زندان‌هایی که تبدیل به هتل شده‌اند – قسمت اول

هیچ می‌دانستید وقتی آمار جرم و جنایت در بعضی کشورها خیلی کم شود چه بلایی سر زندان‌های آن مناطق می‌آید؟ خیلی‌ها علاقه دارند ساختمان‌های یک زندان را از نزدیک ببینند، برای همین کشورهایی که زندان‌های متروکه دارند تصمیم گرفته‌اند این مکان را آماده اقامت قشر متفاوتی از مردم، مثل گردشگران بکنند. برخی از این زندان‌ها به حدی عوض شده‌اند که به سختی قابل‌تشخیص هستند اما بعضی‌ها هنوز ویژگی‌های یک زندان را حفظ کرده‌اند.

0
62
خرید بلیط هواپیما
بلیط هواپیما
زندان‌هایی که تبدیل به هتل شده‌اند - قسمت اولReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Aug 10Rating: 3.5زندان‌هایی در سراسر جهان که تبدیل به هتل شده‌اند - قسمت اول - خرید بلیط هواپیما از سفرستانهیچ می‌دانستید وقتی آمار جرم و جنایت در بعضی کشورها خیلی کم شود چه بلایی سر زندان‌های آن مناطق می‌آید؟ خیلی‌ها علاقه دارند ساختمان‌های یک زندان را از نزدیک ببینند، برای همین کشورهایی که زندان‌های متروکه دارند تصمیم گرفته‌اند این مکان را آماده اقامت قشر متفاوتی از مردم، مثل گردشگران بکنند. بلیط هواپیما و رزرو هتل

زندان‌هایی که به صنعت گردشگری راه باز کردند

هیچ می‌دانستید وقتی آمار جرم و جنایت در بعضی کشورها خیلی کم شود چه بلایی سر زندان‌های آن مناطق می‌آید؟ خیلی‌ها علاقه دارند ساختمان‌های یک زندان را از نزدیک ببینند، برای همین کشورهایی که زندان‌های متروکه دارند تصمیم گرفته‌اند این مکان را آماده اقامت قشر متفاوتی از مردم، مثل گردشگران بکنند. برخی از این زندان‌ها به حدی عوض شده‌اند که به سختی قابل‌تشخیص هستند اما بعضی‌ها هنوز ویژگی‌های یک زندان را حفظ کرده‌اند. فرقی نمی‌کند بلیط هواپیما سوئیس، آلمان یا ترکیه را بگیرید، در بسیاری از کشورها امکان اقامت در چنین هتل‌هایی مهیاست، با ما همراه باشید تا بیش‌تر این هتل‌ها را بشناسید.

هتل Alcatraz، آلمان

1هتل Alcatraz، آلمان

در کشور آلمان زندانی به نام “Alcatraz” وجود داشت که تا سال 2002 هر کسی بلیط هواپیما آلمان خریده بود و به شهر “Kaiserslautern” رفته بود از اقامت در چنین جایی محروم بود، چون هنوز به یک هتل تبدیل نشده بود. بعد از این سال، آلمانی‌ها شروع به بازسازی و تعمیر 56 اتاق زندان کردند تا آن را برای مهمانان جدید خود آماده کنند. حسن اقامت در چنین هتلی این است که حق انتخاب زیادی خواهید داشت، مثلاً اگر بخواهید حال و هوای زندان را تجربه کنید یکی از اتاق‌های قدیمی آن را انتخاب کنید که پنجره‌هایی حصاردار دارد و سرویس بهداشتی به صورت مشترک قابل استفاده می‌باشد. در کنار این اتاق‌ها می‌توانید شب‌های خود در نمونه‌های مدرن و بازسازی شده آن‌ها هم بگذرانید.

هتل Premier Katajanokka در فنلاند

2هتل Premier Katajanokka در فنلاند

طرفداران سبک مینیمالیست فرصت حضور در هتل زیبای “Premier Katajanokka” را از دست ندهید که هم فال است و هم تماشا. کافیست بلیط هواپیما فنلاند را در بین برنامه‌های خرید و سفر خود قرار دهید و برای اقامت نیز همین هتل را انتخاب کنید. با ورود به این هتل، دیوارهای آجری‌ ساختمان، حال و هوای زندان را به شما تداعی می‌کند. وقتی داخل هتل قدم بزنید، حین عبور از کنار رستوران‌ می‌توانید دست‌نوشته‌های زندانیان را بر روی دیوارها بخوانید. همان‌طور که گفتیم اتاق‌ها به سبک مینیمالیستی چیده و طراحی شده‌اند و از ترکیب دو یا سه سلول قدیمی ساخته شده‌اند. در صورتی که بخواهید از سونا و حمام بخار فنلاندی بهره‌مند شوید، سوئیت‌های بزرگ‌تر را رزرو کنید.

هتل چهارفصل سلطان احمد در ترکیه

3هتل چهارفصل سلطان احمد در ترکیه

احتمالاً در هنگام رزرو هتل “Sultanahmet” تصورش را هم نمی‌کنید که این مکان روزگاری زندان شهر بوده است. اما کسانی که قبلاً بلیط هواپیما استانبول خریده و تعطیلاتشان را در آنجا گذرانده‌اند، اطلاعاتی دراین باره دارند؛ یا به طور اتفاقی این مطلب را از کسی شنیده‌اند و یا با اقامت در این هتل و توجه به جزئیاتش به این قضیه پی برده‌اند. اما شمایی که احتمالاً برای بار اول بلیط هواپیما استانبول خریده‌اید، نظرتان با اقامت در هتلی بسیار مجلل با درهای چوبی قدیمی و لابی زندان قدیمی چیست؟ زندانی که در سال 1918 میزبان جنایت‌کاران و مجرمان استانبول بوده است. یکی از ستون‌های مرمر در داخل هتل پر از اسم‌های حک شده از زندانیان آن دوران است.

هتل “Het Arresthuis” در هلند

4هتل “Het Arresthuis” در هلند

یکی از بهترین برنامه‌هایی که بعد از خرید بلیط هواپیما هلند می‌توانید داشته باشید، اقامت در ساختمان 150 ساله است. در سال 1862، “Het Arresthuis” بعد از افتتاحش به عنوان یکی از وحشت‌آمیزترین زندان‌ها شناخته شد اما در حال حاضر 105 سلول این زندان به 40 اتاق بزرگ و مجلل تبدیل شده که آماده میزبانی از گردشگران شهر “رورموند” هلند می‌باشد. با اینکه طراحی مجدد اتاق‌ها شباهتی به سلول‌های زندان ندارد اما درهای آن، دقیقا شبیه همان درهای قدیمی هستند. تسهیلاتی که این هتل در اختیار میزبانان خود قرار می‌دهد شامل سونا، سالن ورزشی و باغی زیبا می‌باشد.

هاستل اتاوا در کانادا

5هاستل اتاوا در کانادا

برای یک شب اقامت 40 دلار پرداخت کنید و در هاستل معروف شهر اتاوا با همین نام اقامت کنید، در حین اقامت در اتاق‌ها و کریدورهایی از آجر و سنگ، صبحانه رایگانی را میل کنید و از اینترنت مجانی آن‌ استفاده کنید. حسن اقامت در چنین هاستلی این است که تجربه حضور در یک زندان را برایتان ملموس می‌کند. زندان اتاوا در سال 1972 درهایش را به روی مجرم‌های شهر بست و یک سال بعد با هزینه 2 دلار میزبان مهمانان خود شد. اما امروزه با به روزسازی ساختمان هزینه اقامت را افزایش داد.

هاستل “Celica” در اسلوونی

6هاستل “Celica” در اسلوونی

در نقطه دیگری از کره زمین هم، هنرمندان و معماران اسلوونی تصمیم گرفتند برای جذب گردشگر، زندان نظامی خود را تبدیل به یک هاستل زیبا برای اقامت گردشگرانی بکنند که بلیط هواپیما اسلوونی خریده و به شهر ” Ljubljana” می‌روند. این معماران با استفاده از رنگ‌ها و نقاشی‌ها یکی از دل‌بازترین زندان‌ها را پیشکش مهمانان خود کردند، گرچه این نقاشی‌ها روح قدیمی سلول‌های زندان را بسیار کمرنگ کردند ولی هنوز هم درها و پنجره‌هایش به همان صورت حفظ شده‌اند. اگر مسافر این شهر بودید حتماً نمای رنگین هاستل شما را جذب خواهد کرد.

هتل “Jail” در سوئیس

7هتل “Jail” در سوئیس

در کشور سوئیس می‌توانید شب‌های خود را در هتلی بگذرانید که قبلاً مجرم‌ها در آنجا می‌خوابیدند و از کتاب‌خانه‌ای که کتاب‌های ارجینالش توسط آن‌ها خوانده می‌شد، رمان‌های مورد علاقه خود را امانت بگیرید. این هتل که در قرن نوزدهم زندان شهر لوسرن سوئیس بوده در سال 1998 بسته شد تا مجرم‌ها را به بیرون شهر انتقال دهد و امنیت بیش‌تری را بر شهر حاکم کند، یک سال طول نکشید که درهای خود را به روی علاقه‌مندان و مسافران شهر باز کرد. به همین دلیل امروزه گردشگران از نقاط مختلف جهان بلیط هواپیما سوئیس می‌خرند و برای تجربه‌ای شبیه به واقعیت، این هتل را برای اقامت انتخاب می‌کنند.

✅ برای آشنایی بیشتر از قسمت دوم مقاله زندان‌هایی که تبدیل به هتل شده‌اند دیدن نمایید

برای خرید بلیط هواپیما و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
uk.businessinsider.com
popularmechanics.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید