فستیوال بامبرشوت ضیافت تابستانه هنر و موسیقی

0
249
خرید بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا
بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا
فستیوال بامبرشوت ضیافت تابستانه هنر و موسیقیReviewed by تحریریه بلیط هواپیما on Oct 16Rating: 4.0فستیوال بامبرشوت ضیافت تابستانه هنر و موسیقیفستیوال بامبرشوت ضیافت تابستانه هنر و موسیقی که همه ساله در زمینه هنر و موسیقی در شهر سیاتل و در ایالت واشنگتن امریکا بلیط هواپیما به سیاتل

فستیوال بامبرشوت ضیافت تابستانه هنر و موسیقی

بامبرشوت فستیوالی بین‎المللی است که همه ساله در زمینه هنر و موسیقی در شهر سیاتل و در ایالت واشنگتن امریکا برگزار می‎شود. فستیوال بامبرشوت یکی از مشهورترین و پرطرفدارترین رویدادهای فرهنگی شهر سیاتل است و هر سال در موعد برگزاری این جشنواره هزاران نفر از گوشه و کنار کشور امریکا و جهان به مقصد سیاتل بلیط هواپیما می‎خرند و به ایالت واشنگتن سفر می‎کنند.

اغراق نخواهد بود اگر فستیوال بامبرشوت را یکی از محبوب ترین فستیوال‎هایی بنامیم که در روزگار ما در امریکای شمالی بر پا می‎شود و گردشگران و مسافران امکان خرید بلیط هواپیما برای شرکت در آن را بدست می‎آورند.

با فستیوال‌های کثیف دنیا آشنا شوید

سفری تابستانی به فستیوال oasis در مراکش

سفری لذت‌بخش برای جشنواره قایق‌ها در چین

خرید بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا
بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا

در فستیوال بامبرشوت هر آنچه از هنر و موسیقی به ذهنتان برسد، پیدا خواهید کرد و به همین دلیل نیز مسافری که در فصل برگزاری این جشنواره فرهنگی بلیط هواپیما به مقصد سیاتل می‎خرد، می‎تواند به موسیقی زنده گوش کند، به تماشای نمایش و تئاتر بنشیند، فیلم ببیند، از دیدن تابلوهای نقاشی لذت ببرد و اجرا و پرفورمنس‎های هنری را از نظر بگذراند.

برگزاری فستیوال بامبرشوت به چند دهه قبل باز می‎گردد و اولین دوره این جشنواره در سال 1971 میلادی برگزار شده است. همه ساله موعد برگزاری این جشنواره تعطیلی روز کارگر در امریکاست و به همین دلیل نیز تعطیلات آخر هفته اولین دوشنبه در ماه سپتامبر، در سیاتل رنگ و بوی دیگری دارد و در این روزها سیاتلی‌ها و مسافرانی که به مقصد سیاتل بلیط هواپیما خریده‎اند، سرگرم جشن و پایکوبی در جشنواره بامبرشوت می‎شوند.

خرید بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا
بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا

جشنواره بامبرشوت در زمینی به وسعت 74 هکتار و در مرکز همایش‌های شهر سیاتل برگزار می‎شود که در سال 1962 میلادی برای برگزاری نمایشگاه بین‎المللی بازرگانی مورد بهره‎برداری قرار گرفت. این مرکز شامل سالن‎های نمایش سرپوشیده و سرباز است که برای اجرا در طول برگزاری فستیوال بامبرشوت مورد استفاده قرار می‎گیرند.

عنوان بامبرشوت در نام این فستیوال «چتر» معنا می‎دهد و به نظر می‎رسد که از ترکیب کلمه Umbrella و Parachute  در زبان کوچه و بازار به وجود آمده باشد. احتمالا اگر در زبان فارسی بخواهیم معادل نزدیکی برای این کلمه پیدا کنیم بهتر باشد از اصطلاح عامیانه «چتر باز کردن» یا «چتر انداختن» استفاده کنیم که در محاوره مردم کوچه و بازار برای اشاره به رفتار فردی به کار می‎رود که خود را ناخوانده در مجلسی مهمان می‎کند.

خرید بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا
بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا

فستیوال بامبرشوت تاریخچه پرفراز و نشیبی دارد و در این نزدیک به نیم قرنی که از حیات هنری آن می‎گذرد تغییرات زیادی داشته است. به عنوان مثال این فستیوال در اولین سال با عنوان فستیوال شهرداری تنها با کمک 25000 دلار بودجه دولتی و در ماه مرداد برگزار شد و تازه از سال 1973 میلادی بود که نام بامبرشوت برای این جشنواره انتخاب شد. نکته‎ای که تقریبا در تمام سال‎های برگزاری بامبرشوت ثابت بوده است و تغییر چندانی نداشته است میزان استقبال علاقه‎مندان از این رویداد هنری است. به همین دلیل نیز شاهدیم که در همان اولین دوره این جشنواره حدود 150000 نفر برای شرکت در این فستیوال به مقصد سیاتل بلیط هواپیما خریده‏اند یا اینکه خود را از راه‎های دیگر به ایالت واشنگتن و شهر سیاتل رسانده‎اند. در سال‎های اخیر نیز با اینکه شرکت‎کنندگان ملزم هستند برای شرکت در فستیوال بامبرشوت از پیش بلیط خریداری کنند و قیمت بلیط این رویداد فرهنگی در برخی مواقع تا 65 دلار نیز برای هر فرد می‎رسد، اما همچنان شاهد هستیم که این جشنواره در میان علاقه‏مندان هنر و موسیقی، خواهان زیاد دارد و به شدت از آن استقبال می‎شود.

خرید بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا
بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا

یکی از ویژگی‎هایی که سبب محبوبیت هر چه بیشتر جشنواره بامبرشوت در میان مردم و مسافران هنردوست شده است، تمرکز برنامه‎های این فستیوال بر هنر معاصر است. به همین دلیل نیز گردشگری که برای شرکت در فستیوال بامبرشوت به مقصد سیاتل بلیط هواپیما می‎خرد این فرصت را پیدا می‎کند تا ظرف چند روز آخرین آثار و دستاوردهای هنری روز را در قالب برنامه‎های این فستیوال تماشا کند.

خرید بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا
بلیط هواپیما به سیاتل آمریکا

فستیوال بامبرشوت در میان خوانندگان پرطرفدار نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و هر سال تعداد زیادی از خوانندگان معروف در این فستیوال بر روی صحنه می‎روند و به اجرای برنامه می‎پردازند. برای مثال در فستیوال سال 2017 این جشنواره به نام خوانندگان معروفی چون  Lorde، Haim، Zara Larsson،  Flo Rida و … بر می‎خوریم.

برای خرید آنلاین بلیط هواپیما به لتونی به وبسایت سفرستان مراجعه کنید.

گردآوری: تحریریه بلیط هواپیما سفرستان

منابع:
seatgeek.com
en.wikipedia.org
en.wikipedia.org
bumbershoot.com

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد نمایید
لطفا نام خود را وارد نمایید