مراسم چای ژاپنی در توکیو

در ژاپن مراسم چای با نام چانویو (cha-no-yu) یا چادو (chadou) شناخته می‌شود. این مراسم در واقع مراسم تشریفاتی آماده سازی ماچا (matcha)- پودر چای سبز- و لذت بردن از آن است. این مراسم آداب ویژه و شیوه‌های اجرای خاص خود را دارد که باعث متمایز شدن دیگر مراسمات فرهنگی می‌شود. همین ویژگی‌ها باعث می‌شوند تا مسافران و گردشگران بسیاری با خرید بلیط هواپیما توکیو خواهان شرکت در این مراسم زیبا و سنتی باشند تا علاوه بر نوشیدن چای خوش‌طعم و اصیل به شیوه ژاپنی، با فرهنگ مردم ژاپن نیز آشنا شده و اوقات خوشی را درکنار دوستان و عزیزان خود بگذرانند.

0
29
آشنایی با مراسم چای در توکیو
مراسم چای در توکیو
مراسم چای ژاپنی در توکیوReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 27Rating: 3.5بلیط هواپیما توکیو و آشنایی با مراسم چای ژاپنی - خرید بلیط هواپیما از سفردر ژاپن مراسم چای با نام چانویو (cha-no-yu) یا چادو (chadou) شناخته می‌شود. این مراسم در واقع مراسم تشریفاتی آماده سازی ماچا (matcha)- پودر چای سبز- و لذت بردن از آن است. این مراسم آداب ویژه و شیوه‌های اجرای خاص خود را دارد که باعث متمایز شدن دیگر مراسمات فرهنگی می‌شود. همین ویژگی‌ها باعث می‌شوند تا

برگزاری مراسم چای ژاپنی در توکیو

در ژاپن مراسم چای با نام چانویو (cha-no-yu) یا چادو (chadou) شناخته می‌شود. این مراسم در واقع مراسم تشریفاتی آماده سازی ماچا (matcha)- پودر چای سبز- و لذت بردن از آن است. این مراسم آداب ویژه و شیوه‌های اجرای خاص خود را دارد که باعث متمایز شدن دیگر مراسمات فرهنگی می‌شود. همین ویژگی‌ها باعث می‌شوند تا مسافران و گردشگران بسیاری با خرید بلیط هواپیما توکیو خواهان شرکت در این مراسم زیبا و سنتی باشند تا علاوه بر نوشیدن چای خوش‌طعم و اصیل به شیوه ژاپنی، با فرهنگ مردم ژاپن نیز آشنا شده و اوقات خوشی را درکنار دوستان و عزیزان خود بگذرانند. روش‌های اجرای مراسم چای بسیار متفاوت هستند. در این مقاله روش اجرای مراسم چای مردم توکیو را توضیح خواهیم داد.

تاریخچه مراسم چای

آشنایی با مراسم چای در توکیو
مراسم چای در توکیو

مراسم چای ژاپنی بیش از یک هزار سال است که در توکیو و کشور ژاپن برگزار می‌شود. گمان می‌رود که این مراسم در قرن نهم میلادی توسط راهب بودایی به چین آورده شد. پس از مدتی این مراسم با کمی تشریفات بیشتر جهت تحت تاثیر قراردادن و سرگرم کردن مهمانان ویژه و مهم اجرا می‌شد. اجرای روش ویژه تهیه این چای-  همزدن چای پودر شده و آب گرم باهم-  از حدود قرن دوازدهم شروع و گسترش یافت. این مراسم بویژه در میان اشراف از محبوبیت فراوانی برخوردار شد. این سنت به شکل امروزی آن در دوران موراماچی (1336-1573) توسعه و گسترش یافت و از آن دوران تا کنون تغییر چندانی نکرده است. شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما توکیو از این مراسم چای لذت ببرید.

ابزارهای برگزاری مراسم

آشنایی با مراسم چای در توکیو
مراسم چای در توکیو

ابزارها و وسیله‌های فراوانی برای اجرای این مراسم زیبا و سنتی وجود دارند که با خرید بلیط هواپیما توکیو می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. ابزارهای این مراسم را با نام چادوگو (chadougu) می‌شناسند. اگر با خرید بلیط هواپیما توکیو سفر کنید متوجه خواهید شد که ابزارها بخش مهمی از برگزاری مراسم چای هستند و بسیار با دقت و احتیاط از آن‌ها استفاده می‌شود هرچند که برای برگزاری مراسم به بسیاری از این ابزارها نیازی نیست و فقط تعداد کمی از آن‌ها لازمه اجرای مراسم چای است. یکی از ابزارها پیاله چای است که برای آماده سازی چای استفاده می‌شود و با توجه به فصل نوع این پیاله نیز تغییر می‌کند. پیاله‌های گودتر در روزهای سرد سال استفاده می‌شوند چون چای در این نوع پیاله‌ها زمان بیشتری را گرم می‌ماند و بالعکس پیاله‌های کم عمق بیشتر مناسب روزهای گرم سال است. وسیله دیگر ظرف چای یا ناتسوم است که چای را قبل از استفاده در آن نگه می‌دارند تا هنگامی که بخواهند از آن استفاده کنند. دیگر ابزارها شامل قاشق چای و وسیله هم زدن چای است. در این مراسم، میزبان بهترین فنجان‌های چای خود را استفاده می‌کند زیرا کیفیت ابزارها، ظروف و نوع تزیین آن‌ها بازتابی از میزبان است. به همین دلیل اگر با خرید بلیط هواپیما توکیو در مراسم چای شرکت کنید خواهید دید که میزبانان بهترین ابزار را برای پذیرایی استفاده می‌کنند.

روش اجرای مراسم

آشنایی با مراسم چای در توکیو
مراسم چای در توکیو

مسافرانی که با خرید بلیط هواپیما توکیو در این مراسم شرکت کرده‌اند روش اجرای آن را بسیار پسندیده‌اند. قبل از اجرای مراسم میهمانان دستان خود را می‌شویند و در مراسم بسیار رسمی باید دهان خود را نیز در ظرفی که میزبان برای این کار تدارک دیده بشویند. میزبان مراسم، بعد از میهمانان و آخر از همه وارد خانه شده و شروع به شستن و تمیز کردن ابزارها و وسایل تهیه چای کرده و آن‌ها را مطابق با روشی که آموزش دیده به ترتیب می‌چیند. سپس میزبان چای غلیظ یا کوئیچا (koicha) را آماده می‌کند. از بخش‌های جالب این مراسم برای گردشگرانی که با خرید بلیط هواپیما توکیو شاهد اجرای این رسم سنتی بوده‌اند این است که میمهان اول، پیاله چای را از میزبان گرفته و با تعظیم به دیگر میهمانان چند جرعه از چای را می‌نوشد، سپس لبه پیاله را با دستمال سفید و تمیزی پاک کرده و آن را به میهمان بعدی تحویل می‌دهد. این روند تا زمانی که پیاله چای خالی شده و همه میهمانان طعم چای را چشیده باشند ادامه پیدا می‌کند و در نهایت پیاله چای به میزبان بازگردانده می‌شود. میزبان تمامی وسیله‌های استفاده شده را شسته و برای قسمت دوم اجرای مراسم- که کمی حالت غیر رسمی دارد- آماده می‌کند. میزبان سپس چای نسبتا رقیق که اوسوچا (usucha) نامیده می‌شود را برای میهمانان در پیاله‌های جداگانه آماده می‌کند. در این قسمت معمولا گفت و گو‌ها راحت‌تر انجام شده و میزبان میان وعده‌ای سبک رانیز به میهمانان خود تعارف می‌کند.

برای خرید بلیط هواپیما توکیو و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید