بلیط هواپیما روسیه و آشنایی با ایام تعطیل آن

تعطیلات روسیه همواره بسیار محبوب، سرگرم‌ کننده و جذاب بوده‌اند. برخی تعطیلات روسیه تاریخ‌های طولانی همچون بخش‌های سنتی فرهنگ روسیه را دربردارند و برخی از آن‌ها مدرن و بین‌المللی هستند. تعداد تعطیلات مربوط به ارتودوکس روسیه از تعطیلات مذهبی بیشتر شده است و مردمان گوناگون آن‌ها را جشن می‌گیرند. برخی تعطیلات وجود دارند که هرسال در تاریخ معینی برگزار می‌شوند و تاریخ بعضی از آن‌ها باتوجه به تقویم کلیسا هرسال تغییر می‌کند.

0
94
خرید بلیط هواپیما روسیه
بلیط هواپیما روسیه
بلیط هواپیما روسیه و آشنایی با ایام تعطیل آنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jun 15Rating: 4.0بلیط هواپیما روسیه و آشنایی با ایام تعطیل آن - خرید بلیط هواپیما از اپلیکیشن سفرستانتعطیلات روسیه همواره بسیار محبوب، سرگرم‌ کننده و جذاب بوده‌اند. برخی تعطیلات روسیه تاریخ‌های طولانی همچون بخش‌های سنتی فرهنگ روسیه را دربردارند و برخی از آن‌ها مدرن و بین‌المللی هستند. تعداد تعطیلات مربوط به ارتودوکس روسیه از تعطیلات مذهبی بیشتر شده است و مردمان گوناگون آن‌ها را جشن می‌گیرند. بلیط هواپیما روسیه

روزهای تعطیل کشور روسیه

تعطیلات روسیه همواره بسیار محبوب، سرگرم‌ کننده و جذاب بوده‌اند. برخی تعطیلات روسیه تاریخ‌های طولانی همچون بخش‌های سنتی فرهنگ روسیه را دربردارند و برخی از آن‌ها مدرن و بین‌المللی هستند. تعداد تعطیلات مربوط به ارتودوکس روسیه از تعطیلات مذهبی بیشتر شده است و مردمان گوناگون آن‌ها را جشن می‌گیرند. برخی تعطیلات وجود دارند که هرسال در تاریخ معینی برگزار می‌شوند و تاریخ بعضی از آن‌ها باتوجه به تقویم کلیسا هرسال تغییر می‌کند. حال می‌خواهیم تعطیلات روسیه را به کسانی که قصد خرید بلیط هواپیما روسیه را دارند، معرفی کنیم.

بلیط هواپیما روسیه

1کریسمس ارتودوکس (7 ژانویه)

در این تعطیلی تولد عیسی مسیح را جشن می‌گیرند. خدمات کلیسا و غذاهای مخصوص برای این تاریخ تدارک دیده می‌شوند.

بلیط هواپیما روسیه

2تعمید (19/6 ژانویه)

در این روز عیسی مسیح تعمید یافته بود که امروزه ایامی برای برپایی جشن محسوب می‌شود. به افتخار این روز، بسیاری از مردم به دریاچه‌ها و رودخانه‌های اطراف روسیه رفته (حتی با آب سرد و یخ) غسل تعمید به جا می‌آورند.

بلیط هواپیما روسیه

3روز تاتیانا (25 ژانویه)

در سال 1775 در چنین روزی، ملکه الیزابت درخواست ایجاد یک دانشگاه در مسکو را تأیید کرد و این امر منجر به تأسیس دانشگاه دولتی مسکو شد. از آن جایی‌که سنت تاتیانا حامی دانشجویان است، روز تاتیانا را به عنوان روز دانشجو جشن می‌گیرند.

بلیط هواپیما روسیه

4روز ولنتاین (14 فوریه)

خرید بلیط هواپیما روسیه و تجربه ولنتاینی متفاوت در این کشور بسیار خاطره‌انگیز خواهد بود. اگرچه، این روز مصادف با یک تعطیل مذهبی در اروپا است، اما ولنتاین روز محبوبی برای عشاق می‌باشد. شکلات و گل بهترین هدیه‌های ولنتاین هستند و دیگر هدایا و کارت پستال‌ها نیز به شکل قلب هستند.

بلیط هواپیما روسیه

5مدافعان وطن (23 فوریه)

این تعطیلات نه تنها در روسیه، بلکه در دنیای بعد از شوروی نیز محبوب است. در این روز از مردان و برخی زنان که در ارتش شوروی و روسیه خدمت می‌کردند، تکریم و قدردانی می‌شود. از آن جایی‌که خدمت در روسیه برای اکثر مردان اجباری است، از این رو، روز مدافعان وطن روز مرد نیز نامیده می‌شود.

بلیط هواپیما روسیه

6مازلنیتسا (فوریه/مارس)

مازلنیتسا بیشتر شبیه کارناوال است و نماد تغییرات از فصل زمستان به بهار است. جشن‌های زیادی در رابطه با مازلنیتسا برگزار می‌شوند که یکی از آن‌ها پخت پن‌کیک یا کرپ است. خرید بلیط هواپیما روسیه برای امتحان این پن‌کیک‌های خوشمزه می‌ارزد.

بلیط هواپیما روسیه

7روز جهانی زن ( 8مارس)

هشتم مارس یک تعطیلی محبوب است و در این روز با دادن گل و هدایا به زنان، به آن‌ها ادای احترام می‌کنند.

بلیط هواپیما روسیه

8عید پاک ( مارس/ آوریل)

این تعطیلی مذهبی روز قیام عیسی مسیح را جشن می‌گیرد. تاریخ جشن این تعطیلی به عنوان یکی از مهم‌ترین تعطیلات مذهبی، باتوجه به تقویم قمری هرسال تغییر می‌کند.

بلیط هواپیما روسیه

9روز کارگر (1 مه)

این روز، روز جهانی همبستگی کارگران نامیده می‌شود و یک تعطیلی بهاری زیبا است. معمول است در این روز اوقاتی را در باغ سپری کرده، نظافت بهاری انجام داده و به پیک‌نیک می‌روند.

بلیط هواپیما روسیه

10روز پیروزی (9 مه)

روز پیروزی یکی از تعطیلاتی است که در روسیه و اتحاد جماهیر شوروی سابق به وقوع پیوسته است. جنگ جهانی دوم به طور رسمی در تاریخ 9 مه سال 1945 به پایان رسید و این روز برای یادبود هزینه گزاف دوران جنگ است. کسانی که در این تاریخ بلیط هواپیما روسیه را خریداری می‌کنند، در جشن روز پیروزی شرکت می‌کنند و مردم به روی مقبره کشته‌شدگان جنگ گل می‌گذارند و رژه کوچکی را به همراه عکس کسانی که با آن‌ها خدمت می‌کردند، سازمان می‌دهند.

بلیط هواپیما روسیه

11عید پنجاهه ( مه/ ژوئن)

در 50 روز بعد از عید پاک جشن برگزار می‌شود و تأسیس کلیسای مسیحی را جشن برپا می شود.

بلیط هواپیما روسیه

12روز روسیه ( 12 ژوئن)

از سال 1992 هرسال این روز در تمام شهرها جشن گرفته می‌شود. در کاخ کرملین، رئیس جمهور جوائز اهدا می‌کند.

بلیط هواپیما روسیه

13روز دانش ( 1 سپتامبر)

این روز، اولین روز از سال تحصیلی می‌باشد، روزی که دانش‌آموزان و معلمان به مدرسه می‌روند. کودکان در این روز لباس زیبا می‌پوشند و والدین و معلم‌هایشان به آن‌ها گل می‌دهند.

بلیط هواپیما روسیه

14روز وحدت (4 نوامبر)

این روز در سال 2005 نامگذاری شد و نبرد سال 1612 را که در آن مسکو از نیروهای لهستانی آزادی یافت و سلسله رومانوف را تأسیس کرد، جشن گرفته می شود. حتی با نبود تزار و رهبر  مذهبی، روس‌ها توانستند با موفقیت متحد شوند. لازمه تماشای این جشن زیبا که حال و هوای تاریخی دارد، خرید بلیط هواپیما روسیه در اوایل نوامبر است.

بلیط هواپیما روسیه

15کریسمس کاتولیک (25 دسامبر)

این تعطیلی مذهبی، تولد عیسی مسیح را جشن می‌گیرد و یکی از مهم‌ترین تعطیلات مسیحیان است. کریسمس به طور گسترده در ماه دسامبر در روسیه جشن گرفته نمی‌شود.  کریسمس ارتودوکس در هفتم ژانویه در اکثر نقاط روسیه جشن گرفته می‌شود.

تعطیلات رسمی ( غیرکاری):

تعطیلات سال جدید- 5-1 ژانویه

مدافعان وطن -23 فوریه)

روز بین‌المللی زنان – 8مارس

روز کارگر – مه

روز پیروزی -مه

روز روسیه -12 ژوئن

روز وحدت- 4 نوامبر

روز قانون اساسی -12 دسامبر

تعطیلات غیررسمی:

روز تاتیانا – ژانویه

روز ولنتاین – 14 فوریه

روز دروغ گفتن -1 آوریل

روز اتحاد ملی – 2 آوریل

روز یادبود کسانی که در حوادث هسته ای کشته شدند – 26 آوریل

روز یادبود و غم و اندوه – 22 ژوئن

روز جوانان – 27 ژوئن

روز پرچم – اوت 22

روز دانش – 1 سپتامبر

روز بین المللی برای افراد مسن تر – اکتبر 1

روز یادبود برای قربانیان سرکوب های سیاسی – 30 اکتبر

شنبه Demetrius  – نوامبر 2

روز توافق و سازگاری – 7 نوامبر

روز مادر – آخرین یکشنبه در ماه نوامبر

کریسمس کاتولیک (25 دسامبر)

تعطیلات مذهبی

کریسمس ارتدوکس – 7 ژانویه

تعمید – 19 ژانویه

عید پاک – مارس / آوریل

عید پنجاهه – مه / ژوئن

برای خرید بلیط هواپیما روسیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منبع: advantour.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید