بلیط هواپیما به سریلانکا

0
362
خرید آنلاین بلیط هواپیما برای سریلانکا
بلیط هواپیما برای سریلانکا
بلیط هواپیما به سریلانکاReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 18Rating: 4.0بلیط هواپیما به سریلانکابلیط هواپیما به سریلانکا به لحاظ برخورداری از طبیعت بکر دست نخورده و زیبا ، مناظر تاریخی و باستانی و با یک تمئن به قدمت تقریبا ۳ هزار ساله مسافران زیادی

بلیط هواپیما به سریلانکا

سریلانکا به لحاظ برخورداری از طبیعت بکر دست نخورده و زیبا، مناظر تاریخی و باستانی و با یک تمئن به قدمت تقریبا ۳ هزار ساله مسافران زیادی را به سمت خود کشانده است. صنعت گردشگری یکی از درامدهای ارزی کشور سریلانکا محسوب می شود.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به سریلانکا
بلیط هواپیما به سریلانکا

بلیط هواپیما به سریلانکا مجذوب کننده جانور دوستان

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کشور سریلانکا
بلیط هواپیما به کشور سریلانکا

سریلانکا جزیره‌ای است در جنوب آسیا که در اقیانوس هند واقع شده و بی‌تردید یکی از محبوب‌ترین مقاصد سفر در این منطقه است. شواهد تاریخی نشان از این دارد که فرهنگ و تمدن این کشور قدمتی دو هزار ساله را دارا است. شما در سریلانکا می‌توانید از معابد دیدن کنید و یا به دیدار جاذبه‌های طبیعی از جمله پرندگان رنگارنگ، بوفالوها، پلنگ‌ها و فیل‌ها رفت و یا در سواحل زیبا قدم بزنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد سریلانکا
بلیط هواپیما به سریلانکا

مزه کردن خوراکی‌ها و غذاهای خوشمزه بخش دیگری از تجربه‌های جذاب این سفر برای شما خواهد بود. اگر به دنبال جایی جالب و تازه هستید، چند روز برنامه‌ی خود را خالی کنید و بلیط هواپیمایی به مقصد سریلانکا بگیرید.

بلیط هواپیما به سریلانکا و بازدید از Sri Dalada Maligawa

خرید بلیط هواپیما به سریلانکا
بلیط هواپیما به سریلانکا

این معبد که به دندان مقدس هم معروف است یکی از معروف‌ترین معابد بودایی این کشور است که برای دیدن آن باید به شهر کاندی سفر کنید. می‌گویند در اینجا از دندان بودا نگهداری می‌شود و دلیل معروف شدن این معبد به این نام نیز همین است. گفتنی است که این معبد در مجموعه‌ی کاخ پادشاهی امپراتور کاندی قرار دارد و روزگاری از نقش سیاسی مهمی برخوردار بوده است. این معبد اکنون در فهرست میراث فرهنگی یونسکو نیز ثبت شده‌است.

بلیط هواپیما به سریلانکا و بازدید از Dambulla

خرید بلیط هواپیما به سریلانکا
بلیط هواپیما به سریلانکا

یکی دیگر از معابد دیدنی سریلانکا؛ این معبد به معبد طلایی نیز معروف است و عنوان بزرگترین مجموعه معابد غاری را نیز به خود اختصاص داده‌است. در این غارها شما می‌توانید از تندیس‌های متنوع و نقاشی‌های دیواری دیدن کنید. در مجموع 153 تندیس بودا و چند تندیس دیگر از الهه‌ها و پادشاهان ساخته  و به نمایش گذاشته‌شده‌است. این معبد نیز در فهرست میراث فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده‌است.

بلیط هواپیما به سریلانکا و بازدید از Pinnawala

خرید بلیط هواپیما به سریلانکا
بلیط هواپیما به سریلانکا

بسیاری از مسافران پروازهای خارجی که بلیط هواپیمای خود را به مقصد سری‌لانکا گرفته‌اند به قصد دیدار از حیات‌وحش منحصر به این فرد این کشور به اینجا آمده‌اند. یکی از دیدنی‌های این کشور مرکز نگهداری و حفاظت از فیل‌های آسیایی است. در واقع این مرکز با هدف نگهداری از بچه فیل‌هایی که در طبیعت رها شده بودند افتتاح شد و اکنون بسیاری از گردشگران به اینجا می‌آیند تا از نزدیک با این موجودات آشنا شوند.

بلیط هواپیما به سریلانکا و بازدید از پارک‌های ملی

خرید بلیط هواپیما به سریلانکا
بلیط هواپیما به سریلانکا

حیف است که بلیط هواپیمایتان را به مقصد سریلانکا بگیرید و از پارک‌های ملی و گونه‌های جانوری زیبا دیدن نکنید. یکی از معروف‌ترین این پارک‌ها یالا است، این پارک به پنج بخش مختلف تقسیم می‌شد و وسعتی نزدیک به 979 کیلومترمربع دارد؛ اینجا می‌توانید از پلنگ‌های سریلانمایی، فیل‌ها و پرندگان آبی دیدن کنید، گفتنی است که بزرگترین تجمع پلنگ‌ها در جهان نیز در همین منطقه است. بازدید از حیات وحش تنها جاذبه‌ی یالا نیست در نزدیکی پارک دو زیارتگاه مهم قرار دارد که بسیار دیدنی است.

خرید بلیط هواپیما به سریلانکا
بلیط هواپیما به سریلانکا

پارک دیگری که می‌توانید از آن بازدید کنید Udawalawe است. این منطقه‌ی محافظت شده با مساحت 30 هزار هکتار یکی از پناهگاه‌های مهم حیات وحش به شمار می‌رود؛ در اینجا پرندگان بومی آبی و فیل‌های سریلانکایی را خواهید دید؛ بسیاری باور دارند سفر به سریلانکا بدون بازدید از این پارک کامل نمی‌شود.

بلیط هواپیما به سریلانکا و بازدید از سیگیریا

خرید بلیط هواپیما به سریلانکا
بلیط هواپیما به سریلانکا

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، سریلانکا منطقه‌ای کهن و باستانی به شمار می‌رود؛ یکی از این مناطق باستانی دیدنی سیگیریا است، یک صخره‌ای عظیم ستون مانند که به طول 200 متر در این منطقه قرار دارد که بسیار منحصر به فرد و چشم‌نواز است. همچنین یک دروازه‌ به شکل شیری بزرگ در اینجا وجود دارد که نام منطقه نیز از آن گرفته‌شده است. در بین سال‌های 477 تا 495 اینجا پایتخت پادشاه بوده که پس از مرگ او دیگر متروک شده‌است.

بلیط هواپیما به سریلانکا و بازدید از Sri Pada

خرید بلیط هواپیما به سریلانکا
بلیط هواپیما به سریلانکا

این قله به نام قله‌ی آدم نیز معروف است؛ آنچه این کوه را منحصر به فرد کرده، شکل مخروطی آن است؛ دلیلی که به این قله سرپادا یا جای پای مقدس می‌گویند، این است که در نزدیکی قله، تخته سنگ قرار دارد که باور بومی‌ها جای پای بودا بر آن است. جالب است بدانید هندوها نیز آن را جای پای شیوا می‌دانند و مسلمانان و مسیحیان نیز باور دارند اینجا جای پای حضرت آدم(ع) است.اگر اهل کمی ماجراجویی باشید، می‌توانید از یکی از شش مسیر پیاده‌روی خود را به این قله برسانید. مسیر دسترسی به آن نیز بسیار آسان است چراکه از مناطق مختلف وسایل حمل و نقل عمومی برای رفتن وجود دارد.

بلیط هواپیما به سریلانکا و تست غذاهای سریلانکایی

یکی از مهم‌ترین تجربه‌ها در سریلانکا مزه کردن غذاهای بومی است؛ این غذاهای ترکیبی از سبک هندی و اندونزیایی است؛ خوراک‌های آنها از ماهی، مرغ، کاری، برنج و نارگیل و البته سبزیجات مختلف طبخ می‌شود. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما سری به غذافروشی‌های محلی بزنید تا بتوانید روح واقعی غذاهای سرلانکایی را لمس کنید.

سفر به سریلانکا یکی از بهترین تجربه‌های زندگی می‌تواند بشود، مقصدی مناسب برای سفرهای خانوادگی، دوستانه و یا انفرادی؛ اگر فرصت دارید، هتلی رزرو کرده و بلیط هواپیمایتان را به سوی سرزمین تجربه‌های نو بگیرید.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به سریلانکا به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان


تاریخ انتشار: 1 خرداد 96
آخرین بروزرسانی: 26 مهر 96

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید