بلیط هواپیما به روتردام شهر وفور نعمت

0
492
خرید بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام شهر وفور نعمتReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 10Rating: 4.0بلیط هواپیما به روتردام شهر وفور نعمت در هلندبلیط هواپیما به روتردام شهر وفور نعمت در هلند برخی شهرها هستند که جان می‎دهند برای سفرهای فرهنگی! البته این ادعا بدین معنا نیست که خرید بلیط هواپیما برای

بلیط هواپیما به روتردام شهر وفور نعمت

برخی شهرها هستند که جان می‎دهند برای سفرهای فرهنگی! البته این ادعا بدین معنا نیست که خرید بلیط هواپیما برای این شهرها جهانگرد را از دیدار جاذبه‎های طبیعی یا سازه‌های سر به فلک کشیده محروم می‎کند یا اینکه چون این شهرها فرهنگی‎تر هستند پس گردشگران فرهیخته‌تر می‌توانند از آن‎ها دیدار کنند و بلیط ارزان هواپیما برای سفر به این شهرها نصیب مسافرانی که دنبال جاذبه‎های گردشگری متداول هستند، نخواهد شد.

شهر روتردام در کشور هلند مصداق بارزی از شهرهایی است که علی‎رغم فرهنگی بودن و شاخص علم و ادب شناخته شدن، هم برای گردشگران فرهنگ‎دوست گفتنی‎های بسیار دارد و هم با دیدنی‎های بی‌مثالش، به راحتی می‎تواند دل هر بیننده‎ای را در همان تلاش اول برای خرید بلیط هواپیما و سفر به هلند، از آن خود کند. حالا که در فصل تابستان هم هستیم، اصلا بی‎مناسبت نیست تا از وصف بی‌مثال روتردام بیشتر برایتان بگوییم.

تابستان‌های هلند به توریست‌ها تعلق دارد. موزه‌ها رستوران‌ها و هتل‌ها پر از جهانگردان است. تابستان‌های هلند از نظر آب و هوا متعادل تر است. زمستان‌های هلند سرد و پر بارش و یخبندان است ولی به دلیل کم ارتفاع بودن زمین در هلند آب و هوا با وزیدن باد تغییر می‌کند.

اگر بلیط هواپیما برای هلند خریدید، حتماً سری به شهر روتردام بزنید. این بندر دارای آثار معماری متنوع معماران هلندی و جهانی است. به سکوی 185متری Euromast بروید و نگاهی به معماری و زیبایی‌های شهر بیندازید. به باغ وحش بلیج دراپ(Blijdorp)  بروید و گونه‌های زیستی زیبای آنجا را ببینید.

تاریخ روتردام به سال 900 میلادی برمی گردد، زمانیکه مردم شروع به زندگی در اطراف رود روته (Rotte) کردند. بعد از این مهاجرت سیل های عظیمی منطقه را فرا گرفت تا جایی که در حدود 1260 سدی بر روی رودخانه روته تغییر کرد. بعد از ویرانی روتردام در جنگ جهانی دوم کمتر کسی فکر می کرد که این شهر بتواند به این سرعت روی پای خود بایستد. تا جایی که امروز بزرگترین بندر قاره اروپا در روتردام هلند قرار دارد و این شهر به یکی از قطب های اقتصادی این قاره تبدیل شده است. علاوه بر این کمتر کسی است که اهل هنر و معماری باشد و آرزوی بازدید از این شهر باشکوه را در سر نپروراند، شهری که هنر کهن و معاصر در آن به هم گره خورده است. جاذبه های روتردام این شهر را با شایستگی تمام جزو ده شهر برتر سال 2014 قرار دادند و اکنون نیز رتبه خوبی را برای خود حفظ کرده است.

شهر روتردام بیش از هر چیز به پیشگامی در معماری نوین شهرت دارد. شهری که تمامی زوایای معماری نوین را می توان فقط در چند کیلومتر مربع در مرکز آن مشاهده کرد. هرچند این حقیقت به معنی کمرنگ بودن گذشته این سرزمین رویایی نیست. پیشینه غنی روتردام این شهر را به مرکز هنر و طراحی تبدیل کرده است. جاهای دیدنی روتردام ترکیبی از تاریخ و مدرنیته اند. شهری که از گالری های هنر معاصر تا قدیمی ترین موزه های هلند را می توان در آن یافت. به غیر از جاذبه های گردشگری روتردام، غذا را نیز می توان از دیگر ارکان این شهر دانست. اگر اهل خوردن غذاهای رنگارنگ از فرهنگ های مختلف هستید روتردام می تواند جای مناسبی برای شما باشد. شهر روتردام از چنان موقعیت استراتژیکی در اروپا برخوردار است که آن را دروازه اروپا می نامند.

دانشگاه روتردام هلند (Erasmus University Rotterdam) نیز از جمله مراکز آموزش عالی هلند می‎‌باشد. در ادامه با وب‌سایت سفرستان همراه باشید تا در مورد دیدنی‌های شهر روتردام بیشتر برایتان صحبت کنیم.

بلیط هواپیما به روتردام و بازدید از برج یوروما Euromast tower

خرید بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام هلند

برج یوروما (Euromast tower)، سمبل شهر روتردام است با 186 متر ارتفاع ، در پارك هاون روتردام قرار دارد. این برج تلویزیونی ، بین سالهای 1958 و 1960 توسط هیوماسکانت طراحی و ساخته شده است. این ساختمان بتنی، دارای  قطر داخلی 9 متر و ضخامت دیواری 30 سانتی متر می باشد. ساختمان اصلی برج، دارای  101 متر ارتفاع می بود که بلندترین برج در روتردام بود اما پس از مدتی این موقعیت از دست داده شد، ولی مجددا با ساخت  «برج فضایی» در سال 1970 در  بالای ساختمان ، به ارتفاع کنونی خود رسید و مقام پیشن را بدست آورد.

خرید بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام هلند

رستوران واقع در اين برج، نماي خارق العاده‌اي از تمام شهر و بندر ديده مي شود.يكي از جاذبه هاي زيبای اين برج ، يك كابين معلق در هواست كه محل برگزاري متناوب يك سري نمايشگاههاست. اين كابين به بازديد كنندگان اجازه مي‌دهد پرتاب شدن به فضا را تجربه كنند. برج یوروما ،عضو فدراسیون جهانی آسمان‌خراشان می‌باشد.

بلیط هواپیما به روتردام و بازدید از بازار بزرگ این شهر

خرید بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام هلند

یکی از چشم اندازهای جالب شهر روتردام بازار بزرگ سرپوشیده است که محلی برای عرضه‌ی مواد غذایی سالم و تازه است. این بازار که در بخش تاریخی شهر و در میدا Binnenrotte ، جنب پایانه‌ی بلاک Blaak احداث شده، تلفیقی است قابل توجه از مجموعه آپارتمان‌هایی که بازار بزرگ مواد غذایی را که در بخش درونی و زیرین آنها واقع شده، در برگرفته‌اند

هر دو بخش انتهایی این سازه با شیشه پوشیده شده است. این ساختمان کمانی شکل همچنین میزبان بزرگ‌ترین هنر دیجیتال سقفی است که به عنوان شاخ نشان وفور نعمت (Horn of Plenty)، شناخته می‌شود، این اثر هنری همچنین یکی از بزرگ‌ترین‌ها در نوع خود در کشور هلند است. همین ویژگی این سازه را به یکی از چشم اندازهای قابل توجه عمومی و معماری تبدیل کرده است.

خرید بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام هلند

این بازار در وهله‌ی نخست، به عنوان مکانی برای عرضه‌ی مواد تازه غذایی مورد استفاده بوده و در عین حال به عنوان قطب اجتماعی مهمی که وظیفه‌ی برقراری پیوند بین مناطق همجوار را بر عهده دارد، به فعالیت خواهد پرداخت. این بازار بخشی از پروژه‌ی دنباله دار وارد کردن فضاهای مسکونی در قلب بخش صنعتی این شهر بندری است. در واقع می‌توان گفت نمادی از زندگی مدرن امروزی است.

خرید بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام هلند

این سازه موفق به دریافت گواهینامه‌ی BREEAM به دلیل رعایت بهینه سازی مصرف انرژی، استفاده از تهویه‌ی طبیعی و سیستم بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف آب شده است. به علاوه در نزدیکی آن پایانه‌ی حمل و نقل عمومی قرار گرفته و از این روی امکان رفت و آمد به آن، از تمامی نقاط و با استفاده از سیستم حمل و نقل گسترده مهیا شده است به طوری که حتی با دوچرخه نیز می‌توان به این نقطه رفت و آمد کرد.

خرید بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام هلند

برای پرهیز از مشکلاتی همچون عدم روشنایی کافی و جلب توجه که اغلب بازارهای سرپوشیده درگیر آن هستند، طراحان این سازه هر دو انتهای این بازار را با شبکه گستردهای از شیشه پوشانده‌اند، این امر برای ورود نور کافی و طبیعی به محیط به شکلی مؤثر وارد عمل شده و در عین حال در ارائه‌ی تصویری چشم نواز و مهیج از بازار موفق عمل کرده است.

خرید بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام هلند

 همچنین این دیوار شیشه‌ای همچون ویترینی با شکوه، هنر دیجیتالی سقف این بازار را که متشکل از پنج لایه تصویر گرافیک سه بعدی است، در معرض دید عموم قرار داده است.

خرید بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام هلند

این سازه‌ی نعل اسبی شکل همچنین دارای 228 دستگاه آپارتمان است که نمای خارجی آنها با سنگ خاکستری طبیعی مزین شده است.

فعالیت حمل اجناس یا توزیع آنها هیچ گونه مشکلی برای ساکنین این آپارتمان‌ها ایجاد نخواهد کرد، چرا که کلیه این فعالیت‌ها از بخش زیرزمین این بازار صورت می‌پذیرد. این سازه همچنین دارای یک پارکینگ زیرزمینی، یک فروشگاه خرده فروشی میوه و سبزیجات و رستوران‌های متعدد است.

بلیط هواپیما به روتردام و بازدید از دهکده کیدردیک Kinderdijk

خرید بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام هلند

کیندردیک که فقط 16 کیلومتر از روتردام فاصله دارد، دهکده ای است که می توانید در آن نوزده آسیاب بادی متعلق به قرون وسطی را بیابید. این دهکده مکانی مسحورکننده و یکی از مهمترین مکان های گردشگری هلند محسوب می شود. در سال 1997 یونسکو آن را میراث جهانی نامید. سعی کنید سفر خود را در بازه دوم تا هفتم سپتامبر تنظیم کنید تا از از رویداد محبوب و رایگان Mills in Floodlight هم بازدید کنید که در طی این رویداد، شب ها نورپردازی زیبایی روی آسیاب بادی ها صورت می‌گیرد.

خرید بلیط هواپیما به روتردام هلند
بلیط هواپیما به روتردام هلند

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به روتردام هلند به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
hamshahrionline.ir
bartarinha.ir
beytoote.com
parsacity.com
eneshat.com

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
✅ بلیط هواپیما به هلند ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید