لذت تماشای آفتابگردان‌های منطقه کالپوش شاهرود

منطقه بی‌نظیر کالپوش یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان شاهرود است. در شهریور هر سال دشت آفتابگردان کالپوش میزبان میلیون‌ها گل آفتابگردان می‌شود و مناظر چشم‌نواز و بی‌نظیری در این منطقه خلق می‌کند که واقعاً دیدنیست و نباید دیدن آن را از دست داد. از بیستم اردیبهشت ماه تا پایان خرداد ماه نیز گل‌های شقایق جلوه زیبایی به منطقه سرسبز کالپوش می‌بخشد و گردشگران بسیاری را به این منطقه جلب می‌کند. جشنواره دشت شقایق در منطقه کالپوش طرفداران بسیاری دارد. هرچه از زیبایی کالپوش به شما توصیف کنیم کم است.

0
89
خرید بلیط هواپیما سمنان
بلیط هواپیما سمنان
لذت تماشای آفتابگردان‌های منطقه کالپوش شاهرودReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 11Rating: 3.5بلیط هواپیما سمنان و لذت تماشای آفتابگردان های منطقه کالپوش شاهرود - سفرستانمنطقه بی‌نظیر کالپوش یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان شاهرود است. در شهریور هر سال دشت آفتابگردان کالپوش میزبان میلیون‌ها گل آفتابگردان می‌شود و مناظر چشم‌نواز و بی‌نظیری در این منطقه خلق می‌کند که واقعاً دیدنیست و نباید دیدن آن را از دست داد. از بیستم اردیبهشت ماه تا پایان خرداد ماه نیز گل‌های شقایق جلوه زیبایی به منطقه سرسبز کالپوش می‌بخشد - بلیط هواپیما سمنان

لذت تماشای آفتابگردان های منطقه کالپوش

منطقه بی‌نظیر کالپوش یکی از جاذبه‌های گردشگری شهرستان شاهرود است. در شهریور هر سال دشت آفتابگردان کالپوش میزبان میلیون‌ها گل آفتابگردان می‌شود و مناظر چشم‌نواز و بی‌نظیری در این منطقه خلق می‌کند که واقعاً دیدنیست و نباید دیدن آن را از دست داد. از بیستم اردیبهشت ماه تا پایان خرداد ماه نیز گل‌های شقایق جلوه زیبایی به منطقه سرسبز کالپوش می‌بخشد و گردشگران بسیاری را به این منطقه جلب می‌کند. جشنواره دشت شقایق در منطقه کالپوش طرفداران بسیاری دارد. هرچه از زیبایی کالپوش به شما توصیف کنیم کم است. پس بهتر است خودتان بلیط هواپیما سمنان را تهیه کنید و از نزدیک این همه زیبایی را لمس کنید.

جغرافیای منطقه کالپوش

خرید بلیط هواپیما شاهرود
بلیط هواپیما شاهرود

 منطقه کالپوش در 220 کیلومتری شمال شرق شاهرود قرار دارد. مسیر دسترسی به این منطقه این‌گونه است که پس از طی 60 کیلومتر از مسیر شاهرود- مشهد به شهر میامی می‌رسید و در آنجا باید به سمت شمال تغییر مسیر بدهید تا به این منطقه برسید. این منطقه سرسبز و جنگلی نزدیک 14 هزار هکتار جنگل، 30 هزار هکتار زمین مرتع و 34 هزار هکتار مزارع زیر کشت دارد و در فصل بهار با دشت‌های پوشیده از گل‌های شقایق، در شهریورماه با گل‌های آفتابگردان، در پاییز و زمستان با مناظر زیبا و در مجاورت با پناهگاه حیات‌وحش خوش ییلاق از مناطق پر گردشگر و جذاب برای دوست داران طبیعت می‌باشد. شما نیز با خرید بلیط هواپیما سمنان می‌توانید نظیر دیگر گردشگران طبیعت دوست از منطقه کالپوش دیدن کنید.

معرفی دشت آفتابگردان کالپوش

خرید بلیط هواپیما شاهرود
بلیط هواپیما شاهرود

در منطقه سرسبز و جنگلی کالپوش بارندگی کافی و فراوان است و زمین‌های بسیار مستعد برای کشاورزی و جنگل‌کاری نیز وجود دارد. اما آنچه که این منطقه را ویژه و نادر ساخته وجود سطوح زیر کشت آن است چرا که معمولاً مزارع آفتابگردان در زمین‌های هموار و صاف دیده می‌شود، اما در اینجا آفتابگردان‌ها در دشت‌های ناهموار و تپه‌های پی‌درپی می‌رویند و جلوه خاص دارند.

کاربرد دشت آفتابگردان کالپوش

خرید بلیط هواپیما شاهرود
بلیط هواپیما شاهرود

آفتابگردان در این منطقه هرسال در اوایل بهار به‌صورت دیم و آبی کاشته می‌شود و انواع مختلف آفتابگردان را شامل می‌شود که از گونه‌های ژنتیکی جدید آن می‌توان پاکوتاه و درشت‌دانه را نام برد.

معرفی دشت شقایق کالپوش

خرید بلیط هواپیما شاهرود
بلیط هواپیما شاهرود

این دشت در میان شهرستان شاهرود و گنبدکاووس قرار گرفته و از ویژگی‌های بارز آن وجود آبشارها، چشمه‌ها و گونه‌های درختان جنگلی و مناطق زیبای قشقلته, آبشار زو و حسین آباد می‌باشد که واقعاً زیبا و دلنواز هستند و در کل می‌توان گفت اگر به این منطقه سفر کنید گویی خود را در آغوش طبیعت و به دور از شلوغی و استرس احساس خواهید کرد. با خرید بلیط هواپیما سمنان و سفر به این منطقه این فرصت را از دست ندهید.

بازدید از روستای تلوبین

خرید بلیط هواپیما شاهرود
بلیط هواپیما شاهرود

روستای تلوبین را می‌توان یکی دیگر از جاذبه‌های دیدنی منطقه کالپوش معرفی کرد. پس بعد از سفر در زمین‌های سرسبز و پر گل کالپوش به دیدار این روستا نیز بروید و از کاروان‌سراهای تاریخی در مسیر مانند کاروان‌سرای بدشت، میامی، سپنج و موزه میامی حتماً دیدن کنید.

همچنین می‌توانید بازدید از آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، مجموعه تاریخی بسطام و آرامگاه سلطان العارفین، بایزید بسطامی را در زمان بازگشت از منطقه کالپوش در برنامه سفر خود جای دهید. تا با یک تیر دو نشان بزنید و هم از جاذبه‌های طبیعی منطقه کالپوش دیدن کنید و هم به سراغ جاذبه‌های تاریخی‌اش بروید. پس با خرید بلیط هواپیما سمنان این فرصت را از دست ندهید.

سوغاتی منطقه کالپوش

خرید بلیط هواپیما شاهرود
بلیط هواپیما شاهرود

مطمئناً سفر بدون خرید و سوغاتی معنا ندارد حتی اگر سفر شما کاملاً سفری برای بازدید از جاذبه‌های طبیعی و گردش درمیان درختان و جنگل‌ها باشد. جاجیم بافی، لاک‌تراشی، سوزن‌دوزی از جمله صنایع‌دستی منطقه کالپوش محسوب می‌شوند البته فرآورده‌های لبنی و تخمه آفتابگردان نیز از سوغاتی‌هایی است که نمی‌توان از آن‌ها گذشت. پس هم از محصولات لبنی و هم از آثار دستی این منطقه خریداری کرده و یادگاری با خود ببرید.

برای خرید بلیط هواپیما سمنان و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید