بلیط هواپیما و بازدید از کاروانسراهای فراموش نشدنی سمنان

0
100
خرید بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما و بازدید از کاروانسراهای فراموش نشدنی سمنانReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on May 9Rating: 4.0بلیط هواپیما و بازدید از کاروانسراهای فراموش نشدنی سمنان - خرید بلیط ارزان هواپیمابلیط هواپیما سمنان - دوره صفویه پررونق‌ترین دوره احداث و مرمت کاروانسراها بود بخصوص که در این دوران شاه عباس تصمیم گرفت جاده ابریشم را مرمت و بازسازی کند. از این رو به احیای کاروانسراها نیز پرداخت. از کاروانسراهایی که در دوره صفویه در مسیر جاده ابریشم و در استان سمنان واقع هستند

بلیط هواپیما و گشت و گذاری دلنشین در شهر زیبای سمنان

دوره صفویه پررونق‌ترین دوره احداث و مرمت کاروانسراها بود بخصوص که در این دوران شاه عباس تصمیم گرفت جاده ابریشم را مرمت و بازسازی کند. از این رو به احیای کاروانسراها نیز پرداخت. از کاروانسراهایی که در دوره صفویه در مسیر جاده ابریشم و در استان سمنان واقع هستند می‌توان کاروانسرای شاه عباسی ده نمک، کاروانسرای شاه عباسی لاسجرد، رباط سنگی انوشیروانی و کاروانسرای قصر بهرام شاه عباسی و یا حرم سرای شاه، کاروانسرای عین الرشید، کاروانسرای میاندشت میامی، کاروانسرای شاه سیلمانی آهوان، کاروانسرای سنگی آهوان، کاروانسرای آجری آهوان و… را نام برد که شما گردشگران عزیز با خرید بلیط هواپیما سمنان می‌توانید از تمامی آنها دیدن کنید.

خرید بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما سمنان

بیشتر این کاروانسراهای زیبا و دیدنی در زمان شاه سلیمان صفوی و شاه عباس و برای استراحت زائرین امام رضا (ع) در مسیر جاده ابریشم احداث شده‌اند. امروزه این کاروانسراها در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده‌اند. البته متاسفانه برخی از کاروانسراها علارغم داشتن قدمت تاریخی به مکانی متروکه و مخروبه تبدیل شده‌اند.

خرید بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما سمنان

سمنان را می‌توان مهد کاروانسراهای ایران دانست چرا که بیشترین تعداد کاروانسراهای کشور در این استان قرار دارند، تعداد 27 کاروانسرا در جاده‌های استان سمنان در مسیر تهران به مشهد وجود دارد و شما گردشگران عزیز با خرید بلیط هواپیما سمنان می‌توانید بسیاری از این کاروانسراها را از کنار جاده نیز مشاهده کنید و در هریک که دارای امکانات رفاهی می باشد، اقامت داشته باشید.

بازدید از کاروانسرای قصر بهرام

خرید بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما سمنان

کاروانسرای قصر بهرام مربوط به دوره ساسانی بوده و توسط شاه بهرام ساسانی یا بهرام گور ساخته شده است. و سال‌ها بعد توسط شاه عباس صفوی باز سازی شده و به عنوان کاروانسرا مورد استفاده قرار گرفته است. این مکان تاریخی در جنوب گرمسار استان سمنان واقع شده است. این کاروانسرا که شباهتی به کاروانسراهای میان راهی ندارد و در دوره صفوی محل اقامت سلاطین در مواقع شکار و سفرهای شاهانه بوده، یکی از جاذبه‌های کم نظیر این شهر است.

خرید بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما سمنان

این کاروانسرا از بیرون به شکل مربع است و از سنگ‌های بزرگ، آهکی و سفیدرنگ ساخته شده است و دارای چهار برج بلند و نیم دایره و دو دروازه شمالی و جنوبی است. چهار ایوان دارد و حیاط مرکزی بزرگ و 8 ضلعی است و ۲۴ اتاق در اطراف آن وجود دارد. در طرف غربی این حیاط، تالار بزرگی وجود دارد که داخل آن دارای قسمت شاه‌نشین و تاقچه‌هایی در اطراف و یک ایوان در جلوی تالار است. این کاروانسرای سنگی توسط سازمان حفاظت محیط زیست با نظارت سازمان میراث فرهنگی تعمیر و مرمت شده است و برای اقامت گردشگران و محققین مورد استفاده قرارمی‌گیرد.

بازدید از کاروانسرای شاه عباسی ده نمک

ساخت این کاروانسرای قدیمی و محبوب به دوره صفویه باز می‌گردد. این کاروانسرا در چهل کیلومتری شرق گرمسار در جوار روستای ده نمک قرار گفته و انبارها و یخچال‌های فراوانی در اطراف آن به چشم می‌خورد. کاروانسرای ده نمک امروزه به هتل کاروانسرای بی نظیری تبدیل شده و گردشگران فراوانی از آن دیدن می کنند و اقامت دارند. شما نیز با خرید بلیط هواپیما سمنان این فرصت را از دست ندهید.

خرید بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما سمنان

این کاروانسرا مجهز به 24 اتاق با تخت و کف خواب سنتی ایرانی می‌باشد با ظرفیت 3 تا 4 نفر، سالن‌های بزرگ رستوران، چایخانه و نیز سالن تورها و اجتماعات گروهی می‌باشد. شباهنگام شما گردشگران عزیز نمی‌توانید چشم از آسمان پر ستاره این کاروانسرا بردارید.

بازدید از کاروانسرای شاه عباسی لاسجرد

خرید بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما سمنان

این کاروانسرا که از آجر، سنگ، ملات گچ، ساروج و خاک گچ ساخته شده و بارها مرمت شده در روستای لاسجرد سمنان واقع شده و از بناهای دوره‌شاه عباس اول صفوی است.

خرید بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما سمنان

کاروانسرا دارای دو ایوان بلند و بزرگ در غرب و شرق، حیاط وسیع، ۲۴ حجره است. در چهار گوشه کاروانسرا، چهار مدخل ورودی با تاق‌های قوس‌دار، حیاط را به دالانی متصل می‌کند و جلوه زیبایی دارد.

بازدید از کاروانسرای عین الرشید

خرید بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما سمنان

کاروانسرای عین الرشید با ساختار آجری خود متعلق به دوران صفویه است. در کنار این کاروانسرا یک آب‌انبار فروریخته و چشمه عین الرشید قرارداد که آبشخور جانوران منطقه از قبیل بز و آهو می‌باشد.

خرید بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما سمنان

این بنا که در گذشته به‌عنوان یک کاروانسرای میان راهی بوده دارای دو حیاط بزرگ، ورودی به شکل ایوانی و در دو طرف ایوان ورودی دو تالار می‌باشد که هرکدام پنج در به حیاط بنا دارند. اما متأسفانه امروزه اکثر سقف‌ها و پوشش‌های آن ریخته است.

برای خرید بلیط هواپیما سمنان و رزرو پرواز داخلی و خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای داخلی و خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منبع:
khabaronline.ir
seeiran.ir
isna.ir
iranair.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید