بلیط هواپیما به رشت شهر باران و ترانه

0
442
خرید بلیط هواپیما به رشت استان گیلان
بلیط هواپیما به رشت استان گیلان
بلیط هواپیما به رشت شهر باران و ترانهReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 4Rating: 4.0بلیط هواپیما به رشت شهر باران و ترانهبلیط هواپیما به رشت شهر باران و ترانه شهر رشت از بسیاری جهات برای گردشگرانی که بلیط هواپیما ارزان می‎خرند تا به استان گیلان سفر کنند

بلیط هواپیما به رشت شهر باران و ترانه

شهر رشت از بسیاری جهات برای گردشگرانی که بلیط ارزان هواپیما می‎خرند تا به شمال کشور سفر کنند، حکم بازدید از اولین‎ها را دارد. قدیمی‎ترین شهرداری، یکی از قدیمی‎ترین مدارس، اولین فرودگاه مدرن شمال کشور، از نمونه جاذبه‎های گردشگری است که نصیب گردشگرانی می‎شود که بلیط هواپیما تهران رشت می‎خرند و به شهر باران سفر می‌کنند. یکی از ویژگی‎های دیگری که شهر رشت را به گزینه‎ای جذاب برای ایرانگردی تبدیل کرده است، وجود فرودگاهی مدرن است که امکان خرید بلیط هواپیما برای رشت و پرواز به این شهر را برای مسافرانی که قصد سفر به شمال کشور را دارند، فراهم می‎کند.

شهرستان زیبای رشت مهم ترین منطقه‌ی استان گیلان بوده و این منطقه‌ی سرسبز و زیبا را هیچ قلمی یارای توصیف ندارد و فقط باید برای سفر به آن بلیط ارزان هواپیما خرید و دیدنی‎هایش را به نظاره نشست. چشم اندازها و مناظر طبیعی این منطقه به قدری پرجلوه و باشكوه هستند كه توان توصیف را از هر كس گرفته و فقط دیدن را یادآور می ‌شوند. به نوشته برخی از محققان؛ رشت در پیش از اسلام و دست كم در دوره ساسانیان وجود داشته است. در زمانی ‌كه حكومت ساسانی رو به فروپاشی می ‌رفت، ‌حكمرانی مستقل این دیار را گیلان‌شاه می نامیدند. پس از غلبه اعراب بر ایران، اولین بار، كه نامی از رشت به میان آمد، سال ۶۱ هجری قمری بود. بنا بر روایت دیگری این ناحیه در گذشته دور، زیر آب های دریای ‌مازندران قرار گرفته بود، اما به تدریج و بر اثر رسوب زیاد و تبخیر آب، اراضی گیلان و ناحیه‌ای كه امروزه به نام رشت معروف است از آب خارج شدند. این ناحیه چون دارای منابع طبیعی مانند جنگل و زمین های مناسب كشاورزی بوده، به سرعت به صورت دهكده‌ای درآمده و قابل سكونت شده است. این ‌منطقه تا پیش از دوره صفویه اهمیت زیادی نداشت و رشد آن از این دوره و به خصوص در زمان شاه عباس شروع شد و به مرور بر اهمیت آن افزوده شد. مهم‌ترین صنایع دستی این شهرستان را سبدبافی، حصیربافی، نمدمالی، صنعت ریسندگی و بافندگی، صنایع چوب‌كاری و سفال گری تشكیل می‌دهند كه به طور كامل در صنایع دستی استان گیلان آورده شده است.

خرید بلیط هواپیما به رشت استان گیلان
بلیط هواپیما به رشت استان گیلان

ده‌ها اثر طبیعی از قبیل انواع چشمه‌های طبیعی و آب معدنی، جنگل‌های پرشكوه، سواحل كم نظیر دریای مازندران، روستاها و دهكده‌های ساحلی و جنگلی، رودخانه های پرآب و خروشان‏ آبشارهای متعدد به همراه ده ها اثر تاریخی از قبیل عمارت ها و كاخ‌ها، امام‌زاده ها و… تنها برخی از جاذبه های این شهرستان با ارزش استان گیلان را شامل می شوند.

شهر رشت مرکز شهرستان رشت و استان گیلان محسوب می شود. این شهر به دلیل میزان بارندگی سالانه‌اش، به شهر باران نیز شهرت دارد. رشت از جاذبه های طبیعی، تاریخی و انسانی متعددی بهره می برد؛ همین امر، این منطقه را به یکی از مقاصد محبوب گردشگری و خرید بلیط هواپیما برای سفر تبدیل کرده است.

در این مطلب، به برخی از جاذبه‎های گردشگری شهر باران را مرور می‌کنیم.

بلیط هواپیما به رشت و بازدید از مدرسه‌ شاپور

خرید بلیط هواپیما تهران رشت
بلیط هواپیما تهران رشت

این‌ مدرسه‌، از بناهای‌ اوایل‌ دوره‌ پهلوی‌ است‌ كه‌ در سر راه‌ رشت‌ انزلی‌ قرار دارد و اولین‌مدرسه‌ به‌ شیوه‌ امروزی‌ و با معماری‌ نوین‌ در گیلان‌ است كه‌ در فهرست‌ آثار ملی‌ كشور به‌ ثبت‌ رسیده‌ است‌. مدرسه‌ قدیمی‌ معروف‌ به‌ شهید بهشتی‌ مربوط‌ به‌ دوره‌ قاجار نیز در رشت‌ قراردارد که با خرید بلیط ارزان هواپیما برای رشت می‎توانید از این مدرسه قدیمی دیدن کنید.

بلیط هواپیما به رشت و بازدید از مسجد صفی

خرید بلیط هواپیما به رشت استان گیلان
بلیط هواپیما به رشت استان گیلان

این‌ مسجد از بناهای‌ مذهبی‌ زیبای‌ شهر رشت‌ است‌ كه‌ بنای‌ اصلی‌ آن‌ در دوره‌ صفویه‌ساخته‌ شده‌ است‌. وجه‌ تسمیه‌ این‌ مسجد به‌ محمد میرزا معروف‌ به‌ صفی‌ میرزا، پسر بزرگ‌ شاه‌ عباس‌ معروف‌است‌. این‌ محل‌ كه‌ قتلگاه‌ شاهزادگان‌ جوان‌ و بی‌گناه‌ بود، به‌ دستور شاه‌عباس‌، «شهیدیه‌« نامگذاری‌ شد. مسجدصفی‌ دارای‌ كاشی‌كاری‌ و گچبری‌ های زیبایی‌ است‌ و به‌ دلیل‌ قدمت‌ تاریخی‌ اهمیت‌ فرهنگی‌، هنری‌ و جهانگردی ‌دارد.

بلیط هواپیما به رشت و بازدید از روستای كیاشهر

خرید بلیط هواپیما به رشت استان گیلان
بلیط هواپیما به رشت استان گیلان

این‌ روستا در طول‌ زمان‌ پیشرفتی‌ شگرف‌ داشته‌ و به‌ شهر تبدیل‌ شده‌ است‌. كیاشهر در كنار مردابی‌ زیبا آرمیده‌ است‌ و پوشش‌ گیاهی‌ و هوای‌ دل‌انگیزی‌ دارد. اسكله‌ چوبین‌ مرداب‌ كلبه‌هائی‌ برای‌ اتراق‌ و ماهیگیری‌ دارد. در پارك‌ جنگلی‌ نزدیك‌ دریا نیز مهمانسرا و رستورانی‌ برای‌ آسایش‌ مسافران‌ ساخته‌ شده‌ است‌. این‌ روستا یكی‌ از زیباترین‌ چشم‌اندازهای‌ طبیعی‌ استان‌ گیلان‌ است‌.

بلیط هواپیما به رشت و بازدید از خانه ابریشمی

خرید بلیط هواپیما به رشت استان گیلان
بلیط هواپیما به رشت استان گیلان

خانه ابریشمی از بناهای زیبای عصر قاجار و در محله صیقلان رشت واقع است. این خانه دارای دو تالار به نام های چینی خانه و تالار آیینه است. هر یک از تالارها با تزئینات پر کار آرایش یافته اند. در تالار چینی خانه ظروفی منقوش به نقش گل و مرغ، در دوایری که با گچ بری ها احاطه شده، به جای گرفته اند. از دیگر قسمت های این بنا تالار آیینه با آینه کاری های دقیق و ظریف است. تزئینات بی شمار سقف، گیلویی ها، طاق ها، طاقچه ها و سردرها به همراه گچ بری های ظرفی در اطراف پیش بخاری این بنای مسکونی را در ردیف زیباترین منازل دوره قاجاریه قرار داده است. از آنجا که این بنا در گذشته به حاجی میرزا ابریشمی تعلق داشت. امروزه نیز با نام صاحب اولیه آن خوانده می شود.

بلیط هواپیما به رشت و بازدید از رود دیناچال

خرید بلیط هواپیما به رشت استان گیلان
بلیط هواپیما به رشت استان گیلان

این‌ رود از محلی‌ به‌ نام‌ «شیرگلی‌« سرچشمه‌ می‌گیرد. در طول‌ مسیر، شاخه‌های‌ فرعی‌ كوچكی‌ به‌ آن‌می‌پیوندند. شیب‌ كوهستانی‌ این‌ رود ملایم‌ است‌ و مسیر آن‌ پس‌ از یك‌ خم‌ بزرگ‌، به‌ سوی‌ جنوب‌ سرازیر شده‌ و وارد ناحیه‌ جلگه‌ای‌ می‌شود و به‌ صورت‌ چند شاخه‌ به‌ دریا می‌ریزد. حتما اگر بلیط ارزان هواپیما برای رشت خریدید دیدن این جاذبه طبیعی را از دست ندهید.

بلیط هواپیما به رشت و بازدید از روستای سقالکسار

خرید بلیط هواپیما تهران رشت
بلیط هواپیما تهران رشت

سقالکسار ، نام روستایی بکر و دست نخورده در ۱۵ کیلومتری جنوب رشت با مردمانی خونگرم و مهمان نواز است که در حفظ میراث طبیعیشان تمام تلاش خود را به کار می گیرند .مردمانی که به دامپروری ، زراعت برنج و پرورش ماهی مشغولند  و بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۰، ۳۰۷ خانوار با جمعیتی در حدود ۹۰۰ نفر در آن زندگی می کنند. اینجا خبری از دود و ترافیک و زندگی شهری نیست، همه آنچه که در این منطقه دیده می شود ، سادگی و طعم خالص زندگی است .

 در کنار روستای سقالکسار ، سد خاکی سقالکسار ، دریاچه ای را به وجود آورده که در کنار منطقه ای جنگلی زیبایی خود را به نمایش گذاشته است. ارتفاع دریاچه از سطح دریا ۶۴ متر است که با طولی در حدود ۶۰۰ و عرض ۵۰۰ متر در این منطقه خودنمایی می کند .

اهالی روستا راه جالبی را برای پاکیزگی محیطشان در پیش گرفته اند. آنها با ارائه کیسه های زباله در ازای مبلغ ورودیه به شما یادآور می‌شوند که این منطقه تنها به شما تعلق ندارد. سپس زمانی که شما زباله های خود را جمع آوری و به آنها تحویل دهید ، دو سوم مبلغ ورودیه به شما بازگردانده خواهد شد. این راهکار بسیار ساده، این دریاچه ۱۵ هکتاری را به پاک ترین دریاچه ایران مشهور کرده است. پاک‎ترین دریاچه ایران یکی دیگر از جاذبه‎های طبیعی است که نصیب مسافرانی می‎شود که بلیط هواپیما تهران رشت را خریده‌اند.

بلیط هواپیما به رشت و بازدید از ﭘﺎرک ﺟﻨﮕﻠﯽ سراوان

خرید بلیط هواپیما به رشت استان گیلان
بلیط هواپیما به رشت استان گیلان

با خروج از شهر رشت و طی کردن حدود ۱۷ کیلومتر در جاده رشت تهران رشت، یکی از جاذبه های دیدنی استان گیلان خودش را به ما می نمایاند. پارک جنگلی سراوان، از ﻗﺪﯾﻤﯽ ﺗﺮﯾﻦ ﻋﺮﺻﻪ ﻫﺎی ﺟﻨﮕﻠﯽ ﮔﯿﻼن می باشد که مجموعه ای کم نظیر از ﮔﻮﻧﻪ ﻫﺎی ﻣﺘﻨﻮع و نادر ﮔﯿﺎﻫﯽ ، ذﺧﺎﯾﺮ ژﻧﺘﯿﮑﯽ و ﭼﺸﻢ اﻧﺪازﻫﺎی بی نظیری را در خود جای داده است.
نزدیکی پارک جنگلی سراوان به مرکز استان و مجاورت با جاده سراسری که دسترسی آسان را  فراهم می کند، باعث شده تا این پارک در زمره‌ی پارک های جنگلی مهم  قرار گیرد و یکی از جاذبه‌های طبیعی گردشگری برای شهر رشت محسوب شود.

بلیط هواپیما به فرودگاه بین‌المللی رشت

خرید بلیط هواپیما تهران رشت
بلیط هواپیما تهران رشت

فرودگاه بین‌المللی رشت تنها فرودگاه استان گیلان است که در 7 کیلومتری جاده رشت- بندرانزلی و حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی قرار دارد.

مساحت فرودگاه سردار جنگل 220 هکتار بوده و مجهز به سیستم‌های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی می‌باشد.
فرودگاه شهر رشت از پرترددترین فرودگاه‌های کشور است که در هفته 76 پرواز ثابت به مقاصد تهران، بندرعباس، شیراز، عسلویه، مشهد، اهواز، اصفهان، کیش، قشم، جده، مدینه، بغداد، استانبول و دمشق دارد.

در فرودگاه بین‌المللی رشت شرکت‌های هواپیمایی آسمان، ایران ایر، ماهان، ایران ایرتور، کیش، هسا، تابان، نفت ایر، قشم، تیل ویند و کاسپین فعال می‌باشند.

خرید بلیط هواپیما تهران رشت
بلیط هواپیما تهران رشت

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
makanbin.com
beytoote.com
namnak.com
karnaval.ir
seeiran.ir

تاریخ انتشار: 20 مرداد 96
آخرین بروزرسانی: 11 مهر 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید