بلیط هواپیما دمشق پایتخت سوریه

شهر دمشق که در سال 2008 میلادی به عنوان پایتخت فرهنگی جهان عرب انتخاب شده است، یکی از شهرهای دیدنی در میان کشورهای عربی محسوب می‎شود. دمشق با توجه به سابقه چندین و چند هزار ساله خود برای گردشگرانش روایت‎های بسیاری از دوران شکوه امویان و عباسیان، امپراتوری عثمانی، دست‎اندازی‎های استعمارگران و رویدادهای تاریخ معاصر بازگو می‎کند.

5
792
خرید بلیط هواپیما دمشق سوریه
بلیط هواپیما دمشق سوریه
بلیط هواپیما دمشق پایتخت سوریهReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Aug 20Rating: 4.0بلیط هواپیما دمشق پایتخت سوریه - منتخب پایتخت فرهنگی جهان عرب در سال 2008بلیط هواپیما دمشق پایتخت سوریه شهر دمشق که در سال 2008 میلادی به عنوان پایتخت فرهنگی جهان عرب انتخاب شده است، یکی از شهرهای دیدنی در میان کشورهای عربی. در صورت نصب اپلیکیشن سفرستان می‌توانید روی مسیرهای پرواز خارجی از تخفیف‌های ویژه روزانه برای خرید بلیط هواپیما استفاده کنید. بلیط هواپیما ارزان دمشق. بلیط هواپیما سوریه

بلیط هواپیما دمشق پایتخت ویران شده سوریه

شهر دمشق که در سال 2008 میلادی به عنوان پایتخت فرهنگی جهان عرب انتخاب شده است، یکی از شهرهای دیدنی در میان کشورهای عربی محسوب می‎شود. دمشق با توجه به سابقه چندین و چند هزار ساله خود برای گردشگرانش روایت‎های بسیاری از دوران شکوه امویان و عباسیان، امپراتوری عثمانی، دست‎اندازی‎های استعمارگران و رویدادهای تاریخ معاصر بازگو می‎کند. در ادامه با ما همراه باشید تا با برخی از دلایل ترغیب‌کننده برای خرید بلیط هواپیما دمشق آشنا شویم.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سوریه

خرید آنلاین بلیط هواپیما دمشق سوریه
بلیط هواپیما دمشق سوریه

دمشق در هزاره سوم پیش از میلاد تاسیس شد. به این ترتیب، دمشق یکی از قدیمی‌ترین شهرهای خاورمیانه است. این شهر تاکنون شاهد ظهور و سقوط امپراتوری‌های گوناگونی بوده است. دمشق در طول سده‌های متمادی نام‌های خاصی داشته‌است. از اولین نام‎های شهر دمشق، جیرون بوده‌است. پس از آن ارم و هم‌چنین عذرا، بیت رامون، عین الشرق، باب‌الکعبه، فسطاط المسلمین نیز از نام‌های دیگر آن بوده است. در منطقه دمشقِ قدیم، خیابانی به نام «مستقیم» وجود دارد.

بلیط هواپیما دمشق برای گشت‎وگذار در دیدنی‏ های شهر

مسجد جامع اموی

خرید آنلاین بلیط هواپیما به دمشق سوریه
بلیط هواپیما به دمشق سوریه

مسجد جامع اموی مهم‌ترین مسجد سوریه است که در بخش قدیمی شهر دمشق واقع شده‌است. مسجد جامع اموی توسط ولید بن عبدالملک، ششمین خلیفه امویان بر بنای کلیسایی که در آن تربت یحیی، به‌خاک سپرده شده‌بود، ساخته شد. بخشی از بنای مسجد جامع اموی دمشق دارای قدمتی بالغ بر ۱۴۰۰ سال است و از جاذبه‌های مهم گردشگری و زیارتی شهر دمشق محسوب می‌شود. مسجد اموی دمشق دارای مناره‌ای است که به «مناره سفید» معروف است.

بلیط هواپیما برای بازدید موزه ملی دمشق

خرید آنلاین بلیط هواپیما به دمشق سوریه
بلیط هواپیما به دمشق سوریه

موزه ملی دمشق (به عربی: متحف دمشق الوطنی) مهم‌ترین موزه در کشور سوریه است که در منطقه برامکه در مرکز شهر دمشق واقع شده‌است. با توجه به تاریخ چندین هزار ساله منطقه‎ای که کشور سوریه در آن قرار گرفته است، اشیای تاریخی قابل توجهر در موزه ملی دمشق به چشم می‎خورند.

بلیط هواپیما برای بازدید محله‏ های دیدنی شهر دمشق

خرید آنلاین بلیط هواپیما دمشق سوریه
بلیط هواپیما دمشق سوریه

منطقه «قدیم دمشق» در حدفاصل منطقه مسیحی‌نشین و یهودی‌نشین، در مرکز شهر واقع شده‌است. خیابان‌های منطقه قدیم دمشق سنگ‌فرش هستند. «ابورمانه» مرُفه‌نشین‌ترین منطقه دمشق است. هم‌چنین منطقه مرُفه‌نشین «مزعه» از دیگر مناطق مهم دمشق است. میدان امویه در مرکز دمشق، مرکز ساختمان تلویزیون سوریه است. از دیگر میادین مهم دمشق، می‌توان به میدان مرجه در مرکز شهر دمشق و در نزدیکی ایستگاه تاریخی خط آهن حجاز اشاره کرد. میدان مرجه در انتهای غربی منطقه «قدیم دمشق» و در مجاور بازار حمیدیه واقع شده‌است.

«زینبیه» از دیگر محلات شهر دمشق است. مدفن حضرت زینب، نوه پیامبر اسلام (ص)، در این محله قرار دارد که از زیارتگاه‌های شیعیان است. «الشاغور» از دیگر مناطق شیعه‌نشین است که در مرکز دمشق واقع شده‌است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما دمشق سوریه
بلیط هواپیما دمشق سوریه

«باب مصلی» از دیگر مناطق شهر دمشق است. این منطقه مرکز حمل و نقل بین‌شهری و مملو از مغازه‌ها و مراکز خرید است. کاخ ریاست‌جمهوری سوریه که مجموعه‌ای از دو کاخ جداگانه است، یکی به نام «کاخ مردم» بر بلندی‌های کوه قاسیون در شمالِ‌غربی دمشق و دیگری به نام «کاخ مهاجرین» در محله مهاجرین در شمال شرقی دمشق واقع شده‌اند.

از دیگر مناطق دمشق، غار منسوب به اصحاب کهف است که البته در درستی آن اختلاف است.

برای خرید بلیط هواپیما دمشق به وبسایت سفرستان مراجعه کنید. همچنین در صورت نصب اپلیکیشن سفرستان می‌توانید روی مسیرهای پرواز خارجی از تخفیف‌های ویژه روزانه برای خرید بلیط هواپیما استفاده کنید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
fa.wikipedia.org

5 دیدگاه ها

  1. پایتخت سوریه غیر از جاذبه‌های مذهبی جاذبه‌های دیگه ای هم داره که همه اینا باعث میشه خریدن بلیط هواپیما ارزشش رو داشته باشه

    • امیدواریم در آینده با برقراری امنیت کامل در این کشور تاریخی، خرید بلیط هواپیما سوریه هم برای مسافران زیارتی و سیاحتی مهیا بشه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید