اقامت در دیدنی‌ترین کاروانسراهای شاه عباسی

0
243
خرید بلیط هواپیما به کاروانسارهای ایران
بلیط هواپیما به کاروانسارهای ایران
اقامت در دیدنی‌ترین کاروانسراهای شاه عباسیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 21Rating: 4.5خرید بلیط هواپیما و اقامت در دیدنی‌ترین کاروانسراهای ایرانکاروانسرای شاه عباسی. بلیط هواپیما به مقاصد توریستی ایران. ایرانگردی. کاروانسرای مرنجاب. کاروانسرای قصر بهرام. کاروانسرای سعدالسلطنه قزوین قیمت بلیط هواپیما

اقامت در دیدنی‌ترین کاروانسراهای شاه عباسی ایران

ایران در مسیر راه ابریشم بوده و به هیمن دلیل نیز محل رفت و آمد کاروان‌ها به شمار می‌رفته‌ است، شاید ریشه‌ی شکل‌گیری کاروانسراها نیز همین باشد، نیاز کاروان‌ها به اقامت در طبیعت کویری ایران، در دوران صفویه شاه عباس برای رونق تجارت به ساخت کاروانسراهایی اقدام کرد که در پی تصمیم برای بازسازی و احیای جاده‌ی ابریشم بود و همین امر هم سبب شکوفایی و رونق این مکان‌های اقامتی شد.

کارونسراها در ایران با توجه به معماریشان به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که از جمله‌ی آنها به می‌توان به کاروانسرای مدور، چند ضلعی و دو دیوانی اشاره کرد. در ادامه شما را با برخی از این اقامتگاه‌ها که به نوعی می‌توان آنها را اولین نمونه‌های هتل دانست آشنا خواهیم کرد، گفتنی است امروزه برخی از آنها بازسازی شده و قابل استفاده است که این امر خود در جذب مسافران بلیط هواپیما به ایران بسیار موثر بوده‌است.

بلیط هواپیما به قزوین برای دیدن کاروانسرای سعدالسلطنه

خرید بلیط هواپیما به قزوین
بلیط هواپیما به قزوین

یکی از زیباترین کاروانسراهای ایران که در قزوین واقع شده و قدمت آن به دوره‌ی قاجار باز می‌گردد؛ در تقاطع دو راسته، چهار سوقی قرار دارد که یکی از زیباترین قسمت‌های این بنا به شمار رفته و سقف گنبدی و کاشی‌کاری شده‌اش بسیار چشم‌نواز است. جالب است بدانید که سعدالسلطنه بزرگترین کاروانسرای سرپوشیده و تجاری داخل شهری ایران به شمار می‌رود. این کارونسرا بازسازی شده و امروز به عنوان یکی از دیدنی‌های شهر مورد توجه گردشگران است، اگر گذارتان به آنجا افتاد می‌توانید در کافه‌ی این کاروانسرا نیز کمی استراحت کرده و خوراکی‌های خوش‌طعم آن را مزه کنید.

بلیط هواپیما به اصفهان برای دیدن کاروانسرای انارک

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

اگر به اصفهان سفر می‌کنید، سری هم به شهر انارک بزنید؛ در میان خانه‌های کاهگلی کاروانسرایی قرار دارد که همین نام انارک معروف شده‌است؛ قدمت این بنا به دوران صفوی باز می‌گردد؛ این کاروان‌سرا دارای چهار ایوان و اتاق‌ها دور تا دور حیاط مرکزی واقع شده‌است. این بنا اکنون بازسازی شده و با امکانات یک اقامتگاه راحت را در اختیارتان قرار می‌دهد.

بلیط هواپیما به سمنان برای دیدن کاروانسرای قصر بهرام

خرید بلیط هواپیما به سمنان
بلیط هواپیما به سمنان

این بنا در منطقه‌ای واقع شده که از آلودگی‌های نوری به دور است و به همین دلیل هم مکانی مهم برای رصد ستارگان است و گردگشران بسیاری سالانه به این مکان می‌آیند. علاوه بر خود این بنا مکان‌هایی دیدنی همچون آراه سنگی و سفالی، جاده‌ی سنگ فرش و همچنین گونه‌های گیاهی و جانوری اشاره کرد. گفتنی است اکنون شرایطی فراهم شده که گردگشران می‌توانند در این کاروانسرا اقامت کنند.

بلیط هواپیما به سبزوار برای دیدن کاروانسرای زعفرانیه

خرید بلیط هواپیما به سبزوار
بلیط هواپیما به سبزوار

قدمت این کاروانسرا به دوره‌ی صفوی بازمی‌گردد و یکی از نمونه‌های عالی معماری ایرانی به شمار می‌رود. زعفرانیه دارای یک آب‌انبار و چهار ایوان و یک حیاط مرکزی به همراه اصطبل‌هایی است که در اطراف آن ساخته شده‌است. این بنا در فهرست آثار ملی ایران نیز ثبت شده‌است. داستان جالبی درباره‌ی وجه تسمیه‌ی آن وجود دارد که می‌گوید علت مشهور شدن بنا به این نام استفاده از زعفران به جای کاه در ملات است. برای دیدار از این بنا باید بلیط هواپیمای خود را به مقصد سبزوار بگیرید.

بلیط هواپیما به اصفهان برای دیدن کاروانسرای تاریخی مرنجاب

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

مرنجاب یکی از مناطق محبوب کویری است، این کاروان‌سرای تاریخی و زیبا اکنون شرایطی را فراهم کرده تا گردشگران کویر بتوانند در آن بمانند؛ دراین کاروانسرا نیز اتاق‌ها گرداگرد حیاط بنا شده‌اند با تاقی‌ها و آجرکاری‌های چشم‌نواز و زیبا.

بلیط هواپیما به اصفهان برای دیدن کاروانسرای عباسی

خرید بلیط هواپیما به اصفهان
بلیط هواپیما به اصفهان

بله منظور ما از این کاروانسرا همان هتل عباسی معروف است که یکی از بزرگترین هتل‌های ایران به شمار می‌رود. جالب است بدانید که این هتل از سوی بسیاری از وب‌سایت‌ها به عنوان زیباترین هتل خاورمیانه نیز انتخاب شده‌است. این مهمانسرا در واقع یکی از موقوفات مادر شاه سلطان حسین صفوی، آخرین پادشاه این سلسله به شمار می‌رود. بسیاری باور دارند سفر به اصفهان بدون دیدار از این مهمانسرا کامل نمی‌شود.

در سراسر ایران کاروانسراهای بسیاری وجود دارد، برخی از آنها متروکه شده و برخی دیگر بازسازی گشته و مورد استفاده قرار گرفته‌است. دیدار از این کاروانسراها می‌تواند شما را با بخشی از فرهنگ و تاریخ ایران آشنا کند که بسیار جذاب و دیدنی است، البته که اگر امکان اقامت در آنها امکان‌پذیر باشد به تجربه‌ای به یادماندنی برایتان بدل خواهد شد.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید