پارک لاله تهران، میدان اسب‌دوانی که پارک شد

0
176
خرید بلیط هواپیما به تهران
بلیط هواپیما به تهران
پارک لاله تهران، میدان اسب‌دوانی که پارک شدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 30Rating: 4.0پارک لاله تهران، میدان اسب‌دوانی که پارک شد - بلیط هواپیما به تهرانکسانی که بلیط هواپیما به تهران تهیه کرده‌اند و به پارک لاله آمده‌اند توانستند این قسمت از پارک مناظر زیبایی تجربه کنند. قیمت بلیط هواپیما و بلیط چارتر تهران

میدان اسب دوانی که پارک شد، پارکی که بسیار زیباست

هرگاه قصد کردید برای سفر به تهران بلیط هواپیما دست و پا کنید قبل از آن، یک فضای زیبای 35 هکتاری را تصور کنید که پر باشد از درختهای اقاقیا و کاج و چنار.

بلیط هواپیما به تهران
پارک لاله تهران

البته نه این‌که فقط همین گونه‌های گیاهی آن‌جا باشد، گونه‌های زیبای دیگری هم هست. علاوه بر زیبایی ساخت بنا و حالت فرح‌انگیزی که به انسان در نتیجه گشت و گذار و پیاده‌روی لابه‌لای گل‌ها و درختان در آن‌جا دست می‌دهد، طرز فضاسازی و معماری ویژه آن‌جا هم در نوع خود فوق‌العاده است.

بلیط هواپیما به تهران
پارک لاله تهران

مکانی که ساخت آن در سال 1345 هجری شمسی به درخواست فرح پهلوی شه‌بانوی ایران در آن زمان بنا نهاده شد. گزارش شده بود که آن منطقه قبل از این‌که به مکانی به این زیبایی تبدیل شود یک منطقه نظامی بوده است که در آن تمرین رژه و سوارکاری توسط نظامیات ارتش انجام می‌شده و شاید قدیمی‌ترها و کسانی که الان سنی از آن‌ها گذشته باشد یادشان بیاید که نام آن باغ جلالیه بوده است.

یک طراح معروف فرانسوی به نام ژوفه و طراحان دیگری که در آن زمان کارشان طراحی پارک‌ها و فضاهای سبز بود دست به دست هم دادند و یک شاهکار زیبا در منطقه امیرآباد تهران خلق کردند و نام آن ابتدا پاک خسرو گلسرخی شخصیت معروف چپ‌گرا بود و بعد از آن هم به پارک لاله تغییر نام پیدا کرد. از بالا به خیابان شهید فاطمی و از پایین به بلوار کشاورز و سمت غرب به خیابان امیرآباد یا همان کارگر شمالی راه دارد. در نزدیکی این بوستان دو موزه هنرهای معاصر و موزه فرش ایران را می‌شود پیدا کرد و هتل کنتینانتال سابق یا همان هتل لاله امروزی در نزدیکی آن قرار دارد.

باغ ژاپنی در جنوب شرقی پارک

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
باغ ژاپنی در پارک لاله

کسانی که بلیط هواپیما تهیه کرده‌اند، به تهران سفر کرده‌اند و به این پارک آمده‌اند توانسته‌اند در این قسمت از پارک مناظری را تجربه کنند که آن زمان به شیوه معماری کشور ژاپن ساخته شده‌است و اکنون هم کمابیش به اسم باغ ژاپنی معروف است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
باغ ژاپنی در پارک لاله

خاصیت این قسمت که بیان‌گر شویه ژاپنی‌ها در ساخت بنا و فضا است، جویبارهای مارپیچ و آب‌نما و پل مخصوص آن است که اگر کسی از مخاطبان عزیز سایت سفرستان با بلیط هواپیما به ژاپن سفر کرده باشد، به خوبی می‌تواند متوجه شود که منظور از اصطلاح باغ ژاپنی چیست.

بازارچه کوچک پارک لاله

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
بازارچه پارک لاله تهران

نمی‌دانم چرا ولی همیشه یک پای خوش‌گذرانی برای خانم‌ها خرید است. البته که خریدهای معمولی بسیار لذت دارد اما خرید وسایل تزئینی همیشه یک چیز دیگری است. در پارک لاله همیشه یک بازارچه کوچک دایر است که وسایل مختلفی در آن به فروش می‌رسد. می‌شود در این بازارچه کوچک صنایع دستی و آثار هنری را خریداری کرد. چه کسی گفته تهران سوغاتی ندارد؟ کافی است برای رفتن به تهران بلیط هواپیما تهیه کنید و خودتان از نزدیک ببیند.

مسجد و کتابخانه

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
مسجد و کتابخانه پارک لاله تهران

معماری این پارک زیبا بوسیله این مسجد زیبا تکمیل شده. البته هر کسی که اهل گردشگری است چشمی بینا در دیدن زیبایی‌ها دارد و به خاطر همین بنده شخصا گردشگری را در هنر دسته بندی می‌کنم، منتها این هنری است که اثر آن برای خود شخص متبلور می‌شود نه برای مخاطب خارجی، کاملا درونی است. نتیجه و بازده این هنر آرامش ذهنی شخص است. قطعا هر کسی که این هنر را بلد باشد یا دیدن فضای مسجد و جمع‌بندی آن با باقی فضاهایی که در پارک دیده، در ذهن خود می‌تواند بر ذهن خود نقش آرامش بزند و رنگ زیبایی و هنر را بفشاند. حتما اگر بلیط هواپیما به تهران تهیه کردید ولو این‌که برای کار یا هر چیز دیگری باشد از دیدن این فضاها محروم نمانید.

برای خواندن گرفتن اطلاعات بیشتر در مورد پارک های تهران کلیک کنید.

در بخش دیگر هم کتابخانه‌ای قرار دارد که تحت نظر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. طبق شواهد تاریخی اولین بنای ساختمان این مرکز در مکان همین پارک ساخته شده است.

اشخاص زنده‌ای از سنگ ساخته شده

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
تندیس های پارک لاله تهران

بخش جالب توجه دیگر این پارک مجمسه‌ها و تندیس‌های فوق‌العاده آن است. یک اثر بسیار هنرمندانه که تا حدودی بیانگر روح سرکش ابورحان بیرونی و توجه او به شگفتی‌های آفرینش است در این پارک قرار دارد که می‌توان گفت به نمادی از این پارک تبدیل شده و زیبایی خاص خود را به باقی زیبایی‌های این فضا اضافه کرده است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
تندیس های پارک لاله تهران

یک تندیس بسیار زیبا در سال 1351 در ایتالیا ساخته شد که بعد از آن به ایران منتقل شد. نام سازنده آن ابوالحسن صدیقی بود و بعده‌ها بارها توسط فرزندش فریدون صدیقی مرمت شد. تندیس خیام، آن آرام متفکر و آن کتاب به دست با روحی سیری ناپذیر از کشف ناشده‌ها.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان


به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بهترین پارک های تهران، برای دیدن کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید