بلیط هواپیما به روآندا

0
535
خرید آنلاین بلیط هواپیما برای روآندا
بلیط هواپیما برای روآندا
بلیط هواپیما به روآنداReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Dec 26Rating: 4.0بلیط هواپیما به روآندابلیط هواپیما به رواندا روآندا کجاست؟ روآندا کشور پايتخت روآندا عکس از رواندا. قیمت بلیط هواپیما به رواندا دیدنی های روآندا

بلیط هواپیما به روآندا

جمهوری رواندا کشوری کوچک در آفریقای مرکزی است که خاطره قتل عام توتسی‌ها در آن در سال 1994 هنوز در اذهان باقی مانده است. این کشور با اوگاندا، بروندی، جمهوری دموکراتیک کنگو و تانزانیا همسایه است. از سال 1894- کنفرانس برلین- این منطقه تحت نام تانکانیکای آلمان در اختیار آلمان قرار گرفت.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به روآندا
بلیط هواپیما به روآندا

روآندا کشور هزار تپه

در مرکز آفریقا جمهوری مستقل روآندا سرزمینی با چشم‌اندازهای سرسبز و کوهستانی در مجاورت کشورهای اوگاندا، تانزانیا، اکوادور، بوروندی و جمهوری دموکراتیک کونگو قرار دارد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد روآندا
بلیط هواپیما به مقصد روآندا

روآندا در منطقه‌ای قرار گرفته که از شرق و غرب با کوه‌ احاطه شده و دریاچه‌های بزرگ آفریقا در آن پراکنده شده اند، به همین جهت دارای آب و هوای معتدل رو به استوایی است.

خرید بلیط هواپیما به روآندا
بلیط هواپیما به روآندا

اکثریت مردم روآندا جوان و اصالتا از اهالی قوم بانیاروآندا (Banyarwanda) هستند.

جغرافیای کشور روآندا

روآندا که به کشور هزار تپه مشهور است از لحاظ وسعت از کوچکترین کشورهای آفریقاست اما برخلاف تصور اشتباه معمولی که از کشوری در قاره آفریقا وجود دارد، به علت قرار گرفتن در موقعیتی پایین‌تر از خط استوا با کشتزارها و تپه‌های سرسبز پوشیده شده است، این پوشش گیاهی گواهی بر تصدیق شهرت این کشور است.

خرید بلیط هواپیما به روآندا
کشور هزار تپه

رود نیل از یکی از جنگل‌های روآندا که نینگوه نام دارد سرچشمه‌ گرفته و پس از طی مسیری طولانی به دریاچه‌ی مشهور ویکتوریا در تانزانیا می‌رسد، رودهای مووگو و نیابارونگو در مسیر رود نیل به این دریاچه قرار دارند.

اقتصاد کشور روآندا

کشاورزی یکی از اصلی‌ترین بخش‌های چرخه اقتصادی روآنداست، قهوه و چای دو منبع اصلی صادرات این کشور هستند. از دیگر محصولات کشاورزی روآندا می‌توان به موز سبز یا ماتوک، سیب زمینی شیرین، لوبیا، مانیوک، ذرت، و گندم  اشاره کرد.

خرید بلیط هواپیما به روآندا
مزارع چای روآندا

زبان و فرهنگ مردم روآندا

مردم این کشور به زبان روآندایی حرف می‌زنند با این حال به لطف سال‌های استعمار، به دو زبان آلمانی و فرانسوی هم تسلط دارند. موسیقی و رقص بخش جدایی‌ناپذیر سنت‌ها، جشن‌ها، دورهمی‌ها و داستان‌سرایی‌ها در روآندا است.یکی از سنت‌هایی که باعث می‌شود هر ساله تعداد زیادی بلیط هواپیما به مقصد این کشور خریداری شود، رقص‌های سنتی معروف است که از سه بخش تشکیل شده‌اند، بخش اول (رقص گاو) توسط خانم‌ها، بخش دوم (رقص قهرمانان) توسط مردان و بخش سوم زدن طبل است که باز هم توسط مردان اجرا می‌شود.

خرید بلیط هواپیما به روآندا
فرهنگ و زبان روآندا

در زندگی روزمره مردم روآندا صنایع دستی جایگاهی مخصوص به خود دارد. پرکاربردترین این هنرهای دستی کاسه‌ها و سبدهای بافته‌شده هستند. در تمام خانه‌های روآندا می‌توان ذوق و هنر مردم محلی را با محصولات دستباف رنگارنگ دید. هرچند تاریخ ادبیات کتبی روآندا به جهت استعمار رونق چندانی نداشته اما ادبیات شفاهی با اشعار و داستان‌های بسیار قابل توجه است. پس از واقعه قتل‌عام ادبیات نوشتاری با نویسندگان نو‌ظهور جان گرفت و همچنین فیلم های زیادی از جمله فیلم هتل روآندا (نامزد اسکار)، زمانی در آوریل (Sometimes in April)، دست دادن با شیطان (Shake hands with the Devil) و شوتینگ داگز (Shooting Dogs) بر اساس این واقعه دردناک ساخته شدند.

خرید بلیط هواپیما به روآندا
لوکیشن فیلم ها

علاوه بر این‌ها، صنعت گردشگری یکی دیگر از جنبه‌های رو به رشد در کشور روآندا است، امنیت یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیتی است که این کشور در میان گردشگران دارد.

بازدید از گوریل‌های پارک ملی volcanoes در سفر خاطره‌انگیز روآندا

یکی از فراموش نشدنی‌ترین تجربه‌های خرید بلیط هواپیما به روآندا دیدن تعدادی از گوریل‌های کوهی رو به انقراض است که در منطقه‌ی آتشفشانی کوه‌های «ویرونگا» زندگی میکنند، گفته می‌شود تنها 700 قلاده از این گونه نادر در طبیعت زنده مانده‌اند.

خرید بلیط هواپیما به روآندا
پارک ملی volcanoes

بازدید از پایتخت و بزرگ‌ترین شهر روآندا، کیگالی

شهر کیگالی که در شهرستان و استان هم نام خود در مرکز روآندا قرار دارد از اولین سال استقلال روآندا یعنی سال ۱۹۶۲، مرکز حکومت این کشور بوده. می‌توانید خانه رئیس جمهور، دفترهای پل کاگامه، و وزارتخانه‌های روآندا را نیز در این شهر بیابید.

خرید بلیط هواپیما به روآندا
شهر کیگالی

در سفر خود به روآندا بازدید از خانه‌های درختی که با مواد طبیعی و بازیافتی در روآندا ساخته می‌شوند رافراموش نکنید:

به منظور جذب گردشگران بیشتر و با تلاش معمار خلاق نیک پلومن در ژوهانسبورگ، خانه‌های درختی منحصر به فردی در نهایت دقت و ظرافت با استفاده از عناصر طبیعی و بازیافتی برای جلوگیری از آسیب به طبیعت شگفت انگیز منطقه در مساحتی حدود 103 هکتار به تقلید از شکل مخروطی آتشفشان در جنگل‌های پارک ملی ساخته شده است.

خرید بلیط هواپیما به روآندا
خانه های درختی

در طراحی دکوراسیون داخلی این خانه‌ها نیز تمرکز بر استفاده از مواد اولیه طبیعی بوده برای مثال می‌توان به ساختن شومینه از سنگ‌های آتشفشانی و لوستر از شیشه‌های بازیافتی اشاره کرد، همچنین برای ایجاد اتمسفر محلی به جای قالیچه از پوست گاو استفاده شده و نقاشی‌های بومی بیشترین نقش را در تزیین داخلی دارند.

خرید بلیط هواپیما به روآندا
خانه های درختی

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به روآندا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
lonelyplanet.com
fa.wikipedia.org
doorcoo.ir

تاریخ انتشار: 31 خرداد 96
آخرین بروزرسانی: 02 دی 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید