بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه‌شناسی آن

0
106
خرید بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی
بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی
بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه‌شناسی آنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Feb 9Rating: 4.0بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه‌شناسی آن - دیدنی‌ترین نقاط اروپا را بهتر بشناسیدخرید بلیط هواپیما به زاگرب برای دیدن باغ گیاه شناسی آن. سفر به زاگرب. دیدنی های زاگرب. جاهای دیدنی شهر زاگرب. زاگرب کجاست؟ قیمت بلیط ارزان هواپیما به زاگرب

بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه‌شناسی آن

کرواسی کشوری کوچک به وسعت 56.542 کیلومتر با تنوع جغرافیایی، فرهنگی و گیاهی بسیاری است. زاگرب شهری نسبتاً قدیمی، پایتختی این کشور کوچک را به عهده دارد. زاگرب جاذبه‌های فراوانی ازجمله گالری‌ها و موزه‌ها و بناهای قدیمی دارد اما شاید بتوان متفاوت‌ترین آن‌ها را باغ گیاه‌شناسی نامید. باغ گیاه‌شناسی دانشگاه زاگرب (دانشکده علوم) در مرکز زاگرب و تنها به فاصله یک ایستگاه از ایستگاه راه‌آهن مرکزی ئ 10 دقیقه پیاده‌روی از میدان اصلی (میدان جلابیک- Jelacic) قرار دارد.

اگر گل و گیاه را دوست دارید و دنبال جایی هستید که در زمینه گل و گیاه از هر نوعی تخصص داشته باشد، باغ گیاه‌شناسی زاگرب می‌تواند بهشت روی زمین شما باشد، کافی است بلیط هواپیما به زاگرب بخرید و از نزدیک این باغ گیاه‌شناسی را ببینید.

 

باغ گیاه‌شناسی مونترال یکی از بهترین‌های قاره آمریکا

 

خرید بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی
بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی

درهای باغ از روز اول آوریل تا 1 نوامبر، در تمام تعطیلات به‌جز 15 آگوست (روز عید)، روز عید پاک و 1 نوامبر به روی عموم باز است اما در طول زمستان باغ تعطیل است. ساعات بازدید باغ از روز دوشنبه تا سه‌شنبه از ساعت 9 صبح تا 14:30 و چهارشنبه تا یکشنبه از ساعت 9 صبح تا 19 عصر است.

تاریخچه باغ

خرید بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی
تاریخچه باغ گیاه‌شناسی زاگرب

نیاز به تأسیس باغ گیاه‌شناسی در زاگرب در سال 1876 توسط رئیس دانشکده آن سال، پروفسور استفان اسپوویچ مطرح شد که در همان زمان حمایت شدیدی از پروفسور بوهوسلاو جیروس که خواهان عملی شدن این پروژه بود، به عمل آورد. باغ در سبک طراحی مناظر طراحی و ساخته‌شده با انبوهی از درختان و مسیرهای پرپیچ‌وخم؛ تنها باغچه‌های گل به‌صورت متوازن و متقارن قرار دارند. در سال 1911 آکواریوم دریایی نیز در باغ احداث شد که اکنون دیگر وجود ندارد.

قدیمی‌ترین باغ

خرید بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی
قدیمی‌ترین باغ گیاه‌شناسی اروپا کدام است؟

قدیمی‌ترین باغ گیاه‌شناسی اروپا در سال 1543 در شهر پیزای ایتالیا باهدف رشد و پرورش گیاهان دارویی برای علوم دارویی دانشکده افتتاح شد. پس‌ازآن باغ‌های دیگری نیز در اروپا تأسیس و افتتاح شدند. در قرون 16 و 27، عمده گیاهان پرورش‌یافته در این باغ‌ها گیاهان دارویی بوده‌اند، قرون 18 و 29 آغاز دورانی بود که نه‌تنها گیاهان دارویی که دیگر گیاهان و گل‌ها در این باغ‌ها پرورش داده می‌شدند و مهم‌ترین کار و فعالیت باغ‌ها در آن دوران تشخیص نوع و گونه گیاهان در رابطه آن‌ها و نام‌گذاری نوع و گونه هر گیاه به نام‌های لاتین بوده است.

گونه‌های گیاهی کرواسی

خرید بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی
گونه‌های گیاهی باغ گیاه‌شناسی کرواسی

کرواسی گرچه بین کشورهای اروپایی، کوچک‌ترین کشور به شمار می‌آید؛ اما تنوع گیاهی فراوانی دارد که شامل حدود 5500 نوع سرخس و اسپروماتوفیت (بذر) است. جهت حفظ این میراث غنی، باغ گیاه‌شناسی زاگرب و دیگر مؤسسات علمی، خود را فدای تحقیقات علمی در مورد گیاهان و کشت و حفاظت آن‌ها کرده‌اند؛ گرچه مشکلاتی در این راه وجود دارد اما علیرغم تمامی مشکلات، باغ و کارکنان آن نهایت تلاش خود را برای انجام هرچه بهتر وظایف خود به کار می‌گیرند. ازجمله بررسی گونه‌های گیاهی. جمع‌آوری بذر آنان جهت کشت و پرورش در باغ. با خرید بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن از این باغ می‌توانید زحماتی که کارکنان باغ برای رشد گیاهان انجام می‌دهند را به چشم ببینید.

حفاظت از منابع

خرید بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی
حفاظت از منابع باغ گیاه‌شناسی

باغ و هرچه در آن است (بناها، زیرساخت‌ها، گیاهان و حیوانات) از سال 1971 به‌عنوان یادبود و نمادی از طبیعت و فرهنگ، محافظت‌شده‌اند. بنابراین باغ و کارکنان و مسئولان آن خواهشمندند در طول اقامت خود در باغ موارد زیر را رعایت کنید. انجام دادن کارهای زیر در باغ ممنوع است:

شکستن، آسیب رساندن، کندن گیاهان، گل‌ها، میوه‌ها و بذرها و دانه‌ها

راه رفتن روی چمن‌ها و باغ‌های سنگی

راندن دوچرخه، موتور، اسکوتر، اسکیت و …

تکان دادن، پاره کردن و عوض کردن اتیکت نام گیاهان

آوردن سگ (مگر سگ‌های راهنمای نابینایان) و دیگر حیوانات

مزاحمت و تعقیب موجودات در باغ (پرندگان، قورباغه‌ها، ماهی‌ها، حشرات)

ایجاد سروصدا، گوش دادن به موسیقی با صدای بلند و یا هر چیزی که باعث اذیت دیگر بازدیدکنندگان شود.

عکس گرفتن با قصد و اهداف تجاری، تبلیغاتی بدون کسب اجازه از مدیریت باغ.

خرید بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی
بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی

با خرید بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه‌شناسی از نزدیک متوجه عظمت آن خواهید شد. این باغ 4.7 هکتار است که بزرگ‌ترین و بیشترین بخش آن توسط باغچه‌ها اشغال‌شده است. این باغچه‌ها در سبک باغات انگلیسی توسعه‌یافته‌اند که در آن درختان و درختچه‌های گوناگون از سرتاسر دنیا کاشته شده است.

خرید بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی
بلیط هواپیما به زاگرب و دیدن باغ گیاه شناسی

اگر خواهان مشاوره درباره گیاهان هستید و یا خواهان خرید گیاه و درخت هستید، باغ گیاه‌شناسی زاگرب جایی است که باید بلیط هواپیما به زاگرب را بخرید و سفری به آن داشته باشید. بله این باغ گیاه‌شناسی انواع درخت و گیاهان را نیز می‌فروشد. فروش گل و گیاه در این باغ روزهای 26 و 27 سپتامبر از ساعت 9 صبح تا 5 عصر نزدیک گلخانه‌ها در باغ برگزار می‌شود.

برای خرید بلیط هواپیما به کرواسی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
hirc.botanic.hr

به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به کرواسی ، برای دیدن کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید