چه جاذبه هایی در حال نابودی هستند؟ (قسمت دوم)

0
71
خرید بلیط هواپیما برای دیدن جاذبه های در حال انقراض
دیدنی‌های در حال از بین رفتن
چه جاذبه هایی در حال نابودی هستند؟ (قسمت دوم)Reviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Apr 5Rating: 4.0جاهایی که قبل از ناپدید شدن باید دید (قسمت دوم) - بلیط هواپیما به جاهایی که ندیدن آن‌ها حیف استخرید بلیط هواپیما به مقاصد توریستی جهان. بلیط هواپیما به ایتالیا. بلیط هواپیما به آمریکا. بلیط هواپیما به اکوادور. بلیط هواپیما به پرو. بلیط هواپیما به کنگو

جاهایی که قبل از ناپدید شدن باید دید (قسمت دوم)

تغییرات اقلیم یا تأثیرات مخرب انسانی روزبه‌روز در حال از بین بردن جاذبه‌های بسیار دیدنی و منحصربه‌فرد کره زمین است. بسیاری از این جاذبه‌ها در صورت نابود شدن امکان بازگشت یا بازسازی شدن ندارند و برای همیشه از کره خاکی محو خواهند شد. در این مطلب نیز چند جاذبه دیگر از این سری را برای شما معرفی خواهیم کرد؛

تا در صورت علاقه برنامه سفرتان را بچینید و هر چه زودتر بلیط هواپیما تهیه کنید و قبل از ناپدید شدن این جاذبه‌های دیدنی به همراه دوستان یا خانواده به دیدن آن‌ها بروید.

قسمت اول همین مقاله

برنامه سفر رایگان به ونیز

پارک گلاسیر، مونتانا

خرید بلیط هواپیما برای دیدن جاذبه های در حال انقراض
پارک گلاسیر، مونتانا

تعداد یخچال‌های طبیعی در پارک ملی Glacier در مونتانا از 150 یخچال به کمتر از 25 کاهش‌یافته است. در 15 سال آینده ممکن است هیچ‌کدام از آن‌ها باقی نماند.

ونیز، ایتالیا

خرید بلیط هواپیما برای دیدن جاذبه های در حال انقراض
ونیز، ایتالیا از دیدنی های درحال ناپدید شدن

هرچند قابل‌باور به نظر نمی‌رسد ولی ونیز ایتالیا در حال رفتن به زیر آب است. با بیشتر شدن تعداد سیل‌های شدید در این شهر به نظر می‌رسد که کانال‌های این شهر در حال نابودی هستند. پس اگر می‌خواهید ونیز را ببینید هر چه زودتر بلیط هواپیما را تهیه کنید تا سوار بر گاندولا از آخرین منظره‌های ونیز لذت ببرید.

ماچو پیکو، پرو

خرید بلیط هواپیما برای دیدن جاذبه های در حال انقراض
دیدنی های جذاب ماچو پیکو، پرو

خرابه‌های امپراتوری اینکان میلیون‌ها گردشگر را در هرسال جذب می‌کنند که بیش‌ازحد مجاز 2500 بازدیدکننده در روز است که در ابتدا توسط یونسکو و پرو تعیین‌شده است. بسیاری معتقدند که این حجم از بازدید از این سایت، همراه با زمین‌لغزه و فرسایش طبیعی، می‌تواند باعث سقوط و فروریختن خرابه‌ها شود، مگر اینکه مقررات بیشتری برای محدود کردن بازدیدکنندگان از آن تعیین شود.

جزایر گالاپاگوس

خرید بلیط هواپیما برای دیدن جاذبه های در حال انقراض
جزایر گالاپاگوس دیدنی های در حال انقراض

جزایر گالاپاگوس گروهی از جزایر در نزدیکی سواحل اکوادور است. ترکیبی از تعداد بسیار زیاد گردشگران و گونه‌های خارجی که متعلق به آن منطقه و اکوسیستم آن نیست، اکوسیستم و گونه‌های بومی منحصربه‌فرد از جزایر گالاپاگوس را تهدید به نابودی می‌کند.

آبگیر کنگو

خرید بلیط هواپیما برای دیدن جاذبه های در حال انقراض
آبگیر کنگو در حال از بین رفتن

آبگیر کنگو دومین جنگل بارانی جهان از نظر بزرگی است. همچنین دارای بیشترین جمعیت از نظر گوناگونی گونه‌های جانوری و گیاهی است. در این جنگل بیش از 10000 گونه گیاه، 1000 گونه پرندگان و 400 گونه انواع پستانداران زندگی می‌کنند. بااین‌حال متأسفانه سازمان ملل پیش‌بینی کرده است که تا سال 2040 دو سوم از این جنگل‌ها به همراه گیاهان و جانوران از بین برود. پس بهتر است اگر قصد دیدن این جنگل‌های منحصربه‌فرد بارانی را دارید عجله کنید و بلیط هواپیما بخرید چون این جنگل‌ها و اکوسیستم بی‌نظیرش به‌سرعت در حال نابودی هستند.

دریای مرده

خرید بلیط هواپیما برای دیدن جاذبه های در حال انقراض
دریای مرده از دیدنی های در حال از بین رفتن

بیش 250 متر از دریای مرده که اردن و فلسطین را از هم جدا می‌کند، در 40 سال گذشته ناپدیدشده است. تا زمانی که کشورهای در اطراف دریا همچنان به استفاده از آب رودخانه اردن (تنها رودی که به دریای مرده می‌ریزد) ادامه بدهند، احتمال این‌که این دریا حداکثر تا 50 سال دیگر از بین برود وجود دارد. با تهیه بلیط هواپیما و برنامه‌ریزی سفر از تا دیر نشده است از این دریا دیدن کنید.

زمین‌های باتلاقی فلوریدا

خرید بلیط هواپیما برای دیدن جاذبه های در حال انقراض
زمین‌های باتلاقی فلوریدا

زمین‌های باتلاقی فلوریدا به‌عنوان یکی از مناطقی که به سایر در معرض از بین رفتن است شناخته می‌شود. بیشتر شدن آب، گونه‌های جدید و توسعه شهری عواملی است که در نابودی این منطقه دخیل هستند. اگر علاقه‌مند به دیدن این منطقه هستید بهتر است عجله کرده و بلیط هواپیما به مقصد فلوریدا را تهیه کنید.

گاهی هرچقدر هم برای حفظ این زیبایی‌های منحصربه‌فرد طبیعت تلاش شود فرسایش و نابودی آن‌ها اجتناب‌ناپذیر است و دیر یا زود به‌کل محو خواهند شد و فقط نوشته‌ها یا عکس‌ها از آن‌ها باقی خواهد ماند. پس خریدن بلیط هواپیما و هزینه کردن برای سفر به این مناطق و دیدار از این جاذبه‌های در حال مرگ ارزشش را خواهد داشت و خاطرات منحصربه‌فردی را برای شما رقم خواهد زد.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
thisisinsider.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید