بلیط هواپیما به تهران، شهر هزار داستان

52
خرید بلیط هواپیما به تهران
بلیط هواپیما به تهران
بلیط هواپیما به تهران، شهر هزار داستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 3Rating: 4.5بلیط هواپیما به تهران شهر هزار داستانتهران همان موشک باران شده انقلاب دیده. همان پایتخت گریه‌ها و خنده‌ها. همان مامن تمامی‌قومیت‌های کشورم ایران. خرید بلیط هواپیما به تهران

بلیط هواپیما به تهران، شهر هزار داستان

از کجایش برایتان بگویم؟ مثل این می‌ماند که بخواهیم بحر را در کوزه‌ای جا دهیم. خوب هر کاری کنی نمی‌شود. من چطور می‌توانم این همه موضوع برای حرف زدن را در مقاله ای خلاصه کنم؟ از کجایش برایتان بگویم؟ از بامش برایتان بگویم یا چاله میدانش؟ از هر کدام بخواهم بگویم دنیایی داستان دارم. از برج بلندش بگویم یا از آزاد چند‌وجهی پا باز کرده‌اش؟ از روزگار خنده‌اش برایتان بگویم از سخت گریستنش؟ خلاصه که هر کاری کنیم نمی‌شود همه آن را در این مقاله ای که می‌بینید خلاصه کرد. اما آب دریا را اگر نتوان کشید، هم به قدر تشنگی باید چشید. علی‌ای‌حال این‌جا تهران است. همان موشک باران شده انقلاب دیده. همان پایتخت گریه‌ها و خنده‌ها. همان مامن تمامی‌قومیت‌های کشورم ایران. از هر کسی که پبرسی شما کجایی هستید کم پیش می‌آید بگوید تهرانی. بیشتر از هر جای دیگری در این کشور مهاجر از شهرهای دیگر پذیرفته است.

برج دل‌آزرده سفید (برج آزادی)

خرید بلیط هواپیما به تهران
برج آزادی تهران

قبل از این‌که برج بلند ۴۳۵ متری ساخته شود نور چشمی و یادآوری کننده برای همه وقتی سخن از تهران به میان می‌آمد، میدان آزادی یا برج شهیاد قدیم بود. نو که آمد به بازار این کهنه سربلند دل‌آزار شد. عیب ندارد، هنوز که هنوز است خیلی‌ها چه با بلیط هواپیما و چه بی بلیط هواپیما، به تهران که می‌آیند با میدان آزادی عکس یادگاری می‌گیرند. هنوز هم عکاس‌های سریع ظاهر کن کمابیش در گوشه کنار این میدان عکاسی می‌کنند و خرده ریز می‌فروشند. یک ترمینال بسیار بزرگ دارد که به نام ترمینال غرب می‌شناسندش، به بیشتر بخش‌های غربی و شرقی کشور سرویس رفت و آمد می‌دهد. یک ایستگاه متروی بسیار شلوغ دارد و بسیاری از میادین شهر به آزادی سواری و اتوبوس دارند.

خرید بلیط هواپیما به تهران
میدان آزادی تهران

خود میدان آزادی که طرح ساخت آن‌را یک پسر بیست و چهار ساله به نام حسین امانت داده بود و معمار آن هم خود این شخص بود که مفصلا راجع به آن صحبت خواهیم کرد، الان موزه و نگارخانه و کتابخانه است. به طرح برج شهیاد که نگاه می‌کنیم متوجه یک شاهکار معماری می‌شویم که علاوه بر استحکام از نعمت زیبایی هم برخوردار است و با وجود گذشت این همه سال این پدر میان‌سال تهران و تهرانی هنوز قرص و محکم ایستاده و با ابهت پدرسالاری می‌کند.

بالا بلند و استوار (برج میلاد)

خرید بلیط هواپیما به تهران
برج میلاد تهران

این از آن برج‌هایی است که به قول تهرانی‌های قدیمی، وقتی به بالایش نگاه می‌کنی، از پس سر زمین می‌خوری. به نظر شما نوزدهمین برج بلند جهان از پس سر زمین خوردن ندارد؟ می‌گویند ششمین برج مخابراتی جهان از لحاظ بلندی و قد و قامت است. تپه‌ای که شصت و دو هکتار است و از سه بزرگراه همت و شیخ فضل اله و حکیم ورودی دارد این برج بلند را زاییده و تا این قد و قامتی که می‌بینید بزرگ کرده است.

خرید بلیط هواپیما به تهران
برج میلاد تهران

اما چه استفاده‌ای دارد؟ خیلی نقطه پر رفت و آمد و شلوغی به نظر نمی‌رسد، البته اگر با برج آزادی مقایسه اش کنیم این‌طور است وگرنه کل مجوعه آن جزو پر‌تردد‌ها است. امکاناتی که دارد را برایتان مختصرا می‌گویم اما چیزی که بیشتر از همه به گوش رسیده اول بیمارستان ۱۰۰۰ تخت‌خوابی میلاد است که امکانات بسیار خوبی دارد و مورد استفاده بسیاری از تهرانی‌ها و غیر تهرانی‌ها است. بعد، قسمتی که بیشتر از همه معروف است رستوران گردان برج میلاد است که خود یک جاذبه تهرانگردی فوق‌العاده است. یک زمانی را به یاد دارم که معروف بود بستنی طلا در آن سرو می‌شود. این نشان دهنده این است که منوی این رستوران می‌تواند بسیار لاکچری باشد اما با رستوران‌های معمولی سطح شهر خیلی تفاوت ندارد و تقریبا به اندازه آن‌ها گران است.

خرید بلیط هواپیما به تهران
بلیط هواپیما به تهران

تا اینجا فقط توانستیم دو نماد این شهر را آن‌هم در حد بسیار مختصر و کم و کوتاه توضیح دهیم و توصیف کنیم. تهران بهشت گردشگری است که به جرات میتوانم بگویم حتی خود تهرانی‌ها هم بیشتر از ۳۰ یا ۴۰ درصد جاذبه‌های آن‌را نمی توانند نام ببرند.

آب و هوای تهران

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
شرایط آب و هوایی تهران

آب و هوا در تهران دو بخش است، یکی تقریبا خشک است یعنی برخلاف خیلی جاها که کلا گرم یا کلا سرد است، در زمستان سرد و در تابستان گرم است و این خاصیت خشکی هوا است که هر حالتی در دما باشد را تشدید می‌کند. اما باید این را در نظر داشته باشید که وقتی می‌گوئیم گرم و خشک نه به شدت گرمی و خشکی یزد یا مناطق کویری بلکه به اعتدال نزدیک است. بخش دوم آب و هوای مناطق شمالی تهران است که هر چه به رشته کوه‌های البرز نزدیک‌تر می‌شود، بیشتر از خاصیت هوای کوهستانی به خود می‌گیرد. و رطوبت آن کمی بالاتر می‌رود و به اصطلاح مردم خوش‌آب‌و‌هواتر است.

شهر سازی

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
شهرسازی در تهران

باز از این منظر هم که به تهران نگاه کنیم این شهر به دو قسمت تقسیم می‌شود. یکی مناطق قدیمی‌تر که خاصیت آن داشتم کوچه‌ها و خیابان‌های کم‌عرض‌تر است و داشتن بناهای تاریخی بیشتر و فضای سبز کمتر مثلا منطقه۹، ۱۰، ۱۲ و ۲۰ از جمله همین مناطق قدیمی‌تر هستند و مناطقی مانند  ۲، ۵ و ۲۲ از مناطق نوسازتر هستند که اصول پایه شهرسازی در آن‌ها بیشتر از دیگر مناطق رعایت شده.

پارک‌های جنگلی

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
پارک های جنگلی تهران

از هرچه بگذریم برای شما سفرستانی‌های عزیز سخن دوست خوش تر است. می‌دانیم که شما اهل گشت و گذار هستید. اگر روزی بلیط هواپیما به تهران خریدید و آمدید یا اگر در تهران زندگی می‌کنید خواستید حال و هوایی عوض کنید باید دقیقا برنامه ریزی ذهنی داشته باشید و اولیت رفتن به جاهای دیدنی را بدانید. همان‌طور که متوجه شدید می‌خواهیم از پارک‌های جنگلی شروع کنیم.

پارک جنگلی لویزان

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
پارک جنگلی لویزان تهران

عنوان بزرگترین پارک جنگلی شهر تهران و حومه آن تعلق می‌گیرد به این پارک. اگر دوست دارید از ارتفاعی نسبتا بلند تهران را تماشا کنید و در عین حال از فضای یک پارک جنگلی ۱۱۰۰ هکتاری لذت ببرید و جاهای مختلف آن را کشف کنید و برای خودتان یک جای مخصوص و دنج و دبش دست و پا کنید و هر بار که به این پارک رفتید به همان‌جا رفته و تجدید خاطرات کنید حتما باید بلیط هواپیما به تهران را خریداری کرده و یک روز را برای کشف این پارک بگذارید، یا همین‌طور اگر در تهران زندگی می‌کنید. آدرس این‌جور پارک‌ها را مثل کوچه فلان و خیابان فلان که نمی‌شود داد. باید حدود آن را خدمتتان بگوئیم. حدود این پارک به این صورت است: قسمت پایینِ منطقه قوچک، بالایِ منطقه شمس آباد، قسمت غربِ پادگان خاتم الانبیاء (ع) و شرقِ ده لویزان.

پارک جنگلی وردآورد

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
پارک جنگلی وردآورد تهران

خوب معلوم است دیگر، وقتی یک پارک بیشتر از ۱۰۰۰ هکتار مساحت داشته باشد می‌شود دومین پارک جنگلی بزرگ تهران. این پارک طبیعت مخصوص به خود را دارد، از جمله جاهایی است که خودم هم رفته‌ام یک جاده سربالایی دارد که به قسمت‌های مختلف پارک می‌رود یک رودخانه در آن جربان دارد که خیلی پرآب نیست و بیشتر در فصل بارندگی جاری می‌شود و سر و صدای روح نوازی راه می‌اندازد. وقتی می‌گویم طبیعت خاص خود را دارد، تا نبینید منظور من را متوجه نمی‌شوید. طبیعتش به گونه ای است که هم سرسبزی و آب دارد و هم خشکی و کوه، خیلی زیبا است، تا نبینی ندانی. در جاده یک جایی هم هست که معمولا آبی از آن جریان دارد و مردم معمولا بطری‌هایشان را برای به یادگاری بردن آب وردآورد آماده می‌کنند. برای رفتن به این پارک بهتر است اتوموبیل داشته باشید ولی اگر نداشتید می‌توانید با متروی خط ۵ از ایستگاه صادقیه حرکت کرده و ششمین ایستگاه که نام آن هم وردآورد است پیاده شده و از آن جا به مقصد پارک جنگلی تاکسی یا اسنپ بگیرید.

پارک جنگلی چیتگر

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
پارک جنگلی چیتگر تهران

این یکی هم خیلی بزرگ است و دسترسی به آن هم نسبتا ساده تر است. یعنی شما می‌توانید باز هم از متروی خط ۵ از ایستگاه صادقیه حرکت کرده و چهارمین ایستگاه که به همین نام یعنی چیتگر است، پیاده شوید و از محل مترو تا خود پارک یا می‌توانید نیم ساعت پیاده روی کنید یا اینکه از تاکسی‌ها استفاده کنید. واقعا با هر مقیاسی نمی‌شود ۹۵۰ هکتار را کوچک فرض کرد. در تمام مسیرهای دوچرخه رو وجود دارد و این گواه این است که پارک چیتگر پارک دوچرخه سواران است. اما آیا همه مردم با خودشان دوچرخه می‌آورند؟ خیر این‌طور نیست. قسمت‌هایی از پارک هست که دوچرخه اجاره می‌دهند و نیاز نیست حتما دوچرخه خودتان را بیاورید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید