شهرهای مهم کشور رومانی

کشوری که امروزه با نام رومانی در جهان شناخته می شود در گذشته به داچیا شهرت داشته است. کشوری بسیار زیبا و دیدنی که علاوه بر فرهنگ بسیار غنی، مناظر و چشم‌ اندازهای فوق ‌العاده زیبایی را به همراه دارد.

0
1378
خرید بلیط هواپیما به رومانی و دیدن شهرهای مهم آن
شهرهای مهم رومانی
شهرهای مهم کشور رومانیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 5Rating: 5.0شهرهای مهم کشور رومانی و سفر به یکی از زیباترین‌ مناطق اروپا.شهرهای مهم کشور رومانی کشوری بسیار زیبا و دیدنی که علاوه بر فرهنگ بسیار غنی مناظر و چشم‌ اندازهای فوق ‌العاده ای دارد، معرفی شده.

با شهرهای مهم کشور رومانی بیشتر آشنا شوید

کشوری که امروزه با نام رومانی در جهان شناخته می شود در گذشته به داچیا شهرت داشته است. کشوری بسیار زیبا و دیدنی که علاوه بر فرهنگ بسیار غنی، مناظر و چشم‌ اندازهای فوق ‌العاده زیبایی را به همراه دارد. رومانی این روزها به یکی از بهترین مقاصد گردشگری تبدیل شده و جاذبه های شگفت ‌انگیز این کشور، بدون شک انگیزه خرید بلیط هواپیما به سوی رومانی را دوچندان می کند. رومانی کشور زیبا و شگفت‌انگیزی است که محبوب دل همه مسافران و بازدیدکنندگان می‌شود. اگر فقط یک بار به این کشور سفر کنید، دیگر دوست ندارید جایی غیر از رومانی بروید. برای کسانی که دنبال غذاهای فوق‌العاده، پیاده‌روی هیجان‌انگیز، فرهنگ متنوع و تاریخ متحول هستند، رومانی می تواند بهترین گزینه است. پس همین حالا، بلیط هواپیما به رومانی را رزرو کنید و در ادامه با شهرهای مهم کشور رومانی آشنا شوید.

10 شهر مهم و زیبای رومانی

سیبیو( Sibiu)  

معرفی شهرهای مهم کشور رومانی
شهرهای مهم کشور رومانی

سیبیو شهری است در نزدیکی مرکز رومانی، واقع در منطقه ترانسیلوانیا که در سال 1991 توسط مهاجران آلمانی تأسیس شده بود. شهر به لحاظ تاریخی ترکیبی از آلمان‌ها، مجارها و رومانی‌ها می‌باشد که درون مرزها زندگی می‌کنند و سیبیو را یک شهر مهم در مسیر تجارت در منطقه می‌دانند. با اینکه در طول جنگ جهانی دوم، آرایش قومی شهر تغییر کرد ولی هنوز اقلیت کوچکی از آلمانی‌های قومی در این منطقه وجود دارند؛ از جمله رئیس جمهور کنونی رومانی، کلاوس یوهانیس. حتما یک روز به گردش در اطراف این شهر باشکوه بروید و سپس یک اتوبوس به موزه قوم‌شناسی بگیرید تا ببینید رومانی‌ها چگونه قرن‌ها در مناطق مختلف زندگی کرده‌اند.

تیمیشوآرا (Timisoara)

معرفی شهرهای مهم کشور رومانی
شهرهای مهم کشور رومانی

تیموشوآرا، سرمایه تاریخی منطقه بسیار متنوعِ بنات (Banat)، می‌باشد و همچنین دارای تاریخ قومی بسیار جذاب است. قدمت شهر به 800سال می‌رسد و در آن زمان بخشی از پادشاهی مجارستان، امپراتوری عثمانی، اتریش-مجارستان و در نهایت رومانی را تشکیل داده بود. جمعیت فعلی شهر بیشتر از رومانی‌ها تشکیل شده است، اما تعداد زیادی از مجارها، آلمانی‌ها و صرب‌ها نیز وجود دارد. تاریخ متنوع شهر را به آسانی در معماری بناهای شهر می‌توان مشاهده کرد. در سفر به رومانی وقتی برای گشت و گذار بیرون می‌روید، بادقت اطراف را مشاهده کنید تا تأثیرات مختلف گروه‌هایی که زمانی در اداره تیموشوآرا نقش داشته‌اند، ببینید.

براشوو (Brasov)

معرفی شهرهای مهم کشور رومانی
شهرهای مهم کشور رومانی

احتمالا به براشوو می‌روید تا از قلعه برن (Bran)، دیدن کنید. قلعه‌ای که برام استوکر(Bram Stoker) را برای نوشتن اثر دراکولا(Dracula) ، الهام بخشید. اما شما به‌خاط خود شهر در آن می‌مانید. براشوو یکی دیگر از شهرهای مهم ترانسیلوانیا است که از دوره نوین شروع به اسکان کرد، اما در نیمه اول هزاره گذشته، توسط مهاجران آلمانی به وضعیت سکون فعلی دست یافت و تشکیل شد. علاوه‌بر قلعه پلس (Peles) و برن(Bran)  که هردو فاصله کمی از شهر دارند، چندین کلیسای زیبای دیگر نیز هستند که ارزش دیدن دارند. مابین سقف‌های یکنواخت قرمز رنگ از کوه‌ها و پوشش ضخیمی از درختان، اندک مکان‌های کوچکی هستند که از این منظره جدا باشند.

سوچاوا (Suceava)

شهر سوچاوا (Suceava) رومانی
سوچاوا (Suceava) رومانی

باتوجه به مناظری که در سوچاوا مشاهده خواهید کرد، بسیار واضح است که شهر قبلا یک شهر سلطنتی بوده است. درحقیقت، حدودا به مدت 200 سال پایتخت مسیحیان مولداوی بوده و هم‌اکنون خرابه‌های مجموعه قلعه‌ای سوچاوا، دادگاه شاهزاده سوچاوا و قلعه اسکیه قابل مشاهده‌اند. همچنین می‌توانید از موزه  روباز روستای بوکووینا (Bukovina) دیدن کنید که تمام بناهای سنتی سراسر بوکووینا در آن، یعنی مرکز شهر واقع شده‌اند، بازدید کنید. از مناطق دیگر همچون کلیساهای متعدد با معماری‌های خاص منطقه‌ای نیز می‌توانید دیدن نمایید.

✅ بازدید از مقاله سواحل رومانی

کلوژ نپوکا (Cluj Napoca)

شهر کلوژ نپوکا (Cluj Napoca) رومانی
کلوژ نپوکا (Cluj Napoca)

با بیش از 300.000 نفر، کلوژ ناپاکا که اغلب آن را کلوژ می‌نامند، همچنان شهر کوچکی را در مرکز تاریخی خود نگه می‌دارد که در مسیر انحرافی ساختمان‌های کمونیستی در حومه قرار دارد. کلوژ در ابتدا توسط رومیان در سال 100 تأسیس شد. اما در قرن سوم، ترک و تخلیه شد تا اینکه در اوایل هزاره گذشته مجارها ترانسیلوانیا را به تسخیر درآوردند. بااین حال، تأثیر معماری امپراتوری اتریش-مجارستان در ساخت بناها را متوجه خواهید شد. برای یک تجربه جالب و فراموش نشدنی، کمی از شهر به سمت “Salina Turda” بروید. یک معدن نمک قدیمی وجود دارد که به پارک تفریحی با دریاچه زیرزمینی تبدیل شده است.

بوشته (Busteni)

شهر بوشته (Busteni) رومانی
بوشته (Busteni) رومانی

ترجمه رومانیایی بوشته به معنای ” سه تنه درخت” است. همانطور که از نام شهر پیداست، ارتباط مستقیم بین نام شهر با طبیعت زیبایش وجود دارد. بوشته در دشت پراهووا و اطراف کوه‌های Bucegi پنهان شده است. بوشته، فرصت‌های زیادی در اختیار گردشگران می‌گذارد تا در تمام سال از فضای باز و زیبایی‌های شهر بهره‌مند شوند و نهایت لذت را ببرند. اگر در تابستان به رومانی سفر می کنید یک صخره‌نوردی عالی با منظره‌ای فوق‌العاده زیبا را به هیچ‌وجه از دست ندهید. کافی است یک‌بار این هیجان را تجربه کنید، مطمئنا برای اسکی در فصل زمستان هم برنامه‌ریزی خواهید کرد. ساختمان‌هایی با سقف‌های چوبی،شهر را به مناطق آلپ شباهت داده است و کوه‌ها و جنگل‌های اطراف زیبایی محیط را دوچندان کرده‌اند. برای بازدید از مکان‌های تاریخی شهر، قلعه چانتاکوزینو (Cantacuzino)  پیشنهاد خوبی است.

سیگیشوآرا (Sighisoara)

شهر سیگیشوآرا (Sighisoara) رومانی
سیگیشوآرا (Sighisoara)

سیگیشوآرا محلی است که در آن زندگی واقعی حاکم امپالر(Impaler) ، رقم خورده و الهام بخش داستان‌نامه دراکولا بوده است. محل وقوع داستان نیز همیجا در خانه حاکم بوده و شما می‌توانید از محل واقعی داستان که همه چی در آنجا اتفاق افتاده است، دیدن کنید. از طرفی، سیگیشوآرا مرکز بسیار قوی محافظت‌شده در قرون وسطی بوده که دیوارهای اطراف آن هنوز هم باقیست و بدین سبب اسم شهر در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. وقتی به گشت و گذار در این شهر افسونگر می‌روید، به سختی به یاد خواهید داشت که فرزند این سرزمین به قدری بی‌رحم بوده است که به یکی از شخصیت‌های شیطانی فراموش‌نشدنی در ادبیات تبدیل شده است.

کونستانسا (Constanta)

معرفی شهرهای مهم کشور رومانی
شهرهای مهم کشور رومانی

این شهر در اصل توسط یونانی‌ها تأسیس شده است. همانطور که در یک افسانه یونانی ذکر شده است، قدمت شهر به دو و نیم هزاره گذشته می‌رسد. بعدها، زمانیکه امپراتوری روم شروع به فروپاشی کرد و حکومت عثمانی توانست بیش از 400 سال این شهر را به تصرف خود درآورد، شاعر رومانی به نام آوید (Ovid)، آخرین سال‌های زندگی‌اش را در این شهر سپری می‌کرد. این منطقه در سال 1878 تحت کنترل رومانیایی‌ها قرار گرفت و از آن زمان بندر مهم در دریای سیاه محسوب شد. با سفر به رومانی از معماری‌های جالب این شهر دیدن کنید. شهر پر است از ساختمان‌هایی که سبک‌هایشان متنوع و متفاوت از یکدیگرند و البته ساحل دریای سیاه یکی دیگر از جاذبه‌های فراموش نشدنی می‌باشد. کونستانسا شهری است که دوست دارید چندروزی بیشتر در آن بمانید.

ایاشی (Iasi)

معرفی شهرهای مهم کشور رومانی
شهرهای مهم کشور رومانی

ایاشی در اوایل جنگ جهانی اول، به مدت کوتاهی پایتخت ایالت مالداوی و حتی پایتخت رومانیا بود و از جایگاه مهمی در آگاهی ملی برخوردار بود و به پایتخت فرهنگی رومانیا معروف است. با تلفظ “ایاشی”، از الگوی تاریخی رومانیایی پیروی شده است که گروه‌های مختلف قومی اینگونه نشان‌هایی از خود در شهر به جا گذاشته‌اند. جمعیت بسیار زیادی از یهودیان تا زمان رعب و وحشت از جنگ جهانی دوم، در ایاشی وجود داشت. این شهر دارای یک مجموعه جذاب از ساختمان‌های مذهبی ازگروه‌های متنوع است که شامل قدیمی‌ترین کنیسه باقی‌مانده در رومانی، کلیسای ارتدوکس ارمنی و چندین صومعه می‌باشد.

اورادئا (Oradea)

معرفی شهرهای مهم کشور رومانی
شهرهای مهم کشور رومانی

یکی دیگر از سرمایه‌های منطقه‌ای، شهر دوست داشتنی اورادئا در منطقه کریسانای غربی رومانیا است که به مجارستان بسیار نزدیک می‌باشد. از اینرو مجارها در پیشرفت و توسعه شهر نقش مهمی داشته‌اند. اورادئا درواقع بخشی از امپراتوری اتریش-مجارستان بود که طی چندین قرن منجر به وقوع جنگ جهانی اول شد. در آن زمان بخش عمده‌ای از شهر به سبک‌های زیبای باروک و نیو ساخته شد. هنوز اورادئا شهر دوزبانه‌ای است، زیراکه حدود یک چهارم از ساکنان آن مجارستانی هستند. در حال حاضر، به یک مرکز فرهنگی و آموزشی بسیار مهم تبدیل شده است و به دلایل زیادی، ازجمله معماری، تاریخ و چشمه‌های معدنی لوکس در خارج از شهر ارزش بازدید دارد.

برای سفری خاطره‌انگیز و بازدید از شهرهای زیبای این کشور، از سایت سفرستان برای خرید بلیط هواپیما به رومانی اقدام کنید.

در ادامه می توانید با آداب و رسوم مردم رومانی آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید