گشت‌و‌گذار در طبیعت بکر و دست نخورده گلاب دره تهران

نام تهران همیشه با دربند و شمیرانات و امامزاده‌ها همراه بوده است. اما درواقع جاذبه‌های این شهر بزرگ که گردشگران زیادی را با خرید بلیط هواپیما تهران به سوی خود می‌کشاند، به اندازه‌ای است که در یک فهرست جای نمی‌گیرد. از تمام جاذبه‌های تهران که بگذریم، طبیعت زیبایی که اطراف این شهر را گرفته انکارناپذیر است. تهران با تمام زرق و برق خود، برای اهالی این شهر گاهی خسته‌کننده است؛ از همین رو پایتخت نشینان برای فرار از روزمرگی و هوای آلوده و صدای ماشین‌ها، به طبیعت و باغ‌های نزدیک پناه می‌برند. شما نیز اگر خواهان سفر به این باغ‌ها و محلات قدیمی و سرسبز باشید، حتماً درکه و دربند به شما پیشنهاد خواهد شد.

0
77
خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران
گشت‌و‌گذار در طبیعت بکر و دست نخورده گلاب دره تهرانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 18Rating: 3.5گشت‌و‌گذار در طبیعت بکر و دست نخورده گلاب دره تهران - خرید بلیط هواپیما تهراننام تهران همیشه با دربند و شمیرانات و امامزاده‌ها همراه بوده است. اما درواقع جاذبه‌های این شهر بزرگ که گردشگران زیادی را با خرید بلیط هواپیما تهران به سوی خود می‌کشاند، به اندازه‌ای است که در یک فهرست جای نمی‌گیرد. از تمام جاذبه‌های تهران که بگذریم، طبیعت زیبایی که اطراف این شهر را گرفته انکارناپذیر است. بلیط هواپیما تهران

گلاب دره

نام تهران همیشه با دربند و شمیرانات و امامزاده‌ها همراه بوده است. اما درواقع جاذبه‌های این شهر بزرگ که گردشگران زیادی را با خرید بلیط هواپیما تهران به سوی خود می‌کشاند، به اندازه‌ای است که در یک فهرست جای نمی‌گیرد. از تمام جاذبه‌های تهران که بگذریم، طبیعت زیبایی که اطراف این شهر را گرفته انکارناپذیر است. تهران با تمام زرق و برق خود، برای اهالی این شهر گاهی خسته‌کننده است؛ از همین رو پایتخت نشینان برای فرار از روزمرگی و هوای آلوده و صدای ماشین‌ها، به طبیعت و باغ‌های نزدیک پناه می‌برند. شما نیز اگر خواهان سفر به این باغ‌ها و محلات قدیمی و سرسبز باشید، حتماً درکه و دربند به شما پیشنهاد خواهد شد. البته که این دو منطقه بسیار زیبا هستند اما ما برای شما پیشنهاد بهتری داریم. ما منطقه‌ای را به شما معرفی خواهیم کرد که طبیعت آن بکر و دست نخورده بوده و آرامش و هوای تازه را به شما هدیه خواهد داد.

گلاب دره کجاست؟

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

گلاب دره نام محله‌ای قدیمی در کنار دره‌ای با همان نام است. گلاب دره از جمله ییلاقات بسیار خوش آب‌وهوای قسمت شمال شرق تهران نیز به شمار می‌رود. گلاب دره از غرب به امامزاده قاسم، و از شرق در همسایگی دربند قرار دارد. محدوده این محله در قدیم از شمال به دامنه‌های البرز، از جنوب به جاده تجریش و دزاشیب، از شرق به دره جی و از غرب به رودخانه گلاب دره ختم می‌شد. حتی نام گلاب دره هر فردی را ترغیب به خرید بلیط هواپیما تهران و سفری به این منطقه می‌کند. شاید فکر کنید به علت وجود گل یا گلاب‌گیری در این منطقه نام آن، گلاب دره گذاشته شده است اما باید گفت از آنجایی که درختان سیب گلاب در این دره به صورت خودرو وجود داشته آن را گلاب دره نامیده‌اند. اما درختان سیب گلاب تنها درختانی نیستند که با خرید بلیط هواپیما تهران در گلاب دره خواهید دید. درختان اقاقیا نیز در این منطقه کاشته شده‌اند که هم درختانی مقاومی در برابر شرایط سخت هستند و هم به زیبایی بوستان افزوده‌اند.

گلاب دره بهتر است!

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

هنگامی که سخن از جایی بسیار زیبا می‌شود ناخودآگاه ذهن ما شروع به مقایسه آن با سایر جاهایی که دیده‌ایم، می‌کند. اگر ذهن شما نیز درگیر این مسئله شده و گلاب دره را با مناطق مشابه مقایسه می‌کند، باید بگوییم که گلاب دره آب‌وهوای بهتری نسبت به سایر مناطق مشابه و غیر مشابه دارد. علاوه بر این گلاب دره میزبان بسیار خوبی برای طبیعت گردان و کوهنوردان بوده و ما به این دسته از عزیزان پیشنهاد می‌کنیم خود را به گلاب دره رسانده و از طبیعت زیبای این منطقه و چشم‌انداز حیرت‌آوری که از بلندی‌های گلاب دره و از شهر تهران خواهند دید، استفاده کنند. اگر با خرید بلیط هواپیما تهران قصد کوه‌پیمایی در گلاب دره را دارید، در پیچ تندی که قبل از گلاب دره واقع است ماشین خود را پارک کنید. زیرا ورودی کوه همان‌جا است. بعلاوه دو مسیر خاکی عریضی که ورودی کوه را تشکیل داده‌اند پس از حدود 500 متر با پلی به یکدیگر وصل می‌شوند. گلاب دره آبشار بسیار زیبایی نیز دارد که برای دیدن آن باید پس از عبور از یک مسیر سربالای نسبتاً تند حدود 30 تا 45 دقیقه را پیاده‌روی کنید. شاید پیاده‌روی به نظرتان کمی دشوار بیاید اما ارزش منظره نهایی را دارد. اگر هم حال پیاده‌روی نداشتید، ناراحت نشوید چرا که صدای آرامش‌بخش آب همواره همراه شما در این منطقه خواهد بود. بالای آبشار اصلی، آبشار کوچکی است که اطراف آن محلی برای نشستن و یا صرف غذا وجود دارد. در شمال گلاب دره نیز درخت‌زار کوچک و پر شیب وزباد/ وزوا وجود دارد که چندین چشمه کوچک را دارا است. احداث بوستان گلاب دره نیز که از سال 1389 احداث آن در مساحتی 22 هکتاری آغاز شد، در حال بهره‌برداری است. از این بوستان مناظر بسیار زیبایی قابل رصد است. از شمال، کوه‌های دربند و از جنوب، شهر تهران را مشاهده خواهید کرد. از نکات جالب طراحی این بوستان، توجه به توپوگرافی و ویژگی‌های منحصربه‌فرد منطقه است که سعی شده در تطابق کامل باشند. اگر با خرید بلیط هواپیما تهران سری به این محوطه زدید، جاده تندرستی را نیز در این بوستان خواهید دید که مسیری حدوداً 6 کیلومتری با شیبی نسبتاً تند است که برای علاقه‌مندان به پیاده‌روی و ورزش همچون گوهری گران‌بها به حساب می‌آید.

راه‌های دسترسی و امکانات بوستان

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

برای رفتن به گلاب دره کافی است با خرید بلیط هواپیما تهران سفری به این بخش از ایران داشته باشید. سپس از میدان تجریش و خیابان دربند به گلاب دره خواهید رسید. از خیابان دربند و یا از میدان تجریش به خیابان شکیبایی( گلاب دره) خواهید رسید. سپس حدود 15 دقیقه از ابتدای خیابان اسداللهی پیاده‌روی خواهید داشت تا به بوستان گلاب دره برسید. اگر حوصله رانندگی یا پیاده‌روی را نداشتید می‌توانید از شمال شرق میدان تجریش سوار ماشین‌های خط” تجریش- آبک” شده و در ورودی گلاب دره پیاده شوید. بوستان گلاب دره امکانات فراوانی را برای گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما تهران میهمان این بوستان شده‌اند، فراهم کرده است. ازجمله این امکانات می‌توان به پیست دوچرخه‌سواری، رستوران، دریاچه، برکه و آب‌نما، سورتمه، دیواره آموزش صخره‌نوردی، و بسیاری دیگر که هرکدام به جذابیت هرچه بیشتر این بوستان کمک کرده‌اند.

خرید بلیط هواپیما تهران
بلیط هواپیما تهران

گلاب دره امروزه به یکی از مقاصد محبوب برای گذراندن آخر هفته‌ها تبدیل شده است. علاوه بر این روستاییان این منطقه نیز هر هفته میزبان کوهنوردان و طبیعت گردانی هستند که با خرید بلیط هواپیما تهران خود را به گلاب دره رسانده و از مسیر کوهنوردی آن استفاده می‌کنند. بعلاوه بوستان گلاب دره با امکانات و تفریحاتی که ایجاد کرده به مقصدی عالی برای گذراندن اوقاتی با دوستان و خانواده تبدیل شده است.

برای خرید بلیط هواپیما تهران و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
makanbin.com
yjc.ir
golabdarreh.mytehran.ir
safecomp.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید