پیست نیز با کسب استانداردهای لازم در سال 1375 عنوان بین‌المللی را از آن خود کرد.

پیست اسکی دربندسر

بلیط هواپیما به تهران و بازدید از پیست های اسکی اطراف تهران
پیست اسکی دربندسر تهران

پیست اسکی دربندسر در چند سال اخیر با به‌کارگیری تجهیزات مختلف و بهسازی به یکی از پیست‌های مناسب بدل شده است. این پیست نیز در نزدیکی پیست دیزین و شمشک واقع‌شده است. وجود امکانات رفاهی مثل کافه و رستوران تفریح شمارا کامل می‌کند.

پیست اسکی آبعلی

بلیط هواپیما به تهران و بازدید از پیست های اسکی اطراف تهران
پیست اسکی آبعلی تهران

پیست آبعلی در 57 کیلومتری جادهٔ تهران-هراز قرار دارد و دارای پنج مسیر مختلف است؛ به باور برخی آبعلی قدیمی‌ترین پیست اسکی تهران است.

پیست اسکی توچال

بلیط هواپیما به تهران و بازدید از پیست های اسکی اطراف تهران
پیست اسکی توچال تهران

شما در تهران می‌تواند در کوتاه‌ترین مدت خود را به بالای یک قله رسانده و اسکی کنید؛ پیست توچال برای هر دو سبک آلپاین و اسنوبرد مناسب است. مجموعهٔ بام تهران در منطقهٔ ولنجک، مجموعه‌ای ورزشی است که میزبان طولانی‌تری خط تله‌کابین نیز هست که با استفاده از آن می‌توانید خود را به بالای قلهٔ توچال و پیست اسکی برسانید؛ این مجموعه دارای یک مدرسهٔ اسکی مناسب است و همچنین هتلی نیز در پایین آن وجود دارد؛ اگر می‌خواهید یک اقامت چندروزه و جذاب را تجربه کنید، هتل توچال میزبان خوبی برای شما خواهد بود.

گذراندن وقت در هوای سالم کوهستان و دیدن مناظر پربرف بهترین شکل برای گذران آخر هفته است، اگر اسکی‌باز حرفه‌ای نیستید، این امکان را دارید که لوازم مخصوص را اجاره کرده و آن را بیاموزید.

برای خرید بلیط هواپیما به تهران به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان


به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به تهران ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید