بلیط هواپیما سوریه و پوشش سنتی مردم

گرچه امروزه مردم سوریه نیز همانند بسیاری از مردم نقاط دیگر جهان لباس‌ها و نوع پوشش سبک غربی را انتخاب کرده و می‌پوشند، اما بااین‌حال هنوز هم اگر با خرید بلیط هواپیما سوریه سفری به این کشور داشته باشید، می‌توانید زنان و مردانی را ببینید که نوع پوشش سنتی کشور خود را تغییر نداده‌اند. هرچند که نوع پوشش غربی بیشتر رواج پیداکرده است اما سوری‌ها در مراسمات خود ترجیح می‌دهند از لباس‌های سنتی خود استفاده کنند

0
244
خرید بلیط هواپیما سوریه
بلیط هواپیما سوریه
بلیط هواپیما سوریه و پوشش سنتی مردمReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on May 11Rating: 3.5بلیط هواپیما سوریه و پوشش سنتی - خرید بلیط ارزان سوریه از اپلیکیشن سفرستانگرچه امروزه مردم سوریه نیز همانند بسیاری از مردم نقاط دیگر جهان لباس‌ها و نوع پوشش سبک غربی را انتخاب کرده و می‌پوشند، اما بااین‌حال هنوز هم اگر با خرید بلیط هواپیما سوریه سفری به این کشور داشته باشید، می‌توانید زنان و مردانی را ببینید که نوع پوشش سنتی کشور خود را تغییر نداده‌اند.

بلیط هواپیما سوریه و لباس‌های سنتی مردم

گرچه امروزه مردم سوریه نیز همانند بسیاری از مردم نقاط دیگر جهان لباس‌ها و نوع پوشش سبک غربی را انتخاب کرده و می‌پوشند، اما بااین‌حال هنوز هم اگر با خرید بلیط هواپیما سوریه سفری به این کشور داشته باشید، می‌توانید زنان و مردانی را ببینید که نوع پوشش سنتی کشور خود را تغییر نداده‌اند. هرچند که نوع پوشش غربی بیشتر رواج پیداکرده است اما سوری‌ها در مراسمات خود ترجیح می‌دهند از لباس‌های سنتی خود استفاده کنند و شما نیز اگر با خرید بلیط هواپیما سوریه سفری به این کشور داشته باشید متوجه این مسئله خواهید شد. روزگاری لباس‌های سوری به لحاظ کیفیت بالا و سوزن‌دوزی خود مشهور بوده‌اند و بیشتر در رنگ‌های قرمز و مشکی استفاده می‌شدند. هر یک از لباس‌های سنتی سوریه نشان‌دهنده منطقه مخصوص خود است که باعث شده لباس‌های مردم سوریه علاوه بر تنوع از زیبایی و جذابیت خاصی برای افرادی که با خرید بلیط هواپیما سوریه به این کشور سفر داشته‌اند، شود.

لباس بانوان سوریه

خرید بلیط هواپیما سوریه
بلیط هواپیما سوریه

لباس‌های بانوان در سوریه که آن را ثوب می‌نامند از پارچه نخی تیره‌رنگ با آستین‌های مثلثی شکل دوخته می‌شود. طراحی این لباس‌ها بدین‌صورت است که اطراف گردن، سینه و پهلوها سوزن‌دوزی شده است. علاوه بر این در تزیین لباس بانوان می‌توان کارهای قلاب‌دوزی و یا چهل‌تکه کاری در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف را مشاهده کرد. یکی دیگر از مدل لباس‌های بانوان پیراهنی بلند از جنس ساتن با آستین‌های بلند است که با کمری زینت می‌یابد. شاید با خرید بلیط هواپیما سوریه این‌گونه لباس‌های آستین‌بلند را در سوریه امروزی نیز مشاهده کنید.

کت( ژاکت)

خرید بلیط هواپیما سوریه
بلیط هواپیما سوریه

کت بانوان در رنگ‌ها و طرح‌های تیره با آستین‌هایی گشاد و با چاکی در پهلو دوخته می‌شد و از خط گردن به سمت پایین با تکه‌دوزی‌های رنگی تزیین می‌شود. این‌گونه کت‌ها را با خرید بلیط هواپیما سوریه می‌توان در بازار خریداری کرد. کت‌های جنس ابریشمی بیشتر توسط زنان ثروتمند سوری پوشیده می‌شد. امروزه جایگزین این‌گونه از کت‌ها، کت‌های کوتاه با آستین‌های تنگ که تا کمر می‌رسد، شد که با پارچه‌ای ابریشمی دوخته‌شده و داخل آن با تکه‌دوزی‌های رنگی تزیین می‌شود.

نقاب

خرید بلیط هواپیما سوریه
بلیط هواپیما سوریه

بانوان موها و سر خود را با پارچه ابریشمی بسیار بزرگ می‌پوشانند که این پوشش درواقع از سه روسری تشکیل می‌شود. یک روسری بسیار بزرگ و دو روسری کوچک‌تر زیر آن .این پارچه سه متر طول دارد و معمولاً از جنس نخ و یا ابریشم است. این روسری‌ها در زنگ‌ها و طرح و نقش‌های فراوانی تهیه می‌شوند و با پولک، مهره‌ها و دانه‌های شیشه‌ای، با حاشیه‌های بافته‌شده و منگوله‌های ابریشمی تزیین می‌شوند. جنس ابریشمی این روسری‌ها نیز اغلب توسط زنان ثروتمند سر می‌شده است. شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما سوریه و بازدید از بازارهای آن از این روسری‌های زیبا برای خود تهیه کنید.

لباس مردان سوریه

خرید بلیط هواپیما سوریه
بلیط هواپیما سوریه

مردان جامه‌ای سفید و بلند، پیراهن مانند و نخی را می‌پوشیدند. لباس‌های مراسم و جشن‌ها معمولاً با سوزن‌دوزی دور گردن به رنگ‌های آبی، قرمز و سیاه مشخص می‌شد. زیر این پیراهن بلند نیز مردان شلوار نخی می‌پوشیدند. شلوارها معمولاً آماده از بازار خریداری می‌شود و شما نیز می‌توانید با خرید بلیط هواپیما سوریه و بازدید از بازار از این پیراهن‌ها و شلوارها برای خود تهیه کنید.

کت

خرید بلیط هواپیما سوریه
بلیط هواپیما سوریه

کت‌‌ها همیشه جزو مهم لباس برای مردان بوده‌اند. کت مردان سوری جلوباز با آستین‌هایی نسبتاً گشاد بوده تا آستین پیراهن به‌راحتی در آن جای گیرد. مردان سوری کت‌ها را از روی پیراهن می‌پوشیدند و امروزه نیز می‌پوشند. جنس کت‌ها معمولاً از پارچه سبک بوده و اطراف گردن و دورتادور کت با طنابی تزیین می‌شده است. کافی است با خرید بلیط هواپیما سوریه به این کشور سفری داشته باشید تا به چشم خود اهمیت کت را در پوشاک مردان ببینید.

عبا

خرید بلیط هواپیما سوریه
بلیط هواپیما سوریه

عبا مهم‌ترین بخش جامه مردان است. عبا از انواع ابریشم‌های مصنوعی، طبیعی، ترکیبی و یا پارچه‌های نخی سبک دوخته می‌شود؛ که نوع رنگی و روشن آن معمولاً در ایام تابستان و رنگ‌های تیره آن در ایام زمستان پوشیده می‌شود. عبا می‌تواند جلوباز باشد و با دو نخ یا طناب در جلوبسته شود. در برخی از عباها قسمت شانه با تزییناتی همراه است که به زیبایی لباس می‌افزاید. با خرید بلیط هواپیما سوریه و سفر به شهرهای مختلف آن می‌توانید تنوع لباس سوری‌ها را نظاره‌گر باشد.

شال ( هتا)

خرید بلیط هواپیما سوریه
بلیط هواپیما سوریه

شال یا هتا پوشش سر مردان سوری است و جنس آن معمولاً از نخ و یا ابریشم است و طرح و رنگ آن بسته سلیقه فرد از سفید ساده با خطوط سیاه‌رنگ تا سفید و قرمز با حاشیه‌هایی منگوله‌دار متفاوت است.

برای خرید بلیط هواپیما سوریه و رزرو پرواز خارجی بهترین پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن سفرستان می‌باشد. در اپلیکیشن خرید بلیط هواپیما سفرستان به صورت روزانه تخفیف‌های ویژه روی مسیرهای خارجی وجود دارد که شما می‌توانید با نصب و ثبت نام در این اپلیکیشن، از این امکانات ویژه و برخی ویژگی‌های دیگر بهره‌مند شوید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع
istizada.com
palestineheritage.org

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید