شگفتی معماری برج‌های جدید سئول کره جنوبی

کره جنوبی کشوری مدرن و پیشرفته است. سئول، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کره جنوبی نیز از نظر ساختارهای شهری و پیشرفت‌های فناوری در دنیا بی‌نظیر است. سئول، یک شهر همیشه بیدار و ۲۴ ساعته است که بازارهای شبانه، بهترین فروشگاه‌ها و رستوران‌های بی‌نظیر در آن هر ساعت از شبانه‌روز دایر هستند. این شهر با آب و هوایی قاره‌ای و مرطوب زمستان‌های خشکی را به همراه دارد.

0
48
خرید بلیط هواپیما سئول
بلیط هواپیما سئول
شگفتی معماری برج‌های جدید سئول کره جنوبیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Nov 28Rating: 3.5شگفتی معماری برج‌های جدید سئول کره جنوبی - خرید بلیط هواپیما سئول از سفرستانکره جنوبی کشوری مدرن و پیشرفته است. سئول، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کره جنوبی نیز از نظر ساختارهای شهری و پیشرفت‌های فناوری در دنیا بی‌نظیر است. سئول، یک شهر همیشه بیدار و ۲۴ ساعته است که بازارهای شبانه، بهترین فروشگاه‌ها و رستوران‌های بی‌نظیر در آن هر ساعت از شبانه‌روز دایر هستند. بلیط هواپیما سئول

برج‌های جدید سئول کره جنوبی

کره جنوبی کشوری مدرن و پیشرفته است. سئول، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کره جنوبی نیز از نظر ساختارهای شهری و پیشرفت‌های فناوری در دنیا بی‌نظیر است. سئول، یک شهر همیشه بیدار و ۲۴ ساعته است که بازارهای شبانه، بهترین فروشگاه‌ها و رستوران‌های بی‌نظیر در آن هر ساعت از شبانه‌روز دایر هستند. این شهر با آب و هوایی قاره‌ای و مرطوب زمستان‌های خشکی را به همراه دارد.

جالب است بدانید که سئول از هر ۴ فصل برخوردار بوده و تفاوت دمای هوا در آن در طی شبانه‌روز بسیار محسوس است. بنابراین بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما و سفر به سئول از مارس تا مه و از سپتامبر تا نوامبر است؛ یعنی وقتی‌که آب‌وهوای معتدلی دارد و هزینه‌های سفر نیز مناسب‌تر از فصل‌های شلوغ است.

خرید بلیط هواپیما سئول
بلیط هواپیما سئول

امروزه در این کشور ساختن آسمان‌خراش‌های بلند دیگر طرفداران چندانی ندارد، بلکه ساخت ساختمان‌های خیلی خاص در اولویت است تا همگان را به تعجب وادارد. آسمان‌خراش و برج‌های بلند از زیباترین عناصر معماری قرن بیستم به بعد هستند که هرروز عظیم‌تر از روز قبل ساخته می‌شوند. در همین راستا قبل از خرید بلیط هواپیما سئول با ما همراه باشید تا برایتان از ساختمان‌های عجیب پروژه ایمپرینت (Imprint) شهر سئول بگوییم. شرکت ساختمان‌سازی گروه (ام.وی.آر.دی.وی) (MVRDV) همیشه به‌فکر ساختن جدیدترین ساختمان‌ها در این شهر است. حتی در این شرکت معماران هلندی نیز کار می‌کنند و موفق شده اند در طی سه سال متوالی پروژه ایمپرینت را تکمیل کنند.

ساختمان‌های عجیب‌وغریب

خرید بلیط هواپیما سئول
بلیط هواپیما سئول

ساختمان‌های اصلی به نام‌های (واندرباکس یعنی جعبه جادویی) و (نایت کلاب یعنی باشگاه شبانه) در سئول بسیار مشهورند. واندرباکس منطقه‌ای‌ تفریحی و پارک مانند است، درحالی‌که نایت کلاب علاوه بر مرکز تفریحی، دارای باشگاه ورزشی نیز هست، همچنین باغی روی پشت‌بامش به چشم می‌خورد. این ساختمان‌ها بدون پنجره هستند و ورودی هر دو ساختمان یکی است، یعنی فرقی نمی‌کند در کدام ساختمان کار دارید، چون این‌ها جدا از هم نیستند و به یکدیگر راه دارند، شما نیز می‌توانید از هرکدام که خواستید وارد شوید. این ساختمان‌ها معماری خاص و یکسانی را با ساختمان‌های اطرافشان تقسیم می‌کنند. ورودی ساختمان نایت کلاب رنگ طلایی خاصی دارد که اگر با خرید بلیط هواپیما سئول به فرودگاه اینچئون رسیدید، می‌توانید درخشش درب ورودی را به خاطر تابش نور یا در شب به خاطر چراغ‌های اطرافش ببینید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما کره جنوبی

معماری شگفت‌آور

خرید بلیط هواپیما سئول
بلیط هواپیما سئول

هدف از پروژه‌های ایمپرینت این است تا در آینده ساختمان‌هایی بسازد که به هم وصل باشند. طراحی آن‌ها طوری خواهد بود که نمای بیرونی‌شان یکی باشد. معماران هلندی شرکت (ام.وی.آر.دی.وی) قصد دارند دو برج آسمان‌خراش جدید برای شهر سئول بسازند به‌طوری‌که از وسط با توده پیکسلی به همدیگر متصل باشند. منظور از توده پیکسلی پل ارتباطی بین دو آسمان‌خراش است که از طبقه بیست و هفتم این دو برج دیده می‌شود و در آن رستوران‌، سالن‌ ورزشی و حتی هتلی کوچک قرار داده خواهد شد که می‌توانید هنگام خرید بلیط هواپیما سئول هتل را رزرو کنید. 10 طبقه ارتباطی بین این دو برج طراحی‌شده و همچنین فضای سبز و استخرهایی برای دو سازه طراحی‌شده است. برای چنین ساختمانی داشتن سریع‌ترین آسانسور باید از اولویت‌ها باشد، آسانسور این دو برج باید جوری طراحی شود که بتواند در مدت ۶۰ ثانیه از طبقه همکف به طبقه آخر برود. فکرش هم هیجان‌انگیز است، جابه‌جایی افراد با چنین سرعتی و بدون ایجاد حالت تهوع واقعاً تحسین‌برانگیز است.

خصوصیات پروژه ساختمانی جالب در سئول

خرید بلیط هواپیما سئول
بلیط هواپیما سئول

این پروژه از هرجهت کامل است، طوری که تماما بر اساس معیارهای سازگار با محیط‌زیست طراحی‌شده. در همین راستا دارای گواهینامه طلایی استاندارد ساختمان سبز است که همراه با فنّاوری‌های سبز مختلفی مانند پنل‌های خورشیدی، توربین‌های بادی خواهد بود. اين برج‌ها همچنين شامل ويژگي‌هاي فناوري پیشرفته‌ای مانند گرمايش تابشي و واحدهای تولید هم‌زمان سلول سوختي در طبقه زيرزمين خواهند بود. البته اوج زیبایی این کار وقتی خواهد بود که به ساختمان‌های همسایه خود متصل باشند. همین کار باعث یکدستی کل شهر می‌شود که با خرید بلیط هواپیما از فراز آسمان‌ها نیز این نظم و یکپارچگی را خواهید دید؛ طوری که هر ساختمان جزئی کوچک‌ از نمای بیرونی شهر خواهد بود و نمای بیرونی آن‌ها از راه دور و از داخل هواپیما به‌عنوان یک نقاشی واحد به نظر می رسند. سازه‌های بدون پنجره، مهم‌ترین خصوصیت این مجتمع محسوب می‌شوند. این ویژگی با محیط و ساختمان‌های پیرامون به‌خوبی تلفیق‌شده و موجب ایجاد فضایی خارق‌العاده خواهد بود.

پیشرفت‌های معماری در کره جنوبی

خرید بلیط هواپیما سئول
بلیط هواپیما سئول

گروه معماری MVRDV در قسمت ورودی رنگ طلایی بمانند پرده‌های تئاتر موجدار استفاده کرده که دارای سقف و کف شیشه‌ای است و بازدیدکنندگان را همانند ورود به سالن هیجان‌انگیز جلب خواهد کرد. در نمای این ساختمان از 3869 پانل شیشه‌ای همراه با بتن استفاده‌شده که با طراحی و ساختار خاص و منحصربه‌فردش همگان را مدهوش خود می‌کند، اگر در آینده نزدیک با خرید بلیط هواپیما سئول سفری به این شهر داشته باشید، می‌توانید این ساختمان‌های فوق‌العاده را از نزدیک ببینید. به‌طور خلاصه، معماری کره جنوبی و پیشرفت‌های آن در 20  سال اخیر بی‌نظیر است. معماری کره با تأثیر از معماری چین و ژاپن به وجود آمده و کم‌کم در طول سال‌های اخیر پیشرفت داشته، طوری که معماری مدرن را در سیستم شهرسازی را به راه انداخته است.

برای خرید بلیط هواپیما کره جنوبی و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
architect-shop.com
arel.ir

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید