کاخ پترهوف

1
178
خرید بلیط هواپیما به سنت پترزبورگ روسیه
بازدید از کاخ پتروهوف
کاخ پترهوفReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Jan 19Rating: 4.0کاخ پترهوف - خرید بلیط هواپیما برای دیدن بهترین آثار تاریخی روسیه و جهانخرید بلیط هواپیما برای دیدن کاخ پتروهوف در سنت پترزبورگ. جاذبه های گردشگری روسیه. دیدنی های سنت پترزبورگ. قیمت بلیط ارزان هواپیما به سنت پترزبورگ

کاخ پترهوف در سنت پترزبورگ روسیه

از مشهورترین جاذبه‌های سنت پترزبورگ کاخ پترهوف است، پترهوف که در زبان آلمانی به معنای دربار پیتر است، در اصل محل سکونت پتر کبیر بوده که امروزه به یکی از محبوب‌ترین موزه‌های روسیه تبدیل‌شده. این قصر که نمادی از علاقه وافر پتر کبیر به معماری اروپایی است، باوجود شکوه منحصربه‌فردش گاهی لقب ورسای روسیه نیز می‌گیرد.

پترهوف در جنوب خلیج فنلاند با قصرها و باغ‌های زیبا شناخته‌شده است، از جذابیت‌های این کاخ می‌توان به آب‌نماهای باصفا و مجسمه‌های اعجاب‌انگیز کنار پله‌های آبشار روبروی کاخ اشاره کرد که از دلایل قرار گرفتن آن در لیست آثار یونسکو است.

بلیط هواپیما به سنت‌پترزبورگ ونیز روسیه

برنامه سفر چهار روزه به سنت‌پترزبورگ

جام جهانی با طعم غذاهای روسی در سنت‌پترزبورگ

در جای‌جای این باغ آب‌نماهای متعددی به چشم می‌خورد، همچنین مجسمه‌های طلایی محوطه بسیار محبوبند.

تاریخچه کاخ پترهوف

ساخت این بنا به دستور پتر کبیر در سال 1714 شروع‌شده تا بعد از مرگ او نیز توسط دخترش الیزابت ادامه یافت، بسیاری از فواره‌ها و مجسمه‌ها و باغ‌های اطراف کاخ به دستور الیزابت ساخته‌شده‌اند.

در قرن‌های 17 و 18 ساکنان دیگر این قصر قبل از به دست‌گیری حکومت توسط کاترین کبیر، تغییرات زیادی در آن ایجاد کردند؛ اما این تغییرات قابل‌مقایسه با تغییر عظیمی که توسط آلمان‌ها در جنگ جهانی دوم ایجاد شد نیست، ویرانی حاصل از جنگ بعدها در اواسط قرن 19 به دست ارتش و مردم بازسازی شد.

جزئیاتی از زیبایی داخلی کاخ پترهوف

خرید بلیط هواپیما به سنت پترزبورگ روسیه
جزئیاتی از زیبایی داخلی کاخ پترهوف

قصر پترهوف را به علت داشتن 176 فواره و 6 آبشار، قصر فواره‌ها نیز می‌نامند. جالب است بدانید تمام‌کار مهندسی و ساخت فواره‌ها تحت نظارت پترکبیر بوده است، او که فارغ‌التحصیل مکانیک سیالات بود توانست با استفاده از آموخته‌های آکادمیک خود آب را در تمام فواره‌های قصر بدون استفاده از برق به جریان درآورد، تنها محرک آب فواره‌ها اختلاف فشار ایجادشده در لوله‌ها است.

خرید بلیط هواپیما به سنت پترزبورگ روسیه
جزئیاتی از زیبایی داخلی کاخ پترهوف

آبی که از این فواره‌های باشکوه سرازیر می‌شود در آخر به خلیج فنلاند می‌رسد. بسیاری از فواره‌ها و مجسمه‌هایی که در این مجموعه مشاهده می‌کنید گویای تاریخی هستند. از مجسمه‌های محبوب پترکبیر می‌توان به مجسمه مربوط به شمایل سامسون اشاره کرد، تعداد زیادی از این مجسمه در جای‌جای محوطه باغ به چشم می‌خورد که نشان‌دهنده علاقه شدید پترکبیر به اوست، برجسته‌ترین این مجسمه‌ها که سامسون در آن در حال کشتن شیری با دست‌خالی است در میان فواره‌ها جا خوش کرده.

کاخ اعظم

خرید بلیط هواپیما به سنت پترزبورگ روسیه
کاخ اعظم پتروهوف

این کاخ که در مقایسه با سایر ساختمان‌های پترهوف زیاد بزرگ نیست، شامل 30 اتاق باشکوه و پرزرق‌وبرق است که در طراحی داخلی بسیار ظریف و هنرمندانهٔ آن‌ها از طلا استفاده‌شده، بر روی دیوارهای این بنا می‌توانید نقاشی‌هایی از نقاشان معروف ببینید. برای درک ظرافت و هنری که در دل این کاخ نهفته بلیط هواپیما به سنت‌پترزبورگ را تهیه کنید.

باغ‌های حیرت‌انگیز پیترهوف

باغ‌های پترهوف که شاهد چند نسل از خانواده‌های سلطنتی روس بوده‌اند به دو قسمت بالایی و پایینی شامل می‌شوند که کاخ اعظم در میان آن‌هاست. بازدید از قسمت بالایی رایگان است، اما برای بازدید از قسمت پایینی که جایگاه بسیاری از مجسمه‌ها و فواره‌های پترهوف است، باید ورودیه بپردازید.

اگر علاقه‌مند به معماری هستید و بلیط هواپیما به سنت‌پترزبورگ را تهیه کرده و بازدید از قسمت‌های مختلف مجموعه پترهوف که عبارتند از: کاخ اعظم، قصر مارلی، مونپلیسیر، هرمیتاژ کاتیج و پترهوف را از دست ندهید.

برای خرید بلیط هواپیما به روسیه به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلیط هواپیما سفرستان


به احتمال زیاد شما مطالب زیر را هم دوست خواهید داشت:
بلیط هواپیما به روسیه ، برای دیدن کلیک کنید.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید