مقاصد برتر برای سفر به رومانی

رومانی که در شبه‌جزیره بالکان قرار گرفته است، کشوری رنگارنگ و پر از تضاد رنگی است. این کشور اروپای شرقی در طول سالیان به رومی‌ها (که اسم این کشور را بر روی آن نهادند)، مجارستانی‌‌ها و عثمانی‌ها تعلق داشته است. رومانی پر از شهرهای قدیمی عجیب و جالب بوده و از مناطق کوهستانی که پیست اسکی‌های عالی را ارائه می‌دهند، تشکیل یافته است. همچنین از یک اجتماع هنری در حال جوانه زدن برخوردار است.

0
45
خرید بلیط هواپیما رومانی
بلیط هواپیما رومانی
مقاصد برتر برای سفر به رومانیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Mar 26Rating: 4.0مقاصد برتر برای سفر به رومانی - خرید بلیط هواپیما رومانی از اپلیکیشن سفرستانرومانی که در شبه‌جزیره بالکان قرار گرفته است، کشوری رنگارنگ و پر از تضاد رنگی است. این کشور اروپای شرقی در طول سالیان به رومی‌ها (که اسم این کشور را بر روی آن نهادند)، مجارستانی‌‌ها و عثمانی‌ها تعلق داشته است. خرید بلیط هواپیما رومانی

سفر به رومانی

رومانی که در شبه‌جزیره بالکان قرار گرفته است، کشوری رنگارنگ و پر از تضاد رنگی است. این کشور اروپای شرقی در طول سالیان به رومی‌ها (که اسم این کشور را بر روی آن نهادند)، مجارستانی‌‌ها و عثمانی‌ها تعلق داشته است. رومانی پر از شهرهای قدیمی عجیب و جالب بوده و از مناطق کوهستانی که پیست اسکی‌های عالی را ارائه می‌دهند، تشکیل یافته است. همچنین از یک اجتماع هنری در حال جوانه زدن برخوردار است.

بااین‌وجود شاید مشهورترین شهروند این کشور دراکولای خون‌آشام است. دراکولا یک شخصیتت تخیلی می‌باشد که در ترانسیلوانیا (Transylvania) زندگی می‌کرد. بی‌دلیل نیست که علاقه‌مندان به داستان دراکولا بلیط هواپیما رومانی تهیه کرده و به دیدار از این کشور و مخصوصاً ترانسیلوانیا می‌روند.

رومانی قطعاً دارای تاریخ غنی بوده و از نظر تاریخی کم ندارد. کاخ‌های قرون‌وسطایی بیشتر مناطق این کشور را پوشش داده‌اند- مخصوصاً در سیگیشوآرا (Sighisoara) که با ساختمان‌های تاریخی و مناطق سنگ‌فرشی و قدیمی دوران گاتیک پر شده‌ است. شما حتی قادر خواهید بود مناطق تاریخی بیشتری را در براشوو (Brasov) بیابید، جایی که اگر واقعاً دلتان می‌خواهد محل زندگی دراکولا را بیابید، باید از قصر قرن چهاردهمی بران (Bran) دیدار کنید تا چیزهایی بیش از افسانه را در مورد این محل بیاموزید.

با خریداری بلیط هواپیما رومانی و سفر به پایتخت آن یعنی بخارست نیز خودتان را با معماری قرون‌وسطایی و همچنین ساختمان‌های وحشی دوران کمونیستی مسحور خواهید کرد. با تمام این اوصاف اگر واقعاً قصد خریداری بلیط هواپیما رومانی و سفر به این کشور دیدنی را دارید بهتر است با برترین مقاصد سفری این کشور آشنا شوید.

در همین راستا و در قالب این مطلب تصمیم گرفتیم تا شما را با چند مورد از برترین مقاصد مسافرتی رومانی آشنا کنیم تا با خیال راحت بتوانید بلیط هواپیما رومانی تهیه کرده و از سفر خود لذت ببرید.

سیگیشوآرا (Sighisoara)

خرید بلیط هواپیما رومانی
بلیط هواپیما رومانی

سیگیشوآرا که در ترانسیلوانیا قرار گرفته است، به خاطر محله دیوارکشی شده و محافظت‌شده زیبای خود، یکی از بهترین مکان‌ها برای تهیه بلیط هواپیما رومانی و بازدید در این کشور می‌باشد. در طول قرن دوازدهم میلادی صنعت‌کاران و بازرگانان، ساکسون‌های ترانسیلوانیایی، توسط پادشاه مجارستان به این شهر دعوت شده بودند تا از مرز و خط مقدم جنگ دفاع کنند. آن‌ها یک شهر بازرگانی در حال رونق را در این محل تأسیس کردند و کسانی که بلیط هواپیما رومانی خریداری کرده و از ارگ این شهر دیدار می‌کنند، قادر به مشاهده آن خواهند بود.

این شهر بعدها گسترش یافته و در قرن چهاردهم میلادی به وسعت آن اضافه گردید. در ماه جولای هر سال یک جشنواره قرون‌وسطایی در ارگ قدیمی این شهر برگزار می‌شود. از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی این شهر می‌توان به برج ساعت آن اشاره کرد که یک برج مرتفع 64 متری بوده و در سال 1556 ساخته شده است.

سیبیو (Sibiu)

خرید بلیط هواپیما رومانی
بلیط هواپیما رومانی

سیبیو که زمانی قسمتی از مجارستان بود، در اوایل قرن دوازدهم میلادی تأسیس شده است. این شهر در ترانسیلوانیا واقع شده که همیشه این ناحیه با خون‌آشام‌ها، مخصوصاً دراکولا شناخته می‌شود؛ اما بسیار غیرمعمول و غیرممکن است که در این عصر و زمانه بازدیدکنندگان با آن‌ها روبرو شوند.

پس از خریداری بلیط هواپیما رومانی و هنگام بازدید از این شهر، گردشگران به‌جای خون‌آشام‌ها با میدان بزرگ که از قرن پانزدهم مورد استفاده بوده است و همچنین ساختمان‌هایی با سبک معماری قرن هجدهمی همانند قصر بروکنتال (Brukenthal Palace) که محل قرارگیری یکی از قدیمی‌ترین موزه‌ها در جهان است، روبرو خواهند شد.

بازدیدکنندگانی که بلیط هواپیما رومانی تهیه کرده و از این شهر بازدید می‌کنند همچنین ممکن است در این نواحی بقایای سنگربندی‌های قدیمی که صدها سال پیش از شهر دفاع می‌کردند را بیابند.

براشوو (Brasov)

خرید بلیط هواپیما رومانی
بلیط هواپیما رومانی

براشوو که در قسمت‌های مرکزی رومانی واقع شده است دارای همه چیز، از زندگی پویای مدرن گرفته تا سحر دنیای قدیمی و چشم‌اندازهای شگفت‌انگیز می‌باشد. این شهر که با کوهستان کارپاتیان (Carpathian) احاطه شده است، یک منطقه کوهستانی به شمار آمده و دارای امکانات اسکی و اسکی روی یخ می‌باشد.

یکی از جاذبه‌های مشهور این شهر کلیسای سیاه است که یک کلیسای جامع گاتیک بوده و نام خود را به خاطر سیاه شدن سنگ‌های کلیسا در اثر یک آتش‌سوزی حجیم در قرن هفدهم میلادی، گرفته است. بازدیدکنندگان همچنین شاید بخواهند تا در خیابان طناب (Rope Street) که باریک‌ترین خیابان در رومانی است، گشت‌وگذار کنند.

سینایا (Sinaia)

خرید بلیط هواپیما رومانی
بلیط هواپیما رومانی

سینایا یک شهر کوهستانی است که در کنار صومعه‌ای که نام خود را از کوه سینای گرفته بود، ساخته شده و گسترش یافته است. این صومعه که اولین کپی انجیل در کشور رومانی در آن نگهداری می‌شود، یک مکان گردشگری محبوب به شمار آمده و گردشگران با خریداری بلیط هواپیما رومانی از پیاده‌روی تابستانی و اسکی زمستانی در این ناحیه لذت می‌برند.

شاه چارلز اول (King Charles I) این خانه تابستانی که با نام کاخ پلس (Peles) شناخته می‌شود را در نزدیکی این ناحیه ساخته و همچنین یک جاذبه گردشگری محبوب به شمار می‌آید. این شهر به خاطر گل‌های زیبای خود شناخته شده است اما بازدیدکنندگان اجازه چیدن گل‌ها در این شهر را ندارند.

بخارست

خرید بلیط هواپیما رومانی
بلیط هواپیما رومانی

بخارست شهری است که جدید و قدیمی را باهم ادغام کرده است. بازدیدکنندگانی که بلیط هواپیما رومانی تهیه می‌کنند شاید با یک ساختمان چند صدساله، یک برج مدرن و یک ساختمان به سبک کمونیستی در یک محله روبرو شوند. این پایتخت اروپایی مدرن شده و در حال پیشرفت دارای بزرگ‌ترین ساختمان پارلمانی در جهان بوده و این ساختمان از 3,100 اتاق و دوازده طبقه تشکیل یافته است.

تورهایی برای بازدید از این ساختمان شگفت‌انگیز که در سال 1984 ساخته شده است در تمامی طول روز برگزار می‌شوند. همچنین چیزی که نباید پس از خریداری بلیط هواپیما رومانی از دست داد، بازدید از محله قدیمی بخارست است که دارای خیابان‌های سنگ‌فرشی شده باریک و ساختمان‌های قدیمی و کلیساهای قرون‌وسطایی می‌باشد.

تیمیشوارا (Timisoara)

خرید بلیط هواپیما رومانی
بلیط هواپیما رومانی

تیمیشوارا که در ناحیه غربی رومانی قرار گرفته است، یکی از بزرگ‌ترین شهرهای رومانی می‌باشد و تاریخ ساخت آن به اوایل قرن سیزدهم میلادی باز می‌گردد. این شهر زمانی جزو امپراطوری عثمانی بوده و اولین شهر اروپایی بود که از لامپ‌های الکتریکی در خیابان‌ها برخوردار شد. این شهر پس از صدمه‌های شدیدی که از هر دو قوای متحد و متفق در طول جنگ جهانی دوم متحمل شد، توانسته که روی پای خود ایستاده و به‌خوبی بازسازی شده است.

با خریداری بلیط هواپیما رومانی و بازدید از این شهر، مشاهده خواهید کرد که کلیسای جامع ارتودوکسی تیمیشوآرا، برخلاف دیگر کلیساهای جامع اروپایی تنها در قرن 21 ساخته شده است؛ اما 11 برج مرکزی آن دارای اشیای تاریخی و مذهبی قدیمی و همچنین نقاشی‌های زیبا می‌باشد.

مامایا (Mamaia)

خرید بلیط هواپیما رومانی
بلیط هواپیما رومانی

مامایا که بر روی دریای سیاه واقع شده است، محبوب‌ترین شهر کنار دریای رومانی می‌باشد. مامایا شهر کوچکی بوده؛ اما بر روی زمینی قرار گرفته است که حدوداً 8 کیلومتر طول دارد. این شهر از سواحل شنی زیبایی تشکیل یافته است که برای حمام آفتاب گرفتن و تماشای مردم بسیار مناسب می‌باشد.

اگر بلیط هواپیما رومانی تهیه کنید، مشاهده خواهید کرد که در این شهر یک پارک آبی نیز قرار دارد، اما انجام بسیاری از فعالیت‌ها برای کودکان محدود می‌باشد؛ اما بزرگ‌سالان شاید در آکادمی موج‌سواری چیزهایی را آموخته و از فعالیت‌های متنوع انجام‌شده در این پارک و سواحل زیبای مامایا لذت ببرند.

کلوژ-نپوکا (Cluj-Napoca)

خرید بلیط هواپیما رومانی
بلیط هواپیما رومانی

کلوژ-نپوکا که بزرگ‌ترین دانشگاه رومانی در آن قرار گرفته است، پایتخت غیررسمی استان ترانسیلوانیا به شمار می‌آید. این شهر که تاریخ ساخت آن به دوران رومی‌ها باز می‌گردد، یکی از مراکز فرهنگی و هنری رومانی می‌باشد. بیشتر جمعیت این شهر را مجارستانی‌ها تشکیل می‌دهند و در کلوژ-نپوکا یک مجسمه قرار دارد که به‌افتخار پادشاه مجارستانی ساخته شده است.

کلیسای گاتیک سنت مایکل که در قرن چهاردهم میلادی ساخته شده است، دارای مرتفع‌ترین برج کلیسایی در کشور رومانی می‌باشد. همچنین اگر بلیط هواپیما رومانی تهیه کرده و به این شهر سفر کنید، باید از موزه ملی هنر آن نیز دیدار به عمل آورید. این موزه که در یک قصر قدیمی قرار دارد دارای مجموعه‌ای عظیم از آثار هنری رومانیایی می‌باشد.

روی‌هم‌رفته هر چقدر از جاذبه‌های رومانی برایتان بگوییم باز هم کم است و در این مطلب تنها سعی کردیم برترین مقاصد برای مسافرت و خریداری بلیط هواپیما رومانی را برایتان معرفی کنیم تا اگر روزی قصد خریداری بلیط هواپیما رومانی را داشتید با در نظر گرفتن این مقاصد زیبا و تاریخی بتوانید سفر خود را برنامه‌ریزی کرده و پس از رسیدن به رومانی و هنگام بازدید از این شهرها، بتوانید تجارب فراموش‌نشدنی را به دست آورده و از سفر خود لذت ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما رومانی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید