بلیط هواپیما به تهران، شهر هزار داستان

11
1631
خرید بلیط هواپیما به تهران
بلیط هواپیما به تهران
بلیط هواپیما به تهران، شهر هزار داستانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 23Rating: 4.5بلیط هواپیما به تهران شهر هزار داستانتهران همان موشک باران شده انقلاب دیده. همان پایتخت گریه‌ها و خنده‌ها. همان مامن تمامی‌قومیت‌های کشورم ایران. خرید بلیط هواپیما به تهران

بلیط هواپیما به تهران، شهر هزار داستان

از کجایش برایتان بگویم؟ مثل این می‌ماند که بخواهیم بحر را در کوزه‌ای جا دهیم. خوب هر کاری کنی نمی‌شود. من چطور می‌توانم این همه موضوع برای حرف زدن را در مقاله ای خلاصه کنم؟ از کجایش برایتان بگویم؟ از بامش برایتان بگویم یا چاله میدانش؟ از هر کدام بخواهم بگویم دنیایی داستان دارم. از برج بلندش بگویم یا از آزاد چند‌وجهی پا باز کرده‌اش؟ از روزگار خنده‌اش برایتان بگویم از سخت گریستنش؟ خلاصه که هر کاری کنیم نمی‌شود همه آن را در این مقاله ای که می‌بینید خلاصه کرد. اما آب دریا را اگر نتوان کشید، هم به قدر تشنگی باید چشید. علی‌ای‌حال این‌جا تهران است. همان موشک باران شده انقلاب دیده. همان پایتخت گریه‌ها و خنده‌ها. همان مامن تمامی‌قومیت‌های کشورم ایران. از هر کسی که پبرسی شما کجایی هستید کم پیش می‌آید بگوید تهرانی. بیشتر از هر جای دیگری در این کشور مهاجر از شهرهای دیگر پذیرفته است.

برای رزرو پرواز و خرید بلیط هواپیما تهران کلیک نمایید.

خرید بلیط هواپیما تهران

قبل از تهران کنونی این شهر چطور بوده؟

خرید بلیط هواپیما به تهران
تاریخچه تهران

پیشینه این شهر را بعضی‌ها به سه هزار سال قبل و بعضی‌ها به پنج هزار سال قبل منتسب می‌کنند. در حوالی خیابان مولوی اسکلتی از یک انسان پیدا شد که با توجه به قدمت استخوان‌ها زمان زندگی آن چیزی حدود پنج  تا هفت هزار سال قبل حدس زده شده است. اما اینکه آیا در آن موقع هم تهران یک جامعه کوچک بوده یا اینکه اصلاً جامعه بوده یا نه، بحث بسیار است اما قدر مسلم این است که این اسکلت نشان‌دهنده این است که انسان‌هایی در زمان‌های بسیار قدیم در تهران امروزی ما می‌زیستند.

خرید بلیط هواپیما به تهران
تاریخچه تهران

خوب همه می‌دانید که از زمان سلطنت قاجار به این‌طرف تهران شهر شد و از روستا بودن درآمد. قبل از این محل گذر کاروان‌ها بوده و از آن زمان به شهر مبدل گشته که ایل قاجار به آنجا بسیار علاقه‌مند شده، درست درزمانی که پایتخت شد و کم‌کم به شکل شهر درآمد و سروشکل گرفت. از آن موقع مساحت آن حدود ۳ کیلومترمربع شد. در زمان حکومت پهلوی تغییرات عمده آن شروع شد و در سال ۱۳۴۷ برای اولین بار طرح جامع گسترش شهر تهران ابلاغ شد و کارش رسماً شروع شد تا به‌عنوان یک پایتخت روبرو شد و در حال گسترش تحولی عظیم یابد.

تهران دو قسمتی

خرید بلیط هواپیما به تهران
مناطق تهران قدیم

دوست دارم با این صحبت‌هایی که با شما می‌کنم خود را در زمان قدیم و در تهران دو قسمتی تصور کنید. دو قسمتی یعنی چه؟ منطقه‌ای که در حال حاضر به آن تهران می‌گوییم در گذشته دو قسمت بوده یکی مناطق شمیرانات یکی هم مناطق تهران مناطق شمیران کمی خوش آب و هواتر و کمی دارای رطوبت بیشتر بوده و محلی برای عوض کردن آب‌وهوا توسط تهرانی‌ها و البته باغات بسیار زیادی در آن قرار داشته. تهران هم که بخش جنوبی آن است که تمامی فیلم‌هایی که از تهران قدیم می‌بینید بیشترشان در مناطق تهران یعنی بخش جنوبی قرار داشته است. بسیاری از قدما که در تهران زندگی می‌کرده‌اند و دستی به قلم داشته‌اند از خاطرات سفرشان به شمیران و قسمت‌های مختلف آن سخن به میان آورده‌اند.

خرید بلیط هواپیما به تهران
شمیرانات تهران

چنان باعلاقه با آب‌وتاب جزئیات سفرشان را تعریف می‌کردند که انسان دلش می‌خواست به آن زمان‌ها برگردد و با اسب و الاغ و جمعیتی پیاده، راه کوه‌های شمیران را بگیرد و برود بالا. درجاهایی اتراق کنند، دورهم بنشینند، آتشی روشن کنند و صحبت کنند و تحت تأثیر فضای دل‌انگیز آنجا با لذت و روی خوش گل بگویند و گل بشنوند. اکثر آن‌ها برای تفریح و گشت‌وگذار به شمیرانات می‌رفتند. مثل من و شما که گردشگر هستیم، مثل شما عزیزان که مخاطبان خوب سایت سفرستان هستید و همه اهل گشت‌وگذار و تفرج. خوب معلوم است دیگر، بخش‌های شمالی تهران کنونی همان شمیرانات است و الآن شهرداری مجزا زیر نظری شهرداری کل تهران بزرگ دارد.

خرید بلیط هواپیما به تهران
تهران در گذشته

محله‌های کنونی تهران را که مشاهده می‌کنید در حقیقت همان روستاهای قبل از طرح سال ۱۳۴۷ بودند که به‌تدریج به‌صورت “مناطق” درآمدند. در ابتدای کار مناطق، دوازده‌گانه بود. بعدازاینکه طرح جامع شهر تهران ابلاغ شد و سازندگی‌ها صورت گرفت، از ۳ کیلومترمربع به ۱۸۱ کیلومترمربع افزایش پیدا کرد که این خود افزایش بسیار چشمگیری است.

بعد از پیروزی انقلاب در سال ۱۳۵۷ تعداد مناطق تهران به ۲۰ منطقه افزایش پیدا کرد و الآن هم که مستحضر هستید به ۲۲ منطقه افزایش پیداکرده است. اما گفتن و شنیدن این مطالب چه اهمیتی دارد اهمیت؟ این است که اگر زمانی قصد کردید بلیط هواپیما تهیه‌کرده و به تهران مسافرت کنید و قصد گشت‌وگذار هم داشته باشید، تجربه نشان داده که دانستن اینکه شما در کجا قدم می‌گذارید و اینجا چه پیشینه‌ای داشته و قبلاً چه بود و ازآنچه هست خود تجربه‌ای لذت‌بخش است. مثل یک موزه، یعنی شما وقتی تاریخ تهران را بدانید و به‌جاهای مختلف آن سفر کنید، مثل این است که در یک موزه زنده دارید قدم می‌زنید. هرچقدر آگاهی بیشتر باشد این گردش لذت‌بخش‌تر است.

برج دل‌آزرده سفید (برج آزادی)

خرید بلیط هواپیما به تهران
برج آزادی تهران

قبل از این‌که برج بلند 435 متری ساخته شود نور چشمی و یادآوری کننده برای همه وقتی سخن از تهران به میان می‌آمد، میدان آزادی یا برج شهیاد قدیم بود. نو که آمد به بازار این کهنه سربلند دل‌آزار شد. عیب ندارد، هنوز که هنوز است خیلی‌ها چه با بلیط هواپیما و چه بی بلیط هواپیما، به تهران که می‌آیند با میدان آزادی عکس یادگاری می‌گیرند. هنوز هم عکاس‌های سریع ظاهر کن کمابیش در گوشه کنار این میدان عکاسی می‌کنند و خرده ریز می‌فروشند. یک ترمینال بسیار بزرگ دارد که به نام ترمینال غرب می‌شناسندش، به بیشتر بخش‌های غربی و شرقی کشور سرویس رفت و آمد می‌دهد. یک ایستگاه متروی بسیار شلوغ دارد و بسیاری از میادین شهر به آزادی سواری و اتوبوس دارند.

خرید بلیط هواپیما به تهران
میدان آزادی تهران

خود میدان آزادی که طرح ساخت آن‌را یک پسر بیست و چهار ساله به نام حسین امانت داده بود و معمار آن هم خود این شخص بود که مفصلا راجع به آن صحبت خواهیم کرد، الان موزه و نگارخانه و کتابخانه است. به طرح برج شهیاد که نگاه می‌کنیم متوجه یک شاهکار معماری می‌شویم که علاوه بر استحکام از نعمت زیبایی هم برخوردار است و با وجود گذشت این همه سال این پدر میان‌سال تهران و تهرانی هنوز قرص و محکم ایستاده و با ابهت پدرسالاری می‌کند.

بالا بلند و استوار (برج میلاد)

خرید بلیط هواپیما به تهران
برج میلاد تهران

این از آن برج‌هایی است که به قول تهرانی‌های قدیمی، وقتی به بالایش نگاه می‌کنی، از پس سر زمین می‌خوری. به نظر شما نوزدهمین برج بلند جهان از پس سر زمین خوردن ندارد؟ می‌گویند ششمین برج مخابراتی جهان از لحاظ بلندی و قد و قامت است. تپه‌ای که شصت و دو هکتار است و از سه بزرگراه همت و شیخ فضل اله و حکیم ورودی دارد این برج بلند را زاییده و تا این قد و قامتی که می‌بینید بزرگ کرده است.

خرید بلیط هواپیما به تهران
برج میلاد تهران

اما چه استفاده‌ای دارد؟ خیلی نقطه پر رفت و آمد و شلوغی به نظر نمی‌رسد، البته اگر با برج آزادی مقایسه اش کنیم این‌طور است وگرنه کل مجوعه آن جزو پر‌تردد‌ها است. امکاناتی که دارد را برایتان مختصرا می‌گویم اما چیزی که بیشتر از همه به گوش رسیده اول بیمارستان 1000 تخت‌خوابی میلاد است که امکانات بسیار خوبی دارد و مورد استفاده بسیاری از تهرانی‌ها و غیر تهرانی‌ها است. بعد، قسمتی که بیشتر از همه معروف است رستوران گردان برج میلاد است که خود یک جاذبه تهرانگردی فوق‌العاده است. یک زمانی را به یاد دارم که معروف بود بستنی طلا در آن سرو می‌شود. این نشان دهنده این است که منوی این رستوران می‌تواند بسیار لاکچری باشد اما با رستوران‌های معمولی سطح شهر خیلی تفاوت ندارد و تقریبا به اندازه آن‌ها گران است.

خرید بلیط هواپیما به تهران
بلیط هواپیما به تهران

تا اینجا فقط توانستیم دو نماد این شهر را آن‌هم در حد بسیار مختصر و کم و کوتاه توضیح دهیم و توصیف کنیم. تهران بهشت گردشگری است که به جرات میتوانم بگویم حتی خود تهرانی‌ها هم بیشتر از 30 یا 40 درصد جاذبه‌های آن‌را نمی توانند نام ببرند.

آب و هوای تهران

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
شرایط آب و هوایی تهران

آب و هوا در تهران دو بخش است، یکی تقریبا خشک است یعنی برخلاف خیلی جاها که کلا گرم یا کلا سرد است، در زمستان سرد و در تابستان گرم است و این خاصیت خشکی هوا است که هر حالتی در دما باشد را تشدید می‌کند. اما باید این را در نظر داشته باشید که وقتی می‌گوئیم گرم و خشک نه به شدت گرمی و خشکی یزد یا مناطق کویری بلکه به اعتدال نزدیک است. بخش دوم آب و هوای مناطق شمالی تهران است که هر چه به رشته کوه‌های البرز نزدیک‌تر می‌شود، بیشتر از خاصیت هوای کوهستانی به خود می‌گیرد. و رطوبت آن کمی بالاتر می‌رود و به اصطلاح مردم خوش‌آب‌و‌هواتر است.

شهر سازی

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
شهرسازی در تهران

باز از این منظر هم که به تهران نگاه کنیم این شهر به دو قسمت تقسیم می‌شود. یکی مناطق قدیمی‌تر که خاصیت آن داشتم کوچه‌ها و خیابان‌های کم‌عرض‌تر است و داشتن بناهای تاریخی بیشتر و فضای سبز کمتر مثلا منطقه9، 10، 12 و 20 از جمله همین مناطق قدیمی‌تر هستند و مناطقی مانند  2، 5 و 22 از مناطق نوسازتر هستند که اصول پایه شهرسازی در آن‌ها بیشتر از دیگر مناطق رعایت شده.

پارک‌های جنگلی

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
پارک های جنگلی تهران

از هرچه بگذریم برای شما سفرستانی‌های عزیز سخن دوست خوش تر است. می‌دانیم که شما اهل گشت و گذار هستید. اگر روزی بلیط هواپیما به تهران خریدید و آمدید یا اگر در تهران زندگی می‌کنید خواستید حال و هوایی عوض کنید باید دقیقا برنامه ریزی ذهنی داشته باشید و اولیت رفتن به جاهای دیدنی را بدانید. همان‌طور که متوجه شدید می‌خواهیم از پارک‌های جنگلی شروع کنیم.

پارک جنگلی لویزان

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
پارک جنگلی لویزان تهران

عنوان بزرگترین پارک جنگلی شهر تهران و حومه آن تعلق می‌گیرد به این پارک. اگر دوست دارید از ارتفاعی نسبتا بلند تهران را تماشا کنید و در عین حال از فضای یک پارک جنگلی 1100 هکتاری لذت ببرید و جاهای مختلف آن را کشف کنید و برای خودتان یک جای مخصوص و دنج و دبش دست و پا کنید و هر بار که به این پارک رفتید به همان‌جا رفته و تجدید خاطرات کنید حتما باید بلیط هواپیما به تهران را خریداری کرده و یک روز را برای کشف این پارک بگذارید، یا همین‌طور اگر در تهران زندگی می‌کنید. آدرس این‌جور پارک‌ها را مثل کوچه فلان و خیابان فلان که نمی‌شود داد. باید حدود آن را خدمتتان بگوئیم. حدود این پارک به این صورت است: قسمت پایینِ منطقه قوچک، بالایِ منطقه شمس آباد، قسمت غربِ پادگان خاتم الانبیاء (ع) و شرقِ ده لویزان.

پارک جنگلی وردآورد

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
پارک جنگلی وردآورد تهران

خوب معلوم است دیگر، وقتی یک پارک بیشتر از 1000 هکتار مساحت داشته باشد می‌شود دومین پارک جنگلی بزرگ تهران. این پارک طبیعت مخصوص به خود را دارد، از جمله جاهایی است که خودم هم رفته‌ام یک جاده سربالایی دارد که به قسمت‌های مختلف پارک می‌رود یک رودخانه در آن جربان دارد که خیلی پرآب نیست و بیشتر در فصل بارندگی جاری می‌شود و سر و صدای روح نوازی راه می‌اندازد. وقتی می‌گویم طبیعت خاص خود را دارد، تا نبینید منظور من را متوجه نمی‌شوید. طبیعتش به گونه ای است که هم سرسبزی و آب دارد و هم خشکی و کوه، خیلی زیبا است، تا نبینی ندانی. در جاده یک جایی هم هست که معمولا آبی از آن جریان دارد و مردم معمولا بطری‌هایشان را برای به یادگاری بردن آب وردآورد آماده می‌کنند. برای رفتن به این پارک بهتر است اتوموبیل داشته باشید ولی اگر نداشتید می‌توانید با متروی خط 5 از ایستگاه صادقیه حرکت کرده و ششمین ایستگاه که نام آن هم وردآورد است پیاده شده و از آن جا به مقصد پارک جنگلی تاکسی یا اسنپ بگیرید.

پارک جنگلی چیتگر

خرید آنلاین بلیط هواپیما به تهران
پارک جنگلی چیتگر تهران

این یکی هم خیلی بزرگ است و دسترسی به آن هم نسبتا ساده تر است. یعنی شما می‌توانید باز هم از متروی خط 5 از ایستگاه صادقیه حرکت کرده و چهارمین ایستگاه که به همین نام یعنی چیتگر است، پیاده شوید و از محل مترو تا خود پارک یا می‌توانید نیم ساعت پیاده روی کنید یا اینکه از تاکسی‌ها استفاده کنید. واقعا با هر مقیاسی نمی‌شود 950 هکتار را کوچک فرض کرد. در تمام مسیرهای دوچرخه رو وجود دارد و این گواه این است که پارک چیتگر پارک دوچرخه سواران است. اما آیا همه مردم با خودشان دوچرخه می‌آورند؟ خیر این‌طور نیست. قسمت‌هایی از پارک هست که دوچرخه اجاره می‌دهند و نیاز نیست حتما دوچرخه خودتان را بیاورید.

حمل و نقل در شهر تهران

روزگاری اگر خواستید برای کاری بلیط هواپیما به تهران را تهیه کنید، باید نواحی و منطقه‌های آن را بشناسید و همچنین از وضعیت حمل‌ونقل شهری به‌خوبی آگاهی داشته باشید تا بدون اینکه لازم داشته باشید از کسی راهنمایی بگیرید به همه کارهایتان برسید و همه اعمالتان به‌سرعت انجام شوند.

خرید بلیط هواپیما به شهر تهران ایران
سامانه حمل و نقل شهری

اول‌ازهمه بدانید، مناطق مختلف تهران ۲۲ منطقه هستند. مناطق مرکزی شهر که بسیاری از اداره‌جات در همین محدوده قرار دارند، بیشتر شرکت‌ها نیز همین‌طور.

غیر از سیستم حمل‌ونقل تاکسی و اتوبوس‌ها که در همه جای تهران در مناطق مختلف حضور دارند دو سیستم حمل‌ونقل اصلی دارد. یکی سامانه اتوبوس‌های تندرو، یکی هم سیستم متروی شهر که بسیاری اوقات دیده می‌شود ایستگاه‌های مشترکی نیز با همدیگر دارند. تقریباً می‌توان گفت بیشتر نقاط مرکزی شهر را پوشش داده‌اند و دسترسی و حمل‌ونقل آسان است. تقریباً نمی‌توان نقطه‌ای را یافت که ایستگاه بی آرتی یا ایستگاه مترو نزدیک آن نباشد. خوب، فکر کنم این خبر خوبی برای کسانی باشد که در تهران کاری دارند یا این‌که دلشان می‌خواهد روزی برای تهران گردی به این شهر بیایند. قدمتان روی چشم، تشریف بیاورید.

میدان‌های مهم تهران

خرید بلیط هواپیما به تهران
میادین تهران

میدان‌های اصلی و شلوغ و پر رفت آمد و مهم تهران عبارت‌اند از میدان آزادی، میدان انقلاب، میدان امام حسین، میدان صنعت، میدان تجریش، میدان امام خمینی، میدان شهدا، میدان شوش، سه‌راه آذری میدان ونک، میدان ولیعصر (عج) و میدان راه‌آهن. می‌توان گفت به هرکدام از این میدان‌ها که برسید به بسیاری از نواحی مهم شهر دسترسی خواهیم داشت.

متروی تهران

همان‌طور که در تصویر بالا که از سایت نقشه شهداری تهران تهیه شده است، مشاهده می‌کنید یک سری از خطوط ایستگاه‌های مترو رنگی است و بخش دیگر مشکی. آن قسمت‌هایی که رنگی است شامل پنج خط می‌شود که در حال حاضر کار می‌کنند. خطوط دیگر که بارنگ مشکی نشان داده‌شده‌اند تا به امروز یعنی بیست و پنجم آذر سال ۱۳۹۶ هنوز راه‌اندازی نشده‌اند. شاید به‌زودی راه بیفتند. خط ۵ متروی تهران با مترو استان البرز که استان مجاور استان تهران است مشترک است و به شهرستان کرج و حومه می‌رود و در بین راه هم ایستگاه‌هایی دارد. اولین خطی که راه‌اندازی شد، یعنی خط یک مترو، بهشت‌زهرا (س) را به ایستگاه تجریش واقع در میدان شهرداری تجریش وصل می‌کرد. چند سالی است یک ایستگاه به آن اضافه‌شده و از کهریزک آغاز می‌شود. خط ۲ آن‌هم از صادقیه شروع می‌شود و به فرهنگ‌سرا ختم می‌شود. بعدازآن خط‌های دیگر یعنی خط ۳ و ۴ داخل شهری افتتاح شد که قبل از آن خط 5 یعنی همانی که به کرج می‌رود افتتاح‌شده بود. ابتدا خط ۴ شروع به کار کرد که از آزادی شروع می‌شد و به میدان کلاهدوز می‌رسید و بعدازآن‌هم خط متروی آزادگان خواجه عبدالله انصاری و اکنون قائم.

خطوط سامانه‌های تندروی اتوبوس‌رانی (بی‌آر‌تی)

این‌ها خطوط متروی شهر تهران بودند اما خطوط سامانه‌های تندرو از این بیشتر است در ابتدا که خطوط سامانه تندروی اتوبوس شهری موسوم به بی آر تی راه‌اندازی شده بودند، یک خط میدان آزادی را به سه‌راه تهران‌پارس وصل می‌کرد. یک خط دیگر میدان آزادی را به پایانه خاوران یعنی از غربی‌ترین نقطه به شرقی‌ترین قسمت آن می‌رفتند و بالعکس. کم‌کم خطوط دیگر سامانه تندرو راه‌اندازی شد یکی از خطوط بسیار مهم آن خط راه‌آهن تجریش است که جزو اولین خطوط بی آر تی تهران بود. هم‌اکنون هم بر اهمیت خود باقی است چراکه در طول خیابان ولیعصر (عج) از آن پایین تا خود میدان تجریش ایستگاه‌های مترو بسیار کم است و همچنان کار اصلی را ایستگاه‌های بی آر تی خیابان ولیعصر (عج) انجام می‌دهند. خیابان ولیعصر (عج) بلندترین خیابان شهری خاورمیانه است. مناطق بسیار مهمی در طول آن قرار دارد. از چهارراه ولیعصر (عج) که تقاطع آن با خیابان آزادی است به بالا، بسیاری از شرکت‌ها ارگان‌ها و مکان‌های مهم شهر تهران قرار دارد. همین‌طور خیابان‌های مهم تهران آن را قطع می‌کند.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان


تاریخ انتشار: 25 مهر 96
آخرین بروزرسانی: 02 دی 96

11 دیدگاه ها

 1. من از اپلیکیشن سفرستان سه روز پیش خرید کردم رفتم و برگشتم تازه برام اس ام اس اومده تشکر کرده از خریدم. ممنون که تشکر میکنید خخخخخ

  • خوب ما صبر کردیم تا لذت سفر و خرید بلیط هواپیما براتون کامل بشه و بعد اس ام اس دادیم برای تشکر از خرید خخخ
   اما
   جدای از شوخی چند روزی سیستم ارسال اس ام اس با اختلال روبرو شده بود و حق با شماست.

 2. با سلام،آیا میشه از سایت سفرستان. از هر شهری به مقصد تهران بلیط هواپیما تهیه کرد؟

  • سلام
   بله بلیط هواپیما به تهران از هر شهری چه به صورت سیستمی و چه چاتر رو میتونید جستجو و خرید کنید.

 3. با سلام
  ضمن تشكر از ارتباط گرمتان ، موفق باشيد
  گاهي براي مسافري كه بليط چاتري تهيه كرده استثناهايي پيش ميآيد بخواهد بليط خود ابطال و يا ساعت آن را در همان روز جابجا كند .كه در حال حاضر فكر كنم مقدور نيست اگر همتي بشود و براي اين موضوع راهكاري بيابد ممنون ميشوم .
  به عنوان مثال من براي روز شنبه 16/ 10/ 96ساعت 15 و 40 دقيقه بليط چاتري تهران مشهد دارم كه بايد از عسلويه خودم را تهران برسانم ولي به دليل كاري برايم مقدور نيست و ميخواهم با 4 ساعت تاخير در ساعت حدود 20 از تهران به مشهد بروم .آيا جابجايي برايتان مقدور است يا خير
  با تشكر شادكاني

  • سلام
   بلیط چارتر قابل استرداد نیست و هرگونه تغییر ساعت و روز ممکن نیست
   البته در آینده تو برنامه هامون قرار دارد که بعضی از پروازهای چارتر در مسیرهای پرتردد را قابل استرداد قرار دهیم

   سوال های مربوط به ساعت پرواز و قوانین پرواز را با سایت سفرستان در میان بگذارید چون کارشناسان همیشه آنلاین هستند
   96621777

  • بلیط هواپیما تبریز تهران بسته به چارتری و سیستمی بودن قیمت و نرخ متفاوتی دارد و معمولا از حدود 130 هزارتومان در پروازهای چارتری میتوان بلیط چارتر تبریز به تهران را تهیه کرد

 4. با سلام
  از تسريع در پاسخ دادن به اظهار نظر ممنونم 13 روز انتظار براي بررسي و تاييد مديريت!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  شادكاني

  • سلام
   پاسخ به کامنت های آخر هفته در ابتدای هفته داده میشه و کامنت شما هم بعد 3 روز پاسخ داده شد.
   در مورد مسائل فنی و قوانین پرواز و تغییر ساعت به پشتیبانی سفرستان مراجعه کنید.
   ما تیم دیجیتال مارکتینگ سفرستان هستیم و اطلاعات دقیقی در مورد ساعت ها و بعضی قوانین جزئی نداریم.

   بازهم از اینکه برای ما کامنت گذاشته بودین تشکر میکنم و بابت پاسخ گویی دیر عذرخواهی میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید