بلیط هواپیما سن پترزبورگ ونیز روسیه

در دنیای گردشگری شهرهایی هستند که از مسافر در برابرشان تنها یک کار ساخته است، اینکه تسلیمشان شود و به دیدارشان بشتابد. سن پترزبورگ که لقب عروس جاذبه‎های گردشگری روسیه را نیز یدک می‎کشد، یکی از این شهرهاست. شهری که هر چه از دیدنی‎هایش بنویسی یا تعریف کنی باز کم گفته‎ای و تا بلیط هواپیما نخری و مهمانش نباشی، نمی‎توانی لذت زیبایی‌هایش را درک کنی! با این توضیح و علی‎رغم محدودیت‎های کلام در به تصویر کشیدن شهر سن پترزبورگ در این مطلب قصد کرده‎ایم تا از این جاذبه گردشگری روسیه برای مسافرانی بگوییم که غفلت کرده‌اند و هنوز بلیط هواپیما سن پترزبورگ و ملاقات با دیدنی‌های این شهر نخریده‎اند.

0
2076
خرید بلیط هواپیما به سن پترزبورگ
بلیط هواپیما به سن پترزبورگ
بلیط هواپیما سن پترزبورگ ونیز روسیهReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Jul 29Rating: 4.5بلیط هواپیما سن پترزبورگ ونیز روسیه - سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیهبلیط هواپیما سن پترزبورگ شهری که لقب عروس جاذبه‎های گردشگری روسیه را نیز یدک می‎کشد. شهری که هر چه از دیدنی‎هایش بنویسی یا تعریف کنی باز کم گفته‎ای و نمی‎توانی لذت زیبایی‌هایش را درک کنی! با این توضیح قصد به تصویر کشیدن شهر سنت پترزبورگ را داریم. خرید بلیط هواپیما سنت پترزبورگ روسیه

بلیط هواپیما سن پترزبورگ ونیز روسیه

در دنیای گردشگری شهرهایی هستند که از مسافر در برابرشان تنها یک کار ساخته است، اینکه تسلیمشان شود و به دیدارشان بشتابد. سن پترزبورگ که لقب عروس جاذبه‎های گردشگری روسیه را نیز یدک می‎کشد، یکی از این شهرهاست. شهری که هر چه از دیدنی‎هایش بنویسی یا تعریف کنی باز کم گفته‎ای و تا بلیط هواپیما نخری و مهمانش نباشی، نمی‎توانی لذت زیبایی‌هایش را درک کنی! با این توضیح و علی‎رغم محدودیت‎های کلام در به تصویر کشیدن شهر سن پترزبورگ در این مطلب قصد کرده‎ایم تا از این جاذبه گردشگری روسیه برای مسافرانی بگوییم که غفلت کرده‌اند و هنوز بلیط هواپیما سن پترزبورگ و ملاقات با دیدنی‌های این شهر نخریده‎اند.

سن پترزبورگ که دومین شهر بزرگ روسیه است که در سال ۲۰۱۸ یکی از شهرهای میزبان رقابت‌های جام جهانی فوتبال روسیه است و در دو سال گذشته، عنوان برترین شهر گردشگری اروپا را نیز از آن خود کرده است. شهر سن پترزبورگ فرهنگی غنی و سنت هایی اصیل دارد که از ۴۵ جزیره تشکیل شده که  به سبک فرانسوی و توسط برترین معماران جهان ساخته شده است.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما روسیه

سن پترزبورگ بعد از مسکو دومین شهر بزرگ روسیه است. این شهر مدت های زیادی پایتخت روسیه بوده و با ویژگی های منحصربفرد خود از شهرهای زیبا و پربازدید این کشور به حساب می آید. جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی این شهر باعث شده که گردشگران زیادی به بازدید از آن بروند. تنها در سال ۲۰۱۵ میلادی چیزی در حدود هفت میلیون گردشگر از کشورهای آلمان، ایتالیا، فنلاند، چین و سایر کشورها از شهر سن پترزبورگ در شمال روسیه، بازدید کردند.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما مسکو

سن پترزبورگ در شمال غرب روسیه قرار دارد. وجود ۴۲ جزیره و ۴۰ رودخانه در این شهر باعث شده که به آن ونیز شمال بگویند. زمستان های این شهر بسیار سرد است به طوری که میانگین دمای زمستان ها به منفی ۱۳ درجه سانتی گراد می رسد، اگر شهرهای برفی را دوست دارید خوب است بدانید که در این شهر ۱۳۰ روز از سال هوا برفی است. تابستان های آن ملایم و میانگین دمای آن در تابستان ۲۰ درجه سانتی گراد است.

خرید بلیط هواپیما به سن پترزبورگ
بلیط هواپیما به سن پترزبورگ

این شهر در سال ۱۷۰۳ یعنی در ابتدای قرن هجدهم ساخته شد. پتر کبیر که در آن سال ها سواحل دریای بالتیک را تصرف کرده بود تصمیم گرفت در این قسمت شهری بسازد و آن را آباد کند. سن پترزبورگ با دستور مستقیم پترکبیر و با نظارت او ساخته شد.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما کازان

شاید فکر کنید اسم سن پترزبورگ از پتر کبیر گرفته شده اما این طور نیست! اسم این شهر را سن پترزبورگ گذاشتند تا بزرگداشتی برای روحانی پیتر «Saint Peter» که یکی از یاران حضرت عیسی بود باشد. بعد از ساخت این شهر نام آن را سن پترزبورگ گذاشتند ولی در دوره های مختلفی چندین بار اسمش عوض شد به طوری که بعد از جنگ جهانی دوم نام آن را «پتروگراد» و بعد از انقلاب شوروی نامش را «لنین گراد» گذاشتند. تا اینکه پس از فروپاشی شوروی دوباره اسم آن را به سن پترزبورگ تغییر دادند. شاید تعجب کنید اما این شهر به مدت ۲۰۶ سال در سال های (۱۷۱۲-۱۹۱۶) پایتخت روسیه بوده و مهمترین شهر این کشور به حساب می آمده است. امروز حدود ۵ میلیون نفر در شهر سن پترزبورگ زندگی می‌کنند.
این شهر ۶۰۰ پل دارد، ۲۲ تای آن به صورت تخته پل و متحرک هستند.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما سارانسک

یکی از قدیمی‎ترین و بزرگ‎ترین موزه‎های جهان در شهر سن پترزبورگ قرار دارد. موزه آرمیتازژ بیش از ۳ میلیون آثار فرهنگی و هنری دارد و در سالن های مجزا آثار کشورهای مختلف را نشان می دهد. این موزه باشکوه در سال 1764 میلادی به دستور ملکه وقت روسیه کاترین کبیر ساخته شده است.

خرید بلیط هواپیما به سن پترزبورگ
بلیط هواپیما به سن پترزبورگ

یکی از معروف ترین خیابان های سن پترزبورگ خیابان ۵ کیلومتری نوسکی (Nevesky) است به طوری که روزانه نزدیک به دو میلیون نفر دراین خیابان رفت و آمد می کنند. یک از پدیده های طبیعی که در سن پترزبورگ رخ می دهد پدیده شب های سفید است که در ماههای اردیبهشت تا تیر اتفاق می افتد و از جاذبه های این شهر به حساب می‌آید.
متروی شهر سن پترزبورگ در ۶۰ متری زیر زمین ساخته شده و عمیق ترین بخش آن هم ۹۰ متر است.

بعید است توری به مقصد کشور روسیه پیدا شود و مسافری با هدف سفر به روسیه وجود داشته باشد که برنامه بازدید از سن پترزبورگ را نداشته باشد و بیلط هواپیما برای پرواز به این شهر تهیه نکرده باشد. در ادامه مطلب با وب‎سایت سفرستان همراه باشید تا دیدنی‌های شهر سن‎پترزبورگ را بیشتر بشناسید.

بلیط هواپیما برای بازدید از موزه هرمیتاژ

خرید بلیط هواپیما به موزه هرمیتاژ
بلیط هواپیما به موزه هرمیتاژ

مهمترین جاذبه ی گردشگری سن پترزبورگ موزه هرمیتاژ این شهر است که به نوعی افتخار گردشگری کشور روسیه محسوب می‌شود. آرمیتاژ بزرگترین موزه جهان است که در زبان فرانسه به معنی جای خلوت میباشد.این موزه در ابتدا کاخ زمستانی تزارها بود که در زمان دختر پطر کبیر ساخته شد و بعدها توسط کاترین کبیر گسترش یافت و به مرور کلکسیونی از نفیس ترین اشیا جهان و محل نگهداری کلکسیون شخصی کاترین گشت.در زمان جنگ جهانی برای درامان ماندن اشیا آنها را به سیبری منتقل کردند و پس از جنگ دوباره آنها را به اینجا برگرداندند.در زمان لنین در این مجموعه به روی مردم گشوده شد تا به عنوان موزه از آن استفاده شود.این موزه عظیم دارای ۱۰۵۷ سالن مختلف و۳۰۰۰۰۰۰ اثر است. تخمین زده شده که اگر برای دیدن هر قطعه این موزه تنها یک دقیقه وقت صرف کنید ۱۱ سال طول میکشد تا کل موزه را ببینید.

بلیط هواپیما برای بازدید از فستیوال شب های سفید سن پترزبورگ

خرید بلیط هواپیما به شب های سفید سن پترزبورگ
بلیط هواپیما به شب های سفید سن پترزبورگ

شب های سفید شهر سن پترزبورگ یکی از مهم ترین دیدنی ها و در این حال جاذبه های گردشگری در پایتخت شمالی روسیه به شمار می روند.شب های سفید سن پترزبورگ که هر ساله از اوایل خرداد آغاز می شود در حقیقت یک پدیده طبیعی است و به علت طولانی بودن روزها در مناطق نزدیک به قطب شمال کره زمین به وجود می آید. شهر سن پترزبورگ که از موقعیت جغرافیایی ویژه ای برخوردار است. شمالی ترین شهر پرجمعیت جهان به شمار می رود و هر سال در اوایل تابستان به علت بسیار طولانی شدن زمان تابش آفتاب در تاریکی شب فرو نمی رود و همه مدت شبانه روز یا هوا روشن است و یا گرگ و میش صبحگاهی دارد که به همین علت شب های اوایل فصل تابستان در این شهر شب های سفید نام گرفته است .

خرید بلیط هواپیما به شب های سفید سن پترزبورگ
بلیط هواپیما به شب های سفید سن پترزبورگ

شب های سفید در سن پترزبورگ یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر بزرگ و تاریخی روسیه نیز به شمار می رود. شهر سن پترزپورگ که پرجمعیت ترین شهر اروپا پس از لندن پاریس و مسکو است هر ساله حدود هشت میلیون نفر گردشگر و جهانگرد را به خود جذب می کند که بیشتر این گردشگران در فصل تابستان و برای دیدن همین پدیده نادر یعنی شب های سفید به این شهر سفر می کنند.

تراکم بیش از حد میهمانان غیر محلی در این شهر و کمبود و گرانی هتل ها و استراحتگاه های مناسب یکی از مهم ترین مشکلاتی است که گردشگران و علاقه مندان این شهر در فصل تابستان با آن دست به گریبان می شوند.طولانی شدن بیش از حد روشنایی روز و وجود نداشتن تاریکی شب بر ساکنان بومی این شهر تاثیر منفی ای گذاشته است و سبب بروز پدیده کم خوابی می شود. با وجود این مشکلات ساکنان بومی شهر سن پترزبورگ از فصل شب های سفید به عنوان بهترین زمان برای پیاده روی طولانی مدت و آشنایی با زیبایی های شهرشان استفاده می کنند.

برخی از بهترین هتل‎های سن پترزبورگ به انتخاب وب‎سایت تریپ‌ادوایزر:

رزرو هتل الکساندر هاوس Alexander House

رزرو هتل الکساندر هاوس Alexander House
هتل الکساندر هاوس Alexander House

الکساندر هاوس، یک هتل 4 ستاره‌ و خانوادگی است که در سال 1826، در منطقه‌ی تاریخی کولومنا بنا شده است و به‌تازگی بازسازی شده است. این هتل امتیاز کامل 5 را از سایت معتبر تریپ‌ادوایزر کسب کرده و همچنین رتبه‌های اول، دوم و سوم را به ترتیب در بین هتل‌های مجلل، تجاری و رمانتیک شهر سن‎پترزبورگ به دست آورده است.

رزرو هتل پوشکا این Pushka Inn Hotel

رزرو هتل پوشکا این Pushka Inn Hotel
هتل پوشکا این Pushka Inn Hotel

این هتل 4 ستاره، ساختمان چوبی منحصربفردی دارد و در فضایی رمانتیک در کنار رودخانه شهر بنا شده است. هتل پوشکا این، با 33 اتاق مدرن، موفق شده است تا ‌امتیاز کامل 5 را از سایت معتبر تریپ‌ادوایزر کسب کند.

رزرو هتل فور سیزنز لاین پالاس سنت پترزبورگ
Four Seasons Hotel Lion Palace St. Petersburg

رزرو هتل فور سیزنز لاین پالاس سنت پترزبورگ Four Seasons Hotel Lion Palace St. Petersburg
هتل فور سیزنز لاین پالاس سنت پترزبورگ Four Seasons Hotel Lion Palace St. Petersburg

تنها دو چهارراه مانده تا موزه‌ی ارمیتاژ و کاخ وینتر، هتل 5 ستاره‌‌‌ و خانوادگی فور سیزنز قرار دارد. این هتل بزرگ، 177 اتاق دارد و امتیاز کامل 5 را در سایت معتبر تریپ‌ادوایزر از آن خود کرده است.

رزرو هتل استیت هرمیتیج میوزیم آفیشال
The State Hermitage Museum Official Hotel

رزرو هتل استیت هرمیتیج میوزیم آفیشال The State Hermitage Museum Official Hotel
هتل استیت هرمیتیج میوزیم آفیشال The State Hermitage Museum Official Hotel

این هتل 5 ستاره در مرکز منطقه‌ی تاریخی داستایوفسکی، جایی که معروف‌ترین رمان‌های این نویسنده‌ی مشهور نوشته شده است، قرار دارد. این هتل با 126 اتاق، امتیاز کامل 5 را از سایت تریپ‌ادوایزر کسب کرده و چهارمین هتل مجلل شهر به شمار می‌آید.

رزرو هتل ایندیگو سن پترزبورگ – چایکووسکوگو
Hotel Indigo St. Petersburg-Tchaikovskogo

رزرو هتل ایندیگو سن پترزبورگ – چایکووسکوگو Hotel Indigo St. Petersburg-Tchaikovskogo
هتل ایندیگو سن پترزبورگ – چایکووسکوگو Hotel Indigo St. Petersburg-Tchaikovskogo

در خیابان زیبای چایکووسکوگو، هتل چهار و نصف ستاره‌ای ایندیگو با 119 اتاق زیبا قرار دارد. این هتل موفق به کسب امتیاز کامل 5 از سایت تریپ‌ادوایزر شده و پنجمین هتل مجلل سن پترزبورگ محسوب می‌شود.

اگر با خواندن این مطلب، شما نیز دلتنگ دیدار از شهر سن پترزبورگ شده‎اید می‎توانید برای خرید بلیط هواپیما سن پترزبورگ و رزرو هتل در این شهر دیدنی از وب‎سایت سفرستان کمک بگیرید.

برای خرید بلیط هواپیما سن پترزبورگ و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
iran-visitrussia.com ، bar-o-bandil.com
karnaval.ir ، eneshat.com
asemooni.com ، tripadvisor.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید