بلیط هواپیما سمنان و سفر به کویر اسرارآمیز ریگجن

0
312
خرید بلیط هواپیما به سمنان و کویر ریگجن
بلیط هواپیما به سمنان و کویر ریگجن
بلیط هواپیما سمنان و سفر به کویر اسرارآمیز ریگجنReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Sep 6Rating: 4.0بلیط هواپیما به سمنان و سفر به کویر اسرارآمیز ریگجنبلیط هواپیما به سمنان و سفر به کویر اسرارآمیز ریگجن بسیاری از مقاصد در سراسر جهان هستند که افسانه‌ها و داستان‌های زیادی درباره‌ی آنها گفته می‌شود

بلیط هواپیما سمنان و بازدید از کویر ریگجن

بسیاری از مقاصد در سراسر جهان هستند که افسانه‌ها و داستان‌های زیادی درباره‌ی آنها گفته می‌شود، شاید همین داستان‌ها باشد که این مناطق را مرموز کرده و سبب می‌شود تا بسیاری از گردشگران برای دیدن آن دست به سفربزنند، چه مسافران داخلی و چه مسافران پروازهای خارجی که مسیری دور را برای ماجراجویی و دیدار طی می‌کنند. ایران هم کم از این مقاصد ندارد، شهرها، روستاها، قلعه‌ها و مناطق کویر که ساکنان بومی داستان‌های جذاب و گاه ترسناکی را از آنها تعریف می‌کنند، ریگ جن یکی از آن مناطق است، همانطور که از اسمش نیز می‌توان حدس زد که داستانی در پشت آن است.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سمنان

ریگجن کجاست؟

خرید بلیط هواپیما به سمنان و کویر ریگجن
بلیط هواپیما به سمنان و کویر ریگجن

برای سفر به ریگ جن باید به جنوب سمنان سفر کنید؛ این کویر در جنوب غربی و غرب دشت کویر واقع شده و از شرق نیز به پارک ملی کویر می‌رسد.

ریگجن، یک منطقه‌ی کویری متفاوت

این منطقه‌ی کویری چه تفاوت با دیگر مناطق کویری دارد؟ ریگ جن از تپه‌های شنی و باتلاق‌های نمکی تشکیل شده‌است و نکته‌ی جالب درباره‌ی آن این است که تا کنون هیچ چشمه و یا چاه آبی در آن پیدا نشده‌است.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سمنان و دیدن شهرمیزاد

داستان ریگجن

خرید بلیط هواپیما به سمنان و کویر ریگجن
بلیط هواپیما به سمنان و کویر ریگجن

این منطقه‌ی کویری، پوشیده از تپه‌های ماسه‌ای و باتلاق‌های نمک است و علی رغم وسعت زیادش، هیچ چشمه‌ی آبی در آن وجود ندارد، همین هم سبب شد تا در گذشته کاروان‌ها نتوانند از آن عبور کنند، آن تعدادی  هم که عبور کرده‌بودند سرنوشتی جز مرگ در انتظارشان نبود.

باورها و افسانه‌های کهن مردم بومی، می‌گفت که این سرزمین نفرین شده‌است؛ به باور آنها این منطقه به جنیان و ارواح پلید اختصاص داشت و از این رو هرکس که به آن پا بگذارد دیگر باز نمی‌گردد.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سمنان و بازدید از بناهای تاریخی بی‌نظیر

البته امروز به رو‌های علمی کاملا مشخص شده، صعب البور بودن منطقه در مناطقی، کمبود تجهیزات و وجود باتلاق‌هایی که مسافران نابلد را گرفتار می‌کرده، سبب شده بود تا بسیاری از مسافران از آن باز نگردند، جالب است بدانید که این کویر به برمودای ایران نیز معروف شده است.

برای سفر به سمنان و گشت و گذار در کویرهای اطراف این استان با خرید بلیط هواپیما سمنان از تخفیف‌های ویژه سفرستان استفاده کنید.

سفر به ریگجن

خرید بلیط هواپیما به سمنان و کویر ریگجن
بلیط هواپیما به سمنان و کویر ریگجن

در قرن 20 میلادی، درست در سال 1900، کویرنورد افسانه‌ای سوئدی، به نام سون هدین، از حاشیه‌ی غربی و جنوبی ریگ جن عبور کرد. البته سفر به ریگ جن به طور تقریبی از سال 1376 متداول شد و از آن زمان گروه‌های مختلف به این جا سفر می‌کنند.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سمنان

ماجراجویی در کویر

خرید بلیط هواپیما به سمنان و کویر ریگجن
بلیط هواپیما به سمنان و کویر ریگجن

این روزها شما می‌توانید همراه با گروه‌های طبیعت‌گردی به دل کویر بزنید، و از ریگ جن اسرارآمیز عبور کنید؛ عبور از مناطق صعب العبور و ماشین سواری بر روی تپه‌های شنیاز فعالیت‌های هیجان انگیزی است که می‌توانید آن را تجربه کنید.

همچنین همچون مناطق کویری دیگر، شب‌های پرستاره‌ی این منطقه می‌تواند خاطرات خوشی را برای شما بسازد. برای سفر به این منطقه حتما با گروه‌های با تجربه همراه شوید، چراکه به راحتی ممکن است مسیر خود را گم کرده و دچار مشکل شوید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سمنان و بناهای تاریخی این شهر

اگر تصمیم گرفته‌اید خود سفر کنید، بهتر است در قالب یک گروه چند نفره بروید، حتما از راهنمایان محلی کمک بخواهید و ذخیره آب و غذا نیز به همراه داشته‌باشید.

معمول‌ترین مسیر عبور، مسیر شمال شرقی معروف به جاده سنگفرش ملک آباد است که در شمال شرقی پارک ملی کویر قرار دارد. شما می‌توانید مسیرهایی دیگر را نیز انتخاب کنید که البته حتما با یک بلد محلی آن را باید بررسی کنید تا گرفتار باتلاق‌های نمک نشوید.

چگونه به آنجا برویم؟

سمنان، گرمسار، پارک ملی کویر، جاده‌ی سنگ‌فرش ملک آباد

برای خرید بلیط هواپیما سمنان به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید