بلیط هواپیما به جزیره کیش دردانه گردشگری خلیج همیشه فارس

2
413
خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به جزیره کیش دردانه گردشگری خلیج همیشه فارسReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 10Rating: 4.5بلیط هواپیما به جزیره کیش دردانه گردشگری خلیج همیشه فارسبلیط هواپیما به جزیره کیش دردانه گردشگری خلیج همیشه فارس کیش یکی از بهترین مقاصدی است که می‌تواند در برنامه سفر گردشگرانی قرار بگیرد که می‎خواهند

بلیط هواپیما به جزیره کیش دردانه گردشگری خلیج همیشه فارس

کیش یکی از بهترین مقاصدی است که می‌تواند در برنامه سفر گردشگرانی قرار بگیرد که می‎خواهند برای دیدار با جاذبه‎های گردشگری ایران، بلیط هواپیما بخرند و بدون تحمل خستگی‎های ناشی از پشت فرمان نشستن، تنها پس از پروازی کوتاه و با خرید بلیط ارزان هواپیما به مقصد دیدنی خود برسند.

کیش جزیره ای 90 کیلومتری در خلیج فارس است که بسیاری از گردشگران ایرانی هرساله بلیط هواپیما برای اقامت در این جزیره خریداری می‎کنند. البته جزیره کیش در روزگاران قدیم که هنوز امکان خرید بلیط هواپیما و مسافرت هوایی به آن وجود نداشت نیز به عنوان یک منطقه تجاری بین چین، ایران و اروپا  مطرح بوده است. این جزیره با امکانات فراوانی که دارد و همچنین به خاطر طبیعت زیبا، ساحل های مرجانی و بازارهای مختلفی که در اختیار مسافرانی قرار می‌دهد که برای سفر به جنوب کشور بلیط هواپیما خریده‎اند، جایگزین مناسبی برای سفرهای خارجی محسوب می‎شود چرا که با خرید بلیط هواپیما ارزان برای کیش، مسافر خوش‌شانس ضمن پرهیز از خرید بلیط هواپیمای گران برای مقاصد خارجی و صرفه‎جویی در هزینه‎ها با فهرست بلند بالایی از دیدنی‎ها نیز مواجه خواهد شد.

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

نام جزیره کیش از نظر معنا به مفهوم «تیردان» یا «ترکش» می‌باشد. این نام ازآن جهت برگزیده شده است که وقتی بر بلندی‌های اطراف جزیره می ایستادند، چون تیری که در ترکش باشد به نظر می رسید.

برخی از نویسندگان نیز نام قدیم کیش را کیان نوشته اند. افسانه ای میگوید : کیکاوس هنگامی که به فارس رفت تختش در سیراف فرود آمد از این رو احتمال دارد نام کیان از نام سلسله کیانیان گرفته شده باشد نیارخوس دریاسالار یونانی در سال ۳۲۵ قبل از میلاد به فرمان اسکندر مامور شد سفری اکتشافی در دریای عمان و خلیج فارس انجام دهد و نوشته های وی دلالت بر آن دارد که او جزیره کیش را در قرن چهارم قبل از میلاد بازدید کرده است.

آریان مورخ یونانی از جزیره کیش به نام کامتینا یاد کرده و بر این باور بود که در زمان اسکندر مقدونی هنگامی که نیارخوس در خلیج فارس به سیر و سفر پرداخت این جزیره به دو الهه ونوس و مرکور اختصاص داشته است.

در دوره هخامنشی کیش مرکز عمده صید مروارید بین النهرین و هندوستان بوده و بازرگانان بزرگ دنیا به این جزیره رفت و آمد داشتند. در زمان اتابکان فارس اهمیت کیش به حدی بوده است که والی خلیج فارس در این جزیره سکونت داشت و درآمد کیش از عشریه (نوعی عوارض) کشتی های تجاری مبالغ بسیار قابل توجهی بوده است.

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

بنابر نوشته های تاریخ نویسان، در دوره ایلخانان مغول نام کیش همیشه در زمره شهرهای بزرگ و مهم چون بغداد، شیراز، بحرین و هندوستان آورده می شده است و ویرانه های باقی مانده از شهر حریره خود گواه این موضوع است مارکوپولو در سفر به چین و ملاقات با امپراطور و یکی از همسران او مجذوب گردنبندی گران بها آویخته به گردن او میشود که به او گفته شد : این مروارید بسیا زیبا ارمغانی از جزیره کیش می باشد. در قرن شانزدهم میلادی، پرتغالیها با اهداف تسلط بر بازارهای تجاری هندوستان، اعرابستان و ایران کشتیهای جنگی خود را به اقیانوس هند گسیل داشته و تا دوره صفویه نیز در کیش حضور داشتند. در سال ۱۳۴۹ کیش مورد بازدید هیات کارشناسی ایرانی و امریکایی قرار گرفت و با توجه به موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی مناسب به عنوان مرکز بین‌المللی توریستی تجاری مورد نظر قرار گرفت و بالاخره در سال ۱۳۷۱ با تاسیس سازمان منطقه آزاد کیش این جزیره جانی تازه گرفت و دوران توسعه کیش آغاز شد.

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

کیش به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیع ترین ساحل هاست و در دنیا کمتر ساحلی را می توان یافت که در وسعت سواحل کیش قابل استفاده باشد و مسافران بتوانند با آرامش و دور از غوغاهای سواحل معروف در آن به استراحت بپردازند. در ضمن علاقمندان به ماهیگیری می توانند در سواحل جنوبی و غربی جزیره به صید بپردازند. ترکیب اینها با یکدیگر، سواحل کیش را به یکی از جذابترین سواحل جهان برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل تبدیل کرده است.

در ادامه با وب‎سایت سفرستان همراه باشید تا بیشتر با برخی از دیدنی‎های جزیره کیش را که بعد از خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل در این جزیره حتما باید از نزدیک ببینید و بشناسید آشنا شوید:

بلیط هواپیما به کیش و بازدید از ساحل مرجان کیش

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

اغلب مسافران و گردشگران جزیره کیش وقت بسیاری از خود را در کنار ساحل مرجان جزیره کیش می گذرانند و از منظره های زیبای کیش و ساحل مرجانی لذت می برند. آلاچیق ها و محوطه سازی جذاب این پارک ساحلی فرصت خوبی را برای بازدید کنندگان بوجود آورده و در طول اقامت خود در جزیره کیش از این منطقه که دارای ساحلی بسیار زلال و شفاف می باشد دیدن می کنند. تماشای طلوع آفتاب از این پارک ساحلی خاطره‌ای فراموش نشدنی برای شما رقم خواهد زد. در ساحل مرجان آلاچیق ها به صورت پراکنده وجود دارد و شما می توانید از آنها استفاده کنید.

بلیط هواپیما به کیش و بازدید از شهر باستانی حریره

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

این شهر که در دل غار و کوه های مختلف ساخته شده است به عنوان یکی از زیباترین اثار باستان شناسی دنیا شناخته می شود و البته چند سال بیشتر از پیدا کردن آن نمی گذرد. سکه های تاریخی، ظروف مسی، سنگ قبر و یک عراده توپ از جمله اشیایی است که از این شهر کشف شده است. عملیات های باستان شناسی همچنان نیز در این شهر جریان دارد.

بلیط هواپیما به کیش و بازدید از اسکله تفریحی کیش

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

این اسکله در ساحل جزیره قرار گرفته است که دارای عرشه ای چوبی و زیبا است و شما را به سمت آبهای نیلگون خلیج فارس هدایت می کند. این مکان یکی از بهترین مناطق مناسب برای پیاده روی و گردش در جزیره کیش می باشد. این اسکله تفریحی توسط متخصصان ایرانی ساخته شده است و طول آن به 437 متر می رسد. این اسکله تفریحی به مراکز تفریحی دیگر چون بولینگ مریم کیش، سینما 4 بعدی و کلوپ تفریحات دریایی نزدیک است و می توانید از این امکانات به خوبی استفاده کنید در اطراف اسکله تفریحی پر است از کافه، رستوران، مراکز تفریحی و… که می توان در اینجا لحظات خوشی را بگذرانید.

بلیط هواپیما به کیش و بازدید از خانه اعیانی

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

خانه اعیانی یکی دیگر از جاذبه های کیش است که کمتر به آن پرداخته می شود و اسم زیادی از آن برده نمی‌شود. این خانه یادآور خانه های چند خانواری و باستانی است که در گذشته بیشتر در یزد و کاشان دیده می شده است. وسعت خانه بسیار زیاد است و همچنین آثاری که از این خانه بدست آمده است به نظر مربوط به دوره ایلخانی است.

بلیط هواپیما به کیش و بازدید از جزیره هندورابی

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی کیش جزیره هندورابی است. جزیره هندورابی یکی از جزیره های آرام و تقریبا خالی از سکنه همراه با ساحلی زیبا، شنی و تخته سنگهای محلی است. این جزیره از توابع کیش می باشد و مساحتی حدود 23 کیلومترمربع دارد. جزیره هندورابی دارای بلندترین نقطه به ارتفاع بیست و نه متر و بزرگترین قطر آن هفت و نیم کیلومتر است. در جزیره هندورابی روستایی وجود دارد  به نام «هندرابی» که در نزدیکی همین روستا قریه‌ های دیگری بنام دورات و صرات وجود دارد. این جزیره از قرن 15 میلادی در اختیار پرتغالی ها بوده و به عنوان پایگاه نظامی و تجاری مورد استفاده قرار می گرفته است. امروزه آثار باقی مانده از این پایگاه نظامی پرتغالی‌ها وجود دارد.

بلیط هواپیما به کیش و بازدید از شهر زیرزمینی کاریز

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

شهر زیر زمینی کاریز یکی از شگفت‌انگیزترین شهرهای زیرزمینی است که تا به حال کشف شده است. این شهر با 2500 سال قدمت دارای قنات های شگفت انگیزی است که در آن زمان هم می توانسته است آب شیرین را همیشه در اختیار ساکنین قرار دهد. این شهر نزدیک به 10 هزار مترمربع وسعت دارد و در فاز یک آن شامل غرفه های صنایع دستی و رستوران های مختلفی مخصوص گردشگران است. این شهر همچنین شامل حمام های باستانی با صحن و حصاری 500 متری است که بیار زبیا و جالب است.

گذر هنرمندان جزیره کیش

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

هفتمین جاذبه گردشگری جزیره کیش گذر هنرمندان کیش است. در غرب جزیره کیش، مسیری برای پیاده روی وجود دارد که در این بخش از مسیر تندیس های زیبا و زیادی از بزرگان ایرانی چون پروین اعتصامی (شاعر بلند آوازه)، غلامحسین بنان(موسیقی دان و خواننده)، محمدتقی جعفری(علامه)، شریف لطفی(موسیقیدان)، حسین بهزاد(نقاش و مینیاتوریست) و بزرگان دیگری به منظور آشنا کردن گردشگرانی که به جزیره کیش می روند ساخته شده است.

بلیط هواپیما به کیش و بازدید از کشتی یونانی

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

در غرب جزیره کیش کشتی بزرگی به گل نشسته است که دیگر نیاز به معرفی ندارد چرا که به عنوان یکی از نمادهای گردشگری کشور به حساب می آید اما بهتر است بگوییم که نامش کشتی یونانی است. این کشتی در سال 1345 راهی یونان بود که بنا به شرایط آب‌وهوایی به گل نشست و 80 روز تلاش برای نجات آن به هیچ نتیجه‌ای نرسید تا این کشتی برای همیشه در آنجا بماند و به نماد جزیره کیش تبدیل شود.

بلیط هواپیما به کیش و بازدید از آب انبار کیش

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

آب انبار یکی دیگر از جاهای گردشگری کیش است. در قدیم یکی از روش های ذخیره آب در جزیره کیش استفاده از آب انبار بوده است. از این رو در سال 1371 برای ذخیره آب آشامیدنی مردم این آب انبار احداث شده ولی خیلی زود به دلیل آنکه این جزیره تبدیل به یک منطقه گردشگری تبدیل شد و به دلیل افزایش جمعیت کارایی خود را از دست داد و امروزه به عنوان یک جاذبه گردشگری از آن استفاده می شود. معماری این آب انبار الهام گرفته از آب انبارهای شهر یزد می باشد که دارای دو گنبد و پنج بادگیر است به طوری که هوا از طریق بادگیرها به داخل دمیده می شود و باعث خنک شدن آب درون انبار می‌گردد.

خرید بلیط هواپیما به کیش
بلیط هواپیما به کیش

برای خرید بلیط هواپیما به مقاصد مورد نظرتان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
tourism.kish.ir
mashreghnews.ir
asemooni.com
fa.wikipedia.org

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید