بلیط هواپیما سوریه

سوریه کشوری است در منطقه خاورمیانه که پیش از این بخش عمده‌ای از سرزمین شام بود. نام سوریه را فرانسوی‌ها پس از اشغال این کشور بر آن نهادند که به تاریخ کهن این سرزمین و استقرار آشوریان در آن اشاره دارد. فارغ از اخبار سیاسی که هر روزه در مورد تحولات کشور سوریه می‎بینیم و می‎شنویم نباید از یاد ببریم که این کشور سرزمینی تاریخی است که از دیرباز مورد توجه جهانگردان و گردشگران بوده است، به همین علت نیز در این مطلب قصد داریم تا در میان برخی از دیدنی‎های کشور سوریه گشتی کوتاه بزنیم و از اماکن زیارتی و جاذبه‎های گردشگری و در این کشور برایتان صحبت کنیم.

2
2211
خرید بلیط هواپیما سوریه
بلیط هواپیما سوریه
بلیط هواپیما سوریهReviewed by خدمات بلیط هواپیما خارجی on Oct 10Rating: 4.5بلیط هواپیما سوریه - کشوری در منطقه خاورمیانه که پیش از این سرزمین شام بودسوریه کشوری است در منطقه خاورمیانه که پیش از این بخش عمده‌ای از سرزمین شام بود. نام سوریه را فرانسوی‌ها پس از اشغال این کشور بر آن نهادند که به تاریخ کهن این سرزمین و استقرار آشوریان در آن اشاره دارد. بلیط هواپیما سوریه خرید بلیط هواپیما ارزان سوریه بلیط ارزان هواپیما سوریه زیارت در کشور سوریه مدافعان حرم در سوریه

بلیط هواپیما سوریه

سوریه کشوری است در منطقه خاورمیانه که پیش از این بخش عمده‌ای از سرزمین شام بود. نام سوریه را فرانسوی‌ها پس از اشغال این کشور بر آن نهادند که به تاریخ کهن این سرزمین و استقرار آشوریان در آن اشاره دارد. هرچند که هم‌اکنون خرید بلیط هواپیما سوریه به سختی انجام می‌گیرد ویا فروش آن متوقف شده است ولی در آینده این کشور هم با تاریخ غنی که در دل خود جای داده است، دوباره به مقصد خرید بلیط هواپیما سوریه برای گردشگران خارجی و ایرانی تبدیل خواهد شد.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کشور سوریه
بلیط هواپیما به کشور سوریه

بلیط هواپیما سوریه سرزمینی یادگار از باستان

فارغ از اخبار سیاسی که هر روزه در مورد تحولات کشور سوریه می‎بینیم و می‎شنویم نباید از یاد ببریم که این کشور سرزمینی تاریخی است که از دیرباز مورد توجه جهانگردان و گردشگران بوده است، به همین علت نیز در این مطلب قصد داریم تا در میان برخی از دیدنی‎های کشور سوریه گشتی کوتاه بزنیم و از اماکن زیارتی و جاذبه‎های گردشگری و در این کشور برایتان صحبت کنیم.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد سوریه
بلیط هواپیما به مقصد سوریه

کشور سوریه کنونی که در گذشته همراه با کشورهای اردن، لبنان، فلسطین، بخشی از سرزمین شام محسوب می‌شد، سابقه‌ای بس دراز در تاریخ دارد که مورخان، این قدمت را به حدود پنج هزار سال پیش ‍ می‌رسانند. از آنجا که این سرزمین در طول مدت یاد شده، از فرهنگ و تمدن درخشانی برخوردار بوده، آثار و نشانه‌هایی از این تمدن بر جای گذاشته‌است. قبل از تسلط مسلمانان بر این کشور، اقوام مختلفی از جمله: اقوام سامی، اموری، آرامی، مصری، آشوری، بابلی، یونانی، رومی و ایرانی که هر از چند گاهی این کشور را سکونت گاه خویش نموده و یا آن را در معرض تاخت و تاز قرار داده‌اند، نشانه‌هایی از تمدن خاص خویش را برای روزگاران بعدی به یادگار گذاشته‌اند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به سوریه
بلیط هواپیما به سوریه

این کشور در گذشته شام نامیده می‌شد. نام کنونی سوریه را فرانسویان پس از فروپاشی عثمانی و مستعمره نمودن این کشور از روی تاریخ کهن این بخش از جهان و آشوریان باستانی بر این سرزمین نهادند.

خرید آنلاین بلیط هواپیما به سوریه
بلیط هواپیما به سوریه

دمشق پایتخت سوریه است و این شهر را دروازه تاریخ می‌نامند و معروف است که این شهر که از کهن‌ترین شهرهای جهان می‌باشد، از ۸ تا ۱۰ هزار سال قبل از میلاد پیوسته محل سکونت انسان بوده‌است و به این دلیل آن را اولین پایتخت دنیا می‌نامند. دمشق شاهد پیدایش و گسترش کهن‌ترین تمدن‌های بشری‌است که در مشرق زمین به پا خاسته‌اند. این شهر در دوره‌های مختلفی پایتخت و مرکز حکومت سلسله‌ها و امپراطوری‌های مختلف بوده و پس از آنکه در سال ۶۳۶ میلادی پایتخت جهان اسلام شد، به مهم‌ترین شهر جهان اسلام مبدل شد و در مدت کوتاهی، پس از آن‌که مرکز خلافت امویان شد به اوج شکوفایی خود رسید. امویان که امپراطوریشان در حد فاصل سال‌های ۶۶۱ تا ۷۵۰ میلادی، از کوه‌های پیرنه در اروپا تا آسیای میانه و مرزهای چین گسترش یافت بزرگترین دولت تاریخ اسلام را ساختند. دمشق در تمام دوران‌ها جایگاهی ویژه داشته‌است زیرا در طول هزاران سال پایتخت و مرکز حکومت پادشاهان و امپراطوری‌های بزرگی بوده و در آن فرهنگ، هنر، ادبیات و دست‌آوردهای ملت‌های زیادی، شکل گرفت ومردان و زنان پرآوازه‌ای از تاریخ نگاران، دانشمندان، اندیشمندان، شاعران، ستاره‌شناسان، بزرگان دینی و پیامبران بسیاری از این خطه برخاستند و در مسیر گسترش و پیشرفت فرهنگ، دانش و دانایی و تبلیغ ادیان مختلف تلاش‌های فراوانی کردند وبه این دلیل بود که دمشق به عنوان پایتخت فرهنگی جهان عرب در سال ۲۰۰۸ انتخاب گردید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما دمشق شهر ویران شده سوریه

خرید انلاین بلیط هواپیما به سوریه
بلیط هواپیما به سوریه

جنگ داخلی سوریه از سال ۲۰۱۱ آغاز شده و موجب ویرانی‌ها و ناامنی‌های گسترده در این کشور شده‌است.

در ادامه با وب‎سایت سفرستان همراه باشید تا برایتان از جاذبه‎های گردشگری سوریه بیشتر بگوییم:

بلیط هواپیما برای حرم حضرت زینب (س) و حرم حضرت رقیه (س)

خرید آنلاین بلیط هواپیما به سوریه
بلیط هواپیما به سوریه

یکی از زیارتگاههای بسیار مهم و مورد توجه تمام مذاهب اسلامی در دمشق می باشد که همواره خیل مشتاقان و ارادتمندان بانوی فداکار و بزرگوار کربلا از سرزمین های اسلامی، به ویژه ایران برای زیارت مرقدش عازم این سرزمین می گردند. حرم حضرت رقیه نیز پس از مرقد مطهر حضرت زینب کبری(س) مورد توجه مذاهب اسلامی به ویژه شیعیان است و دارای معماری ایرانی اسلامی است.

بلیط هواپیما سوریه و بازدید از قصر العظم (قصراسعد پاشا)

خرید بلیط هواپیما به قصر العظم سوریه
بلیط هواپیما به قصر العظم سوریه

این قصر یکی از زیباترین قصرهای دمشق است که به موزه ملی تبدیل شده است و دارای 36 اتاق می باشد که هر یک بخشی از موزه های مردم شناسی ، سلاح و … شده است.

معبد ژوپیتر

خرید انلاین بلیط هواپیما به معبد ژوپیتر
بلیط هواپیما به معبد ژوپیتر

این معبد به خدای رومی‌ها تعلق داشته و در انتهای بازار حمیدیه و در محل مسجد اموی واقع شده است و در حال حاضر ویرانه‌های بعضی از دیوارها و ستون‌های سنگی آن دیده می شود.

کوه قاسیون

خرید آنلاین بلیط هواپیما به کوه قاسیون
بلیط هواپیما به کوه قاسیون

گفته می شود در پائین این کوه ، آدم ابوالبشر سکونت داشته و در بالای آن قابیل ، برادرش، هابیل را کشته است ، در شرق آن حضرت ابراهیم(ع) به دنیا آمده است و در سمت غرب آن حضرت مسیح و مادرش مریم (س) پناه گرفته اند. از پیامبر اکرم روایت شده است که بر این کوه ، حضرت ابراهیم (ع) ، حضرت لوط(ع)، حضرت موسی (ع) ، حضرت عیسی(ع) و حضرت ایوب نماز گزارده اند.

قصر الخضراء یا قصر الاموی، قبرستان باب الصغیر، غار منسوب به اصحاب کهف، مغاره الجوع (غار سنگی) و مغاره الدوم (غار خون) از دیگر آثار دیدنی در سوریه هستند.

اگر شما جزو گردشگران مذهبی ویا تاریخی هستید، می‌توانید با خرید بلیط هواپیما سوریه هم به مکان‌های تاریخی غنی این کشور سر بزنید و هم به زیارت بارگاه چندین و چند تن از ائمه معصومین بپردازید.

✅ بازدید از مقاله بلیط هواپیما دمشق و بازدید از بناهای تاریخی

مراکز خرید مشهور در کشور سوریه

خرید آنلاین بلیط هواپیما به مقصد سوریه
بلیط هواپیما به مقصد سوریه

دمشق بخاطر بازارهایش شهرت دارد. بازارهای این شهر خیابانی است که در دو طرف خیابان مغازه ها ، دکه ها و کافه ها صف کشیده اند.

بازار حمیدیه (سوق الحمیدیه) یکی از قدیمی ترین و مشهورترین بازارهای دمشق است. طول بازار 600 متر و عرض آن 15 متر است که از خیابان حمیدیه و کنار قلعه دمشق شروع می شود و تا درغربی مسجد جامع اموی امتداد می یابد.

بازار دیگر بازار مدحت پاشا است ، این بازار در عهد رومی ها ساخته شده و به سوق الطویل یا الطویله نیز معروف است.

حمل و نقل عمومی در کشور سوریه

فرودگاه دمشق در 35 کیلومتری شرقی شهر دمشق واقع شده است. حمل ونقل درون شهری به وسیله تاکسی ها انجام می شود. دردمشق تاکسی های زرد رنگ دارای تاکسی متر هستند. اتوبوس ها وسیله دیگری برای جابجایی هستند و بیشتر سوری ها ازاتوبوس استفاده می کنند و تعداد کمی دارای خودروی شخصی هستند. مینی‌بوس ها و ون ژاپنی که به میکوبوس معروفند نیز جابجایی ها را دراین شهر صورت می دهند. تاکسی ها هم درهمان مسیر میکوبوس ها فعالیت می کنند اما بسیار گران تر از میکوبوس ها هستند. چندین شرکت کرایه ماشین هم در دمشق وجود دارد اما نرخ آن‌ها 50 درصد بیشتر ازکشورهای غربی است. نرخ بنزین گران و یافتن آن دشوار است. اگر این گزینه را انتخاب کردید به خاطر داشته باشید که سوری ها در سمت راست رانندگی می کنند.

برای خرید بلیط هواپیما سوریه به وبسایت سفرستان مراجعه کنید. همچنین در صورت نصب اپلیکیشن سفرستان می‌توانید روی مسیرهای پرواز خارجی از تخفیف‌های ویژه روزانه برای خرید بلیط هواپیما استفاده کنید.

گردآوری: خدمات بلیط هواپیما خارجی

منابع:
fa.wikipedia.org
asemooni.com

2 دیدگاه ها

  1. با سلام و خسته نباشید.ممنون به خاطر مطالب مفیدتون.می‌خواستم بدونم از کدوم شهرهای ایران بلیط هواپیمای مستقیم به سوریه وجود داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید