بلیط هواپیما سمنان اقامت در کاروانسراهای بی‌نظیر آن

کاوش‌های باستان‌شناسی، قدمت استقرار اقوام دوره‌های بسیار قدیمی را در مناطق مختلف استان سمنان به اثبات رسانیده است. از آنجا که شهرهای دامغان، سمنان، شاهرود، بسطام و گرمسار در دوران تاریخی قسمتی از مسیر جاده ابریشم بوده‌اند، از طرفی مسیر تجاری آن دوره بوده و کاروان‌ها، تاجران و همچنین زائران امام هشتم از آن عبور می‌کردند مجموعه کاروانسراهای فراوانی در این مسیر ساخته شده است.

0
59
آشنایی با کاروانسراهای سمنان
کاروانسراهای سمنان
بلیط هواپیما سمنان اقامت در کاروانسراهای بی‌نظیر آنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 30Rating: 3.5بلیط هواپیما سمنان اقامت در کاروانسراهای بی‌نظیر آن - تهیه بلیط هواپیما از سفرستانکاوش‌های باستان‌شناسی، قدمت استقرار اقوام دوره‌های بسیار قدیمی را در مناطق مختلف استان سمنان به اثبات رسانیده است. از آنجا که شهرهای دامغان، سمنان، شاهرود، بسطام و گرمسار در دوران تاریخی قسمتی از مسیر جاده ابریشم بوده‌اند، از طرفی مسیر تجاری آن دوره بوده و کاروان‌ها، تاجران - بلیط هواپیما سمنان

اقامت در کاروانسراهای بی‌نظیر سمنان

کاوش‌های باستان‌شناسی، قدمت استقرار اقوام دوره‌های بسیار قدیمی را در مناطق مختلف استان سمنان به اثبات رسانیده است. از آنجا که شهرهای دامغان، سمنان، شاهرود، بسطام و گرمسار در دوران تاریخی قسمتی از مسیر جاده ابریشم بوده‌اند، از طرفی مسیر تجاری آن دوره بوده و کاروان‌ها، تاجران و همچنین زائران امام هشتم از آن عبور می‌کردند مجموعه کاروانسراهای فراوانی در این مسیر ساخته شده است. امروزه این کاروانسراها یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های تاریخی برای گردشگران شده و سالانه مردم زیادی با خرید بلیط هواپیما سمنان از آن دیدن می‌کنند.

بازدید از کاروانسراهای میاندشت

آشنایی با کاروانسراهای سمنان
کاروانسراهای سمنان

یکی از زیباترین مجموعه‌های تاریخی استان سمنان را می‌توان کاروانسراهای میاندشت نام برد که شامل سه کاروانسرا و سه آب انبار است. این مجموعه در 105 کیلومتری شرق شاهرود در مسیر جاده شاهرود – تهران واقع شده است. این بنا تحت مرمت‌ها و بازسازی‌های فراوانی از جمله مرمت بافت‌های کاروانسرای صفوی، سبک نمودن بام‌ها و پوشش با بتون سبک در کاروانسرای صفوی، آجرفرش کاروانسرای میانی، مرمت حجره‌های کاروانسرای میانی و پی‌بندی مخزن آب‌انبارها قرار گرفته است و در شهریور سال 1336 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. شما گردشگران عزیز نیز با خرید بلیط هواپیما سمنان از این مجموعه کاروانسراها دیدن کنید.

کاروانســـــرای صفوی یکی از آن‌هاست که از معماری جالبی برخوردار بوده و مجهز به چهار ایوان، حجره‌هایی گرداگرد حیاط مرکزی و باره بندها در پشت حجره‌ها می‌باشد. شاه‌نشین زمستانـــــی در ضلع شمالی و شاه‌نشین تابستانی در ضلع جنوبی این کاروانسرا قرار دارد.

آشنایی با کاروانسراهای سمنان
کاروانسراهای سمنان

دو کاروانسرای دیگر مربوط به دوره قاجار می‌باشد که در زمین گسترده‌ای ساخته شده‌اند. کاروانسرای میانی دارای آب‌انباری است که آب آن خود جوش است و از اعماق زمین بیرون می‌آید و در وسط حیاط قرار دارد. کاروانسرای جنوبی سردر بسیار زیبایی دارد و حجره‌های متعدد آن مورد استفاده مسافرین پر جمعیت و گروهی قرار می‌گرفته و در آن دوره چند هزار مسافر را در خود جای می‌داده و پاسخگوی نیازهای آنان از جمله آب بوده است. امروزه نیز گردشگران زیادی در این کاروانسرا اقامت می‌کنند شما نیز با خرید بلیط هواپیما این فرصت را از دست ندهید.

بازدید از کاروانسراهای آهوان

آشنایی با کاروانسراهای سمنان
کاروانسراهای سمنان

منطقه آهوان که در 30 کیلومتری سمنان و 78 کیلومتری غرب دامغان واقع شده یک منطقه ییلاقی و سردسیر محسوب می‌شود و از آنجا که گاه در زمستان با باد و سرما و کولاک مدتی جاده بسته می‌شده و امکان عبور و مرور نبوده مسافرین در این کاروانسرا اتراق می‌کردند. این کاروانسرا معماری جالبی دارد چرا که حجره‌های آن به داخل دالانی باز می‌شود و دلیل ساخت حجره‌ها به این شکل این بوده که سرمای زمستان کمتر هوای گرم حجره‌ها را بگیرد. روستای پایکوهی کلاته دارد که با باغ‌ها، کشتزارهای مختلف و استخرهای آبیاری‌اش معروف است مناظر فوق‌العاده‌ای به آهوان بخشیده است.

کاروانسرای شاه سلیمانی آهوان

آشنایی با کاروانسراهای سمنان
کاروانسراهای سمنان

کاروانسرای شاه سلیمانی آهوان در منطقه سردسیر آهوان در 42 کیلومتری سمنان واقع شده است. ساختار این کاروانسرا از سنگ و ملات ساروج در سال 1097 هجری در زمان شاه سلیمان صفوی به منظور استراحت و اقامت زائرین امام هشتم ساخته شده است. کاروانسرای شاه سلیمانی آهوان دارای حیاط وسیع مستطیل شکل به طول 40 متر و عرض 32 متر، چهار ایوان و در اطراف حیاط 24 اتاق می‌باشد.

کاروانسرای سنگی انوشیروانی

آشنایی با کاروانسراهای سمنان
کاروانسراهای سمنان

رباط انوشیروانی یا کاروان سرای سنگی انوشیروانی که در قرن پنجم هجری ساخته شده و در زمان خود از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار بوده در صد قدمی و روبروی کاروان‌سرای شاه سلیمانی آهوان قرار گرفته و به صورت مربع و چهار پلانی ساخته شده است. از بیرون که به این کاروانسرا نگاه می‌کنید یک در ورودی در شمال، چهار برج در چهار گوشه و سه برج به صورت نیم دایره در بخش‌های شرقی و غربی و جنوبی و دو برج در دو طرف دروازه ورودی است. این کاروانسرای زیبا مجهز به 26 اتاق در اطراف حیاط مرکزی با ایوان‌های سرپوشیده و چهار اصطبل می‌باشد. متأسفانه امروزه از ساختمان کاروانسرا فقط چندین دیواره و دالان باقی‌مانده و بقیه بصورت سنگ‌های ریزودرشت روی هم انباشته شده‌اند. اما با این حال زیبایی‌هایی دارد که به شما پیشنهاد می‌کنیم با خرید بلیط هواپیما سمنان از آن دیدن کنید.

کاروانسرای شاه عباسی آهوان

آشنایی با کاروانسراهای سمنان
کاروانسراهای سمنان

کاروانسرای شاه عباسی آهوان نیز مربوط به دوره صفوی است که در 36 کیلومتری سمنان، در مسیر جاده سمنان به دامغان واقع شده و این اثر در تاریخ 5 اردیبهشت 1356 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

برای خرید بلیط هواپیما سمنان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید