بلیط هواپیما به جزایر خلیج فارس نگین‌های انگشتر نیلگون

0
393
خرید بلیط هواپیما به جزایر خلیج فارس ایران
خرید بلیط هواپیما به جزایر خلیج فارس
بلیط هواپیما به جزایر خلیج فارس نگین‌های انگشتر نیلگونReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 26Rating: 4.5بلیط هواپیما به جزایر خلیج فارس نگین‌های انگشتر نیلگونبلیط هواپیما به جزایر خلیج فارس سومین خلیج بزرگ جهان، آبراهه‌ای چشم نواز در جنوب ایران می‌باشد.مشهورترین آنها که کیش، قشم، لاوان، خارک و هرمز

بلیط هواپیما به جزایر خلیج فارس نگین‌های انگشتر نیلگون

خلیج فارس، سومین خلیج بزرگ جهان، آبراهه‌ای چشم نواز در جنوب ایران می‌باشد. نام این خلیج همواره با تاریخ و فرهنگ مردم ایران، علی الخصوص مردم استان‌های بوشهر، هرمزگان و خوزستان گره خورده است. در دل آب‌های نیلگون خلیج فارس می‌توان 30 جزیره بزرگ، کوچک، مسکونی و غیر مسکونی ایرانی دید. هر چند نمی‌توان از تماشای هیچ یک از این جزیره‌ها صرف نظر کرد، اما مشهورترین آنها که کیش، قشم، لاوان، خارک و هرمز هستند، با زیبایی خود قلب گردشگران پرشماری را به تسخیر در آورده‌اند. داشتن شناختی از این جزایر و لذت بردن از دیدن آنها، فقط و فقط مستلزم خرید یک بلیط هواپیما می­باشد. خرید ارزانی که در کوتاه‌ترین زمان و به صورت آنلاین شکل گرفته و جذابیت سیر و سفر شما را دو چندان می­‌کند.

بلیط هواپیما به جزیره کیش

خرید بلیط هواپیما به جزیره کیش در خلیج فارس
خرید بلیط هواپیما به جزیره کیش

اگر خلیج فارس را مثل یک صدف بدانیم، بدون تردید جزیره کیش مرواریدی است که در دل این صدف خودنمایی می‌کند. این جزیره بکر که در شمال شرقی خلیج فارس واقع شده است، مردمانی بسیار مهمان‌نواز دارد و همه ساله میزبان خیل عظیمی از گردشگران می­شود. به اعتقاد بسیاری از این گردشگران، جزیره کیش نه از فصلی به فصل دیگر و نه از ماهی به ماه دیگر بلکه از ساعتی به ساعت دیگر چهره اش تغییر کرده و هر لحظه نمای شگفت انگیز منحصر به فردی از خود را ارزانی مهمانانش می­دارد. بعید است بتوانید غروب‌های دل انگیز این جزیره را در نقطه دیگری از جهان تجربه کنید.

خرید بلیط هواپیما به جزیره کیش در خلیج فارس
خرید بلیط هواپیما به جزیره کیش

بلیط هواپیما به مقصد کیش پس از انتقال‌تان به فرودگاه بین المللی این جزیره، شما را با آکواریوم بزرگ کیش همراه با ماهی‌های کمیاب، اسکله تفریحی با تجهیزات متنوع، پیست دوچرخه سواری، مجموعه درخت سبز و همچنین معماری بی نظیر آن آشنا خواهد کرد. رنج بالای تفریحات و بازی‌هایی که در ساحل و دریا وجود دارند، دائما شما را به سمت شادابی و سرزندگی سوق خواهند داد. ضمن اینکه حتما به مراکز خرید متعددی که در نقاط مختلف کیش وجود دارند مراجعه کنید. کیفیت و زیبایی اجناس موجود در مجمتع‌های پانیز، زیتون، مرجان، ونوس و مروارید، استثنائی هستند.

بلیط هواپیما به جزیره قشم

خرید بلیط هواپیما به جزیره قشم در خلیج فارس
خرید بلیط هواپیما به جزیره قشم

جزیره حیرت آور قشم، بزرگ‌ترین جزیره ایران می‌باشد. وسعت این جزیره حتی از وسعت 22 کشور جهان بیشتر است و بدین ترتیب وسیع‌ترین جزیره غیر مستقل جهان نیز به شمار می‌رود. زیبایی‌های آن اگر از کیش بیشتر نباشد کمتر هم نیست. بزرگترین غار نمکی جهان، ساحل صخره‌ای ریگو، بنادر مختلف صیادی و تجاری، پوشش جانوری متنوع و چشمه‌های بی نظیری که در جای جای این جزیره دیده می‌شوند، شکوه و عظمت آن را دست نیافتنی کرده‌اند. اگر علاقه‌مند به دیدن گونه‌های مختلفی از پرندگان زیبا و تماشایی هستید و یا اگر می‌خواهید با گیاهان و خزندگان جدیدی آشنا شوید، خرید بلیط هواپیما به مقصد قشم بهترین گزینه برایتان خواهد بود. اگر مسیرتان به قشم افتاد، دوربین عکاسی‌تان را حتما همراه خود داشته باشید. ضمنا، بعد از یک گشت و گذار به یاد ماندنی در نقاط مختلف، شما می‌توانید با حضور در رستوران‌های لوکس قشم از جمله رستوران شب‌های طلائی در پارک زیتون، از غذاهای دلچسب قشم هم طعمی لذیذ به یادگار داشته باشید.

بلیط هواپیما به جزیره لاوان

خرید بلیط هواپیما به جزیره لاوان در خلیج فارس
خرید بلیط هواپیما به جزیره لاوان

سومین جزیره بزرگ خلیج فارس بعد از قشم و کیش، جزیره لاوان می‌باشد که جمعیتی حدود 3000 نفری را در خود جای داده است. ذخایر نفتی این جزیره غیر قابل باور هستند. همین عامل سبب شده تا تأسیسات نفتی به نام مجمتع پالایش لاوان حرف اول و آخر را در صنعت این جزیره بزند. از سویی دیگر این جزیره بهشتی برای صیادان مروارید به حساب می‌آید و اهالی آن فصل معینی از سال را مشغول صید مروارید می‌شوند. ناگفته نماند که کندوهای عسل جزیره لاوان هم در نوع خود بی نظیرند. عسل تولید شده در این کندوها به رنگ سبز بوده و بوی نفت می‌دهد اما طعم شان هیچ تفاوتی با دیگر عسل‌ها ندارد.

فرودگاه لاوان یکی از معتبرترین فرودگاه‌های کشور محسوب می‌شود. پس شما می توانید بلیط هواپیما به مقصد لاوان را با کمترین قیمت تهیه کنید و راه همواری را برای دیدن یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس پشت سر بگذارید.

بلیط هواپیما به جزیره هرمز

خرید بلیط هواپیما به جزیره هرمز در خلیج فارس
خرید بلیط هواپیما به جزیره هرمز

در ادامه سفرتان به جزایر جنوب ایران، حتما سری هم به جزیره هرمز بزنید تا آمیزه‌ای از رنگ‌های مختلف را در کنار قدرت طبیعت به چشم ببینید. این جزیره در طول تاریخ به دلیل موقعیت جغرافیایی ویژه‌اش از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار بوده و حتی هنگام اشغال خلیج فارس توسط پرتغالی‌ها، به عنوان مرکز ایالات خلیج فارس نیز انتخاب شده بود. ضمنا، به خاطر مجاورتش با تنگه هرمز، لقب کلید خلیج فارس را به این جزیره بخشیده‌اند.

تپه‌ها و کوه‌های آتشفشانی شگفت انگیز و معادن خاک رس و نمک سفید در کنار جلگه‌های پست و هموار جلوه‌ای استثنائی به سرتاسر جزیره هرمز بخشیده‌اند. اگر می‌خواهید طعم لذیذی از غذاهای جنوب را بچشید، رفتن به کافه رستوران‌های هرمز را فراموش نکنید.

سایر جزایر

خرید بلیط هواپیما به جزایر خلیج فارس ایران
خرید بلیط هواپیما به جزایر خلیج فارس

همانطور که پیش‌تر نیز عنوان شد، حدود 30 جزیره ایرانی در خلیج فارس وجود دارد که دیدن‌شان به هیچ وجه خالی از لطف نخواهد بود. برخی از این جزایر مثل جزیره‌های قبر ناخدا، دارا، تهمادو، نخیلو، شتور و فرور کوچک به دلیل وجود حیوانات سمی و غیر سمی و یا سایر دلایل غیر مسکونی هستند و طبیعتا رفتن به آنها تا حدی مقدور نمی­باشد. اما با حضور در برخی دیگر می­توان جریان زندگی در جزیره را از نزدیک تجربه کرد و معنای واقعی آرامش و آسایش را متوجه شد.

خرید بلیط هواپیما به جزایر خلیج فارس ایران
خرید بلیط هواپیما به جزایر خلیج فارس

یکی از جزیره‌هایی که نامش را بسیار شنیده‌ایم، جزیره ابوموسی می­باشد. دورترین جزیره از سواحل ایران که موقعیت بسیار ویژه‌ از لحاظ جغرافیایی و محیطی دوست داشتنی برای اکثر گردشگران دارد. جزیره خارک در استان بوشهر هم می‌تواند گزینه‌ای مناسب هم برای گردشگران و هم برای کاوشگران و باستان‌شناسان باشد. اگر میل به تفریح و سرگرمی بیشتر داشته باشید، رفتن به جزایر هندورابی و مینو را برایتان پیشنهاد خواهیم کرد و اگر می­خواهید آب‌های خلیج فارس را به رنگ سیاه ببینید، جزیره فرور بزرگ بهترین مقصد برای شما خواهد بود. شک نکنید که بلیط هواپیما به سمت جنوب ایران در واقع بلیطی به سمت سرزمین‌های رویایی این کشور می‌باشد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع
kiwioutthere.com
iranvantour.com
hamshahrionline.com
bartarinha.ir
wikitravel.org
article.tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید