بلیط هواپیما سنت پترزبورگ و ده نقاش روسی که باید بشناسید

کافیست هنرمندان روسی را در اینترنت سرچ کنید تا با صدها نتیجه روبرو شوید، هنرمندانی که تک‌تک آن‌ها به خاطر آثار فوق‌العاده‌شان ارزش شناخته شدن و وقت گذاشتن دارند. در این مطلب قصد داریم به نقاش‌هایی بپردازیم که بدعت‌گذار جریانی نو در عرصه هنر بودند و درهای هنر روسیه را به روی همه جهانیان گشودند. بیش‌تر گردشگران عاشق نقاشی و تفسیر‌های مختلف هر اثری هستند، این عزیزان حتی هنگام مسافرت در پی این شوق خود پا به موزه‌ها و گالری‌ها می‌گذارند.

0
115
آشنایی با ده نقاش روسی
ده نقاش روسی
بلیط هواپیما سنت پترزبورگ و ده نقاش روسی که باید بشناسیدReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jul 15Rating: 4.0بلیط هواپیما سنت پترزبورگ و ده نقاش روسی که باید بشناسید - تهیه بلیط هواپیما از سفرستانکافیست هنرمندان روسی را در اینترنت سرچ کنید تا با صدها نتیجه روبرو شوید، هنرمندانی که تک‌تک آن‌ها به خاطر آثار فوق‌العاده‌شان ارزش شناخته شدن و وقت گذاشتن دارند. در این مطلب قصد داریم به نقاش‌هایی بپردازیم که بدعت‌گذار جریانی نو در عرصه هنر بودند و درهای هنر روسیه را به روی همه جهانیان گشودند.

ده نقاش روسی که باید بشناسید

کافیست هنرمندان روسی را در اینترنت سرچ کنید تا با صدها نتیجه روبرو شوید، هنرمندانی که تک‌تک آن‌ها به خاطر آثار فوق‌العاده‌شان ارزش شناخته شدن و وقت گذاشتن دارند. در این مطلب قصد داریم به نقاش‌هایی بپردازیم که بدعت‌گذار جریانی نو در عرصه هنر بودند و درهای هنر روسیه را به روی همه جهانیان گشودند. بیش‌تر گردشگران عاشق نقاشی و تفسیر‌های مختلف هر اثری هستند، این عزیزان حتی هنگام مسافرت در پی این شوق خود پا به موزه‌ها و گالری‌ها می‌گذارند. اگر دوست دارید با نقاشی‌های روسی غافلگیر شوید باید خرید بلیط هواپیما روسیه را در برنامه‌های خود بگنجانید.

کارل بریولف نقاش قرن 19

آشنایی با ده نقاش روسی
ده نقاش روسی

“Karl Bryullov” در خانواده‌ای هنرمند به دنیا آمد و مانند برادرانش در موسسه هنری پدرش به تحصیل پرداخت. او بعدازاینکه تحصیلاتش را به پایان رساند با بورسیه راهی اروپا شد و یکی از شاهکار‌هایش را آنجا تکمیل کرد. این اثر نقاشی “The Last Day of Pompeii” نام دارد که شهرت را برای این هنرمند به ارمغان آورد و او را قهرمان روسیه ساخت اما در زندگی واقعی و ازدواجش شانس با او یار نبود و مجبور شد بعد از طلاق و در پی طرد شدن از سوی جامعه به ایتالیا برگردد و باقی عمر خود را در آنجا بگذراند. اگر علاقه‌مند به دیدن این شاهکار باشید باید بلیط هواپیما روسیه خریده و به شهر سنت پترزبورگ و موزه “State Russian Museum” بروید.

ایوان ایوازوفسکی نقاش قرن 19

آشنایی با ده نقاش روسی
ده نقاش روسی

از آنجا که استعداد”Ivan Aivazovsky”  با شانس خوبش همراه بود، با مسیر همواری در راه هنر روبرو شد. او آن‌قدر فقیر بود که حتی استطاعت مالی برای تحصیل در این رشته را هم نداشت ولی وقتی به فرزندخواندگی پذیرفته شد، خانواده جدیدش او را به مدرسه‌ای در سنت پترزبورگ فرستادند و راه را برای پیشرفت او باز کردند. وقتی 2 سال از عمرش را در نزدیکی دریای سیاه گذراند، دریا به مؤلفه جدانشدی نقاشی‌های او تبدیل شد. در میان تمام شاهکارهای او موج نهم “The Ninth Wave” به معروف‌ترین اثرش تبدیل شد که برای بازدید از آن باید بلیط هواپیما روسیه خریده و به شهر سنت پترزبورگ و موزه “Hermitage” آن بروید.

واسیلی ویرشچاگین نقاش قرن 19

آشنایی با ده نقاش روسی
ده نقاش روسی

اگر بلیط هواپیما روسیه خریده‌اید و راهی این کشور هستید بد نیست بدانید که “Vasily Vereshchagin” خالق همان اثری است که همیشه در اینترنت می‌دید. توده‌ای از جمجمه‌هایی که روی هم افتاده‌اند و برخلاف آثار دیگر این نقاش که با موضوع جنگ خلق شده‌اند کاملا پیامی ضدجنگی را به تماشاگر القا می‌کند. از آنجا که ویرشچاگین حرفه خود را در ارتش شروع کرده بود حرف‌های زیادی در این زمینه برای گفتن داشت، علاقه‌اش به هنر او را به سوی نقاشی کشید و در نهایت با سفر به خاورمیانه و بودن در دل جنگ، بیش‌تر آثار خود را وقف تصاویر جنگ کرد اما این پیام‌های نقاشی او را به هنرمند محبوبی در کشورش تبدیل نکرد.

ایلا رپین نقاش قرن 19 و 20

“Ilya Repin” نیز در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد و استعدادش توسط مادرش کشف شد. او اصول اولیه این هنر را از نقاش محلی یادگرفت و بالاخره توانست با پولی که دست و پا کرده است راهی سنت پترزبورگ شود. رپین در همان سال‌های تحصیلش تحسین همگان را برانگیخته بود و پرتره بسیاری از هم‌دوره‌های خود را کشیده بود. این استعداد توجه دولت را هم جلب کرده و به دستور آن‌ها یکی از بزرگ‌ترین آثارش را با نام “Cermonial Meeting of the State Councilzz” کامل کرد، او در این اثر بیش از 80 چهره را طراحی کرده است. برای دیدن این شاهکار باید بلیط هواپیما روسیه را برای تعطیلات خود رزرو کنید و به موزه “State Russian Museum” شهر سنت پترزبورگ بروید.

میخائیل وروبل نقاش قرن 19 و 20

گاهی برخی افراد در میانه راه مسیر خود را به کلی تغییر می‌دهند و به دنبال علاقه واقعی خود می‌روند، “Mikhail Vrubel” یکی از همین افراد است که وکالت را کنار گذاشت و شروع به تحصیل در آکادمی هنر کرد و به استاد خود در ترمیم نقاشی دیواری در صومعه اوکراین کمک کرد. وروبل در زندگی خود سختی‌های زیادی کشیده بود و در سال‌های آخر زندگیش بینایی‌اش در شرف از بین رفتن بود. او آخرین اثرش را با تأثیر از شعر الکساندر پوشکین خلق کرد که با نام “The Prophet” در موزه مسکو نگه‌داری می‌شود و شما عزیزان با بلیط هواپیما روسیه می‌توانید این شاهکار را از نزدیک ببینید.

ایسحاق لیویتان و ولنتین سروف نقاش قرن 19

با اینکه “Isaac Levitan” در خانواده فقیری زندگی می‌کرد و تنها از راه آموزش زبان امرار معاش داشت ولی خانواده‌اش، او و برادرش را به آموزشگاه هنر فرستادند. لیویتان نتوانست فارغ‌التحصیل شود اما نقاش معروف و صاحب سبکی شد. نقاشی‌های او با تم مناظر طبیعی هستند و اکثراً در نزدیکی رودخانه ولگا ترسیم شده‌اند که با بلیط هواپیما روسیه می‌توان آن‌ها را دید. “Valentin Serov” نیز در خانواده‌ای هنرمند به دنیا آمد و بعد از تحصیل در آلمان و فرانسه به مسکو برگشت و تحصیلات خود را تکمیل کرد. سروف پرتره‌های زیادی از اشخاص معروف زمان خودش کشیده و تم آثارش برگفته از اساطیر کلاسیک می‌باشد.

واسیلی کاندینسکی

تقریباً مانند دیگر نقاش‌های روسی مسیر زندگی و حرفه “Wassily Kandinsky” نیز هموار نبود و او در اواخر دهه سوم زندگی‌اش نقاشی را شروع کرد. بعد از اینکه از گالری نقاشی مسکو که به سبک امپرسیونیسم بودند، بازدید کرد به آلمان رفت و به تحصیل در آنجا مشغول شد. کاندیسنکی در سبک “ابستره” آثار زیادی به جای گذاشت که نظر خیلی از گردشگران و بازدیدکنندگان این دوره و زمان خودش را جلب کرد. آثار کاندینسکی معروف از رنگ‌ها و شکل‌های هندسی مختلفی ترکیب شده و هنر انتزاعی منحصربه‌فردش را به نمایش می‌گذارد که با خرید بلیط هواپیما روسیه می‌توان آن را به صورت ملموسی تجربه کرد.

دیگر نقاش‌ها

آشنایی با ده نقاش روسی
ده نقاش روسی

اگر همه نقاش‌های روسی را بشناسید می‌توانید طبق علاقه خود به بازدید آثار آن‌ها بروید، به‌جز افرادی که در بالا ذکر شد هنرمندانی مثل باریس کاستودیف، کازما پتروف ودکین نقاش‌های قرن 19 و 20 هم آثار قابل توجهی دارند که نظر بسیاری از گردشگران را در طی این سال‌ها جلب کرده‌اند. نقاشی‌ها و هنر زیبای روسی سالانه افراد زیادی را به خرید بلیط هواپیما روسیه ترغیب می‌کند و این علاقه فقط به قشر خاصی مانند هنرمندان محدود نمی‌شود بلکه هر کسی با هر سلیقه‌ای مشتاق دیدن برترین آثار جهان است، شما نیز می‌توانید با خرید بلیط هواپیما روسیه یکی از این افراد باشید.

برای خرید بلیط هواپیما روسیه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
theculturetrip.com
en.wikipedia.org
visit-petersburg.ru

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید