بلیط هواپیما برای دیدن دریاچه‌های صورتی‌رنگ جهان

0
142
خرید بلیط هواپیما برای بازدید دریاچه های صورتی دنیا
بلیط هواپیما برای بازدید از دریاچه های صورتی دنیا
بلیط هواپیما برای دیدن دریاچه‌های صورتی‌رنگ جهانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 26Rating: 4.0بلیط هواپیما برای دیدن دریاچه‌های صورتی‌رنگ جهان - عجیب ترین چیزهایی که میتوانید ببینیددریاچه صورتی استرالیا. خرید بلیط هواپیما برای دیدن دریاچه های صورتی جهان دریاچه صورتی سنگال دریاچه صورتی اسپانیا. دریاچه صورتی آذربایجان دریاچه صورتی بولیوی

بلیط هواپیما برای دیدن دریاچه‌های صورتی‌رنگ جهان

حتماً تابه‌حال شده است که تعطیلات خود را به همراه خانواده در کنار یکی از دریاچه‌های زیبا بگذرانید و یا بلیط هواپیما تهیه‌کرده و به کنار دریاچه‌های زیبای دنیا رفته و از شنا کردن در آن‌ها لذت ببرید؛ اما باید این را بدانید که شنا کردن در یک دریاچه و در یک روز آفتابی یک‌چیز است، ولی شنا کردن در دریاچه‌ای که به رنگ صورتی روشن است، کاملاً یک تجربه متفاوت است. آب یک دریاچه می‌تواند به دلایل مختلفی صورتی شود که یکی از این دلایل وجود جلبک‌هایی است که شبه کاروتن (رنگ‌دانه‌های آلی) را تولید می‌کنند.

با خرید بلیط هواپیما و دیدار از دریاچه‌های صورتی متفاوت دنیاخواهید دید که رنگ صورتی دریاچه‌ها با توجه به نواحی مختلف متفاوت است و شما نمی‌توانید منکر زیبایی رنگ‌های منحصربه‌فرد این دریاچه‌ها باشید.

عجیب ترین مکان‌های جهان دریاچه خالدار

شیرین‌ترین دریاچه ایران

با ما همراه باشید تا در ادامه با چند مورد از زیباترین دریاچه‌های صورتی دنیا آشنا شوید و بتوانید با تهیه بلیط هواپیما به دیدار این دریاچه‌ها بروید.

دریاچه هیلیِر، استرالیا

خرید بلیط هواپیما برای بازدید دریاچه های صورتی دنیا
دریاچه هیلیِر، استرالیا

دریاچه هیلیِر که در وسط جزیره قرارگرفته است، رنگش به‌طور دائمی صورتی است. حتی اگر شما آب را از داخل دریاچه به بیرون بیاورید، رنگ صورتی آن باقی خواهد ماند. ساحل دریاچه با ذخایر نمکی پوشیده شده است و نمونه‌های تهیه‌شده از آب این دریاچه نشان‌دهنده مقدار زیاد نمک در آب این دریاچه است. هیچ‌کس به‌طورقطع دلیل صورتی بودن این دریاچه را درنیافته است. با خرید بلیط هواپیما به مقصد استرالیا ممکن است که این دریاچه را از بالا ببینید که هنگام مشاهده آن از آسمان این دریاچه بیشتر شبیه تکه بزرگی از یک آدامس بادکنکی است.

دریاچه رِتبا، سنگال

مقدار نمک موجود در دریاچه رتبا حدود 40 درصد است. این بدین معنی است که این دریاچه تقریباً به‌اندازه دریای مرده (Dead Sea) در اسرائیل، نمک دارد. با توجه به این مسئله می‌توانید مطمئن باشید که خواهید توانست به‌راحتی روی آب این دریاچه شناور بمانید، اما نباید به مدت زیادی در داخل این دریاچه بمانید زیرا که نمک موجود در آن به پوست شما صدمه خواهد زد. افراد بومی برای دسترسی به نمک دریاچه و یا کار کردن در داخل آن، روغن مایع به پوست خود می‌مالند تا از پوستشان در مقابل آب‌های شور این دریاچه محافظت کنند. با خرید بلیط هواپیما به مقصد سنگال و هنگام بازدید از این دریاچه، مشاهده خواهید کرد که رنگ صورتی این دریاچه، به مقدار نور آفتابی که بدان می‌تابد نیز وابسته است.

دریاچه هات لاگون یا لکه مرداب، استرالیا

این دریاچه در ساحل غربی استرالیا قرار دارد و برخلاف 2 دریاچه قبلی در این لیست، رنگ صورتی آن به دلیل وجود جلبک‌ها و رنگ‌دانه‌های ترشح‌شده توسط آن است. این دریاچه همچنین یک دریاچه شور است و دلیل این امر آب اقیانوس است که آن را تغذیه می‌کند. شما نیز پس از خریداری بلیط هواپیما و سفر به استرالیا می‌توانید از این دریاچه زیبا دیدن نمایید.

دریاچه صورتی، استرالیا

این دریاچه، دریاچه صورتی نامیده می‌شود اما فقط وقتی رنگ آن تبدیل به صورتی می‌شود که مخلوط صحیحی از نمک و نور آفتاب با جلبک‌هایی که در این دریاچه زندگی می‌کنند فعل‌وانفعال داشته باشند. این دریاچه، بسیار زیباست و به دلیل وجود شن‌های اطراف این دریاچه نیز رنگ صورتی در درجه رنگ‌های گوناگون به خود می‌گیرد، به شما یک رنگین‌کمان صورتی/قرمز را ارائه می‌دهد. شما نمی‌توانید همچنین چشم‌انداز منحصربه‌فردی را در جای دیگری از کره زمین پیدا کنید. پس خریداری بلیط هواپیما و دیدار از چشم‌اندازهای زیبای این دریاچه کاملاً ارزشش را خواهد داشت.

دریاچه سالینا دِ تورِویِها، اسپانیا

تورِویِها شهری در اسپانیاست که درگذشته منبعی برای استخراج نمک و ماهیگیری بوده است. این شهر همچنین یکی از بهترین دریاچه‌های صورتی جهان امروز را در اختیار دارد که مقدار نمک موجود در آن بسیار بالا نیست. بیشتر قسمت‌های شهر روی باریکه بین دریا و دریاچه قرارگرفته است که این باعث شده است این شهر دارای آب‌وهوای اقلیمی زیبا باشد و آب‌وهوای زیبای آن این مکان را به یکی از مقاصد سفری محبوب در تمامی اوقات سال تبدیل کرده است. شما نیز می‌توانید با خریداری بلیط هواپیما به مقصد تورِویِها در هرزمانی از سال که می‌خواهید، به این شهر زیبا و دیدنی سفر کنید.

دریاچه داستی رُز، کانادا

خرید بلیط هواپیما برای بازدید دریاچه های صورتی دنیا
دریاچه داستی رُز، کانادا

این دریاچه صورتی هیچ جلبکی درون خود ندارد و هیچ محتوی نمکی ندارد که رنگ صورتی آن را ایجاد کند و هیچ‌کس به‌طورقطع نمی‌داند چرا این دریاچه کانادایی، به‌طور دائمی صورتی‌رنگ است. محل قرار گرفتن این دریاچه بسیار پرت و دورافتاده است، بااین‌حال هنوز این شاهکار در کانادا یک شگفتی است که سالیانه بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جلب می‌کند. پس اگر قصد خرید بلیط هواپیما و دیدار از این دریاچه را دارید، بهتر است که محل قرار گرفتن آن را به‌خوبی بشناسید و یا از تورگایدهای آن استفاده کنید.

دریاچه ماسازیر، آذربایجان

خرید بلیط هواپیما برای بازدید دریاچه های صورتی دنیا
دریاچه ماسازیر، آذربایجان

به‌طورقطع، نمک این دریاچه است که باعث صورتی شدن این دریاچه شده است. افراد بومی به‌طور گسترده‌ای آر این بیش از یک میلیارد تن نمک را که در آب و محیط اطراف آن قرارگرفته است، استخراج کرده‌اند. قبل از خرید بلیط هواپیما برای دیدار از این دریاچه، باید بدانید که ذخایر سولفور در این منطقه وجود دارد که باعث ایجاد بویی همانند بوی تخم‌مرغ گندیده می‌شود.

دریاچه لاگونا کولورادو، بولیوی

خرید بلیط هواپیما برای بازدید دریاچه های صورتی دنیا
دریاچه لاگونا کولورادو، بولیوی

فلامینگوهایی که در این دریاچه زندگی می‌کند، بهترین استتار را دارند. رنگ صورتی این دریاچه توسط مخلوطی از مواد معدنی قرمزرنگ و جلبک‌های موجود در آب ایجادشده است. این جلبک‌ها دارای مقدار زیادی از بوراکس متمرکز هستند که توانایی تبدیل رنگ قرمز تیره را به صورتی خوش‌رنگ، دارند. این دریاچه بسیار کم‌عمق بوده و قسمتی از منطقه محافظت‌شده طبیعی محسوب می‌شود. اگر بلیط هواپیمای خود را به مقصد بولیوی تهیه‌کرده‌اید یادتان باشد که از این دریاچه تماشایی نیز دیدن نمایید.

خرید بلیط هواپیما برای بازدید دریاچه های صورتی دنیا
دریاچه لاگونا کولورادو، بولیوی

با توجه به مطالب گفته‌شده، اگر شما به دریاچه‌ها علاقه زیادی دارید و دوست دارید که تعطیلات خود را در کنار آن‌ها بگذرانید، مطمئن باشید که خرید بلیط هواپیما و دیدار از این دریاچه‌های صورتی کاملاً ارزشش را دارد و اوقات خوشی را برای شما پدید خواهد آورد.

برای خرید بلیط هواپیما ، به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
traveleering.com
theworldgeography.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید